Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim canım
Güzel dilek ve temennilerin içinde teşekkürler
:KK71::KK71::KK71::KK71:

cecily leg magic denen alet hakkında bilgin var mı? gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum.

bu arada bu cihazı kullanan arkadaş var mı? tavsiye eder misiniz? şu anda bir internet sitesinde indirimde. bacakları inceltmede işe yarıyorsa almayı düşüneceğim.

doktor tavsiye ediyorsa değerlendirmek lazımdır. yazı ilgimi çekti paylaşmak istiyorum.

Ayrıca “Leg Macig” cinsi aletlerde ; bacak , kalça ve basenlerinizi inceltmek için kullanabileceğiniz bir başka alternatifdir.
Leg Magic günde sadece birkaç dakikada istediğiniz bacaklara ve kalçalara sahip olmanıza yardımcı olur. ..Leg Magic’in özel olarak tasarlanmış eğimli rayları üzerinde yapılan kısa ve kontrollü hareketler normalde çalıştırması zor olan üst bacakların iç ve dış kısmındaki kasları hedeflemektedir. Leg Magic, normalde çalıştırmakta zorlandığımız iç bacak bölgesini inceltmekte etkilidir ve kendi vücut ağırlığımızı kullandığımız için ağırlık ayarlamak gibi zor işlerle uğraşmak da gerekmez. Ayrıca bu cihaz dayanıklı süngerli tutunma yerlerine, kaymaz pedallara ve çok dayanıklı bir çelik konstrüksiyona sahiptir. Kolayca katlanıp kaldırılabilir.
Leg Magic ile bel, basen, karın, üst ve alt bacak kasları aynı anda çalışır. tüm kaslarınızı harekete geçirir ve günde birkaç dakika kullanıldığında formun korunmasına yardımcı olur. Her yaş grubundan kullanıcı için zorlanmadan, enerjinizi tüketmeden spor yapmak için uygundur.

Sağlıklı günler dilerim.

Dr. Ümit Hazar
alıntı

cecily leg magic denen alet hakkında bilgin var mı? gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum.

bu arada bu cihazı kullanan arkadaş var mı? tavsiye eder misiniz? şu anda bir internet sitesinde indirimde. bacakları inceltmede işe yarıyorsa almayı düşüneceğim.

Merhaba.Ben "Leg Magic" adlı egzersiz aletini şahsen kullanmadım ve hakkında bilgi sahibi değilim; ancak forumun önceki sayfalarında Dr. Ümit Hazar'ın Leg Magic hakkındaki yazısı alıntı olarak verilmişti (fikir sahibi olmak için yukarıdaki alıntıda görebilirsiniz.)İyi günler...

Herkese Merhaba.İç bacakları muhteşem çalıştıran ve en etkili sonucu veren hem ucuz hem de basit bir pilates aksesuarı hakkında deneyimlerimi paylaşmak için tekrar karşınızdayım.Daha önce bahsettiğim gibi pilatesi her sabah aksatmadan 40 dk. yapıyorum hatta fırsat buldukça günde iki defa (09:00 ve 17:00) yapıyorum.Bu nedenle bir süre sonra hareketler beni zorlamamaya başladı ben de internette pilates hakkında araştırma yaparken pek de bilinmeyen bir pilates aksesuarıyla karşılaştım adı "Pilate Çemberi".Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve inanın iç bacak kaslarını bu kadar iyi çalıştıran başka bir alet,spor,hareketle daha önce hiç karşılaşmamıştım.İlk gün bile hemen gözle görülür sonuç veriyor.Hatta pilates yapanlar iyi bilir karın ve kalça hareketlerinde bu kasları iyi çalıştırdığınız zaman cayır cayır yandığını hissedersiniz ama maalesef bacak bölgesini hiç bir zaman bu kadar iyi çalıştıramazsınız.İşte bu aletle resmen iç bacak bölgesindeki yağların cayır cayır yandığını hissediyorsunuz.Yalnız tek sorun bu aletin Türkiye'de pek bilinmeyişi yani pilates çemberi ile ilgili bilgi veren site yok gibi bir şey.Hatta bu aletle hareketlerin nasıl yapıldığına dair video ya da anlatım hiç yok.Ben de zaten araştırmalarımı ingilizce yaptım"Pilates Magic Circle" şeklinde ve 4-5 tane video indirdim özellikle"Magic Circle for inner thighs".Bu aleti internet sitelerinde rahatça bulabilirsiniz.İlgilenenler olursa hareketler hakkında bilgi verebilirim.Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

pilates topuna bandına aşinaydım da bunu ilk kez görüyorum, en kısa zamanda bunları temin etmek gerek, bütün sayfaları tek tek inceliyorum, çok yardımcı oluyorsun, teşekkür ederim, herkese tek tek cevap vermen ise ayrı bir incelik :81:

Cecily cevap verdiğin için teşekkürler. Spor merkezinde eliptik bisiklet var, onunla idare edeceğim...tekrar teşekkürler.

bu topiği iyice inceledim cecily nin dediği video ları indirdim, ee bir de şevk geldi tabii :KK1:
zaten yoga yapıyorum, hatta topikim de var :KK1: yoga yapan kadınların mekanı, ama pilatesi bırakmıştım

yogayı zevkle kendini yormadan zorlandığın yerde bırakarak yapıyorsun ve en çok iç huzurunla ilgili, kendine vücudunu tanıtıyor ve kuş gibi oluyorsun bittiğinde, zaten yediklerime de dikkat etmeye başladım sayesinde

pilateste ise nasıl acıyor kasların, yağların kavruluyor böyle içten içten imdaaat bağırıyorlar;
- "rahat bırak bizi, gitmiyecez işte" :KK60:

bu inatçı yağlara dokunduğu için pilatesi ve konunuzu tebrik ediyorum :81: ve cecily yi :81:

henüz dediğiniz malzemeleri almadım, onlarsız yapıyorum, iki günde 4 video bitirdim, 58 çıkıyordum, yarım kilo vermişim, 57,5 olmuşum ve çok da olmasa, artık kendimi iyice ezberlediğim için, azcık da olsa toparlanma hissediyorum, psikolojik olabilir ama hemen akabinde tartılıp yarım kilo da az çıktığım için hemen tepki vermiş yağlar demekki :KK9:

cecily canım benimm verdiğin bilgileri okudum cidden çok tşkler :) bende 7 aydır falan pialtes yapıyorum ve vücudumdaki deişklk süper ama benm iç bacaklarımda fazla gevşeme var kilo alıp vermeden kaynaklı pilates iyi geldi ama yansın istiyodum çemberle iç bacak hareketleri için daha detaylı blgi vereblrmsn canım bide ben netten baktım bunların boyutları falan varmı önerdiğim marka varsa onu alayım :)
şimdiden tşkler cnm benm muck

Merhaba.Hepsiburada, çeşitli markaların "Pilates Çember"lerinin hepsini dikkate alırsak 13,14,15 inch olmak üzere 3 boyutu da bünyesinde barındırıyor.Benim Pilates Çemberim:KK70:elta Pilates & Yoga Çemberi - Ds 540 yani Çapı:15 inch - 38 cm."Pilates Çemberi" ideal boyut hakkında daha önce bu sayfalarda bir yazı yazmıştım ama maalesef silinmiş.Daha öncede bu konuda soru soran arkadaşlara şöyle söylemiştim.Ben kendi adıma bir yıl gibi bir süre pilates yaparak iç bacak kaslarımı güçlendirdiğim ve kolaylıkla kontrol edebildiğim için büyük boy pilates çemberi kullanırken zorluk yaşamıyorum.Pilates çemberi tercih ederken dikkat edilecek nokta ise çapındaki genişlik sebebiyle hareketleri yapabileceğiniz bir boyutta karar verebilmek.Örneğin, önceki sayfalarda tarif ettiğim "pilates çemberi " egzersiz videosundaki uzman, benimkinden daha ufak(küçük ya da orta) boy çember kullanıyor.Bu nedenle burada tercih kişiye kalıyor yalnız şunu belirtmek isterim ki çember ne kadar büyük olursa hareketi yaparken daha fazla güç harcandığı için daha fazla yağ yakımı oluyor; ama tabi ki çemberi kontrol edemedikten sonra sırf bu mantıkla hareket etmek hatalı olur.Ben genelde burada daha önce konuştuğumuz arkadaşlara 14 inch yani orta boyu tavsiye ettim ; ancak sonuç ne oldu bilemiyorum.Kısacası benim fikirlerim bunlar.Aşağıda hepsiburada sitesindeki "pilates çemberi" konusunda mevcut markaların boyutlarını belirtiyorum.

Delta:1)Çap:35,5 cm/14 inch 2)38cm/15 inch(benimkisi)
Adler:Çap:32cm-13 inch
Ravel:Çap:1)14 inch-35,6 cm 2)15 inch/38,1 cm
Altis ve Sportive diğer iki marka...
NOT:KK70:elta ve Ravel arasında 0,1 cm fark görünüyor bu farklılık inch cinsini cm birimine çevirirken orataya çıkabiliyor, kafa karışıklığı olmasın...İyi Günler...

cecily canım benimm verdiğin bilgileri okudum cidden çok tşkler :) bende 7 aydır falan pialtes yapıyorum ve vücudumdaki deişklk süper ama benm iç bacaklarımda fazla gevşeme var kilo alıp vermeden kaynaklı pilates iyi geldi ama yansın istiyodum çemberle iç bacak hareketleri için daha detaylı blgi vereblrmsn canım bide ben netten baktım bunların boyutları falan varmı önerdiğim marka varsa onu alayım :)
şimdiden tşkler cnm benm muck

Merhaba."Pilates Çemberi" seçimi hakkında daha önce yazdığım detaylı bilgi mesajını sorunuza yardımcı olması açısından yukarıda alıntıladım.Pilates Çemberi hakkında detaylı bilgi için ise bu forumun 13. sayfasında "Pilates Çemberi Mucizesi!!!" başlıklı yazıdan başlayarak mesajlarımı okursanız eminim aklınızdaki tüm sorular cevaplanacaktır.Ek olarak pilates çemberi egzersizlerine dair özet bilgiyi özel mesaj kutunuza yollayacağım.İyi günler...

cecily tatlım okudum çok çok tşkler hemen ediniyorum benmde bacaklarım güçlü sayılır 7 8 ay oldu pilatese başlayalı bakalım orta boyu alırım belki gelşmeleri yazıcam sana cnm

merhaba cecily, ben TV8 in sitesine üyeyim, ama nisandaki videolara ulaşamıyorum :KK43: bende de bilek, baldır ve üst bacak kalınlığı var :/ dizimin hemen üstünde ve yanında yağlı bir kısım var acayi sinir oluyorum o olaya :/ bir de bacagımın arkadsında ve popoda accık selülit :S yaza kadar fıstık gibi olmam lazım,biraz da bel incelmesi, streching istiyorum. hangi videoları izlemeli, onlara nerden ulaşmalı ::KK5:

merhaba cecily, ben TV8 in sitesine üyeyim, ama nisandaki videolara ulaşamıyorum :KK43: bende de bilek, baldır ve üst bacak kalınlığı var :/ dizimin hemen üstünde ve yanında yağlı bir kısım var acayi sinir oluyorum o olaya :/ bir de bacagımın arkadsında ve popoda accık selülit :S yaza kadar fıstık gibi olmam lazım,biraz da bel incelmesi, streching istiyorum. hangi videoları izlemeli, onlara nerden ulaşmalı ::KK5:

videoları alabilrimiyim bulamadımda şimdidn tşkler :KK16:

Merhaba.Videoları 34. 36. ve 37. sayfalarda bulunan linklerden indirebilirsiniz.

Ayrıca pilates çemberi egzersiz videosu için link:

Shapely Legs: Inner Thigh With Magic Circle | LIVESTRONG.COM

Ayrıca stretching için Uzama Günü Videoları!!! belinizi inceltmek için ise Karın Günü Videoları!!! başlığı altındaki iki videoyu uygulamanız yeterli...
İyi günler...

ben de yapıcam bunu :) benim de fiziğim düzgün 1.70 m boyum var 55 kilom var vücudumun üstü omuzlrım ve kemikli yapım beni hoş gösteriyo özellikle dik yürüdüğüm zaman kollarımda incecik ve uzun :) ama o bacaklar :26: o 66 cmlik belime hiç yakışmıyo aşırı kalın olduğunu söyleyemem aşırı basenim de yok yerinde ama alt bacak ve diz kısmım etli umarım sonuş alırım çünkü yılsonu balomaa ince bacaklarla gitmeliyim:KK16:

bende 4 gün önce pilates bandı aldım boyum kısa 160 bel desen kırılcam 55 cm kalça kısmı iyi 85 cm ama o üst bacak bölgesine sinir oluyorum orayı inceltebilsem hangi hareketler daha çok etki eder o bölgeye kesesim geliyo ya 2 cm gitse yeter

bende 4 gün önce pilates bandı aldım boyum kısa 160 bel desen kırılcam 55 cm kalça kısmı iyi 85 cm ama o üst bacak bölgesine sinir oluyorum orayı inceltebilsem hangi hareketler daha çok etki eder o bölgeye kesesim geliyo ya 2 cm gitse yeter

Sorunuzu özelden cevapladım.İyi günler...

ben 1 haftadır yapıyorum ama hala pilates çemberimi alamadım.
bir mağazadan görerek almak isteyenler için pilates çemberini bugün kanyondaki INTERSPORTta gördüm ama fiyatı hakkında bi bilgim yok duyurulur :-)
Dediğim gibi 1 haftadır yapıyorum üst bacakta özellikle kenarlardaki yağlarda bi azalma oldu fakat alt bacakta bir değişim göremedim. Bu strech band hareketleri alt bacaklarıda kapsıyor diye kalmış aklımda başlığın ilk sayfalarından acaba yapanlardan alt bacakta bi incelme oldumu sırf üst bacaklara yönelikmi bu egzersizler ? sevindiydim alt bacak genetik değilmiş diye :KK43:

141. wideoyu bi türLü buLamadım been,biri Link werebiLir mi ya.:KK69:

Merhaba.141 no'lu videonun linkini 36. sayfada bulabilirsiniz.Ayrıca bu sayfalarda bahsettiğim videoları 34. 36. ve 37. sayfalarda verdiğim linklerden temin edebilirsiniz.Bilginize...

X