Bakıcı derdi

Bence tecrübesi de yoktur bu arkadaşın, pek becerecek ve sizin beklentilerinizi karşılayacak gibi durmuyor, bence başkasına bakmaya karar vermekle iyi yapmışsınız.

Bence acikca herseyi söyleyin Yapmasi gerekenleri ..Ücret nedir .Biraz daha deneyin bence ..

1500e anlaştık (sigorta ücretini içinden düşeriz diye konuştuk). Haftasonları, resmi tatiller tatil.

artik bebek bakimi+ temizlik yok. genelde cogu insan sadece cocuk baktırıyor.. Temizlige başkası geliyor..

Ben de temizlik istemiyorduk aslında, ama kadın kendisi isteyince tamam dedik biz de.

Sizin olayınız üzerine değil genel olarak düşüncem.
Biz masa başı çalıştık yıllarca, temiz titiz isek zaten bizden mükemmeli olmadı.
Ben hem çocuk bakıp hemde evin temizliğini yapsam en az 3000 TL isterdim. Bu ücreti verebilecek kişinin calisani olurdum.
Para olarak hakkımı almış olduğum için çocuğa ve eve içimden gelen gele yapardım.

Her türlü emek kıymetlidir benim için. Emek sonuçta, çaba. Ama 3000 de çok yahu :) temizlikten kastım da zaten öyle detaylı temizlik değil, günlük sil süpür ve banyo temizliği ki biz temizlik istemiyorduk, kendisi yemek ve ev işi de yaparım dedi, tamam dedik biz de. Ama hataymış yani, bugün onu anladım ki temizliği de ben yaptım zaten. Ona da yaptırmadım, sadece az bir yardım etti, sağ olsun gene de. Detaylı temizliği haftasonu da yaptırabilirim yoksa, ki öylesi daha uygun anlaşılan.

1500e anlaştık (sigorta ücretini içinden düşeriz diye konuştuk). Haftasonları, resmi tatiller tatil.

Ben de temizlik istemiyorduk aslında, ama kadın kendisi isteyince tamam dedik biz de.

Her türlü emek kıymetlidir benim için. Emek sonuçta, çaba. Ama 3000 de çok yahu :) temizlikten kastım da zaten öyle detaylı temizlik değil, günlük sil süpür ve banyo temizliği ki biz temizlik istemiyorduk, kendisi yemek ve ev işi de yaparım dedi, tamam dedik biz de. Ama hataymış yani, bugün onu anladım ki temizliği de ben yaptım zaten. Ona da yaptırmadım, sadece az bir yardım etti, sağ olsun gene de. Detaylı temizliği haftasonu da yaptırabilirim yoksa, ki öylesi daha uygun anlaşılan.
Durum böyle ise, siz bu kadınla çalışmayın.
Kendisi söyleyip kendisi yapmıyorsa sorun büyük.
Peki neden hastaneye gitmiş onun hakkında bi açıklama yaptı mı, oda bi emrivaki bı durumdu size karşı.

Hem temizlik hem cocuk bakimi hem sevsin hem icten guvenilir olsun. Bunlar cok zor bulunacak ozellikler. Onceliginiz cocugu sevecek sevgiyle bakacak biri olmali. Ev isi de kaliversin nedir yani

Durum böyle ise, siz bu kadınla çalışmayın.
Kendisi söyleyip kendisi yapmıyorsa sorun büyük.
Peki neden hastaneye gitmiş onun hakkında bi açıklama yaptı mı, oda bi emrivaki bı durumdu size karşı.

Söyledi de detay vermeyeyim, o detay beni ifşa eder çünkü. Hastaneye gitmesi zaten sıkıntı değil, dün lafı geçmişti gitmiş ama muayene olamamış. Başka zaman olurum falan demişti. Ben teklif etmedim dediğim gibi, temizlikle birlikte istemiyordum. (Buradan da yeterince şey okuyorum zaten bu konuyla ilgili, o yüzden kendim yaparım diyordum)

1500 liraya bakıcılık+temizlik çok iyi anlaşmışsınız.

Buraya göre iyi fiyat ama. Burası küçük bir ilçe. Ben daha fazlasını da veririm ama genel fiyatın üstüne vermek de istemedim.

Hem temizlik hem cocuk bakimi hem sevsin hem icten guvenilir olsun. Bunlar cok zor bulunacak ozellikler. Onceliginiz cocugu sevecek sevgiyle bakacak biri olmali. Ev isi de kaliversin nedir yani

Öyle tabii ki. Ev işi yapmayı kendisi teklif etti zaten, ben istemedim. Birkaç sorumsuz davranışından dolayı da çok güvenilir gelmedi zaten. Bakalım, başka birine bakarız artık napalım.

İçine sinmeyen biri ile olmas, hiç uğraşmayın. Benzer bir durum yaşadım. İçine sinmeyenle yürümüyor

Doğru söylüyorsunuz. Oğlum uzun uzun uyuyan bir bebek olmasa ben de temizlik işine tamam demezdim zaten. Bir uyudu mu en az 2 saat uyur. O iki saate de haftada bir banyo temizliği sil süpür yapılabilir diye düşünüyorum. Hani benim beklentim her gün temizlesin pırıl pırıl olsun da değil. Kendim de zaten temizliği günlere bölüyorum, atıyorum haftada bir kez çekyat çekerim, onun dışında her gün şöyle bir süpürürüm (5dk sürüyor), haftada bir gün banyo temizlerim. E bakıcının da yapacağı başka bir şey kalmıyor aslında bakınca. Oğlum uyuduğu sürece o da boş boş oturmasın istiyorum açıkçası, çünkü oğlum çok yaramaz insanı yoran çocuklardan değil. Sakindir, güzelce oynar, yormaz. Bugün böyle olunca acaba sadece oğluma baksa temizliğe başkası mı gelse dedim ki akşamları yarım saatimi ayırsam ben de yapabilirim yani.
Zamanla çocuğun gunduz uykusu azalacak. 4 saat uyuyor gündüz dediniz. O sırada da çocuk için yemek hazırlayabilir veya onun oyuncaklarını temizleyebilir onun çamaşırlarını yikayabilir. Yani bunlar dışında bakıcı için başka iş fazla gibi. Bu arada mutlaka kamera taktirin.

Bir arkadaş daha sormuş da demin alıntılıyamamışım. 1500 e anlaştık, sigortada var (ücretinden düşeceğimiz yönünde anlaştık). Sene de bir de zam var. Burada çocuk bakımı sigortasız , 6 gün, 8-5 ya da 6 saatleri arasında 1000-1100 civarı, sigorta isterse de içinden düşülüyor. Yani tabii ki öyle ahım şahım bir para değil (öyle abartılacak böbürlenecek kadar), ama şartlar da göz önünde bulundurulunca iyi diye düşünüyorum.
Üçzlerim var çokk kişi geldi gitti, bunda ışık göremedim. Temizlik için haftada 1 yarım gün gelicek birini bulursanız çok daha verimli olacaktır. Aylık 350-400 aralığı bulursunuz bence. 1000 de bakıcıya verin. Bebek uyurkende günlük toparlama yapsın

Ne kadar ödüyorsunuz? Çok merak ettim. (Piyasayı öğrenmek için soruyorum)
Bu arada arkadaşların da dediği gibi temizlik için başka biri ile anlasın haftada birgün aylık 400 TL geliyor bana. Ütü temizlik falan çıkıyor aradan.
Izin konu
nerde o yardımcı valla kıskandım günlük 180 tl burda .ayda 400 e bulsam valla başımın ustunde taşırım

Üçzlerim var çokk kişi geldi gitti, bunda ışık göremedim. Temizlik için haftada 1 yarım gün gelicek birini bulursanız çok daha verimli olacaktır. Aylık 350-400 aralığı bulursunuz bence. 1000 de bakıcıya verin. Bebek uyurkende günlük toparlama yapsın

Düz eve yarım gün 75 civarında geliyorlar da bana 150ye falan gelirler herhalde ev dubleks diye. Ama temizlikçiye de gerek yok aslında gün içerisinde belirli bir zamanımı ayırsam (yarım saat mesela) ev zaten toplu temiz oluyor. Ama sanırım başkasıyla sadece çocuk bakımı için anlaşacağım.. Keşke eğitimli biri olsa, parası da çok önemli değil.

nerde o yardımcı valla kıskandım günlük 180 tl burda .ayda 400 e bulsam valla başımın ustunde taşırım

Bana muhtemelen tam gün 200den aşağı gelmezler. Boş evi temizlemeye (tozluydu ev uzun süre boş kaldığı için) 350 tl istemişlerdi kaç ay önce... Yapabildiğim kadar kendimiz temizlemiştim biz de, benim için 350 yüksek bir rakam çünkü.

amin inşallah
şükür ki kızım 3 yaşını doldurdu gerçi biz 6 ay daha kreş istemiyorduk ama şimdi vereceğiz mecbur kaldık

Ben de 3.5-4 yaş kadar istemiyorum kreş ama oğlumuza da ne kadar yetebiliriz evde orası malum. O yaşa kadar getirebilirsek inş kreşe vereceğiz sanırım biz de.

X