Ayakta Nasır :-((

Benimde nasırla başım dertteydi dr gittim her hafta yakılacak ve soyulacak dedi öylede oldu 6 ay gittim sonuç sıfır o kadarda acı cektim boşuna komşumuz kına yak geçer dedii öyle yaptım ve gerçekten geçti izi bile yok şimdi.................

Hadi yaaa..normal bildiğimiz kına mı?:KK53:

Bende de uzun zamandır vardı nasır. Sonunda iyice acı vermeye ve her ayakkabıyı giyememeye başlamıştım. Eczaneden aldığım nasır bantları, kremler işe yaramadı ama en sonunda 3 gün önce Dr.Scholl nasır bantı aldım. İki günde kesin sonuç.. Hala inanamıyorum bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum.. Diğerine de kullanacam umarım onda da sonuç alabilirim.

benim ayaklarımda da var nasır.bantlar solüsyonlar temizle temizle yine tekrarlıyo.Arkadaş kına demiş aklıma geldi ben de tv de duymustum ii geldiğini bi araştırmak lazım...

eczanelerde bi ilaç varmış çok iyi diyolar. ama tam adını unuttum nasır...ile başlıyordu basit bir ismi var

benim ayağımda da nasır var ya. geçmiyor bi türlü sürekli aynı tip ayakkabı giymekten. ama converseden başka bişey de giymek istemiyorum. şu vazelin ve aspirini deneyeyim bari :KK43:

çok süper bir tarif verecegim ben yaptım.kuru inciri ortadan ikiye kesin ,kınayı bulamaç haline getirin ve bu incirin içine kayup karıştırn ve nasırın üzerine kapatın sarın iyice 2 gün orda kalacak hiç açmadan.sonra 3 gün ile bir hafta içinde kocaman nasırlar düşüyor

12-13 yaşlarında iken benimde iki ayağımda iki kocaman nasır vardı. nasır bandı yapıştırmıştım kaç sefer. geçer gibi oluyordu ama geçmiyordu. sonra bir komşu teyzemin anneme tavsiyesi üzerine -önce bir ayağımda denedik tabi- domatesi ortadan ikiye böldük ve o içi, sulu kısmı nasıra gelecek şekilde ayağımı streç filmle sardık. üzerine poşet, onun üzerine de çorap. bir gece ayağım o şekilde bekledi. ertesi gün aynı şekilde yeniden yaptık. tam hatırlamıyorum ama sanırım üç, dört gün nasır beyazlaşana kadar devam ettik. bu arada söylemeden geçemeyeceğim. domatesli ayağınızı açarken burnunuzu tıkayın, çünkü o kadar kötü bir koku yayılıyor ki boğuluyorsunuz resmen. şimdi bile o iğrenç koku burnuma geldi:KK52:

neyse, nasır iyice beyazlaştıktan sonra nasır bandını kullanmaya devam ettim ve bir kaç gün sonra ayağımdaki nasırın etrafında deri soyulmaya başladı ve bir gün kökleriyle beraber nasırı söktüm. hatırlıyorum çünkü köklerini gördüğümde şok olmuştum:KK53:

aynı şekilde diğer ayağıma da yaptık. aynı şekilde o da söküldü. allaha şükür o günden beri nasır sorunum kalmadı. :KK76:

kızlar geçenlerde annem bi gazetede okumuştu bana, limonun tam ortasını sulu kısmını alıyoruz, tuzluyoruz. nasırın üzerine koyup, hava almayacak şekilde streçliyoruz. sabah kalktığında nasır yumuşak bir şekilde kalkıyormuş.. limonun başını ve sonunu kesin, ortada kalan kısmı kullanın. ben denemedim çünkü benimki serçe parmağımda. nasıl tutturucam kaymıcak bilemedim, deneyemedim henüz. ama kesin çözüm demişlerdi..

mrb cnm annemın ayagında da nasırlar var ..bu karısımı denemek istiyoruz. ir kutu aspirin cok olmaz mı ? herhangi bir yan etkısı var mı ? fisfisfis

bu karışımı bir haftadır deniyorum..benim ayak tabanlarım çok sert. Bayağı yumuşattı. Ponzalarken çok daha kolay çıkıyor artık. Geçene kadar kullanıcam. Bir kutu aspirin koydum bende. Gayet iyi, yan etkisi yok

benım ayak baş barmagımda 2 tane vardı ve bide ufak ayak tabanımda çıktı bir eczaneden özel krem aldım eczacı kendi yapıyormuş izmi yok yani bazı eczaneler kendileri yapıyorlar onlara başvurabilirsin ben ayagımın üztüne basamıyordum malesef 1hafta sabah akaşm sürdüm ve sardım deriyi öldürüp ayıor ama tırak makası ile temizlemeniz gerekiyor şimdilik eçti ama birdaha çıkarmı bilmiyorum..

bu hangı eczane yazabılırmısınız lutfen

bır yorumda okumustum ankarada bır eczanede eczacının yaptıgı ılacdan bahsetmıstı bulamadım yorum hangı eczane cankayadamıydı hatırlamıyorum bılen yazabılırmı lutfen

Arkadaşlar,
Öncelikle nasır neden oluyor bunu konuşalım ;
Özellikle topuklu ayakkabılarda parmaklar aynı yerle temas ettiği ve haraket etmediği ive ayrıca ucuz ayakkabı , kötü derili ayakkabılar NASIR oluşumuna sebep oluyor.
Converse giymeyin, Converse tipinden dolayı ciddi NASIR yapıyor .Bu ciddi uyarı.(zaten converse modası gecti)

Nasır tedavisi ;
Ben 1-2 senede bir nasırımı bir manikürcü arkadasıma cektirirdim.Suda epeyce ayaklarımı bekletir.Kucuk serce parmagımdaki nasırları yavas yavas oyarak, en son dibine gelip cekerdi.Bildğiniz kuyu gibi oyuk kalırdı orası. Ama tabi böyle bir acı olamaz.Aglardım, bagrırdım , elimden biri tutmadan yapamasdım.
Şimdi Ayak Saglıgı Merkezlerinde daha fazla paranızı almak için 3-5 seanslık işlemler uyguluyorlar.Bu işlemler sizin dışarıdan alabileceğiniz solusyon, bant gibi seyler.Gunde 2 kere nasırlı noktaya solusyon suruyorsunuz,nasırı yukarıya cekmeye calısıyorsunuz.Bunun içinde seans basına 80-100 tl veriyorsunuz.Paranız coksa siz bilirsiniz yaptırın.Tedavi medavi değil ayrıca, tekrar edebilecek bir durum nasır.Ki edecektir emin olun.

Fransız Ayak Saglıgı Merkezi nasır tedavisi yapmıyormuş "medikal pedikür yapan bir bayan önerdi".Adı Nesrin telefonu 0532 684 06 44 .Yeri Şişli tarafındaymış.Usta nasır ceken biriyse rahat edersiniz söyliyim.

Ben ise 2 sene sonra tekrarlayan bu nasır sebebiyle bugun arkadasım olan cerraha gidicem.Gel bakarız alırız dedi, bakalım belki uyusturur da bende o kadar agrı cekmem.
Tavsiyem ihmal etmeyin.
İlerlemiş nasırlar için (dibe kadar gittiyse) bant felan, aspirin şu bu fayda etmez.Aldırmak zorundasınız nasırınızı.Tecrübelerim bu yonde.
Sevgiler.

Yeniden merhaba ;

Dün dr'a gittim.Doktorum tanıdık, cerrah.
Nasırlarıma baktı, komple almak gerekir, local anestezi ile dikişli mikişli baya bir operasyon dedi.4-5 gün de rapor verecekmiş,ancak ben iş durumum uygun olmadıgından 4-5 gun işte olmama riskini alamadıgım için yaptırmadım. Kendisi kesin çözümün bu oldugunu söyledi.

Bende arkadaşımın (manikürcü kendisi-salonu var) kuaförde cektigini ve 1-2 yıl yeniden olmadıgını söyledim.Gecici cözüm için yaptırabilirsin dedi.Emla diye bir krem var , local anestezi kremi, gitmeden 1 saat önce 1 tüp sür dedi(5 tüp var galiba -fiyatı 57 TL) .
Sürdüm ve gittim , arkadaşım nasırlarımı yavas yavas oyarak cekti-cok cok az canım acıdı- normalde bagra bagra aglaya aglaya atlatırdım, hiç gözyası dokmedim veee kurtuldum cok sukur.Bugun yarın biraz sızım olacak.Sonrasında cok rahat edeceğim.

Nasır cekme işini bilmeyen birine sakın yaptırmayın, her işin ehli var.Gereksiz yere oyar parmagınızı , nasırıda cekemez , bosuna canınız yanar.Arkadasım Tuzla'da.Yer adı / adres isteyen varsa mesaj atsın.Makul bir ücretle yardımcı olacaktır.

Sevgiler

Eczanelerde küçük şişelerde satılan cilt için asit var. oje fırçası gibi bi fırçayla nasırlı bölgenin üzerine sürüp bekleyin. anında o bölgeyi acısız bir şekilde hemen kurutmaya başlıycak. birkaç gün bunu tekrarlayın ve nasırın kolayca sökülceğini göreceksiniz. benim denemediğim yöntem kalmadı. ayağımın altındaydı ve beni çok rahatsız ediyordu. asit sayesinde bir haftada nasırımdan kurtuldum. şimdi çok az bir tabaka kaldı ona da tek fırça darbesi yeter...

Kızlar merhaba, benim ayağımın altında büyük bi nasır var ve bi türlü geçmiyor. Nasır bandı aldım eczaneden 10 gün kadar kullandım ama geçmedi.yani o bölgeyi kurutuyo ve orası soyuluyor ama tamamen geçmiyor.3-5 gun rahat ediyorum sonra tekrar şişmeye başlıyor.yolda yürüyemez oldum ayağımın orta kısmında olduğu için düz basamıyorum resmen yürüyüş şeklim değişti yaa yardım lütfen !!!

merhaba canım,ben de 4 ay kadar çektim nasır sıkıntısını,çok dirençli oluyor,ilaçlar biraz düzeltti ama tekrarladı.en sonunda doktor oraya dondurucu bir ilaç sıktı,kriyoterapi imiş.kökten çözüm oldu,öneririm.

Bende de var ve çözüm arıyorum ...nasır bandı kullandım hiçbir işe yaramadı, asit solüsyon kullanıyorum 1 aydır ama sadece üst kısım kuruyor derine köke inemiyor...kesin çözümü cerrahi dışında yok mudur bunun ? arada ağrısı da oluyor :KK43: ...

X