Bana aşkla bakan sevgilimi geri istiyorum :(

SiyahKolik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
1.398
164
Kızlar merhaba,
Belki biliyorsunuzdur, aynı işyerinde çalıştığım bir sevgilim var. Özet geçeyim önce; 2,5 yıla yakın birbirimizi tanıyoruz.Şirkete ilk iş görüşmesine geldiğinden beri beni seviyormuş ama beni kaybetmemek için aramızdaki bağın kopmasından korktuğu için açılamamış ve daha sonra öğreniyorumki benim ona nasıl baktığımı üstümde ne kıyafet vardı kafamı ne tarafa cevirdim herseyi hatırlıyor ve "benim buraya gelmem lazım kabul edilmem lazım, bu kızla olmam lazım" demiş kendi kendine.. ben yaklaşık 7 ay önce ona karşı boş olmadığımı söyledim ve ilişkimiz başladı. Benden önce çok kız arkadaşı oldu ama ciddi değildi hatta kız arkadaş bile sayılmaz.Birbirlerine işleri düşünce bir mesajla yanyana gelenlerden. Bunları biliyorum çünkü 2,5 yıldır yanyanayız. Bizim ilişkimiz ilk günden ciddi olarak başladı. İlk günden nasıl ciddi olunur diye düşünmeyin çünkü öncesinde bir arkadaşlığımız vardı çok yakın bir arkadaşlık. Dertleşirdik,gülerdik,eğlenirdik ama hic tartısmazdık. Hatta o dönem benim sevgilim vardı.Onunla olan dertlerimi konuşurdum, bana akıl verirdi.Beni sevdiği halde beni dinlerdi.Eski sevgilimi dinlerdi.İlişkimizin ilk aylarında bana çoğu zaman" sevdiğin kız başkasıyla birlikte ve gelip sana anlatıyo ne kadar zor bilemezsin" derdi.Ofiste bir arkadaşımın düğünü olmuştu ve ben eski sevgilimle gitmiştim o zamanlar, onunla dans ettik el ele tutuştuk ve bunlara şahit oldu.Çok zor bir durum ama beni sevdiğini bilmiyordum o dönem.Etrafımdaki herkes benim arkadaşlarım, onun arkadaşları hep bırak o çocuğu bununla ol derdi. Ve bizde hep arkadaşız saçmalamayın derdik.Ama içten içe birşeyler beslemişim demekki. Herneyse... Ve birlikte olmaya başladığımızda gercek bir ilişki için başladık evlilik için başladık. Hayatını tümüyle değiştirdi, herseyini sildi attı, geçmişini sildi.. Bende aynı şekilde geçmişimi attım numaramı değiştirdim. Sıyrıldım herseyden. Beni çok seviyor biliyorum bende çok seviyorum onu.. Her anımda yanımda oldu. Eski sevgilim aradı mesajlar attı ve bunlara ragmen hic ses cıkarmadı. Yanımda oldu.. Kıskanclık krizlerine girmedi, çünkü kıskansa bana zarar vereceğini, bize zarar vereceğini bildiğini ve kıskanclığı içinde yaşadığını anlattı bana hep. ilişkimizin başlarında benden hep tartışmamayı istedi. Ne olursa olsun.. Geçmişine dair birşey karşıma cıkarsa sakin olmamı ona zarar vermememi istedi. Ama ben bunu hic yapamadım. En ufak bir sorunda trip attım tavır aldım. Surat astım. Başlarda anlayışla karsıladı. Her sorunda bana olan aşkını anlattı. Ama şu anda öyle değil. Tavır aldığım anda yalnız bırakıyor beni. Susuyo kabuğuna çekiliyo. Arasamda açmıyo. İlişkimiz devam ediyor ama sanki o yakınlığı yok. İlk aylarda gecenin bir yarısında arardı beni "sesini duymak istedim" derdi. en fazla 5-10 sn konuşurduk uykumuza devam ederdik. Gecenin bi yarısı arar uyandırırdım onu sesini özledim derdim. Ve telefonu kapatmak istemezdi. Her anında beni sevdiğini söylerdi. Şimdi agzından alamıyorum bu kelimeyi. Niye böylesin diyorum "sen değişene kadar böyleyim" diyor. Kızlar ne yapmam lazım. Akşamları ağlama krizleri geçiriyorum. Bu kadar rahat olmamalı. Artık işlerimizde yoğun ofis içerisine cok sık gelemiyor haftada en fazla 1 kez gelıyor o da yarım gün. Başlarda şirketten kimse bilmiyordu ve hergün ofiste yanımda oluyordu. Şimdi patronlar biliyorlar ve bu yüzden sevgilimi müşteriye gönderiyorlar. Ofiste pek durdurmuyorlar. Buluşalım, görüşelim demiyor hiç. 3 haftada bir veya ayda bir hafta sonu bi yerlere gidiyoruz (Ağva gibi) ve orada kalıyoruz. Ama bu bana yetmiyo. istiyorumki beni gün içinde de görmek istesin. Özlesin. Söyluyorum özlemiyosun diyorum kim söyledi özlemediğimi saçmalama yeter diyo. Biri mi var diyorum senden başka kimse yok diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Yazmayım bir süre kendi haline bırakayım dıyorum ama o kadar normal davranıyokı. İstekli olsun istiyorum. Birlikte olmadan önce bana "hayatımdaki biri benim arkadaşlarıma karısamaz, karısan birine eğerki ses etmiyorsam aşığımdır" demişti. Ben 4 yıllık bir kız arkadaşının konuşma tarzını begenmemiştim ve kızla konusmasını istemiştim, kız dikkat etmedi ve tekrarladı bu sefer ben uyardım kızı (konuşmalar yavrum,canımcım gibiydi) ve sevgilim sesini cıkarmadı. Bana bıraktı.. Sevgilim hislerini gösterebilen biri değil. Bana aşık olduğunu uykusunda söylemişti sersemlikle. Sabah ona söylediğimde "hadi ya söyledimmi gercekten" falan demişti gülerek. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum yalnız hissediyorum kendimi. Her fırsatta onun beni sevmediğini özlemediğini söylüyorum ona."İnsan sevgilisini görmek ister buluşmak ister diyorum" o da "yeter kendine gel saçmalama, işlerim oluyo napabilirim" diyor. Ama insanın yarım saattemi vakti olmaz kızlar? 2-3 hafta önce ben uyuduktan sonra uzun bir mesaj yazmıştı. Beni sevdiğini sinirle ağzından kötü laflar cıktığını beni kırdığını falan yazmıştı. Ama şu anda o insan yok. Akıl verin kızlar ne yapmalıyım. Ailesiyle tanıştım. Annesi babası ablası kardesleri beni tanıyorlar, seviyorlarda. Hiç bir zaman bir saygısızlığım olmadı. Annemde onu biliyor. Benle amacı takılmak değil ama onun eskisi gibi ilgili biri olması için ne yapmalıyım? Bana bakarken gözlerinin içi gülen göz bebekleri parlayan adamı görmek istiyorum. Aşkını gözlerinden anlardım onun öyle bir bakar öyle bir gülerdiki herkes derdi isimlerinizi duyunca gözlerinizin içi gülüyor maşallah diye.
Uzun oldu farkındayım ama değerli fikirlerinizi bekliyorum kızlar :KK14:

neden böyle olduk gibi sorular sormak yerine gönlünü almayı deneyin..
küçük süprizler yapın ama karşılığını beklemeyin ve kendinizi geri çekin...
belliki kırıldığı noktalar olmuş..
önce gönlünü alıp eski halinize dönüp daha sonra öğrenirsiniz neden böyle yaptığını...

yorum yaptıktan sonra eski konularına baktım da rihannayla ilgili konuna da yorum yapmışım meğersem..
kesinlikle gönlünü almalısın ve böyle basit şeyler karşısında biraz daha kendini tutman lazım..
tabi onu geri istiyosan...

Bence bir kaç gün o aramadan aramayın hatta biraz uzak durun görüşelim de demeyin bakalım ne zaman görüşelim diyecek??
Eğer bir iki hafta boyunca hiç görüşelim demezse büyük ihtimal elde ettim rahatlığına düşmüştür.
Ha nasıl eski haline gelebilir diyorsan bunda sanırım gerçekten seni kaybedeceğine inanması sanırım.
Çünkü insan ulaşamadığı her şeyin delisi ulaştığı her şeyin nankörü olurmuş o hesap.
Eskiden elde etmek için uykusundan bile feda ediyormuş şimdi onunsun nasıl olsa gel desem gelir git dersem gider modunda..

Açıkçası ben çok şaşırmadım bu duruma, daha önceki konularında da yorum yapmıştım. Bazen kabul ettin bazen kabul etmedin söylediklerimi. Ben sana söylemiştim. Anlayışlı kadın erkeği elde eder dedim, sen üstüne üstüne gittin, saçma kıskançlık krizleri, tripler atarak usandırdın sonunda. Çok şaşırtıcı bir durum değil bu, seninde şaşırmaman gerek.

Erkek huzur ister, evet seviyor olabilir ama o ilişkinin kendisini huzursuz edeceğini biliyorsa kaçar gider böyle.

Benim eşim olsa çoktan bitti demiş ve ayrılmıştı. Aşkından ölse, aşkımdan ölsem dönmezdi. Çünkü benim eşime göre "huzursuz ilişkiden hayır gelmez, aşk ve sevgi yeterli değildir evlilik için".."Kafam rahat değilse, her an kavga ve stres yaşıyorsam; trip çekiyorsam hiç kusura bakma" onun bakışı bu. Ve emin ol pek çok erkeğin bakış açısı bu. Eşimin bekar pek çok arkadaşı var, evlenmek istiyorlar ama korktukları tek şey, tripleri ile usandıran kızlar.

rihanna ile ilgili olan bölümü ben de hatırlıyorum. sevgiliniz sizden değişmenizi istiyor ki haklı. adamı gereksiz yere bunaltmışsınız. nasıl değişeyim diye sorun. bu ayıp değil o sizi elde edebilmek sizin sevginizi kazanmak için çok uğraşmış ve siz onun sevgisini sorgulamışsınız gereksiz bir şekilde. bence sevgilinize danışın ne yapmanız gerektiğini. birde ayrı kalmak istemiyorsanız evlenin biran önce aynı evi paylaşın ve beraberliğiniz daha farklı bir boyut alsın. nasılsa beraber oluyorsunuz bari evlenir kıskançlıklarınızı azaltırsınız. sevgilinizi de bunaltmazsınız fazla.

Ya soğumuş ya da siz fark ettirdiniz ona ihtiyacınız olduğunu ondan ilgi görmek istediğinizi bundan dolayı böyle davranıyor...Fazla üzerine gitmeyin,sürekli öylesin,böylesin demeyin siz bunları dedikçe üzerine düştükçe o daha çok uzaklaşacaktır. Bu erkekler neden hep sonradan değişiyor anlamıyorum.Kafalarına vurasım geliyor :KK14:

Açıkçası ben çok şaşırmadım bu duruma, daha önceki konularında da yorum yapmıştım. Bazen kabul ettin bazen kabul etmedin söylediklerimi. Ben sana söylemiştim. Anlayışlı kadın erkeği elde eder dedim, sen üstüne üstüne gittin, saçma kıskançlık krizleri, tripler atarak usandırdın sonunda. Çok şaşırtıcı bir durum değil bu, seninde şaşırmaman gerek.

Erkek huzur ister, evet seviyor olabilir ama o ilişkinin kendisini huzursuz edeceğini biliyorsa kaçar gider böyle.

Benim eşim olsa çoktan bitti demiş ve ayrılmıştı. Aşkından ölse, aşkımdan ölsem dönmezdi. Çünkü benim eşime göre "huzursuz ilişkiden hayır gelmez, aşk ve sevgi yeterli değildir evlilik için".."Kafam rahat değilse, her an kavga ve stres yaşıyorsam; trip çekiyorsam hiç kusura bakma" onun bakışı bu. Ve emin ol pek çok erkeğin bakış açısı bu. Eşimin bekar pek çok arkadaşı var, evlenmek istiyorlar ama korktukları tek şey, tripleri ile usandıran kızlar.

ayy ne güzel yazmışsın aynen katılıyorum..
erkekler zora gelemiyo...

ayy ne güzel yazmışsın aynen katılıyorum..
erkekler zora gelemiyo...

Evet gelemiyorlar, ama bunun suçlusu onlar değil ki. Ülkemizde ki erkek çocuklarının yetiştirilme tarzı. "Göster amcalara pipini" ile başlıyor hayat onlar için. "Erkek çocuğu o bilemez, deyip meyveleri soyulup ellerine veriliyor" , "erkek çocuğu sıkmaya gelmez, bırakın gezsin" şeklinde devam ediyor. Hayatları boyunca hiç sıkıntı yaşamıyorlar ki.

"anne ben kızla buluşucam" "tamam oğlum, üşütme"
"anne ben bizim çocuklar da kalıcam " "tamam oğlum , selam söyle"
"anne ben kahveye iniyorum " "tamam oğlum"
"anne ben 2 kızla birden görüşüyorum " "olsun oğlum erkeğin elinin kiri"
"anne biz bizim çocuklarla tatile çıkıyoruz " "tamam oğlum, dikkat edin"

EE sonra biz kızlar kalkıp bu tarzda yetişen adamların birden 180 derece değişip, her attığı adımı söyleyen, izin vermediğimiz yere gitmeyen, istemediğimiz insanlarla konuşmayan adamlar olmasını bekliyoruz. İlk başlarda başardık sanıyoruz, aslında hepsi tamamen ilk zamanların büyüsü sonra süslü araba bal kabağına dönüşüyor.

Evet gelemiyorlar, ama bunun suçlusu onlar değil ki. Ülkemizde ki erkek çocuklarının yetiştirilme tarzı. "Göster amcalara pipini" ile başlıyor hayat onlar için. "Erkek çocuğu o bilemez, deyip meyveleri soyulup ellerine veriliyor" , "erkek çocuğu sıkmaya gelmez, bırakın gezsin" şeklinde devam ediyor. Hayatları boyunca hiç sıkıntı yaşamıyorlar ki.

"anne ben kızla buluşucam" "tamam oğlum, üşütme"
"anne ben bizim çocuklar da kalıcam " "tamam oğlum , selam söyle"
"anne ben kahveye iniyorum " "tamam oğlum"
"anne ben 2 kızla birden görüşüyorum " "olsun oğlum erkeğin elinin kiri"
"anne biz bizim çocuklarla tatile çıkıyoruz " "tamam oğlum, dikkat edin"

EE sonra biz kızlar kalkıp bu tarzda yetişen adamların birden 180 derece değişip, her attığı adımı söyleyen, izin vermediğimiz yere gitmeyen, istemediğimiz insanlarla konuşmayan adamlar olmasını bekliyoruz. İlk başlarda başardık sanıyoruz, aslında hepsi tamamen ilk zamanların büyüsü sonra süslü araba bal kabağına dönüşüyor.

aynen canım çok güzel özetlemişsin...

Ilginc gelmissin, sonra elde etmis, guzel bir iliski sunmus, sen heba etmissin, bunaltmissin bitmis ask.

Bu saatten sonra kendini de parcalasan eskisi gibi olmaz. Zorlama

Hiçbirşeye ses çıkarmadığı için siz üstüne gittikçe gitmişsiniz.Ama sabrı taşmış en sonunda.Gönlünü almaya ve aynı hataları tekrarlamamaya çalışın bence.

Ben bu kadar uzun ve göz yoran şeyleri okuyamıyorum. Benim gibi olanlar mutlaka vardır. Bence konular kısa ve öz olmalı daha sonra detaylar verilmeli.
Özet geçecek biri var mı?

X