Bana Annenizi anlatın...

Benim annemse kendi intikamina hirslarina cahilliklerine maddiyatciligina beni alet etti. Babaannemlerle senelerce gorusturtmedi. Babamla tartisirdi ayni evde yuzumu gostermezdi. Babama ve onun ailesine karşı bizi doldururdu. Hep kendi tarafını overdi ama hic bir halt degillerdi. Evlendim maddiyatima goz dikti. Ama sonuçta o bir anne.... Öyle ni?

Canım annem benim..Beni üniversite de okutmak için 50 yaşından sonra çalışmaya başlayan. Hiçbir şekilde sesini dahi yükselttiğini duymadığım dünyaları versem de emeğini ödeyemeyeceğim annemin ölüm acını görmektense kendimin önce ölmesi için küçüklüğümden beri dua ettiğim kanatsız meleğim.

Meleğim benim..
Çok küçükken azcık dövmüş beni ve kardeşlerimi (çok şımarmışız) halâ o an aklına geldikçe gözleri dolar.
Nasıl kıydımda vurdum size der..
Çok güçlüdür benim annem. Çok iyi yüreklidir.
Yaşadığı çoğu sıkıntıyı belli etmez bize ve hep dimdik durur karşımızda.
Babamın ve sülalesinin her kötülüğüne göz yummuş, ses etmemiştir sırf çocukları için.
Var mı anne gibisi ? :KK66:
Allah kimsenin annesini başından eksik etmesin.
Hayattaki en büyük destekçimdir. Her şeyden vazgeç ama hayallerinden vazgeçme kızım der her zaman. Canımın içi, bitanem benim..
Onsuz hayat düşünemiyorum... :KK68:

Benim şu anda kendime ait bir evim varsa annem sayesindedir ☺iste bunun hikayesi ; ben hayatım boyunca annemden öyle ahım şahım bir sevgi görmedim.Hep bir sertlik dövmeler aşağılamalar herşey benim yüzümden zaten...bi seni doğurduğuma pişmanım çünkü sana bakmaya seninle ilgilenmeye üşeniyorum demediği eksikti...evet üşengeçlik abidesi ve cimrilik abidesi bir kadındır kocasından para saklar falan...haaa yıllarca biriktirdi de bişey mi oldu hayır hala kirada oturuyor yaş 60 a gelmiş...böyle tırı vırı bir cocukluk sonucu bi de safım ya ben 20 yaşımda biriyle tanıştım çok iyiydi...çok aşıktım 8 ay içinde evlendim...çocuğum oldu...bitanem canım oğlum benim...sonra boşandık 2.5 yıl mahkeme sürdü...anne baba evine geri döndüm ...çalışmaya başladım.hem eve katkı yaptım hem para biriktirdim...çok sağlamcıyımdır...evin eksiğinı mobilyasına kadar aldım...ayrılıp geldim beni ezmesinler diye...ama hep ters giden bişeyler oldu...annemle zaman zaman sıkıntılarım oldu...aldım karşıma insan gibi konuşayım dedim beni şaşkınlık içerisinde bırakan tavırlar böyle değersizlik hissi yaratan...sen kimsin tavırlaŕı...yaaa askerden gelip evde aylak aylak yatan kardeşimin bile bir odası var oglumla ben orta malı gibiyiz...ki ben çalışıyorum...bir oda lazım bana...başka bir kiralık ev bulalım dedim oglumla benim ayrı bir odamız olsun yok pahalıymış yaa ben vericem kiranın kalanını...hayır...zaten bwn kimim ki???? Bir c.tesi isten geldim evde dogru dürüst yemek yok...hanımefendi oturmuş köşesine ...niye bisey yok bu evde dedim getiriyorum alıyorum ama yiyemiyorum bu nasıl bişey???sen de gelir gelmez sorum çıkartıyorsun dedi aglamaya başlaďı heh dedim hemen sulandır gözlerini...çalışıyorsun diye kendini bişey sanıyorsun dedi bana...bu sözünden sonra zaten bu evde uzun süre kalamam...en kısa sürede kendi düzenimi kurucam dedim...hemen gidebilirsin dedi ben de 3 ay içinde kwndi dairemi aldım...1.5 yıldır oturuyorum...yine karısmaya calışıyor laf sokuyor ...hep bir ignelemeler...Allah kahretmesin ki şu an yine çocuğumu okuldan aldığı için ona mecburum...oglumun yüzünden gezmesinden kalıyormuş onu şikayet ediyor...Oglum icin aldığı bisküviyi bile pırt zırt anlatıyor yaa...tamam artık eve katkı yapamıyorum ama yine arada alışverişinı yapıp götürüyorum...Böyle anne olur mu???bu okuldan alma işıne de bir çözüm bulmam gwrek...tamamen ona mecburiyetimin bitmesi gerek...sonrasında zaten baaaaazen arar sorarım...Sevmiyorum onu çünkü o fesat biri ve beni sevmiyor

annem deyince aklıma kocaman bi yürek o yürekte kocaman sevgi geliyor.fedakar kadın sadece cocuklarını düşünen onlar için hep ayakta durabilen sabırlı kadın benim annem.

ANNEM... anneme daır yazacagım okadar cok sey varmıskı. gucum yetmıyor yazmaya.
annem... benım annem sorumsuz bır doktor yuzunden 177 gundur yanı yaklasık 6 aydır yogun bakımda makınelere baglı bıtkısel hayatta ve son nefesını, rabbımın yanına alacagı gunu beklıyoruz.
ben anneme hıc senı sevıyorum dıyememıs. hıc boynuna sarılıp koklayamamısken 6 aydır her yanına gıttıgımde helallesıyorum
annem yanımda olmayınca anladım kımsesızlıgı annem yanımda olmayınca hıssettım acıların acısını... :KK61:

Arkadaşlar, merhaba

Tam da dertlerimi artık taşıyamaz altında ezilir bir halde hissederken, burayı buldum. Annem ve babam konusunda!.. Yani her ikisi ile ilgili de çok büyük sorunlarım var. Burada annem ile ilgili, Babanızı Anlatın başlığı altında da babam ile ilgili sorunlarımı sizlerle paylaşıcam. Aslında benim içimi döküp geçmekten çok ciddi önerilere ve yardıma ihtiyacım var. Umarım fikirlerinizi benden esirgemezsiniz. (Yazının uzun olması sebebiyle özür dilerim. Hepsi bir bütün olduğu için sizlerle paylaşmak istedim)

Benim annem ile hayat yolum şöyle başladı, ben doğdum ve annem devlet memuru olarak çalışıyordu. 6 ay ücretsiz izinden sonra beni şehir dışında yaşayan anneannem ve dedemin yanına bırakmış. Ben 5 yaşına kadar hiç aralıksız anneannem ve dedemin yanında yaşadım, büyüdüm. Annem ise sadece haftasonları hem gezmeye hemde beni görmeye gelirdi. (Babam nerdeyse hiç gelmezdi, onca yıl içinde belki 2 kez.) Sonra 5 yaşında annemin çalıştığı yerin yakınında kreşe başladım. Ama yine 1 ay evde 1 ay anneannemlerde, sonra sömestre tatilinde 1 ay ve her yaz hatta Mayıs'tan Eylül ayına kadar da 4 ay aralıksız yine anneannemlerin yanında kalıyordum. Ama fiilen artık eve dönmüştüm. Tam bu sırada yani 5 yaşındayken annem kreş çıkışlarına beni almaya bir adam ile geliyordu. Bana iş arkadaşı olarak tanıttığı biri. Fakat çok samimilerdi ama anlam veremiyordum tabii o yaşlarda. Evde de babam vardı. Ve annem ile sürekli kavga ediyorlardı. Benim gözüm önünde bıçaklarla, tekme tokat denircesine. Yıllar bu şekilde geçerek ben ilkokula başladım. Yine her fırsatta anneannemlerde kalma sürelerim aynı şekilde devam ediyordu, sadece orada mutlu oluyordum. Ben henüz ilkokul 2 ve 3 e gittiğim zamanlarda annem, babama işten bayan bir arkadaşının adını verip haftasonu onların yazlığına gideceğimizi ve benzeri şeyler söyleyerek beni de alıp, o iş arkadaşım dediği adam ile şehir dışında otele, pansiyona ne bulurlarsa gidiliyordu. Daha o zaman başladı bana yaşatılanlar çünkü söylemeye utanıyorum ama, aynı oda içerisinde diğer yatakta, hatta çift kişilik yatakta ben bile varken, huzursuzlandığımda annem tarafından hakaretlerle, döverek uyutulmaya çalışılır, uyumadığım bilerek de yapacaklarından geri kalmazlardı. Ben 4. sınıfa geldiğimde babam şehir dışında bir işe başladı. Artık ay da bir eve geliyordu. Bu sefer de o adamın geceleri bizim eve gelme durumu başladı. Ayda bir babam gelirdi, diğer günlerde o adam. Annem bir babam ile olurdu, sonra o adamla. Ama babamla çoğunluklada gözümün önünde yaşanan tekme tokat arbede şeklinde kavgalar ile geçerdi. Fakat kavgaları hep annem sebepsiz tahrik ederek çıkartırdı. Babamın diğer adamdan haberi yoktu zaten. O adam geldiği günlerde ben yanlız yatmak zorunda kalırdım ve annemin onun yanında olduğunu bilmek bana huzursuzluk verirdi. Aklım tam ermiyordu ama huzursuzdum. Annem bana sen hadi yat derdi bende önce istemez sonra mecbur yatmaya giderdim. Ama bilirdim ki ben daha odaya girdiğim an dibimdeki diğer odaya da onalr girerdi. Ben de çoğu kez devamında olacakları bildiğimden o sesler başlamadan, dayanamaz kalkardım annemi çağırmaya işte bu seferde yerden yere vurulur, dayak yer susturulurdum. Zaten halimde kalmazdı. Beni öylece bırakır yine geçerdi yan odaya ve sesler başlardı. Ben sabahlara kadar ağlardım, çoğu zamanda sesler kesildikten sonra sabaha karşı olduğunda ağlarken uyur kalırdım. Bu şekilde bir çocukluk geçirdim. Ben ortaokul 3 ü bitirene kadar böyle sürdü, çünkü babam o yıl işi şehre dönünce o da eve döndü. Ama bitmedi. Annem yine o insanla devam etti. Yine bazen (örn:adam askerdi ve biz yanına gittik otobüsle 15 saatlik bir yola) yanında götürdüğü otellerde yaşanan çirkinliğe şahit olmaya devam ettim. Sonra sadece gündüzleri babam ve ben evde yokken gelirdi, ama ben okuldan geldiğimde hala toparlanmış olmazlardı, o hallerine çok şahit oldum. Ama artık aklım eriyordu ve anneme nefret, kin herşeyi duyuyordum fakat annemden bu yüzden öyle çok dayak yiyordum ve sindiriliyordum ki bu hem anlatmaya korkuyor, hemde utanıyordum. Babam da hala bilmiyordu. Ama o veya bu sebepten çoğunlukla annemin çıkardığı sebepler ile, annem ile babamın kavgaları da devam ediyordu. Hava da uçuşan bıçaklar, camlar vs. Ve o zaman da babamın annemi tekme tokat dövmeleri. Aile de herkes dışarıdan sadece kavgalarını, çok kavga ettiklerini biliyordu ama evliliğide sürdürüyorlardı. Ben lise 1 de iken bir sefer boşanmaya kalktı annem ama daha sonra anneannemler ile de geçinemediği için(kendi geçimsizliğinden ve tabii o adam ile gidip gelemiyor ya o özgürlük kısıtlanmış oldu, esas sebep sanırım o) yine babamla rol icabı barıştı. Tekrar ben lise son sınıfın ilk günlerine gelene kadar, herşey aynı devam etti, babam ile kavgalar, o adam ile bizim evimizde yatmalar kalkmalar. Bu arada adam ilk zamanlar evli değildi geçen yıllar içinde evlendi ve çocuğu oldu, annem herkese başka sebepler uydurduğu bunalımlar geçirdi ama 2,3 ay sonra yine onunla devam etti. Lise son sınıftayken annem ve babam yine büyük birkaç kavga sonunda önce ayrıldı, annem babama evden attı( yine geceli kalmalar başladı tabii ama artık bazen okuldan en yakın kız ark. kalmaya gidiyordum onu evde görünce.) sonra ben üni. sınavına girmeden bir gün önce annem ve babam benide mahkemeye şahit olarak götürülüp boşandılar. Ben sınava girdim ve istediğim okul ve bölümü kazandım. Yaşadığım şehirde kaldım ama kendim çalışmaya ve okumaya başladım. Çoğu zaman okuldan kız arkadaşlarımda kalırdım. Bir süre sonrada şimdiki eşim ile tanıştım. Okulum bitince de evlendik. Çok şükür mutlu bir evliliğim var ama buda kolay olmadı. Çünkü bunca olanların yanında söylemeye sıranın gelmediği son şey ise ben anneme tüm bunlara rağmen evlad olmaya çalıştım, hep içime attım ve allaha havale edip ihtiyacı olduğunda yanında oldum. Ama yaranamadım. Annem beni bu yaşıma kadar hep hor görmüştür, hep azarlar, hep yargılar, hep eleştirir, kesinlikle hoşluk, yumuşaklık, ve annelik göstermemiştir. Beni fırsat bulduğu her an ailedeki kişilere kötüler, kendi kabul görmeye ve ben hayırsız evlatmışım gibi göstermeye o imajı vermeye çalışır. Benim eşim ile tanıştığımda mutluluğumu bile kıskanmış ve eşimi ailemizdeki herkese benim olmadığım zamanlarda kötüleyerek bozmaya çalışmıştır. Annem hala hayatımda ister istemez. Ve daha bu yaza kadar o adam ile devam ediyordu, en son bu yaz adam onu başka kadına aratarak yada gerçekten başkasıylada olarak (adamın evli olduğu karısı dışında, annem onu bilerek sürdürdü zaten) başından attı ve bitti. Şuan 27 yaşındayım ve bu konuları eşim dahil kimseye anlatamadım. Kimse bilmiyor. Dolayısıyla ben ne çocukluğumu, ne genç kızlığımı yaşayamadım. Şimdi ise evliyim mutluyum ve o yalnız kaldı sadece yine koşan ben varım. Ama hala buraya gelip birşeyleri karıştırma huzursuzluk çıkarmaya çalışıyor. Aile içimizden eşimle benim eline bir malzeme geçirde negatif olarak hemen herkese zevkle anlatıyor, olmayanı da olmuş gibi anlatıyor zaten. Evini sattı ve yeni ev aldı güyya 10 gün diye çıktı geldi, taşınana kadar diye yola çıktı 2 ay oldu, ev için ayrı, burda bizde kalırken ayrı her işine koştum. Akrabalardan zaten kimse istemiyor ama istemeyiz demiyolarda gel de demiyolar, işine de bulaşmıyorlar. Daha bir kaç gün önce artık evine geçecekti ve bana her zamanki gibi yine köpekmişim gibi davranıyordu, onca yaptıklarıma rağmen ve eşim evde değildi bende dayanamadım ve bu geçmişte yaptıklarına rağmen sustuğumu, bana tüm yaptıklarına rağmen hala aşağılama vs, ona evlatlık yaptığımı ama yaranamadığımı söyledim. Beni dövmeye kalktı. Ben yine el kaldırmadım ama beni duvarlara çarptı itekleyerek yere düşürdü üstüme çıktı oturdu ellerimi tek eliyle bağlı tuttu ve saçlarımı çekerek kafamı yerlere vurmaya kalktı. Ben sadece kurtulmaya çalıştım ama ona zarar vermeden yapmaya çalıştığım canını yakmadığım içib kurtulamıyordum. Bu aralar eşimle çocuk istiyoruz, hamilelik için uğraşıyoruz. Bu da onu biliyor ve ihtimal var olduğunu, üstümdeyken bir an aklıma geldi, bırak yapma dedim belki de hamileyim dedim. Daha da çullandı üstüne yerlerde yuvarladı tırnaklarını geçirdi sırtlarıma kenetledi. Özetle, artık taşıyamıyorum bu yükü gerçekten, üstüne de bu muameleyi hakettiğimi düşünmüyorum. Üvey anne olduğunu bile düşündüğüm var özellikle çocukluk yıllarımda ama değil. Ben ne yapacağımı bilemiyorum. Hırsını aldıktan sonra hiçbişey olmamış gibi aynı şekilde davranmaya devam ediyor. Ben hayatımda istemiyorum ama atamıyorumda. Ne yapmalıyım? Lütfen fikirlerinizi, yorum ve yardımlarınızı esirgemeyin. Hayatımda kimseye anlatamadığım, ilk defa birine birilerini içimi döktüğüm, Benim annem işte bu...:KK43:((

Önce bu kadar uzun bir yazı okunur mu demiştim ama bir solukta okudum yaşadıklarınızı. İnanın çok ama çok üzüldüm.Kusura bakmayın ama 27 yaşında bir bayansınız neden annenizin size böyle davranmasına izin veriyorsunuz. Yıllarca bir terbiyesizlik yapmış ve bir bakıma sizi de ortak etmiş. Bile bile bunu babanıza ya da aileden birine söylememeniz hata. Hadi küçükken idrak edemediniz ama daha sonra neden sustunuz?? Ve şimdi neden susuyorsunuz. Kusura bakmayın ama siz böyle sustuğunuz sürece annenizin ARSIZLIĞI da devam edecek. Bu kadar tehlikeli bir kadın yarın bir gün yuvanıza da zarar verebilir.

benim annem fedakar annem canım annem allahım uzun ömür nasip et sağlıkla başımızdan eksik olma inşallah

Canim annem.. ne olursa olsun beni kosulsuz, sartsiz, karsiliksiz bir sevgiyle seven, canindan can veren insan. Onu cok seviyorum, o benim annem, dunyanin en kotu insani olsa bile severim.
Ama bazi huylarin beni deli ediyor be annem, kizdiriyorsun, kiriyorsun birsey diyincede suclu oluyorum. Seni bazen anlayamiyorum ama cok seviyorum.

İçimdeki sevgiyi sorarsanız bende çok seviyorum. Annedir sonuçta kızıp bağırdımda içimi acıtır çok pişman olurum ama yine de beni sinir etmekten geri kalmaz. Şimdi de kaynanama atıyor topu o artık sizin kızınız, torun olacak siz bakacaksınız. Kaynanamın yanında annen diyor. Annene sor, annene söyle hep böyle. Mesela bana gelirler annem derki burda kalın. Sinir oluyorum ev benim evim niye zorla kalın diyorki. Torunu olacak resmen kabul etmiyor beni onlara itiyor. Ama ben bunun maddiyata bağladığını düşünüyorum. Ne kadar kabullenirse o kadar cebinden para çıkacak. Oldum olası bi soğukluk var zaten aramızda küçüklüğümden bu yana bir kere sarılmış koklamış insan değildir annem. Şimdi de beni evlatlık gibi görüp mesela onların evine bişey alayım Parasını verir. Yani ben Alınca da verin demek istiyor. Ama kaynanamlar bize yardım etmeyince onları suçluyor. Yani resmen beni artık onlara vermiş benden çıktı demek istiyor. Hiç bir şekilde arkamda değil, normal bi arkadaş gibi dinliyor sorunumu tamam deyip kapatıyor telefonu. Mesela okul taksitim vardı para yok dedim, istersen babana söyleyim versin dedi ama o kadar ertesi gün son günüydü bir daha ne aradı ne sordu bulabildinizmi diye sormadı bile. Ama kocam buldu ödedi. Bir kerede babama hamileyim dedim insan sevinir torunu olacak. Yabancı gibi hayırlısı olsun dedi kaynanana ters yapma onlar senin ailen dedi. Böyle bir durumda bile nasihat peşinde. Işleri Güçleri nasihat vermek. Olaydan kopup başlıyorlar nasihat vermeye, ya da kendiyle alakalı bir şeyler anlatmaya başlıyorlar. Ben şimdi ne yapayım kime sığınayım. Benim ailem var deyip sığınamıyorum.

Yanimdayken bile özlüyorum bir anneme birde evladima karşı böyle hissediyorum.Klasik fedakar emektar duygu dolu bir anne ancak kizdigim elestirdigim çok yönü var.Mukemmel olmamasını da sevdim çünkü büyüyünce anladimki onun eksikleri ona verilemeyen onun hissetmedikleri ona hissettirilemeyen seylerdi.Annemle buyurken zamanlarimiz mekanlarimiz ailelerimiz farkli ve farkli bireyler olduk o yüzden verebileceginden fazla duygu bile beklemedim.Bende olmayan onda var onda olmayan bende var.Annem herseyiyle iyiki var.

Annem..

Seninle şu yıllarımızda çok kavga ediyoruz evet. Kuşak çatışması mıdır nedir bilemem. Ama ben seni o kadar çok seviyorum ki. Sinirli olsan bile, aslında benim iyiliğimi istediğin için sinirleniyorsun sen. Sen nöbete gittiğinde hep bir yanım eksik, özlüyorum seni. Benim iyiliğim için , benle tartışırken, evet kırdın beni. Sana inat olsun diye hassas noktalarından kırdığım için senden özür dilerim çok. Sen çok fedakar birisin.

Ben her zaman seninle gurur duydum.ilkokulda Sınıfta tek çalışan anne olduğun için. Bizim için çalıştığın için. Yaşadığın zorluklara rağmen hemşire olduğun için gurur duyuyorum seninle. Hemşirem benim. Çok seviyorum seni. Lütfen affet beni. O güzel, ela gözlerini arar hep gözlerim. Sen hiç üzülme. Mutlu ol.

1 haftalığına misafirliğe gelmisti bana..dün gitti.:KK14:
Anlatmakla bitmez..Rabbim basımızdan eksik etmesin....:KK51:

o annelerin enn birincisi.. Rabbim onu başımızdan eksik etmesin

Benim anemde derdi hep anne olunca anlarain derdi anne oldum ama hic anlayamiyorum kizima baktikca annemin bana nasil bir kotuluk yaptigini daha iyi anliyorum ben annemin beni sevdigini veya sevgi sozcugu hatta kizin dedigini bile hatirlamiyorum onunla duygusal bagim yok babannemi halami teysemi daha cok sevdim su ana bile otuz yasimdayim anneme ten temasi kurmak rahatsiz ediyor ama konu komsuya bir sevgi gosterir bu benim annemmi derim eve gelir gene surat asik ve sinirlidir biseyi begenmez elestirrir ve surwkli kiyaslar simdi elli yasinda iyi hali eskidsn daha beterdi daha ben eve geliptw bana hosgeldin karnin acmi dedigini bilmem erkek kardeime ve diger kiz kardesime oyle degil onlarin pesinde dolanir hala oyle ben evlenince ve esim bana kiymet verince degisti biraz ama benim ona olan ofkem gic gecmiyor cok uzuluyorum allaha dua ediyorum hep aglqrim geceleri anne var ama yok aslinda okul okudum bi ihtiyacin varmi nasiksin yok aramadi arada iste aramis ilmak icin arkadaslara bakardim onlwr memlekete gidince anneleri sevdigi seyleri yapardi cok imrwnirdim bizde oyle bisey olmadi hic
Sonra okuk bitti eve geldim inanin eve sigdirmadilar sanki ellerinde kalican evlendirelimde kurtulaim derdine dustuler ama benim kimwem yoktu ama allahim vardi bana yardim etti atandim elim oara gorunce deger gordum az biraz bende verdim kazandigimi onlara yeterki az yuzleri gulsun
İste boyle derken evlendim bu sefer sevgili anneci bana kendi kullandigini ceziy diye vermek istedi para harcanmasin diye iste bende elimde avucumdakilerw onlara verirsim ne tezat arkadasar inanin anlatsam bitmez bunlari anneme anlatsam inkar eder bizde su anda uc maymun oynuyoruz napican
Ayrim yapiyosun desem kiskanc oluyorum zaten bebeklikten cocukluktan bir sikinti var orda burda cok kalmisim ilkokul biri babannemde okudum bi yil orda kaldim vesaire
Ben annemin beni optugunu sarikdigini hqtirlamiyorum yok boyle bir ani zihnimi zorluyorum ama yok
Ama kizim canim kizim onu hep opup kokluyorum benim eksikligimi hic hssetmesin diye

Nasıl anlatayım sigarmi buralara onu düşününce gözlerim doluyo bogazim düğüm düğüm oluyor uzagiz birbirimizden konusmadigim bi gün yok benim annemin sadece kanatları yok :KK42:

Annem;canım ciğerim,iki gözüm, tek gerçek dostum,yüreği kocaman bir insan,aglarken bile gülümseyebilen çocukları için.
Hiç bir kelime sana olan sevgi ve özlemimi tarif edemez bir tanem.
3 senedir yoksun, alışamadım ben hala yokluğuna.
Eve geldiğimde kapıyı senin acmamana,aradigimda bu numara kayitli değildir cevabina,seni mezarlikta ziyaret etmeye alışamadım annem.

Benimki Varlığı dert yokluğu dert. Beni neden hiç sevmiyor bilmiyorum. Benden hep nefret etti.evlendim gittim hala aynı.onun bedduaları ile büyüdüm.seni doğuracağıma taş doğursaydım derdi hep.bi misafir gelse hep ben azarlanır itilir kakılırdım.herkes çocuğunu över durur ,ben yerden yere vurulurdum.hayatta bilmedim sırtımı dayanabileceğim bi anne bana Varlığı.benden götürdükleri ve getirdikleri ile hayat mücadeleme devam etmeye çalışıyorum.korkuyorum anne olursam nasıl olurum diye.çoook korkuyorum.

Kendi annesini anlatirken ağlayan annemi artik ben de anliyorum. O da özlüyordu çünkü...
Bazen hala arayasim gelir onu, sanki öbür dünyada ulasilabilen bir telefon varmis gibi =))
En sevindigin şeyi anlatamazsin, üzüntünü belli etmiyim diye düşünmene gerek kalmaz.
Eksik yaşarsin her anini.
O şarkiyi sevdigine ithaf ettigini sanirlar...

Benimki Varlığı dert yokluğu dert. Beni neden hiç sevmiyor bilmiyorum. Benden hep nefret etti.evlendim gittim hala aynı.onun bedduaları ile büyüdüm.seni doğuracağıma taş doğursaydım derdi hep.bi misafir gelse hep ben azarlanır itilir kakılırdım.herkes çocuğunu över durur ,ben yerden yere vurulurdum.hayatta bilmedim sırtımı dayanabileceğim bi anne bana Varlığı.benden götürdükleri ve getirdikleri ile hayat mücadeleme devam etmeye çalışıyorum.korkuyorum anne olursam nasıl olurum diye.çoook korkuyorum.
uzun uzun neyı nasıl yazacagım dıye dusunurken yazının altına denden atmaktan başka yapacak birşeyım yok..
evlendım gttım hala aynı.. anne oldum hala aynı..
cocugum birgün annen seni hiç sevmıyormu anne , senle ben , ananemle sen gbı olmayacagız degılmı dedgı gun tokat gbi çarptı acı gercekler yüzüme..
eşim cok aramızdadır düzeltir aramızı sürekli yumuşatır.. o olmasaydı yada yerınde baska bırı olsaydı coktan boşanmıstım belkıde..
bukadar anlayışsız , hoşgörüsüz , beklentisiz bir anne kimsenin yoktur bence..

X