Bana Babanzı anlatn.....

Nefret edıyorum ondan ınsanlara rezıl ettı bızı belalar küfürler ağzından eksık olmaz ,sıddet hersey var .Onunla hıc bır yere gıtmek ıstemıyorum gıttınız her yerde ezık duruma dusuruyor ınsanlar ıcınde bıle asagılıyor.Baskalarının evıne aılesıne özenıyorum .Böyle bır babanın evladını kım ıster .Evlenecegım dıye ödu kopuyor nıye para eksıkecek nıye otorıtesı sarsılacak nıye eskısı gıbı sözunu gecıremeyecek .Bır tek bas o herkes salak bır zekı o .Nıye bızım evlılıklerımız zor oluyor ona gore olacsk hersey tarıhler ,esya alımları vs karsı tarafın dusıncesı onemlı degıl varsa yoksa o .

bu hayattakı tek guvendıgım ınsan ne buyuk aşkım o benım:asigim:
şimdilerde dede olmanın heyecanını yasıyo
beraber gun sayıyo benle
dun 2 aylık oldu demı dıyo:roflol:
bende dogunca onumu cok sevecen benımı dıyorum
sen benım evladımsın tabıkı senı daha cok sevecem dıyo:1rolleyes:

Şu son cümlede gözümden yaşlar boşandı.
Sen benim evladımsın. Seni seviyorum
Hiç duymadım hissetmediğim bişey.
Ortaokula başladığımda öğrendim babamın kim olduğunu.
Yoksa senede bi gelen büyümüşsün deyip koca paketten bi parça çikolata veren adamdı o.
Komşulara kuzenlere akrabaya paket paket verilen o çikolataya Nasıl içim giderdi.
Sonra beni büyüten annem ölünce yanlarına yerleştiğim biyolojik ailemin yanında bi sığıntı oldum.
Hakaret şiddet aşagılanma duygusunu bunlarda öğrendim.
Resmen kişiliğim değişti. Şimdi bende çocuklarıma öyle davranmak istemiyorum diyorum. Ama bazen yakalıyorum kendimi. Yanlarında kaldığım iki senede psikolojimi yerle bir ettiler.
Bu sene yanlarına gittim çocuklarımla. Hergün hakaret kızıma hergün.. Oğluma yok. En sonunda dövdü çok fena tartıştık. Hamileydim çok fenalaştım. Biletimi aldım ve gittim. Bidahada ölüsüne bile gitmem. nefretten başka en ufak bişey hissetmediğim bi yabancı o.
Tek iyi hatıram olmayan adam. Yaptıkların sayfalar doldurur.
Ettiğini çekeceksin Allah büyük!

Bu sabah beni bir tekme ile uyandiran insan.. cocuklara sevgi gosterince kendine saygi duymayacaklarini, ondan korkmalari gerektigini düşünür. Dayak onun için çocuğu terbiye yöntemidir. Her türlü hakareti savurmakta beis görmez. Savunma cümlesi ise "ben seni okuttum"dur..

Baba nasıl bişeydir baba sevgisi nasıl bir duygudur...Babalar çocuklarını nasıl sever....

Öyle çok merak ediyorumki baba sevgisini....

Bana babanızı anlatırmısınız nasıl bişey baba sevgisi...senağlama

BABAM... En kıymetlim... dert ortağım.. ilk sevgilim... en büyük aşkım... yaşama sebebim.. Babam derken bile yüreğimin en derinlerinde içimi sızlatan yaram. Anlatamam ona olan sevgimi, bağlılığımı hicbir kelimelerle anlatamam.. Allahım bana onun açısını asla yaşatmasın..

Babamin anlatmak kelimeler yetmez, o benim kahramanim cunku benim bir derdim olsa ona on dertmis gibi gelir ve elinden geleni yapar. Sevgi doludur lakin hissettirmez, yazarken bile insanin gozlerin doldurandir benim babam. O olsun baska birsey olmasin, bir ekmek bir su yeter bana

daha önce de söylediğim gibi '' baba '' kelimesinden nefret ediorum... söyleyeceklerim bu kadar...

kaybemekten en çok korktuğum insan.. öyle ki bazı zamanlar ya babama bir şey olurda bu dünyadan giderse diye kendi kendime çok ağlamışımdır. Alışverişe, okula, heryere birlikte gittiğim babam.. en kıymetlim.. ne oldu peki? korktuğum başıma geldi onu kaybettim :olamaz:
ama onu özlemekten asla vazgeçmedim..

kaybemekten en çok korktuğum insan.. öyle ki bazı zamanlar ya babama bir şey olurda bu dünyadan giderse diye kendi kendime çok ağlamışımdır. Alışverişe, okula, heryere birlikte gittiğim babam.. en kıymetlim.. ne oldu peki? korktuğum başıma geldi onu kaybettim :olamaz:
ama onu özlemekten asla vazgeçmedim..
bu duyguları artık kocama hissediorum bende .... korktuğum başıma gelmesin, istemiorum ...:KK12:

inşallah gelmez canım çok fazla üstüne düşme derim ben. Hep Allah bizi en sevdiklerimizle sınar derler ya çok doğru
evet canım haklısın bazen dediğin gibi benim de aklıma gelio bu ve her defasında Onunla sınama Allahım diorum :KK42:

Okudum da birazz. Garip hissetim... kocaman bi bilmemezlik duygusu bana gore. Yasanmamis . Kotusu bile olsaydi da olsaydi derdim hep. Ama yazilanlar dusundurdu beni.... uzun zamandir kizim-oglum ve kocamin oyunlari gulusmeleri kahkahalarini izliyor ve hic araya girmiyorumm. Amannn bi saniyelerini harcamayim babalariyla gecsin diye. Buda nasil bi psikolojiyse artik

Keske annemi bizi biraz sevebilseydin. Annem babami sevmiyor babam annemi sevmiyor. Yılda 1 2 defa yanlarna gidiyorum .her firsatta birbirlerini sikayet ediyorlar bana. Hayatimda hic sarilmadik biz.ne aci

Baba kelimesinin eş anlamlısı "yara" sanırım benim için..
Ne çok acıya mal oldu hayatımda..
En çok onu sevmiştim ben aslında, o da beni sevmişti bir zamanlar..
Ağlamama bile kıyamazdı..
Ne çok güvenirdim o benim babamdı, tanıdığım, sevdiğim, güvendiğim, inandığım ve aldandığım ilk erkek...
Niye soktun ki o kadınları aramıza?
Sonra da niye bırakıp gittin ki bir hoşçakal bile demeden?
Sana gözyaşları içinde yalvaran ben değil miydim?
Hala görüşüyoruz ara ara ama içimde hala Kocaman bir yarasın işte..
Senin yüzünden tüm erkeklerden çıkardım hıncımı...
Bu yüzdendir hiç hak etmediği halde eşimi ara ara azarlamalarım..
Hepsi senin yüzünden..
Senden kalan hayalkırıklıklarım ve acılarım bir türlü geçmiyor işte..
Yıllara meydan okuyor!

Babamm canim herseyim fedakar babam esime kactigim halde kiyamayip affeden babam iyi ki var iyi ki Allah uzum omurler versin ona bu yasima kadar bana yokluk ve sevgi eksikligi hic gostermedi Allah ondan razi olsun seviyorum babam senii

X