Asla cesareti olmayan bana sürpriz gebelik şoku

Bizim hamilelikler gibi zor geçirip 2-3 senedir uyku atmamış bir anne olsanız da mı 🙈

L leylosvemecnun sağlıklı bir gebelik olup olmadığını öğren ondan sonra hep beraber korktukların başına gelmesin diye dua edelim olur mu 🥰
3 hamileliğimde de tansiyon sorunu yaşadım ve 6 yıldır uyumuyorum ya. 3 bebem var tek kocamla bakıyorum. Biri hele daha 29 günlük. Ortanca da 21 aylık. :KK48:
Ben kalabalık bir ailede büyüdüm, kardeşlerim için yapmayacağım şey yok, onların da benim için. O yüzden 5 çocuğum olsun istiyorum sağlıklı hayırlı inşallah 🥰 Kalabalık aileye bayılıyorumm.

3 hamileliğimde de tansiyon sorunu yaşadım ve 6 yıldır uyumuyorum ya. 3 bebem var tek kocamla bakıyorum. Biri hele daha 29 günlük. Ortanca da 21 aylık. :KK48:
Ben kalabalık bir ailede büyüdüm, kardeşlerim için yapmayacağım şey yok, onların da benim için. O yüzden 5 çocuğum olsun istiyorum sağlıklı hayırlı inşallah 🥰 Kalabalık aileye bayılıyorumm.
Hey masallah diyorum azminize ve sikayet etmeyisinize hayran kaldim ❤️

Bir de kese gözükünce igneye baslama durumum var benim galiba en iyisi gitmek.Ne güzel ben eger gercekten hamileysem saglikla dogurduktan sonra daha da dogurmam kapatirim bu defteri😅
Özel durumunuzdan dolayı bence de gidin bir an önce ki iğneyse iğne,farklı bir tedavi ise tedavi başlansın. Bende 1 sene sonra planlarken sürpriz bir gebelik yaşadım,kızım 6 yaşında ilkokula başlarken bebeğim 30 günlüktü daha kırkı çıkmamıştı,onu çanta gibi okula taşıdım kızımı bırakıp alırken okuldan haftanın her günü. Kızımın peşinde büyüdü,arabada uyudu falan o koşturmaca içinde ne zaman büyüdü anlamadım sakinde bir bebekti.
Evet yorucuydu ama kızımdan kolay büyüttüm bence şu an 5 yaşında oğlum. Kısacası 1 sene sonra,önce çok farketmeyecek ,hayirlisi olsun,sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim bebeğinizi.

Özel durumunuzdan dolayı bence de gidin bir an önce ki iğneyse iğne,farklı bir tedavi ise tedavi başlansın. Bende 1 sene sonra planlarken sürpriz bir gebelik yaşadım,kızım 6 yaşında ilkokula başlarken bebeğim 30 günlüktü daha kırkı çıkmamıştı,onu çanta gibi okula taşıdım kızımı bırakıp alırken okuldan haftanın her günü. Kızımın peşinde büyüdü,arabada uyudu falan o koşturmaca içinde ne zaman büyüdü anlamadım sakinde bir bebekti.
Evet yorucuydu ama kızımdan kolay büyüttüm bence şu an 5 yaşında oğlum. Kısacası 1 sene sonra,önce çok farketmeyecek ,hayirlisi olsun,sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim bebeğinizi.
Tesekkur ederim sagolun dün gittim com sukur beta degerim de guzel cikti pazartesi kese icin gidecegiz igneye baslayacagiz.Her zorlugun bir kolayligi var demek ki siz de saglikla buyutun insallah yavrularinizi.Bana da arkadaslarim sizin anlattiginiz gibi ufak bebekle zir olur okula baslamadan yap okula baslayinca biraz daha buyumus olur ikinci dediler ben ay yok yapamam dedim kul plan yapar kader gülermiş 😅

Bunu okurken çocuk yapsam bakabilir miyim diye kaygıyla düşünen ben :) maşallah azminize

Tesekkur ederim sagolun dün gittim com sukur beta degerim de guzel cikti pazartesi kese icin gidecegiz igneye baslayacagiz.Her zorlugun bir kolayligi var demek ki siz de saglikla buyutun insallah yavrularinizi.Bana da arkadaslarim sizin anlattiginiz gibi ufak bebekle zir olur okula baslamadan yap okula baslayinca biraz daha buyumus olur ikinci dediler ben ay yok yapamam dedim kul plan yapar kader gülermiş 😅
Amin hepimizin cocukları sağlıkla huzurla büyüsün.
Aynen öyle oluyor. Bende kızım okula başlasın 1.sınıfı atlatalım öyle planlarım demiştim/diyordum ki anlattığım gibi oldu süreç.
Sizin daha iyi bence yas farkları,4 yaşında olur çocuğunuz,anaokuluna başlar sizde bebekle ilgilenirsiniz. Getir götür konusunu ayarlamak zor olabiliyor ama bebekken kolay inanın, alışıyor insan bebeğin uyku,yemek saatini ona göre düzenliyor. Oğlumu uyurken anakucağıyla arabaya atip kızımı okuldan alıp,uyandırmadan yine anakucağında eve taşıyıp yatırdığım çok olmuştur.
Şimdi daha iyi düzenimiz, kızım 6.sınıfta ,oğlum okul öncesi,ikisini birlikte kaldırıp hazırlayıp,kahvaltı yaptırıp çıkıyoruz sabah beraber. Ikisini okula bırakıyorum,9 dan 12.30a kadar kendime vaktim kalıyor 12.30da oglumu alıyorum, 5e kadar ikimiz oluyoruz 5de de kızımı alıyoruz oglumla gidip okuldan.
Haftaici bu şekilde artık düzenimiz alıstık. Seneye oğlum ilkokula başlayacak yine en azından sabah giriş saatlerini yada çıkışları denk getirebilirsem benden mutlusu olmaz.
Kısacası halloluyor su akıp yolunu buluyor,hiç stres yapmayın. Biraz büyüdüklerinde daha da rahat olacaksınız,ikisinin paylaşımı arttıkça sizinde kafanız rahat edecek.
Yas farkı da ideal bence.
Sağlıkla gelsin.

X