Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Cecily! Önerilerin için çok teşekkürler :) Bende bugün sipariş verdim umarım işe yarar :KK43: Kolları inceltmek içinde bi önerin var mı? :eek:

o kadar kastimkki karnimi wuuu acidan geberiyorum sandim. bu sekilde gdersem rht 1 haftada etkiyi gorcem eminimki

selamlar arkadaşlar

başlığı görünce hemen atladım kaydirigubbakcemile3 aynı sorun bende de var tipik Türk kadını :KK1:

cecily pilates videolarının burda olduğunu bilmiyordum tarifin için çok sağol, en kısa zamanda başlıyorum ben de. iki sorum var;
1. yalnız bacaklar için 141 nolu video malesef şuanda yok sayfada, ben göremedim. linki varsa özelden göndermeniz mümkünmü?
2. bu hareketlerden önce herhangi bi ısınma hareketi yapıyormusunuz yoksa direkt başlıyor musunuz?

teşekkürler hepinize a.s.

cnm ztn ebru bizi hazirliyo kaydirigubbakcemile2

google a tv 8 pilates 141 yaz ordaki link soyler sna hangi tarihin videosu oldugunu boshayallersmile

cnm ztn ebru bizi hazirliyo kaydirigubbakcemile2

google a tv 8 pilates 141 yaz ordaki link soyler sna hangi tarihin videosu oldugunu boshayallersmile

tşkler zahiri, senin dediğin gibi arattım ama geçmiş sayfalardan da bir link çıktı videoların kaldırıldığına dair, yazılmış daha önce. zaten htp 404hatası veriyor girince.
napalım sağlık olsun dicem ama en şikayetçi olduğum şey de bacaklarım ve basenlerim kaydirigubbakcemile2

selamlar arkadaşlar

başlığı görünce hemen atladım kaydirigubbakcemile3 aynı sorun bende de var tipik Türk kadını :KK1:

cecily pilates videolarının burda olduğunu bilmiyordum tarifin için çok sağol, en kısa zamanda başlıyorum ben de. iki sorum var;
1. yalnız bacaklar için 141 nolu video malesef şuanda yok sayfada, ben göremedim. linki varsa özelden göndermeniz mümkünmü?
2. bu hareketlerden önce herhangi bi ısınma hareketi yapıyormusunuz yoksa direkt başlıyor musunuz?

teşekkürler hepinize a.s.

Merhaba.141 no'lu video ne yazık ki internette mevcut değil o nedenle link vermem mümkün değil.Video'nun kendisini özelden göndermek istedim ama sanırım özelden video gönderilmiyor; ama tabi ki bu çözümsüz kaldığımız anlamına gelmiyor.141 no'lu videoda yer alan bacak hareketlerinin daha fazlası dahil 21 Nisan 2010 tarihli videoda mevcut.Daha önce de bir mesajımda belirtmiştim 141'de farklı olan iki bacak hareketi var hemen tarif ediyorum.(Geçmiş mesajlarımdan birinde yine tarif etmiştim istersen şöyle bir göz atabilirsin) 1)21 nisan 2010 tarihli videoda yer alan topukları birleştirip ileri ittiğimiz hareketi bu sefer topukları birleşik tutup dimdik yukarı kaldıracaksın. 2)Lastiği tek ayaktan geçirip ileri ittiğimiz hareketi bu sefer ileri iterken parmak uçlarını da ileri iticeksin geri çektiğinde ayak tabanları dümdüz olacak(tıpkı point-flex gibi).
Pilates öncesi ısınıp ısınmadığımı sormuşsun.Her zaman ısınma hareketlerini aksatmadan yaparım.Zaten her videoda 5 temel hareket olarak geçen baştaki hareketler ısınma hareketleridir ve gerçekten sakatlanmayı önlemesi ve vücudu(eklemleri,kemikleri,kasları) spora hazır hale getirmesi açısından gerekli.Kolay gelsin...

Cecily! Önerilerin için çok teşekkürler :) Bende bugün sipariş verdim umarım işe yarar :KK43: Kolları inceltmek içinde bi önerin var mı? :eek:

Merhaba.Kolları sıkılaştırmak için en hızlı ve etkili yöntem kesinlikle dambıl.Ben 1,5 kg. dambıllarla her gün çalışıyorum(Toplam iki hareket her biri 30 tekrar).Ama dambıl harici pilateste de stretch band kullanılarak yapılan gayet etkili kol hareketleri mevcut.Ama dediğim gibi en etkili ve çabuk sonuç vereni ağırlıkla çalışmak, çünkü yerçekimine yenik düşen kol arkasındaki sarkmaları feci toplayıp sıkılaştırıyor.Eğer dambıl temin edemiyorsan çözüm gayet basit 1LT su şişesini tamamen doldurup hareketleri bu şekilde de yapabilirsin hatta şimdi 1,5 LT su şişeleri de mevcut.Unutma ağılık ne kadar artarsa sonuç o kadar iyi olur.Seçimine göre hareketler hakkında bilgilendirme yaparım...

cecily felaketm bn ya karin gunumdu bugun cok mu kastim ne? yuruyuste bile uyusuk uyusuktum.enerjm tukendi pilim bitti sanrm :) agir kacti galiba

cecily felaketm bn ya karin gunumdu bugun cok mu kastim ne? yuruyuste bile uyusuk uyusuktum.enerjm tukendi pilim bitti sanrm :) agir kacti galiba

Yok yok gayet iyi.İlk zamanlar fiziksel yorgunluk ya da kaslarda spor sonrası ağrı normaldir.Hatta kalça günü yaptıktan sonra ağrıdan oturamayabilirsin bu gayet normal.Aslında garip gelecek ama böylesi canını acıttığın için seni tebrik etmem gerek çünkü bu kaslarını çalıştırdığın ve karın bölgesindeki yağları yaktığın anlamına gelir ki bunun gözle görülür sonuçlarını(başta sıkılaşma sonra incelme) yarın uyandıktan itibaren görebilirsin.Bu arada daha önce belirttiğim gibi beslenmene vücudun pilatese uyum gösterene kadar özen göstermeyi unutma.Enerji değeri yüksek besinler tercih et, bol sıvı tüket(tercihen yeşil çay), ayrıca yorgunluk halsizlik yapıcı yağlı hamur işlerinden uzak durmayı unutma...

Yok yok gayet iyi.İlk zamanlar fiziksel yorgunluk ya da kaslarda spor sonrası ağrı normaldir.Hatta kalça günü yaptıktan sonra ağrıdan oturamayabilirsin bu gayet normal.Aslında garip gelecek ama böylesi canını acıttığın için seni tebrik etmem gerek çünkü bu kaslarını çalıştırdığın ve karın bölgesindeki yağları yaktığın anlamına gelir ki bunun gözle görülür sonuçlarını(başta sıkılaşma sonra incelme) yarın uyandıktan itibaren görebilirsin.Bu arada daha önce belirttiğim gibi beslenmene vücudun pilatese uyum gösterene kadar özen göstermeyi unutma.Enerji değeri yüksek besinler tercih et, bol sıvı tüket(tercihen yeşil çay), ayrıca yorgunluk halsizlik yapıcı yağlı hamur işlerinden uzak durmayı unutma...

ekmegi bi hayli azaltms bulunmaktaym . duzenli ictgm btki caylarm vardi ztn yarn bitmis olan yesilcay takviyemi yapiim o halde cift etkii

boyle gdersm baya kuruycam ama kaydirigubbakcemile3 tskler emeklern icin boshayallersmile

cecily ebrunun plates 2 dvd si hakkında ne düşünüyorsun
ben aldım ama pek memmun kalmadım sebep streçbant ve topla yapılan hareketler kısıtlı biraz daha geniş olmalıydı.
tv 8 videolardaki gibi daha geniş bir dvd olur diye bekledim ama beğenmedim işte:umursamaz:

cecily ebrunun plates 2 dvd si hakkında ne düşünüyorsun
ben aldım ama pek memmun kalmadım sebep streçbant ve topla yapılan hareketler kısıtlı biraz daha geniş olmalıydı.
tv 8 videolardaki gibi daha geniş bir dvd olur diye bekledim ama beğenmedim işte:umursamaz:

Ebru Şallı'nın Pilates Dvd'leri aslında TV8 deki programları takip edenler için gayet yetersiz.Çünkü hergün pek çok farklı hareket yapılıyor ayrıca son 3-4 ay pilates top ve stretch band kullanılan günler düzenlendi o nedenle aslında dvd'ler bir yerde programdan farksız kaldı.Aslında kendisinin bahsettiğine göre Ebru Şallı bu dvdyi düzenli programları takip edemeyenler için 21 günde (kür şeklinde) forma girmek için hazırlamış.Yani tv8 programlarındaki 40dk'lık programlara alışmış olanlar için fazladan bir katkısı yok...

cecily çok teşekkürler tavsiyelerin için.
şuanda diyet yapıyorum, 12 kilo fazlam vardı 2 kilo verdim, 60 kiloyum 50'ye inmek hedefim. diyetim diyetisyenimin tavsiyesiyle uyguladığım bir program. onun yanında hem daha hızlı kilo vermek hem de sıkılaşmak ve sağlıklı olmak için sporu dahil edeceğim, işe başlamadan önce çok iyi yürüyüş hafif koşu yapar ayrıca tenis oynardım, iş hayatı evlilik derken baktım ki türk kadını olma yoluna girdim kaydirigubbakcemile3 kendine gel blue dedim.
bir sorum olacak. haftada 1-2 türk kahvesinin bir zararı var mıdır sizce? çok iyi antioksidan olduğunu okumuştum, zayıflama açısından bi sakıncası var mıdır? çok severim de kahveyi :asigim:

cecily bi anormallik var cnm ya karnmin ici yaniyo resmen yatip kalkarken bile elimle destek almam gerekyo. bi tane kirmizi yirtk gbi bsy buldm gobisimde korktmda acikcasi dha once varmydi blmyorm ama ohaoldumsmile

bugun kalca gunumdu dunku kdr yanmadim aaama cok terledm bugunde. bilemyorm neden hala karn agrisi cekyorm bn ins normal bi durumdr :sm_confused:

cecily bi anormallik var cnm ya karnmin ici yaniyo resmen yatip kalkarken bile elimle destek almam gerekyo. bi tane kirmizi yirtk gbi bsy buldm gobisimde korktmda acikcasi dha once varmydi blmyorm ama ohaoldumsmile

bugun kalca gunumdu dunku kdr yanmadim aaama cok terledm bugunde. bilemyorm neden hala karn agrisi cekyorm bn ins normal bi durumdr :sm_confused:

Merak etme bir terslik yok.Karın kasların ham olduğu için birden bu kadar çalıştırınca haliyle tepki verdi.Bu karındaki kasıntı 5-7 gün arası azalarak sürebilir.Mesela anneme pzt-salı-per-cuma pilates yaptırıyorum kendisi karın hareketlerine alışıktır sonra ilk defa geçen gün kalça hareketleri yaptırdım 3 gündür sızlanıyor kemiklerimin ağrısından duramıyorum; bacaklarımın arkası feci acıyor yürüyemiyorum diye:)Dediğim gibi sadece karına yüklendiğin için bu durum ortaya çıkmıştır.Bir de bazı insanların çeşitli kasları daha sağlam olur bazı bölgesel hareketleri daha kolay, zorlanmadan yapar mesela bugünkü kalça hareketlerinde zorluk çekmemen gibi.Demek karın bölgesi diğer kaslara oranla daha az çalışmış şimdiye kadar.Çünkü yürüyüş yaparken ister istemez kalça ve bacak kasları çalışır ama karın sen çalıştırmadıkça çalışmaz.Kısacası dediğim gibi bu ağrı zamanla azalır ve sonra tamamen geçer.Zaten bu durum spora uzun ara vermediğin sürece sadece ilk sefere mahsus bu süre zarfında uzmanlar genellikle ağrıyan kasların üzerine gidilmemesi,dinlendirilmesi konusunda tavsiye de bulunurlar...

bende plates yapmak istiyorm bi kaç kere denedim ama doğru nefes almayı beceremiyorm galibaa bide hareketleri yaparken başımızı braz kaldrıyorz yaa karnımızı sıkılaştrmak için olsa gerek işte o zmn boynum çok ağrıyo kısacası beceremıyormm :kedi:

Merak etme bir terslik yok.Karın kasların ham olduğu için birden bu kadar çalıştırınca haliyle tepki verdi.Bu karındaki kasıntı 5-7 gün arası azalarak sürebilir.Mesela anneme pzt-salı-per-cuma pilates yaptırıyorum kendisi karın hareketlerine alışıktır sonra ilk defa geçen gün kalça hareketleri yaptırdım 3 gündür sızlanıyor kemiklerimin ağrısından duramıyorum; bacaklarımın arkası feci acıyor yürüyemiyorum diye:)Dediğim gibi sadece karına yüklendiğin için bu durum ortaya çıkmıştır.Bir de bazı insanların çeşitli kasları daha sağlam olur bazı bölgesel hareketleri daha kolay, zorlanmadan yapar mesela bugünkü kalça hareketlerinde zorluk çekmemen gibi.Demek karın bölgesi diğer kaslara oranla daha az çalışmış şimdiye kadar.Çünkü yürüyüş yaparken ister istemez kalça ve bacak kasları çalışır ama karın sen çalıştırmadıkça çalışmaz.Kısacası dediğim gibi bu ağrı zamanla azalır ve sonra tamamen geçer.Zaten bu durum spora uzun ara vermediğin sürece sadece ilk sefere mahsus bu süre zarfında uzmanlar genellikle ağrıyan kasların üzerine gidilmemesi,dinlendirilmesi konusunda tavsiye de bulunurlar...

cecily bişe sorcam canım yaa..benim bi tanıdık sabah aksam pilates ve yediklerine dikkat ederek 9 kilo vermiş..fakat pilatesi bırakınca hopp aynen almıss...pilatesi bırakınca kilo alınıyor mu ben sana sormak istedim ..tabi eger verebildiysekkk opuyorumnanaktan

hmm anladm yuruyus zoruma gtmeye basladi yalnz. birakmayada cesaret edemyorm biraksam kotumu olr?

X