Gider ayak fikir alayım kulağıma küpe olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gudugudu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
3.074
10.552
Kızlar bundan yaklaşık 3 ay önce haksız yere sürgün yedim çok üzüldüm evdeki durumları da az çok biliyorsunuz ( banyo yapmayan sigara içen değişik bencil boşanmış çalışmak istemeyen bir ablam var, neden söylüyorum hem iş hem aile hayatında çok üzüldüm )

Deprem olaylarını zaten az çok biliyorsunuz travma sonrası stres bozukluğu devam ediyor.

Neyse sürgün yediğimde izindeydim ve bu süreçte internetten biriyle tanıştım, çünkü geceleri uyuyamıyorum.

Bana spor yapıp yapmadığımı sordu ben de ( haliyle yeni tanıştığım için iş ve aileden bahsetmedim ) depremdeki şeylerden dolayı kaskatı olduğumu bıraktığımı söyledim o da gel spor yapalım tanışalım dedi.

Evli olup olmadığını sordum daha önce evlenip ayrıldığını çocuğunun olmadığını söyledi, ben hiç evlenmedim. ( evli değil boşanmış çocuksuz gerçekten teyit ettirildi)

Buluştuk kahve içtik baktık iyi anlaştık birden sevgili olduk.

Daha buluşmamızın 2. Günü beni iş arkadaşıyla tanıştırdı. Bu beni mutlu etti.

Herkesin içinde elimden tutan aracına bindirirken kapımı açan centilmen biriydi.

Bari aşktan yüzüm güldü dedim.

2 hafta sonra bişiler içerken ‘ sen hiç evlilikten çocuktan bahsetmiyorsun’ dedi ( buna da anlam veremedim benimkiler ben daha demeden evlenelim derlerdi)

ben de buraya yazmıştım siz de sizden adım bekliyor fln demiştiniz ben de artık gözüne soka soka değil ama yavaştan bi gün evlenmek istediğimi çocuğum olmasını istediğimi söyledim asla baskı değil bu sefer oralı olmamaya başladı laflarım havada kalıyordu bazen de ben de çocuk istiyorum gözlerim doluyor eski evliliğimde hiç istemedim ama şimdi böyle diyordu.

Sonra bi kere çocuğumun Malatya’da doğmasını istemem dedi. Bozuldum sonra yazdı kırdıysan özür dilerim dedi. Hiç değilse hatanın farkındasın dedim.

1 aydır başka bir ilde görevde ‘ görevde olduğu sürece sürekli konuşuyoruz şu kadar kaldı gelmene diye demesin mi geleceğim yer de Malatya. Buna da bozuldum.

(Bu arada laflarını merak etmeyin bozuyorum öyle ezik gibi durmuyorum. Ama üzülüyor insan )

Yanına gittim 5 gün.(O çağırdı )

O ise tamamen kendi dünyasında sporlar yapıyor. Ve ben bunları yapmıyorum diye kendi kendine beni sıkıcı olduğum hakkında alt mesajlar veriyor.

Hergün alkol alır. ( Sarhoş olacak kadar değil)

Ailesi yanına geldi bi yıl gelemeyecek bundan sonra dedi bekledim bi tanıştırır diye yok asla bahsetme bile yok Neyse dedim daha yeniyiz olabilir.

Bir de bu depremden dolayı bi yerde kalıyor konut olarak ve orda bekarın kalması yasak, bekar kalan iki kişiydi diğeri çıkarmasınlar diye istemeye bile daha gitmediği sevgilisiyle hemen evlendi.

Bu da benden önce arkadaşlarına şakayla karışık bana birini bulun evlencem diyormuş ama bana ciddi düşündüğünü bile söylemedi

Neyse son olarak şu son geleceğim de Malatya dediğinde soğudum ve telefonu kapattım.

Ondan sonra napıosun günaydın vs yazdı baktı benden de fazla dönüt yok kesti artık bugün itibariyle.

Yaptığı hataların farkında olmasını isterdim ama o hala lay lay lom

Ama acı çekiyorum hayal kırıklığına uğradım.

Kendimi övmeyi sevmem ama ben olsam beni kaçırmazdım. Çünkü eli yüzü düzgün kendi ayakları üstünde duran bi kadınım, genelde erkekler beni görünce evlenelimmmmm diye tuttururlardı — bi arkadaşım deprem sonrası bunu buldun normalde bunlara tahammül etmezdin diyor

Beni teselli edebilir misiniz iyi şeyler duymaya ihtiyacım var 🥹

Son düzenleme:
Adamın tavrını, cümlelerini, yaklaşımını kişisel algılamazsan daha kolay atlatırsın diye düşünüyorum. Sana beklediğin şeyleri vermemiş, birbirinize uygun değilsiniz demek ki. Kırgın, kızgın hissetmek normal ama hepsi geçici duygular.
Uzman desteği alıyor musun bilmiyorum ama hem deprem olayı hem ailevi meseleler hem bu durumlar derken bence ihmal etmemelisin.
Ayrıca, herif bana çok itici ve güvenilmez geldi, boşver kız:KK53:

Ben sorunu anlamadım. Adamın malatyayı sevmemesi mi sorun? Siz ülkedeki her ili seviyor musunuz?

Spor yapması, içmesi, eğlenmesi bence sorun değil. Normal genç insanların bir çoğu böyle yaşar. Ama bu durum size uymuyorsa zaten en baştan birlikte olmamanız gerekirdi.

Diğerleri dediğiniz kim? Eski sevgilileriniz mi siz demeden evlenelim derdi? E niye onlardan biriyle evlenmediniz o zaman? Her insan hemen evlenmek istemek zorunda mı?

Ben sorunu anlamadım. Adamın malatyayı sevmemesi mi sorun? Siz ülkedeki her ili seviyor musunuz?

Spor yapması, içmesi, eğlenmesi bence sorun değil. Normal genç insanların bir çoğu böyle yaşar. Ama bu durum size uymuyorsa zaten en baştan birlikte olmamanız gerekirdi.

Diğerleri dediğiniz kim? Eski sevgilileriniz mi siz demeden evlenelim derdi? E niye onlardan biriyle evlenmediniz o zaman? Her insan hemen evlenmek istemek zorunda mı?

Birine de memleketi kötülenmez yüzüne

ben onun memleketini seviyor muyum

ayrıca Malatya derken beni de kastediyor içinde olduğum için

İl dışında tanışsak Malatyalı olduğumu duysa ay ben de sevmem dese hadi bi nebze

Genç değil 40 yaşında

Her evlenelim diyenle evlenilmez ama bir kadın ilişkide olduğu adamın onla bir gelecek hayal etmesini bekler bence siz dolup gelmişsiniz

Adamın tavrını, cümlelerini, yaklaşımını kişisel algılamazsan daha kolay atlatırsın diye düşünüyorum. Sana beklediğin şeyleri vermemiş, birbirinize uygun değilsiniz demek ki. Kırgın, kızgın hissetmek normal ama hepsi geçici duygular.
Uzman desteği alıyor musun bilmiyorum ama hem deprem olayı hem ailevi meseleler hem bu durumlar derken bence ihmal etmemelisin.
Ayrıca, herif bana çok itici ve güvenilmez geldi, boşver kız:KK53:

Sorma kuzum ya :KK43: keşke olmasaydı geçen emeğime üzülüyorum

Sorma kuzum ya :KK43: keşke olmasaydı geçen emeğime üzülüyorum
İşte olayı kişiselleştiriyorsun şu an. Ne emeği? Tanıştınız, karşılıklı olarak güzel vakit de geçirdiniz ve bi zaman sonra birbirinize uygun olmadığınızı anladınız. Yani elbette hayalkırıklığı kötü ama takıntı haline getirirsen çok fena. Fazla bi zaman geçirmemişsiniz, emeklik bi durum yok yani. Bence durumu dramatikleştirmesen daha iyi 🥲

Adamın spor yapması sizi niye bu kadar sinirlendirdi anlamadım. saçma sapan sporlar yapıyor demişsiniz. sporun saçması mı olur. Bana sorunun çoğu sizde gibi geldi, çok hırslı birisiniz... ayrıca herkes evlenelim diye ayağınıza kapanıyorsa bu kişiyi takmamak çok zor olmamalı

Birine de memleketi kötülenmez yüzüne ben onun memleketini seviyor muyum ayrıca Malatya derken beni de kastediyor içinde olduğum için

Genç değil 40 yaşında

Her evlenelim diyenle evlenilmez ama bir kadın ilişkide olduğu adamın onla bir gelecek hayal etmesini bekler bence siz dolup gelmişsiniz
Nerden dolup gelmişim?

Yok ben yine anlamadım. Memleketinizi ve sizi kötüleyen insanla neden inatla birlikte oldunuz? Üstelik bu adam sizin kriterlerinize de uymuyor. Bütün bunlara rağmen adamdan gelecekle ilgili hayaller beklediniz. Çok saçma değil mi bu?

İşte olayı kişiselleştiriyorsun şu an. Ne emeği? Tanıştınız, karşılıklı olarak güzel vakit de geçirdiniz ve bi zaman sonra birbirinize uygun olmadığınızı anladınız. Yani elbette hayalkırıklığı kötü ama takıntı haline getirirsen çok fena. Fazla bi zaman geçirmemişsiniz, emeklik bi durum yok yani. Bence durumu dramatikleştirmesen daha iyi 🥲

Doğru diyorsun canım instadan fln çıkarayım mı

Nerden dolup gelmişim?

Yok ben yine anlamadım. Memleketinizi ve sizi kötüleyen insanla neden inatla birlikte oldunuz? Üstelik bu adam sizin kriterlerinize de uymuyor. Bütün bunlara rağmen adamdan gelecekle ilgili hayaller beklediniz. Çok saçma değil mi bu?

İnatla dediğin 2 ay ve başta böyle değildi diyince de zaten ghost u çektim . Rahat olun

Doğru diyorsun canım instadan fln çıkarayım mı
Ben olsam silerim ama gerçekten silerim. Yani ordan burdan çıkarıp sonra yine de yazsın, peşimden gelsin diye bekleyeceksen bi anlamı yok. Sil ve önüne bak, yazarsa ararsa falan da "birbirimize uygun değiliz, uzatmayalım, kendine iyi bak" deyip geç veya cevap bile verme.

Kızlar bundan yaklaşık 3 ay önce haksız yere sürgün yedim çok üzüldüm evdeki durumları da az çok biliyorsunuz ( banyo yapmayan sigara içen değişik bencil boşanmış çalışmak istemeyen bir ablam var, neden söylüyorum hem iş hem aile hayatında çok üzüldüm )

Deprem olaylarını zaten az çok biliyorsunuz travma sonrası stres bozukluğu devam ediyor.

Neyse sürgün yediğimde izindeydim ve bu süreçte internetten biriyle tanıştım, çünkü geceleri uyuyamıyorum.

Bana spor yapıp yapmadığımı sordu ben de ( haliyle yeni tanıştığım için iş ve aileden bahsetmedim ) depremdeki şeylerden dolayı kaskatı olduğumu bıraktığımı söyledim o da gel spor yapalım tanışalım dedi.

Evli olup olmadığını sordum daha önce evlenip ayrıldığını çocuğunun olmadığını söyledi, ben hiç evlenmedim. ( evli değil boşanmış çocuksuz gerçekten teyit ettirildi)

Buluştuk kahve içtik baktık iyi anlaştık birden sevgili olduk.

Daha buluşmamızın 2. Günü beni iş arkadaşıyla tanıştırdı. Bu beni mutlu etti.

Herkesin içinde elimden tutan aracına bindirirken kapımı açan centilmen biriydi.

Bari aşktan yüzüm güldü dedim.

2 hafta sonra bişiler içerken ‘ sen hiç evlilikten çocuktan bahsetmiyorsun’ dedi ( buna da anlam veremedim benimkiler ben daha demeden evlenelim derlerdi)

ben de buraya yazmıştım siz de sizden adım bekliyor fln demiştiniz ben de artık gözüne soka soka değil ama yavaştan bi gün evlenmek istediğimi çocuğum olmasını istediğimi söyledim asla baskı değil bu sefer oralı olmamaya başladı laflarım havada kalıyordu bazen de ben de çocuk istiyorum gözlerim doluyor eski evliliğimde hiç istemedim ama şimdi böyle diyordu.

Sonra bi kere çocuğumun Malatya’da doğmasını istemem dedi. Bozuldum sonra yazdı kırdıysan özür dilerim dedi. Hiç değilse hatanın farkındasın dedim.

1 aydır başka bir ilde görevde ‘ görevde olduğu sürece sürekli konuşuyoruz şu kadar kaldı gelmene diye demesin mi geleceğim yer de Malatya. Buna da bozuldum. ( kendi Marmara bölgesinden bi şehirli, eski eş de Ege bölgesinden )

(Bu arada laflarını merak etmeyin bozuyorum öyle ezik gibi durmuyorum. Ama üzülüyor insan )

Bu görevdeyken buna yer ayarladım cok şaşırdı onun yapamadığını ben ikili ilişkilerim sayedinde yaptım.

Yanına gittim 5 gün.(O çağırdı )

O ise tamamen kendi dünyasında saçma sapan sporlar yapıyor. Ve ben bunları yapmıyorum diye kendi kendine beni sıkıcı olduğum hakkında alt mesajlar veriyor.

Bu arada borç içinde, durduk yere arabasını sattı başka araba aldı.

Hergün alkol alır. ( Sarhoş olacak kadar değil)

Bunları neden anlatıyorum; ben hergün onun gibi gezip tozmadığım için ayağımı yorganıma göre uzattığım için sıkıcı oluyorum o borca harca eğlenceli yaşıyor ona göre.

Ailesi yanına geldi bi yıl gelemeyecek bundan sonra dedi bekledim bi tanıştırır diye yok asla bahsetme bile yok ( bu ilk defa başıma gelen bir şey ) Neyse dedim daha yeniyiz olabilir.

Bir de bu depremden dolayı bi yerde kalıyor konut olarak ve orda bekarın kalması yasak, bekar kalan iki kişiydi diğeri çıkarmasınlar diye istemeye bile daha gitmediği sevgilisiyle hemen evlendi.

Bu da benden önce arkadaşlarına şakayla karışık bana birini bulun evlencem diyormuş ama bana ciddi düşündüğünü bile söylemedi ( ki diğerleri hemen ben demeden derlerdi evlenelim diye )

Neyse son olarak şu son geleceğim de Malatya dediğinde soğudum ve telefonu kapattım.

Ondan sonra napıosun günaydın vs yazdı baktı benden de fazla dönüt yok kesti artık bugün itibariyle.

Yaptığı hataların farkında olmasını isterdim ama o hala lay lay lom spor yapam içki içem gezem tozam derdinde.

Ama acı çekiyorum hayal kırıklığına uğradım.

Kendimi övmeyi sevmem ama ben olsam beni kaçırmazdım. Çünkü eli yüzü düzgün kendi ayakları üstünde duran bi kadınım, genelde erkekler beni görünce evlenelimmmmm diye tuttururlardı — bi arkadaşım deprem sonrası bunu buldun normalde bunlara tahammül etmezdin diyor

Beni teselli edebilir misiniz iyi şeyler duymaya ihtiyacım var 🥹
Bence bu adamla evlensen pişman olucaksın gibime geldi.Rahatına düşkün pek aile canlı birisine benzemiyor.Bence yaşam tarzınız fikirleriniz uyuşmayacak şimdiden zaten belli oluyor.Iyi düşün derim belki daha iyilerine denk geliceksin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X