Avon ürünlerinden şikayeti olan var mı?

deodorantları da rollonlarıda bi işe yaramaz :eek:klava:
onun dısında aldıgım herşeyden memnunum parfumleri çok guzel ve kalıcı
birde selulit kremi ve karın kalça toparlayıcısını kullanıyorum toparlayıcı süperde daha selulit kreminden tam sonuc almadım bakalım :eek:
ha bide el kremleri guseldi iyi geldi,ama bırakınca hemen mahvoluyo..

Rimeli cidden kötü. onun dışında nemlendiricileri de kötü. Pul pul oldu yüzüm nemlendiricisini kullandığımda. bende bıraktım bir daha da elimi sürmedim. Ama parıltılı rujları güzel. Rolon siparişi verdim bakalım nasıl??

Eveeeet rolonlar geldi. Hiç beğenmedim. O ne öyle yaa. 2 tane de ruj siparişi vermiştim onlarıda beğenmedim. Katalogtaki renklerle gerçekleri hiiç ama hiç birbirini tutmuyor. Bir daha avon mu tövbe

rimelleri kötü bide kremleri yüzümü berbat yaptı sivilce doldu

pudrası ve el kremi mükemmel,göz çevresi kremini annem kullanıyor,çok memnun.

ben avon satış temsilcisiydim geçen 4ay öncesine kadar.satış yapmak için üye olmamamıştım.kendim içindi. ama hiç bir ürününden memnun olmadım.iade etmek yerine temsilciliği bıaraktım ve kimseye tavsiye etmem.eşime rollon aldım t-shortları mahvoldu.kayınvalideme yaşlanmaya karşı krem aldım memnun değil.ürünleri oyuncak gibi hiç kaliteli değil

bende avon temsilciliği yaptım c vitamini kapsülünden almıştım yüz için gözenekleri açtı ve şimdi kapatamıyorum :KK43:
tavsiye etmem

bende kullandığım hiç bi ürününden memnun kalmadım...her cilt tipine gitmiyorlarrr..

valla NIVEA dan şaşmam

el kremi çok yoğun tabaka gibi kalıyo yapış yapış.. duş jeli güzel kokuyo ama ben sabuna brilkte kullanıyorum temizlediğinden emin olamıyorum başka türlü :) türkmüyüm neyim :)

bu yaşıma kadar nemlendirici hariç hiç bir cilt bakım ürünü kullanmadım, avonun nemlendiricisini kullanıyodum zaten. ilk kez bir hafta önce gece kremi ve el bakım kremini aldım, şöyle bi değişiklik var sanki sabah kalkınca yüzüm fondotönlü gibi oluyor bu normalmi sizce.

ben yaklaşık 10 yıldır avon temsilciliği yapıyorum. büyük bir şirkette çalışıyorum ve dolayısıyla da müşteri portföyüm epey kalabalık. tam 10 yıldır hiçbir ürününden tek bir şikayet bile almadım. özellikle ruj,allık,rimel,göz farları,el kremi,duş jeli,şampuanları,deo stickleri,göz makyajı temizleyicisi,fondoteni, + 30 yaş ürünleri en çok satışını yaptığım ürünler arasında. (Sadece 1 kişiden yüz temizleme ürünleri konusunda şikayet almıştım. bir aile dostumuzdan. ANcak onun da yüzüne iyi gelen bir marka henüz piyasada yok laelaelaelaelae)

çalıştığım şirkette bu tip elden satışlar arasında da bu kadar uzun süre satış yapan başka bir marka olmadı malesef.tatlicadiarzu

aDoRaBeLLa arkadaşımızın yaptığı testi her iki markaya da deneyein bakalım ne göreceksiniz. biz denedik:hooray:

Elbetteki her ürünün her cilde iyi gelmesi söz konusu olamaz. Kullanıcıların görüşlerini okudum ve çok da hoşuma gitti. Çünkü hiç satmadığım bir ürünü bana sorduklarında bu tip + yada - yorumlardan örnek verebiliyorum. Ama temsilci arkadaşların başka bir markayı kötülemeye çalışması hoş değil bence.

(bir parantez açmak ihtiyacı hissettim. çünkü bu işi 10 yıldır yapmama rağmen son 5 yıldan beri servis arkadaşlarıma ,aile ve arkadaş çevreme hiç kar almadan satış yapıyorum. (özel sebeplerden dolayı) Bu nedenle de bir temsilci den çok bir kullanıcı olarak yorumlarımı dikkate almanızı rica ediyorum)a.s.

ayrıca yorumları okuyunca baştan beri ben de size tavsiye edebileceğim ürünleri yazabilirim. Ama öncelikle söylemeliyim ki kremlerini kullanmıyorum. çünkü hiç bir şeyi (hap dahil) düzenli kullanma alışkanlığım yok. :Roflol:

rujlarını tavsiye ediyorum. Ancak fiyat olarak pahalı olanlarını tercih etmelisiniz.Saten,parlak vs. diye ayrılan bir grup var.şu an aklımda değil. ayrıca numunesini görmeden de sipariş vermeyin. renk konusunda problem yaşayabilirsiniz.

Allık bizim (iş arkadaşlarımın) favori ürünümüz. Ama dediğim gibi gençlik serisi olan ucuz allıktan değil bahsettiğim.

Duş jellerini, yetişkin ve çocuk şampuanlarını da kendim sürekli kullandığım için tavsiye edebilirim.

Rimel de kendim suya dayanıklı olanını tercih ediyorum.Ya da çift taraflı (şeffaf ve renkli) olanını kullanıyorum. Beyaz renkli süt gibi olan göz makyajı temizleyicisi ile birlikte kullanıyorum.

Deo stick (dikkat edin deo roll on değil) gayet güzel.

Ayrıca yüz temizleyici köpük aldım. sürekli kullanmıyorum ama bir zararını da görmedim.

Gliserinli el kremini şirketçe kullanıyoruz.

Ojelerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. piyasa da 1 ytl ye alabileceğiniz çok daha güzel ojeler var.

Peeling ve yüz maskelerini her ne kadar düzenli kullanmasamda memnunum. Cildimde herhangi bir sorun yaratmadı.

Özellikle ayak bakım ürünlerinden topuk yumuşatıcı kremi, pürüzsüzleştirici ayak kremi (içinde pütür pütür şey olandan), ve ve özellikle koku giderici ayak spreyini kesinlikle tavsiye ederim.

Farlardan şikayet gelmedi ancak fiyatları bana göre biraz pahalı. Parfümerilerden daha uygun fiyata çeşitli markalar alınabilir.

Bayan parfümleri çok kalıcı değil erkek parfümlerine oranla. Ama yine de merakıma engel olamayıp yeni çıkanları alıyorum.

şimdilik aklıma bunlar geldi. sormak istediğiniz şeyler olursa kendim kullanmasam bile kullanan arkadaşlardan yorumları alıp aktarabilirim.

Ne alırsanız alın bence yakın çevrenizin denemiş , onaylamış ve tavsiye ettiği ürünleri kullanmaya çalışın derim.

senelrce vichy,lancome selülit kremlerini kullanmıştım,avonu ucuz olduğu için:KK43:( tercih etmiyodum açıkçası.bana maniküre gelen kız ,satışını yapıyo,çok tavsiye etti ve kullanmaya başladım.inanılmaz mennunum,sürer sürmez etkisini hissetmeye başladım.
bugüne kadar ruj,far,fondoten başta olmak üzere çeşitli ürünlerini aldım,memnunum.sadece emezin dediği gibi rujun rengi bekldiğimden farklı çıktı,olsun!hem ucuz hem de piyasadaki pek çok ucuz üründen çok daha kaliteli.hele arada inanılmaz kampanyalar oluyo,kaçırmayın derim.

valla şampuanları bi işe yaramyıo yani bana yaramadı katologta bi far beğendim ben onu bişi sandım bi geldiki parmağım kadar bile değil o ufacık şeye 4 renk koymuşlar bide ama parfümleri hele bi tane var valla adını tam hatırlayamıyorum rose gold muydu neydi abimde erkek parfümlerini kullanıyo erkek parfümleride çok güsel kokuyo

bende 7 yıldır avon temsilcisiyim , ayrıca çoğu ürünü kullanıyorum.
Gayet memnunum ve çevremde kullananlarda memnun.Cilt bakımı düzenli yapıldığında çok faydalı , hele +30 ve +40 yaş ürünleri müthiş.
Şikayet sadece başka temsilcilerden yanlış ve cilde uymayan ürün alanlarda oluyor.ben cilt bakım ve ürün tanıtım seminerlerine katıldığım için böyle bir şey yaşamadım.
rimel , ruj , duş jeli , şampuan , parfüm , güneş ürünleri en çok sattığım çeşitler. Selüluit kremlerini kendim kullanıyorum çok memnunum.yeni çıkan sprey vucut sıkılaştırıcı çok güzel.
kendim denemediklerimi pek satmam , fiyat konusunda da indirim ve kampanyalar çok olduğu için hiç sıkıntı olmuyor , ürünü kullanan kampanyadan alıyor zaten.

başka markaların karalama çalışmalarını anlamıyorum , avon için de geçen gün bir parfümeri de tarım bakanlığından onaylanıyor demişler , ama kesinlikle sağlık bakanlığından onaylanıyor , kutularında belgeli zaten. Gümrükten gelince Sağlık Bakanlığı onaylamadan satılmıyor.

farkındaysanız ben ürün kötülemedim duyduklarım doğrumu die araştırma yapıodum dedim henüzde gerçekliğine rastlamadım rastladığım konuyudu buraya yansıttım
ama açıkcasını sölemek gerekirsede toniği ni beğenmedim resmen alkol lü

peki mantiken olaya bakarsak bu kadar ürüne bi alana iki hediye vermesini nasıl açıklıcaksınız (bu yargılama deil merakımdan bi soru sadece) ya size bir kuruşluk ürünü 30 kuruşa verip yanında bir sürü hediye verio yada farklı bi sebebi var

o tonik yağlı ciltler için olduğu ve içindeki nane gibi ferahlatıcı bitkilerden kaynaklanan alkol var.ayrıca alkol takviyesi yok.
kuru ciltler için olan tonik alkolsüzdür....

duş jelleri güzel.
rujlarının yarısı ii..
kremlerini ve fondatenleri ni kullanma sivilce yapar...
rolonları nı seviyorum.ama arkadasların giyisilerini leke yapıyormuş..
parfümleri kalıcı değil...
farları güzel..
rimellerinin 1 tanesi güzel...patentini aldığı rimel fırsasız olan..

arkadaşlar sağlık bakanlığından izinli diosunuz da
kanser yapan ürünler ilk burda piyasaya sürülüo sıkı bi denetim yokkiiiiiii
Türkiye de çoğu şeyde kansorejen madde var en başta ekmeklerimiz de

pardon. amacım hiçbir şekilde polemik yaratmak ve tartışma konusu olmak değil. ancak size ilk yazdığınız yazıyı tekrar okumanızı öneriyorum.

yazınızdan bir alıntı: bu siteye sırf bu soruya cevap verebilmek için bi an önce üye oldum
oriflame ürünleri satış temsilcisiyim ve avon ürünleri için içerik olarak kansorejen madde olduğu ve kendi ülkesinde bile yasaklandığı burda satışlarının sürdüğü bi ürüne iki ürün hediye verdiğini duydum bunun için nette araştırma yaparken buraya rastladım

Yazınızda karşı olduğum yön, hiçbir belge ve tutanağa dayanmadan değişik iddialar ortaya atmanız. Günümüzde sadece duyumlara dayalı iddialar yüzünden birçok site ve kişi mahkemelik durumda. Bakınız Danone. Danone için de bu tip yazılar yazılmıştı ve ben aynı burdaki gibi o fikre karşı olmuştum. sonucu da belgelerle ve yaptığı açıklama reklamlarıyla ispatlanmıştı. Ben de bir gıda firmasında çalışıyorum. Aynı iddialar çalıştığım firmanın ürünlerine de yapıldı. Sonuç şu an 3 internet sitesi kapalı, epeyce kişi de mahkemelik .

Kısaca anlatmak istediğim şu. (burada samimiyetime inanmanızı rica ediyorum)
Bunu daha önce de yazmıştım. Piyasadaki hiç bir büyük firma , adını basit oyunlara karıştırmaz.Bu nedenle itibar ve kar kaybına gitmez. Bu tip duyumlara ispatı olmadan lütfen inanmayın ve bunu herkese duyurma telaşına kapılmayın.

Ama bize burada Oriflame in gerçekten denenmiş, kullanıcılar tarafından beğenilen ürünlerinden bahsederseniz, hepimiz bu deneyimlerden ziyadesiyle faydalanabiliriz.

ben ikili göz çevresi kremini kullanıyorum,gözle görülür şekilde faydasını gördüm.Hatta çevremdeki insanlar da farketti.

Arkadaşlar avonun selülit kremi mahvetti beni. Kalçalarım pütür pütür oldu sivilce içinde. Zayıflamaya çalışırken onuda kullanayım dedim. pek sürekli ürün kullanamamda.2. sürdüğüm günden beri sivilce oldu ve sürekli kaşınıyor. Bir daha kullanmam

rımelı kırpıklerımın dokulmesıne yol actı
ruj,sampuan,parfum,goz temızleyıcısı,goz kalemını denedım
pıyasada 1 milyoncularda satılan makyaj malzemeleri bile ondan iyi
urunlerının hepsi vasat ayrıca gecen gun bir kozmetıkcıde avonun cok zararlı oldugunu soledı nedendır bılınmez sormadım

X