Gebeliğe Hazırlık Ateş Ölçme Yöntemi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Netten baktim en uygunu 79 TL ama istediğim gibi değil pek anakucagi gibi küçük kaliyo bilemedim bende buradaki bebek magazalarinada bakicam tekrar da alip 6 ay sonra koyacam kenara ona yani yorum 3.yude dusunmuyomya :KK1:

Canım o zaman al gitsin sende haklısın ama daha net fotosunu iste bence:)

efloooosuuumm canim tebrikler oglusun icin:KK16: gozun aydin..ogluna arkadas istiyordun biliyorum gonlun erkekten yanaydi Rabbim nasip etti sagligiyla da kucagina al Insallah..aile icin de diyeceyim cok sey var ama yazsam sigmaz..aile iste kanimiz canimiz yuz ceviremeyiz kussek uzatamayiz buyuk deriz dogru olsak da ilk donus yapan oluruz ama yine kotu niz oluruz...olsun...napalim ailemiz...sıkma bunlarla canini kimse 40dan 50den sonra degismez zaten umursamamak duygusuzlasmak en iyisi...

nesdos cnm erken dogum riskinden dolayi anneni ne zaman cagirirsin bilmiyorum..benim annemde doguma 2hafta kala yani 4 5gun once geldi oyle istedik..ama cidden diyorum annenin yapicagi is yoksa 2hafta da cok..daha yakin cagir..benim ev temizlikci de getirsek kv de temizlese icime hic sinmemisti..sanki psikolojik kendi elim degmese temiz olduguna inanmiyorum..yani hala endisem vardi sanki bebis dogunca dipler sakli yerler toz diye eve getiresim yokmus gibi..ama annemin titizligi hic kimsede yok ve ben onun icin erken gelmesini istedim 1haftadir her yeri her isimi oyle guzel yaptiki artik icim rahat evden..yani dediyim bu temizlik isi olmasa 2hafta da cok..ama iste senin riskinden dolayi bilemiyoruz...
cunki annem esim 2lisini yanysna getirmek o rahat ortami bulmak zor oluyo..esim annemden utaniyo rht evde dolasmaya annem esimden cekiniyo bol bol dohbet etmeye..herkesde bu surec farkli ola bilir bizimki de annem ve esimin utangacliktan mesafelerinden ben arada kaliyorum..her aksam yarim saat 1saat esimle dolasmaya cikiyoruz annemi mecbur yalniz birakiyoruz bizimle gelmiyor oyle de icim rahat etmiyor kadin tum gun calisiyo bi hava almaya cikmiyo..biraz onlari bir araya geyirmeye ortam bulmaya zorlaniyorum..hatta bebek hakkinda 2si sohbet etmez utanirlar en cok annem...

nurkacim oh olmusmu desem ne desem bilemefim.esinin bunu gormesine cidden sevindim..Kv seni artik incitse bile esinin yaninda olmadi her seye deyer..Insallah bundan sonrasi cooook huxurlu gecer:KK16:

rose bazi dk.lar sanki korkutunca riskli seyleri soyleyince iyi dk olduklarini saniyorlar..takma kafana cnm.ustelikdeki sonucun iyiymis iste..sukur ki icini rahatlatan birini bulmussun...ben 2liyi yaptirdim dk zoruyla ama sonucunu ne sordum ne aldim baktim..kendi hersey yolunda gozukuyor dedi kenara birakti hic almadim ben...cumki orda ne yazarsa yazsin Rabbimin bana nasip etdiyine raziyim ve hersey onun elinde ustelik de kesinlikle inanmiyorum o sonuclara ne dogruluguns ne yalnisligina..cunki cok belirsiz yuzdelerle sonuc veriliyo..yani kendileti bile ne kesin bisey diyemiyorlar...Rabbimden hep saglikli hayirli evlat istedik..oyle de olucak Allahin izniyle..hic dusunme..

canım anenle eşin bu duruma mecbur alışacaklar doğum sonrası bi süre daha böyle devam edecek sonuçta.. sen arada kalıosun :KK43:
aynen ecemmmm yaaa iyi yapmışsın sen .. evet sonuçlar risk çıksa bile kesin sonuçlar değil. Rabbime hep sağlıklı hayırlı olsun die dua ediyorum cümlemizinkini de inş canım benim teşekkür ederim :)

sağol canım benim amin, ayyy nasıl sevindim canım eşininde anlamasına çok şükür:))

evet oğluş geliyor:)) germez mi canım inşaallah atlatırım bunu da

ay canım sonu iyi olmuş korktum bende, bu taramalar çok gerekszi benim dr a dedim dinlemiyor yaptırdı zorla adama strese giriyorum dedim dinlemiyor

canım kargoyla 50 olacak netten sıfırının fiyatına bak bence

sağol canım evet oğlum için erkek istiyordum:) ailem içinde sağol güzelim

:)) canım ayak şişmesi ben hiç yaşamadım o yüzden bilemiyorum ki zararı olur mu

inş atlatıcaksın canım sen üzme kendini bak paşanıda üzüyosun :KK43:
sonuçlar kesin değilki riskli çıksada çıkmasada Rabbim bilecek onu .. dr. larda rutin kont. yapmak istiyorlar,ileride pişman olmamak için..

kızlar nasılsınız ?
dün öğleden sonra 3 lü tarama sonuçlarım için dr. gittim .
kendi dr.um izinde olduğu için diğer arkaşı dr.a yönlendirdi.
sonuç kağıdında tekrarlı yazıo sanırım 2 defa çalışılmış..
baktı sonuçlara 2 side cut off değerlerinin altında yazıo risk bulunmamaktadır dio.
fakat trisomy 21 değerim - 457 çıkmış bunu işaretledi dediki bu sınıra biraz yakın çıkmış ayrıntılı usg de göster bunu dedi. bi açıklama yapmadı
kağıdın üstündeki değer tablosuna baktım cut off değerine biraz yakın yinede mesafe var benimde çok sinirlerim bozuldu :KK43:(
bi dr. daha var tanıdığımız yani kv nin üst komşusunun eniştesi oluyor oda aynı hastanede hemen ona gittim.
sonuçlarımı gösterdim çok güzel çıkmış hiç bir sorun yok dedi.. bende işaretlenen 457 rakamı gösterdim yoo hiç bir sorun yok normal çıkmış kafan takılmasın hiç dedi.
içim rahatladı Allahım yarabbim çok sinir oluyorum böyle dr.lara insanın içine kuşku düşürüyorlar zaten takıntılıyım eğer bu dr.a göstermeseydim benim bayram tatilim zehir olacaktı hatta 8 ağustos ta ayrıntılı usg ye kadar zehir olacaktı yaniii ....
oh canım çok şükür.
korkma o testlerin zaten güvenilirliği az.
yavrunu da üzersin. harekete takılma demiştim:) daha erken. sonra rahat vermiycek zaten
efloooosuuumm canim tebrikler oglusun icin:KK16: gozun aydin..ogluna arkadas istiyordun biliyorum gonlun erkekten yanaydi Rabbim nasip etti sagligiyla da kucagina al Insallah..aile icin de diyeceyim cok sey var ama yazsam sigmaz..aile iste kanimiz canimiz yuz ceviremeyiz kussek uzatamayiz buyuk deriz dogru olsak da ilk donus yapan oluruz ama yine kotu niz oluruz...olsun...napalim ailemiz...sıkma bunlarla canini kimse 40dan 50den sonra degismez zaten umursamamak duygusuzlasmak en iyisi...

nesdos cnm erken dogum riskinden dolayi anneni ne zaman cagirirsin bilmiyorum..benim annemde doguma 2hafta kala yani 4 5gun once geldi oyle istedik..ama cidden diyorum annenin yapicagi is yoksa 2hafta da cok..daha yakin cagir..benim ev temizlikci de getirsek kv de temizlese icime hic sinmemisti..sanki psikolojik kendi elim degmese temiz olduguna inanmiyorum..yani hala endisem vardi sanki bebis dogunca dipler sakli yerler toz diye eve getiresim yokmus gibi..ama annemin titizligi hic kimsede yok ve ben onun icin erken gelmesini istedim 1haftadir her yeri her isimi oyle guzel yaptiki artik icim rahat evden..yani dediyim bu temizlik isi olmasa 2hafta da cok..ama iste senin riskinden dolayi bilemiyoruz...
cunki annem esim 2lisini yanysna getirmek o rahat ortami bulmak zor oluyo..esim annemden utaniyo rht evde dolasmaya annem esimden cekiniyo bol bol dohbet etmeye..herkesde bu surec farkli ola bilir bizimki de annem ve esimin utangacliktan mesafelerinden ben arada kaliyorum..her aksam yarim saat 1saat esimle dolasmaya cikiyoruz annemi mecbur yalniz birakiyoruz bizimle gelmiyor oyle de icim rahat etmiyor kadin tum gun calisiyo bi hava almaya cikmiyo..biraz onlari bir araya geyirmeye ortam bulmaya zorlaniyorum..hatta bebek hakkinda 2si sohbet etmez utanirlar en cok annem...

nurkacim oh olmusmu desem ne desem bilemefim.esinin bunu gormesine cidden sevindim..Kv seni artik incitse bile esinin yaninda olmadi her seye deyer..Insallah bundan sonrasi cooook huxurlu gecer:KK16:

rose bazi dk.lar sanki korkutunca riskli seyleri soyleyince iyi dk olduklarini saniyorlar..takma kafana cnm.ustelikdeki sonucun iyiymis iste..sukur ki icini rahatlatan birini bulmussun...ben 2liyi yaptirdim dk zoruyla ama sonucunu ne sordum ne aldim baktim..kendi hersey yolunda gozukuyor dedi kenara birakti hic almadim ben...cumki orda ne yazarsa yazsin Rabbimin bana nasip etdiyine raziyim ve hersey onun elinde ustelik de kesinlikle inanmiyorum o sonuclara ne dogruluguns ne yalnisligina..cunki cok belirsiz yuzdelerle sonuc veriliyo..yani kendileti bile ne kesin bisey diyemiyorlar...Rabbimden hep saglikli hayirli evlat istedik..oyle de olucak Allahin izniyle..hic dusunme..
kuzum ben de erken istemiyorum. olmuyor. eşim de annem de rahat edemiyor. annemi mutlu etmek de zordur benim. eşim de parçalanıyor arada:) bir de nedense hep annemler buraya gelince onları nasıl mutlu ve rahat ettirebilirim derken arada hoşaf oluyorum.sezaryen tarihim belli olsun hafta 10 gün önce gelirler. temizlikçi annem gelince gelsin istiyorum ben peşinde koşamam.
bu hamilelik takvimleri cok dogru yaaa..her neyi kafaya taksam ertesi gun tskvim sanki soruma cevap veriyo...bi kac gundur bebek o kadar haraketliki dusunuyordum sorunmu var diye korkuyordum hsni dogana yakin haraket azalirmis bizimki niye aksini yapiyo diye...ustelik uyuyamamak ta oyle..demekki normalmis..
kizlar arada 1 2gun bikac saatlik rlim syagim hafif disti sonra gecti gitti..2 gundur yeniden sisiyo..akssmlar coook dolasmak istiyorum ama 20dk.dan sonra ayaklar isysn ediyo ama ben devam ediyorum cunki yurumesem sirtim cok kotu aciyo yara olmus gibi kaburga olan kisimlar..yuruyunce geciyoo..simdi sordugum sis ayakla dolasmak zarar degildir dimi?? anneme esime ayaklarimi desem yurumeye ixin vermexler esim zaten panik gorse ece gelince ne halde oldugunu kesinlikle cikarmaz..ama beni incitmiyo sade agir yuruyorum yani sirtimdaki agrinin yaninda duyune gitip halay cekerim o ayaklarla ama sormaya da korkuyorum panik yapip yurutmiycekler
canım yürüyebiliyosan yürü ama 15-20 dk geçme. gerçi senin sıpa gelsin artık. yürü kız:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:bizlerin yürümesi iyi değil henüz var çünkü.
Sen guzel bir annesin cnm.
eminim ayrim yapmadan yetistirirsin.
Cok sukir annemde babamda ayrim yapmadi hic bizde. 3 kardesiz 2 kiz 1 erkek. Abim ben kardesim.

Diyim sana kesin halanda babani dolduruyrdur. Evlenddi de aramiyr da etmiyr da diye.

Nessssss...mujdemi isterim :KK66:)
Bence en fazla 1 haftan var ,)) ben de son hafta hep disardan degisik seyler yedim. Hep cnm istedi.

Buarada gece yemek yemen sart degil. Krikkrak ye. Ekmek arasi azicik peynir ye. Ama ye.
demeeeeeeeeeeeeeeee anam daha çok erken cutem..daha benim kızım minicik. 37+0 dan önce doğurmayım yaaa. 37+0 da da benim dr izinli. 38+0 dan önce doğurmayım:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Hahaayytt benim kaynanayla iyi anlaşır seninki :KK1: Bizimki de iş olunca hep hasta.Geçen sene geldiğinde kışa domates yapıyoduk arkadaşımla,ee tabi onu da işe soktum.Akşama eşime şakayla karışık ''Ayşegül de bana bisürü iş yaptırdı,yordu '' dedi :KK52: Benim de küçük kaynım üniversiteyi kazandı,ben de aramıcam.Çünkü dün kandil diye aradım,açmadı..Bi de geri dönüş de yapmadı.Ben yapsam aynısını hiç zaman kaybetmeden arıyor oğlunu ''Ayşegül telefonunu açmıyooo'' diye :KK47: Ayy Nesdooşş öyle saçmalıkları var ki,anlatmakla bitmezz.Çok şükür eski gelinlerden değilizz biz.Annem diyo zaten,senin için korkmuyorum,hakkından gelirsin diye.Benim gibi saftirik değilsin diyo :KK52::KK52:

Hahh,aynen cutee'm..Huyudur zaten,senelerdir annemle alakalı dolduruyo,şimdi de benimle alakalı:KK47::KK47: Zaten bu evliliğin bitmesinde çok büyük etken olarak onu biliyorum ben,Allah bildiği gibi yapsın..Düşsün artık yakamızdaaan:KK47:
resmen aynı şeyler ayşegül:KK52::KK52::KK52:
aynı halt bizimkiler demek ki:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
gözün aydın canım. sonucun süper.
gelsin sağlıklı bebişler:)

tövbe yarabbimmmmm, allah bu kadına akıl fikir versin, doğru yolu göstersin.
sana da sabır versin canım.

hayırlı olsun canım:) önemli olan senin adımındı ve başardın.
inşallah başarılı bir şekilde bitirirsin.

Allahhh daha neler duyacağız bakalım.
vücudum değiştikçe de kendimden soğuyorum:KK43: bende de varis çıktı. bir de kokacağım anammm:KK43:(((
ya ben de gece tuvaletine uyandığımda sanki çok tutmuşum gibi karnım ağrıyor. bir de az az yapıyorum böyle. normal mi bu?
kilon çok iyi maaşallah. inşallah ben de öyle olurum.
zor günler ama az kaldı senin:) cimcime gelecek allahın izniyle.

aaaaaaaaaaa hayırlı olsun pipilimiz:)
ortalık pipi doldu heheheh...

babaların hepsi de aynı galiba.
el daha kıymetli oluyor onlar için. benim babam da elin ağzına bakar bizim fikirlerimizi önemsemez pek.
sık sık tartışır biz de ama yapacak bir şey olmuyor maalesef.
küs de durduk çok ama eninde sonunda barışıyorsun.
bence bayramda elini öpmemezlik yapma ama sonrasında da gitmezsin. bayram başka bir şey sonra vicdan azabı çekiyorsun.
canımcım idrarın artık eskisi gibi tazyikli gelmicek. azar azar çıkıcan ve çok sık çıkıcan. bol su iç mutlaka. gece su içmeyi ihmal etme.
Sonunda akıllı telefonuma kavustum ve geldiimm :)
Eflaliimm hayırlı olsun oglusun Rabbim tamamına erdirsin canım :)
Baban da insaallah hatasını anlarda sizleri Üzmez kuzum :KK43:
Kizlaarr kv eşime ne demisss
Bana kimse git diyemez sınırlı gün koyamaz benim ogullarimin evi ogullarimin mali istediğim gibi kalırım istediğimi yaparım demiss veee kv nin maskesi düştü hayırlı olsun bunu esimin duyması coookk iyi oldu esimde anne sen bu kafada gidersen hiç bir yere sigmazsin demiş
Darısı bütün gözü kapalı olan eslere ailelere Rabbim her zaman haklinin yanında kızlar unutmayın er geç sizi uzenlerin gerçek yüzleri su yüzüne çıkacak
ohhhhhhhhhhhh beter olsun.
utanmaz kadın yaaa. ne demek oğlumun malı.

kızlar böyle bir ay nasıl geçer bilmiyorum.
dökülüyorum resmen.
hiç uyumadım yine.

oh canım çok şükür.
korkma o testlerin zaten güvenilirliği az.
yavrunu da üzersin. harekete takılma demiştim:) daha erken. sonra rahat vermiycek zaten

kuzum ben de erken istemiyorum. olmuyor. eşim de annem de rahat edemiyor. annemi mutlu etmek de zordur benim. eşim de parçalanıyor arada:) bir de nedense hep annemler buraya gelince onları nasıl mutlu ve rahat ettirebilirim derken arada hoşaf oluyorum.sezaryen tarihim belli olsun hafta 10 gün önce gelirler. temizlikçi annem gelince gelsin istiyorum ben peşinde koşamam.

canım yürüyebiliyosan yürü ama 15-20 dk geçme. gerçi senin sıpa gelsin artık. yürü kız:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:bizlerin yürümesi iyi değil henüz var çünkü.

demeeeeeeeeeeeeeeee anam daha çok erken cutem..daha benim kızım minicik. 37+0 dan önce doğurmayım yaaa. 37+0 da da benim dr izinli. 38+0 dan önce doğurmayım:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

resmen aynı şeyler ayşegül:KK52::KK52::KK52:
aynı halt bizimkiler demek ki:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canımcım idrarın artık eskisi gibi tazyikli gelmicek. azar azar çıkıcan ve çok sık çıkıcan. bol su iç mutlaka. gece su içmeyi ihmal etme.

ohhhhhhhhhhhh beter olsun.
utanmaz kadın yaaa. ne demek oğlumun malı.
saol canım evet yazmışsın ama ben geç okudum :) olsun iyi olsunlar da rahat vermesinler kuzular :)

canım anenle eşin bu duruma mecbur alışacaklar doğum sonrası bi süre daha böyle devam edecek sonuçta.. sen arada kalıosun :KK43:
aynen ecemmmm yaaa iyi yapmışsın sen .. evet sonuçlar risk çıksa bile kesin sonuçlar değil. Rabbime hep sağlıklı hayırlı olsun die dua ediyorum cümlemizinkini de inş canım benim teşekkür ederim :)

inş atlatıcaksın canım sen üzme kendini bak paşanıda üzüyosun :KK43:
sonuçlar kesin değilki riskli çıksada çıkmasada Rabbim bilecek onu .. dr. larda rutin kont. yapmak istiyorlar,ileride pişman olmamak için..
üzmüyorum artık canım olan oldu, işte saçma öğrenicezde ne olacak sanki çaresi var
dökülüyorum resmen.
hiç uyumadım yine.

canım çok yordu hamilelik seni, uyku son ay olmuyor zaten, wc bırakmıyor ki uyumak istesende tabi ağrılar sancılar, doğum sonrasına hazırlık hep

Kızlar inşaallah ikinci kuzumun adını eymen istiyorum bugün Kuran okurken mirsad ismi geçti ayy içim ılık ılık oldu dedim mirsad eymen olsun:) ama anlamı güzel değilmiş gözetleme yeri demekmiş:KK43: pek hoşuma gitmişti söylenişi:)

kızlar nasılsınız ?
dün öğleden sonra 3 lü tarama sonuçlarım için dr. gittim .
kendi dr.um izinde olduğu için diğer arkaşı dr.a yönlendirdi.
sonuç kağıdında tekrarlı yazıo sanırım 2 defa çalışılmış..
baktı sonuçlara 2 side cut off değerlerinin altında yazıo risk bulunmamaktadır dio.
fakat trisomy 21 değerim - 457 çıkmış bunu işaretledi dediki bu sınıra biraz yakın çıkmış ayrıntılı usg de göster bunu dedi. bi açıklama yapmadı
kağıdın üstündeki değer tablosuna baktım cut off değerine biraz yakın yinede mesafe var benimde çok sinirlerim bozuldu :KK43:(
bi dr. daha var tanıdığımız yani kv nin üst komşusunun eniştesi oluyor oda aynı hastanede hemen ona gittim.
sonuçlarımı gösterdim çok güzel çıkmış hiç bir sorun yok dedi.. bende işaretlenen 457 rakamı gösterdim yoo hiç bir sorun yok normal çıkmış kafan takılmasın hiç dedi.
içim rahatladı Allahım yarabbim çok sinir oluyorum böyle dr.lara insanın içine kuşku düşürüyorlar zaten takıntılıyım eğer bu dr.a göstermeseydim benim bayram tatilim zehir olacaktı hatta 8 ağustos ta ayrıntılı usg ye kadar zehir olacaktı yaniii ....

canım hiç korkma ben o kadar çok duydumki çevremde ikili üçlü testleri sorunlu çıkanları maşallah hepsi nurtopu gibi..
rabbim bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin inşallah:KK16::KK16:içini ferah tut.

Son düzenleme:
dökülüyorum resmen.
hiç uyumadım yine.
:KK43: korkuyorum sen böyle dedikçe nesdoşşş
Ya bu ter için napıcaz ya, roll on kullanmıyorum ben hamileliğimden beri, kullanabileceğimiz bişey varmı ki?

Ya bu ter için napıcaz ya, roll on kullanmıyorum ben hamileliğimden beri, kullanabileceğimiz bişey varmı ki?

Canım karbonat sür kol altına kötü kokuya engel oluyormuş, benimde bu gebeliğimde terim kokuyor sinir oluyorum:KK47:

üzmüyorum artık canım olan oldu, işte saçma öğrenicezde ne olacak sanki çaresi var

canım çok yordu hamilelik seni, uyku son ay olmuyor zaten, wc bırakmıyor ki uyumak istesende tabi ağrılar sancılar, doğum sonrasına hazırlık hep
aynen 10 dk dan uzun uyuyamıyorum. öğlen bir saat uyudum yarım yarım araya çiş seansı girdi yine:KK52::KK52::KK52::KK52:
Kızlar inşaallah ikinci kuzumun adını eymen istiyorum bugün Kuran okurken mirsad ismi geçti ayy içim ılık ılık oldu dedim mirsad eymen olsun:) ama anlamı güzel değilmiş gözetleme yeri demekmiş:KK43: pek hoşuma gitmişti söylenişi:)
mirsad çok sert geldi bana. eymen yumuşak bir isim. burda da mirzat diye biri var. sanırım aynı kelime.
bi bilsem deryam. ya ekşiyoruz resmen.
sizin son ayınız yaza gelmicek korkmayın. serinler hava.
bi de benim ayaklarım da kokuyo kızlar utanıyorum artık eşimden adam her akşam sirkeli karbonatlı su ile yıkıyor beni 5 dk sonra yine kokuyor. tüm vücudum ekşiyor:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:ben geceleri terlemiyorum resmen suyun içine girip çıkıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:ömrümde bilmezdim koku yaaa. tertemiz bebek gibi kokardım. hele ayaklarım spor ayakkabıda babette bile böyle kokmadı. şimdi evden çıkmıyorum kokuyo:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
kuzum çabucak geçşin inşallah
dora bebek gelsin annesinin kucağına sağlıkla:KK16::KK16:
amin canım inş doram gelir gelmez senin de güzel haberlerini alıcaz.
Canım karbonat sür kol altına kötü kokuya engel oluyormuş, benimde bu gebeliğimde terim kokuyor sinir oluyorum:KK47:
heee oluyo 5 dk sonra yine aynısı:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar önceden bahsetmştim baby plus ile tiny love arasında kalmıştım.
baby plus geldi. kumaşı tiny den ince ama kullanışlı. bebeğin yattığı yere her ikisinde de destek lazım. ben koydum çok da rahat oldu.
mama sandalyesi uzunluğu aman aman değil ama tiny den uzun. aliminyum olan kısımları sağlam. ben sanırım değiştirmicem bunu kullanıcam.

çıkamıyorum ki cutem. 10 dk dan uzun hiçbir şey yapamıyorum. dolaşmak mucize.

Cnm. Yemege gidin. Otur sen. Evde kalma. Gez kuzum. Benden sana tavsiye.

Buarada benim kv ile zitlasiyrz. Hala aramadim. Pazartesi bayram mecbur gidecegim :KK47:
Nyse. Dun yine kocamla konusmus. Benim annemde kaldigimizi soylemis. Kiskanmis tabiki. O kadar mi kotu cute diyrmus. Ya sen ne tipsin kadin. En kotu oldugum gun bendelerd. Gordu halimi inanmamis demekki. Zaten inansa insan olan fotograf cektirme derdine dusmezdi. Yuzume bile bakmamislardi.

Cnm. Yemege gidin. Otur sen. Evde kalma. Gez kuzum. Benden sana tavsiye.

Buarada benim kv ile zitlasiyrz. Hala aramadim. Pazartesi bayram mecbur gidecegim :KK47:
Nyse. Dun yine kocamla konusmus. Benim annemde kaldigimizi soylemis. Kiskanmis tabiki. O kadar mi kotu cute diyrmus. Ya sen ne tipsin kadin. En kotu oldugum gun bendelerd. Gordu halimi inanmamis demekki. Zaten inansa insan olan fotograf cektirme derdine dusmezdi. Yuzume bile bakmamislardi.

hay allahım gelip görseymiş yaaaaa. beyinsiz midir nedir. asıl onun araması lazım seni gelmesi lazım koşa koşa.
egolarına başlıcam bunların. azdı gene hepsi.

canım ramazan bitsin gideriz tuvaleti temiz olan bi yer var burda. ramazanda olmuyor cutem benim yemek saatimle buranınki farklı. burda iftardan önce sokakta simit bile satılmaz. minicik bi ilçe zaten. adamı vururlar.

kızlar önceden bahsetmştim baby plus ile tiny love arasında kalmıştım.
baby plus geldi. kumaşı tiny den ince ama kullanışlı. bebeğin yattığı yere her ikisinde de destek lazım. ben koydum çok da rahat oldu.
mama sandalyesi uzunluğu aman aman değil ama tiny den uzun. aliminyum olan kısımları sağlam. ben sanırım değiştirmicem bunu kullanıcam.

Iyi gunlerde kullan tatlim. Saglikla gelsin gelinim.
Senin damda da bisi oldu..dun hep beni dikti ayaga. Bugun sicaktan bayilip duruyr. Uyuyor surekli yavrum. Mail attim sana cnm. Musait olunca bakarsin.

hay allahım gelip görseymiş yaaaaa. beyinsiz midir nedir. asıl onun araması lazım seni gelmesi lazım koşa koşa.
egolarına başlıcam bunların. azdı gene hepsi.

canım ramazan bitsin gideriz tuvaleti temiz olan bi yer var burda. ramazanda olmuyor cutem benim yemek saatimle buranınki farklı. burda iftardan önce sokakta simit bile satılmaz. minicik bi ilçe zaten. adamı vururlar.

Kadin durduk yere tiribe girdi. Ortaligi karistirdi. Allahtan bulsun. Ilginc sekilde ilk kez gerilmiyrm nesim.

X