Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcılarımız neler yapıyor ve ne kadar ücret veriyorsunuz burda paylasalım

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
sızın yazdıklarınız hayal dunyasından ıbaret.ben hıc boyle calısan bakıcı boyle rahat ısverende gormedım.nıye bu bakıcılar hep ajıtasyon yapıyor anlamadım.eger bakıcı aıleyı kendı aılesı gıbı gorurse zaten sorun olmaz ısverende bunu gorur.

merhabalar,dentist00 size özel mesaj atamıyorum.forumda yeni olduğum için size ekleme talebi gönderdim umarım kabul edersince size özel mesaj yazabiliyorumdur.

Merabalar sevgili anneler ben de bir bakıcıyım şu an iş arıyorum sürekli takip ediyorum bakıcı ve patron anneler arasında bir çekişme patron diyorum tabiki ben anneleri patron bizleride işçi gibi görüyorum seviyeli bir şekilde. çocukla ilgili veya o gün ne yapmam istendiyse o işi ve sorumluluğumu yerine getirmeye gayret ederim ve mutlaka yaparım patronum akşam eve geldiğinde mutlu olsun oh desin diye o zaman bende mutlu oluyorum evime huzurlu dönüyorum ve ayrıca bizimde işten pat diye çıkarılmama lüksümüz yok insanlar öyle bir çıkarıyorlarki bakıcının haberi bile olmuyor çocuğa alışmış aileye alışmış şekilde pat diye kalıyorsun. sizlerin ve çalışan bayanların elinde diplomaları ve meslekleri var tabiki onuda yıllarca okuyup dirsek çürütüp alıyorlar saygı duyuyorum. onların tekrar iş bulabilmeleri kolay. ya biz ne yapalım zamanında fazla okutmamışlar. ve bizde böyle internet köşelerinde sürünüyoruz :KK1: iyi bir ailenin bebeklerine bakalım hem siz faydalanın hemde biz diye ve eve 3 .5 katkıda bulunup evde boş boş oturmayalım diye. ha birde çok şükür ben çocuklarımı okuttum mesleklerini ellerine aldılar. siz anneler çok çok haklısınız bizleri ince eleyip sık dokuyorsunuz lütfen bizide sizin yerinize koyun tabiki bir diploma farkıyla bizde birer anneyiz ve bizde birer işçiyiz çalışanız.:KK16: ve biz hayat okulunda okuyoruz kendi kendimizi yetiştiriyoruz.saygılarımla.:emir_bebek: :KK55: K.Örende oturuyorum ( Bende şu an iş arıyorum 8 senedir bebek bakıcılığı yapmaktayım 45 yaşındayım 2 yetişkin çocuğum ve 8 aylık torunum var referans verebilirim daha detaylı görüşmek isterseniz ( 05422312143 ):nazar:

Son düzenleme:
Merabalar sevgili anneler ben de bir bakıcıyım şu an iş arıyorum sürekli takip ediyorum bakıcı ve patron anneler arasında bir çekişme patron diyorum tabiki ben anneleri patron bizleride işçi gibi görüyorum seviyeli bir şekilde. çocukla ilgili veya o gün ne yapmam istendiyse o işi ve sorumluluğumu yerine getirmeye gayret ederim ve mutlaka yaparım patronum akşam eve geldiğinde mutlu olsun oh desin diye o zaman bende mutlu oluyorum evime huzurlu dönüyorum ve ayrıca bizimde işten pat diye çıkarılmama lüksümüz yok insanlar öyle bir çıkarıyorlarki bakıcının haberi bile olmuyor çocuğa alışmış aileye alışmış şekilde pat diye kalıyorsun. sizlerin ve çalışan bayanların elinde diplomaları ve meslekleri var tabiki onuda yıllarca okuyup dirsek çürütüp alıyorlar saygı duyuyorum. onların tekrar iş bulabilmeleri kolay. ya biz ne yapalım zamanında fazla okutmamışlar. ve bizde böyle internet köşelerinde sürünüyoruz :KK1: iyi bir ailenin bebeklerine bakalım hem siz faydalanın hemde biz diye ve eve 3 .5 katkıda bulunup evde boş boş oturmayalım diye. ha birde çok şükür ben çocuklarımı okuttum mesleklerini ellerine aldılar. siz anneler çok çok haklısınız bizleri ince eleyip sık dokuyorsunuz lütfen bizide sizin yerinize koyun tabiki bir diploma farkıyla bizde birer anneyiz ve bizde birer işçiyiz çalışanız.:KK16: ve biz hayat okulunda okuyoruz kendi kendimizi yetiştiriyoruz.saygılarımla. :emir_bebek::KK55: ( Bende iş arıyorum 8 senedir bebek bakıcılığı yapmaktayım 45 yaşındayım 2 yetişkin çocuğum ve 8 aylık torunum var referans verebilirim daha detaylı görüşmek isterseniz ( 05422312143 ):nazar:

Son düzenleme:
ben izmirdeyim 5ay bebege baktım ve bütün evin işi bendeydi temizlik ütü yemek çamaşır vs ve sabah 7buçuk akşam 7buçuk çalıştım ama benim ablam çok anlayışlıydı erken gittigim ve yoruldugum için bebkle bir uyurdum çok iyi anlışırdık ama babyla ilgili sorun yaşadım yani burda ev sahibininde payı var ama sizin bakıcı biraz fazla şımarık burda tevazü göstermeyen siz olmalısınız ama o kendinden ödün vermiyo bence en önemli şey anlaşabilmek size tavsiyem bakıcı seçerken para iş soran degil bebegi soran bakıcıyı tercih edin sonrası gelir zatenn.

Su an calisiyormusunuz?ben balcova da oturuyorum ve 19 aylik oglum icin bir bakici ariyorum!

Benimde 9 aylık bir oğlum var. Bende bakıcı arıyorum,ankarada keçiörendeyim, evime gelip gidecek, bana da yardımcı olacak bakıcı arıyorum.Arkadaşlar yalnız okudumda 700-800 diyorsunuz bakıcı paralarına, ben o kadar veremem.Benim aldığım para zaten o kadar. Max 500 verebilirim. 40-45 yaşlarında çocuğumla ilgilencek,yetiştirebiliyorsa yemek yapıp ortalığı toplayacak. Titiz olması çok önemli benim için. Aslında istiyorum ki şöyle kimi kimsesi olmayan, gelsin bize yerleşsin, ona oda açalım,aylık 500 lira para vereyim. Birikim yapmış olsun.Çocuğum büyüdüğünde o parayla ev bile alır 10 yıl sonra. :)

Benimde 9 aylık bir oğlum var. Bende bakıcı arıyorum,ankarada keçiörendeyim, evime gelip gidecek, bana da yardımcı olacak bakıcı arıyorum.Arkadaşlar yalnız okudumda 700-800 diyorsunuz bakıcı paralarına, ben o kadar veremem.Benim aldığım para zaten o kadar. Max 500 verebilirim. 40-45 yaşlarında çocuğumla ilgilencek,yetiştirebiliyorsa yemek yapıp ortalığı toplayacak. Titiz olması çok önemli benim için. Aslında istiyorum ki şöyle kimi kimsesi olmayan, gelsin bize yerleşsin, ona oda açalım,aylık 500 lira para vereyim. Birikim yapmış olsun.Çocuğum büyüdüğünde o parayla ev bile alır 10 yıl sonra. :)

canım selam, ben de ankaradayım ve bakıcı arıyorum. bana 1000 diyen de oldu:) eşim buna çok kızdı ama inan çocuğum 20 ayının içinde, bana 1000 lira değil 3000 lira verseler ancak bakarım evladım olmasa:)) benim de o kdar para verebilecek durumum yok, ev aldık kredi ödeyeceğimiz için zaten ücretsiz iznimi kesip işe başlama kararı verdim ama burnumdan geldi. 2 hafta sonra işe başlayacağım ve hala biri yok. bulamazsak annem bir müddet idare edecek saolsun. keşke senin dediğin gibi bir bayan olsa, çocuğumuzun büyükannesi gibi baksa sevse onu, biz de elimizden gelenin en çoğunu maddi-manevi yapsak onun için de bizim için de harika olur. ama yokk... bu arada eşim başkasının evine göndermiyor çocuğu, illa ki bizim evde olacak diyor, bu civarda çok iyi tanıdıklarım,mükemmel ablalar var ama kimse evinin dışında bakmak istemyor. eve gelince de maliyet artıyor. ama ben iş güç de istemyorum, yemeğimi geceden yaparım, evimi toplar yatarım. o sadece çocukla ilgilensin bir anne gibi o kaar. ama yok yok yok... para yoksa yok...

atsyr kullanıcısından alıntı
BEBEK VE ÇOCUK BAKMAK İSTİYORUM K.ÖRENİN GİRİŞİNDE KALABADA OTURUYORUM. Merabalar sevgili Anneler ve hanımlar sizin konunuzun dışında olacak ama bende bir bebek bakıcısıyım ve şu an iyi bir iş arıyorum ismim Ayşegül ve 45 yaşındayım sizleri çok iyi anlıyorum ortam kötü kimseye güvenilmiyor bu tabikide bizim içinde geçerli ama çok mükemmel bakıcılarda var onlarında hakkını yemeyelim lütfen. Yüce mevlam bebeklerinizi ve sizleri çok iyi ve dürüst içerisinde ALLAH korkusu taşıyan ve gerçekten bu işi severek ve layıki ile yapan bakıcılarla karşılaştırsın ve bebeklerinizi korusun. Ben 8 senedir severek bu işi yapmaktayım referans verebilirim evliyim eşim Devlet memuru 2 yetişkin çocuk annesiyim birde 9 aylık torunum var Ben çok temiz ve düzenli içerisinde ALLAH korkusu bulunan ve sorumluluğunu bilen dürüst bir bayanım çok düzgün bir aileyiz inanınki gözünüz arkada kalmaz sitede daha detaylı ilanlarım var ve hafta içi 5 gün çalışmayı istiyorum. ( Birde çok acil ve ihtiyaç duyulduğu zamanlarda yatılıda kalabilirim ) tşkr
Beni ve ailemi tanımak için evimede gelip misafirim olabilirsiniz. :KK16: ( açık bir bayanım ) :emir_bebek: tel. 05422312143. ) :KK55:

merhaba; kızlar bir kaç ay önce biliyorsunuz bakıcım fazla para yada hiç ev işi olmadan çalışmak isteyince göndermiştim hatırlarsınız. bakıcı işi bırakınca yaklaşık bir ay kadar yıllık iznimi kullandım. bu arada yeni bakıcı aradım ama yine inanılmaz istekler ve garip kişiliklerle karşılaştım ve gözümü kapattım ve büyük terddütler içinde işyerime 20 mt mesafedeki kreşe kaydettirdim. allahıma çok şükür memnunum 2 çocuğumla sabah çıkıyoruz onları okula bırakıyorum ve akşam alıyorum. hem evde kimse olmadığı için daha az temizlik yapmak gerekiyo. çocuğum hem kilo aldı hem konuşması gelişti ve çok mutlu. eğer bakıcı bulamıyorsanız veya tereddütlüyseniz araştırıp iyi bi kreşe verin. allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

eryaman ankarada oturuyorum yüksek okul çocuk gelişimciyim 4 yıllık öğretmenlık tecrübem var sadece çocuk bakıcılığı düşünuyorum ilgilenenler msj atabilir.

kızlar hangi il için bu fiyatlar?

ben yeni bakıcı buldum, bebekle yalnızken hiç birşey yapmayacak, evde ben yada eşim varsa temizlik yapacak, yemeği ben yapıyorum ankara için fiyat 800 sizce çokmu az mı? birde benim ilk bakıcı deneyimim, yemek zor mu olur bebekle bilemedim, bebek yokken de zor yapıyordum bakalım

bakıcınıza verdiğiniz ücret biraz az gibi ama anlaşmışsınız hayırlı olsun.

evet canım zaten son günlerde iyice abarttı oyuzden güvenim de kalmadı acıkcası ben de yol verdim.bebek oluncaya kadar idare edip sonra gidecek heralde diye düşünmeye basladım.bi de zaten cevremde aynı parayı verip herseyi yaptıran da var ama bu bebek yokken yapmıyosa bebek olunca napar diye düşündüm.bi de cocuk olunca tam gün diye konuştuk daha simdiden çocuktan sonra sen evde olursun annen yanında olur o bakar, ben 1-2 ay daha yarım gün gelsen olur mu diyince sok oldum

siz hangi ilde oturuyorsunuz**

evet canım zaten son günlerde iyice abarttı oyuzden güvenim de kalmadı acıkcası ben de yol verdim.bebek oluncaya kadar idare edip sonra gidecek heralde diye düşünmeye basladım.bi de zaten cevremde aynı parayı verip herseyi yaptıran da var ama bu bebek yokken yapmıyosa bebek olunca napar diye düşündüm.bi de cocuk olunca tam gün diye konuştuk daha simdiden çocuktan sonra sen evde olursun annen yanında olur o bakar, ben 1-2 ay daha yarım gün gelsen olur mu diyince sok oldum

mesela bende çocuk baktım.ankarada oturuyorum.1ooo lira.

kızlar merhaba. bende bu ara aynı sıkıntıyla karşı karşıyayım.haziranda işe başlıcam. biriyle görüştüm. yalnız bu kişi eşimin aile dostu. yaş olarak da büyük.ben öğretmenim, sadece çocuk bakılacak. sabah 8 akşam 4,5. sizce ne fiyat önerebilirim. pendikteyim ben

siz daha iyi bilirsiniz ama bence 600 verebilirsiniz.hem aile dostunuzmuş.kaçırmayın bence.

siz hangi ilde oturuyorsunuz**

kızlar bende bu bölüme yeni üye oldum.yazılanları okuyunca ürktüm açıkcası.bende bakıcıyım.meğer benim çalıştığım insanlar ne kadar iyiymiş.ve bende ne kadar iyiymişim dedim kendi kendime benim çalıştığım insanlar beni arkadaş gibi görüyorlardı bende onları aynen arkadaş gibi görüyordum.mesela çocuklarını kendi çocuğum gibi,evlerini kendi evimmiş gibi korur ve kollardım.son baktığım çocuk büyüdü yollarımızı öyle ayırdık.fazla para versinler diye bahaneler uydurmadım.onlarda benim ne yediğime ne içtiğime laf söylemedi.yine çalışmak istiyorum inşallah onlardanda memnun kalırım ve tabi onlarda benden.

merhabalar.durumu şöyle kısaca özetleyeyim.şuan hamileyim allah izin verirse 2 hafta sonra doğum yapacağım.şuan annem ve babam yanımda kalıyor ve kırkım çıkıncaya kadarda yanımda kalacak.fakat babamın rahatsızlığından dolayı memlekette durmalarını daha çok uygun gördüğümden onları göndermeyi düşünüyorum.malum yaşlılar evlerinde daha mutlular.tabi onlar yinede sen ve bebek iyi olun biz dururuz deselerde benim içim rahat etmiyor.dediğim gibi kırkım çıkınca onları göndermeyi düşünüyorum.ve ben ağustosun 5 ine kadar evdeyim yani işyerinden izinliyim.ondan sonra çalışma hayatına devam edeceğim.fakat fiyat olarak ancak 500 tl ye kadar verebileceğim.yeni bir araba aldık onun borcu ve tabikide belli başlı giderlerimiz olunca limitim bu fiyata kadar.ben gelecek kişiden sadece bebeğimle hakikaten ilgilenmesini istiyorum.ve evimde baktırmayı düşünüyorum.temizlik yemek filan beklentim yok.yaparsa da sadece bol bol dua ederim.ama anlaşmamız sadece bebeğimle gerçek anlamda ilgilenecek. beslenmesiyle,sevgisi ve şefkatiyle onu ablalık yapacak biri.sabah 8:30 akşam 18:00e kadar c.tesi pazar yok.şuanki durumum bu açıkcası.yani bakıcıya ihtiyacım olan zaman dilimi temmuz ayı.temmuzda iş başı yapılır.birlikte 1 ay geçiririz hem sizbebeğe alışırsınız hem de siz ve ben bir güven ortamı oluşturmaya fırsatımız olur.durumumu inşallah izah edebilmişimdir.ilgilenenlere duyurulur..

bakıcı eğer benim evimde çalışıyorsa, benim tuvaletimi kullanıyor, benim yemeklerimi yiyor,benim halılarımda geziyor, benim koltuklarımda oturuyorsa, kimse kusura bakmasın kardeşim, benim evimi de kendi evi belleyecek, günlük temzlik bakımını yapacak. ne demek ' siz hizmetçi mi arıyorsunuz bakıcı mı?' o arkadaş çok merak ediyorsa söyliyim hem hizmetçi arıyorum hem bakıcı. parasını da gönlüne göre veririm, hizmetimi alırım, beğenmeyen gider, kimse silah zoruyla çalıştırılmıyor.
biri de demiş bakıcı akşam kendi evine gidince orada da temizlik,çamaşır uğraşacak işveren rahat tv izleyecek.bakıcı akşam evine gidince ne yapacak orası beni ilgilendirmez.
bana ilk görüşmeye gelen kabus gibi bir kadındı. ' şimdiye kadar bir bardak bile yıkamadım' dedi pişkinlikle, hemen kapıyı gösterdim. iş yapmam diyen kadın emin olun, çocuğunuza da bakmaz. bir kreşte gördüm, kreşin müdürü mutfakta aşçıya yardım için yaprak dolması sarıyordu. bu bakıcı ne büyük adammış, fakülte mezunu okul öncesi öğretmeninin yaptığı işe burun kıvıracak?!..
ben de hizmet sektöründeyim. dolayısıyla hizmetçi'yim. gece bir telefonla yatağımdan kalkar,ağlayan bebeğimi ardımda bırakır, hastaneye giderim, hiç de rahatsız olmam. hastalar da benim bebeğimdir çünkü..bazen doğuma giderim, bazen kanamalı hastaya giderim..giderken de hiç demem benim mesai saatim değil, nöbetçi kimse o baksın..hani o iş veren kadın gelince hemen evine gitmek için hazırlanan bakıcılara bu lafım...ne büyük sorumluluk duygunuz , ne yüce vicdanınız varmış!..
ilkel kadıncık 3-5 kuruşu görünce iş kadını moduna girip ' bre temizlige hıç garışmem' der. varsın garişmasın. biri gider, biri gelir, vakit gelince de velet kreşe gider..tüm ilkel bakımlardan sıyrılarak............

bakıcı eğer benim evimde çalışıyorsa, benim tuvaletimi kullanıyor, benim yemeklerimi yiyor,benim halılarımda geziyor, benim koltuklarımda oturuyorsa, kimse kusura bakmasın kardeşim, benim evimi de kendi evi belleyecek, günlük temzlik bakımını yapacak. ne demek ' siz hizmetçi mi arıyorsunuz bakıcı mı?' o arkadaş çok merak ediyorsa söyliyim hem hizmetçi arıyorum hem bakıcı. parasını da gönlüne göre veririm, hizmetimi alırım, beğenmeyen gider, kimse silah zoruyla çalıştırılmıyor.
biri de demiş bakıcı akşam kendi evine gidince orada da temizlik,çamaşır uğraşacak işveren rahat tv izleyecek.bakıcı akşam evine gidince ne yapacak orası beni ilgilendirmez.
bana ilk görüşmeye gelen kabus gibi bir kadındı. ' şimdiye kadar bir bardak bile yıkamadım' dedi pişkinlikle, hemen kapıyı gösterdim. iş yapmam diyen kadın emin olun, çocuğunuza da bakmaz. bir kreşte gördüm, kreşin müdürü mutfakta aşçıya yardım için yaprak dolması sarıyordu. bu bakıcı ne büyük adammış, fakülte mezunu okul öncesi öğretmeninin yaptığı işe burun kıvıracak?!..
ben de hizmet sektöründeyim. dolayısıyla hizmetçi'yim. gece bir telefonla yatağımdan kalkar,ağlayan bebeğimi ardımda bırakır, hastaneye giderim, hiç de rahatsız olmam. hastalar da benim bebeğimdir çünkü..bazen doğuma giderim, bazen kanamalı hastaya giderim..giderken de hiç demem benim mesai saatim değil, nöbetçi kimse o baksın..hani o iş veren kadın gelince hemen evine gitmek için hazırlanan bakıcılara bu lafım...ne büyük sorumluluk duygunuz , ne yüce vicdanınız varmış!..
ilkel kadıncık 3-5 kuruşu görünce iş kadını moduna girip ' bre temizlige hıç garışmem' der. varsın garişmasın. biri gider, biri gelir, vakit gelince de velet kreşe gider..tüm ilkel bakımlardan sıyrılarak............

mantığınız süper.....Siz bakıcıyı şimdiden ön yargılı görürseniz baştan kaybedersiniz....Zaten bakıcıyı ilkel kadıncık diye görerek kendı sevıyesızliğinisi belli etmişsiniz....OKumakla adam olanamayacığının en güzel örneğisiniz...kısacası BAKICIYIZ KÖLE DEĞİLİZ....HANIM EFENDIIII KÖLELİK KALKTI GÜNAYDINNNNNN.....MADEM O KADAR KIYMETLİ EVINIZ VAR LİSANS YAPMIS BİR MÜREBİYE TUTARSINIZ...

çok kötü bir üslubun var:KK19:

X