Baş Örtüsü Bağlama Modelleri

fakat burdaki modeller tesettürle bir alakası yok dinimizdede böyle örtünme şekli yok kırmak eleştirmek için söylemiyorum sakın yanlış anlamayın ama örtünmek için örtünmek en doğrusu

bnde şu msj sayım 100 olunca eklerim artık :-)

fakat burdaki modeller tesettürle bir alakası yok dinimizdede böyle örtünme şekli yok kırmak eleştirmek için söylemiyorum sakın yanlış anlamayın ama örtünmek için örtünmek en doğrusu

sakın ha yanlış anlamıyorum da, dinimizdeki örtünme şekli nedşr hanımefendi siz söyleyin de öğrenelim. kurada çene altınızdan da bağlayın demiyor hatırlatayım, hani onu söylersiniz falan diye. :ecrin_bebek:

Cahiliye devrinde başını örten kadınlar, başörtülerini enselerine bağlar veya arkalarına salıverirlerdi. Allah Teala, Nur Suresi’nin 30-31. ayet-i kerimeleriyle ıslam’dan önceki bu âdeti kesinlikle yasaklayarak mü’min kadınların –kendiliğinden görünen hariç– ziynetlerini, ziynet yerlerini açmamalarını ve başörtülerini, saçlarını, başlarını, kulaklarını, boyun, gerdan ve göğüslerini iyice örtecek şekilde yakalarının üzerine salmalarını emretmiştir.

Hz. Aişe, “Allah ilk muhacir kadınlara rahmet eyleye, Yüce Allah, ‘Mü’min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar’ ayetini indirince, onlar eteklerinden bir parça keserek, onunla başlarını örttüler” (Buhari, Tefsir-u Süreti’n-Nur 13; Ebu Davud, Libas 33) der.

Bu ayet-i kerime nazil olunca, ensar ve muhacir kadınların, eteklerinden bir parça keserek, onunla başlarını örtmeye acele etmeleri, Hz. Aişe’nın ablası Hz. Esma’nın, ince bir elbise ile Hz. Peygamber’in huzuruna çıktığı zaman, Efendimizin, “Ergenlik çağına gelen bir kadının elleri ve yüzü dışında kalan yerlerini göstermesinin caiz olmadığını” (Ebu Davud Libas, 32) bildirmesi kadınların yukarıda sayılan ziynet yerlerini örtmekle yükümlü olduklarına işaret etmektedir.

Ayetler le sabıt nasıl olması gerektıĞı,bende letafet arkadaŞıma katılıyorum
ayrıca gayet kıbar bı Şekılde fıkrını sÖylemıŞ,gerılmeye gerek yok

---------------------

Son düzenleme:
benm klasık baglama tarzım

Son düzenleme:
X