Bayramda kayınvalideye gitmek

Hepinizden Allah razı olsun insan içini dokemiyor cevresindekilere ben de buraya döktüm ve çoğunluk beni rahatlattı biraz kimsenin yüzüne herşeyi unutup gulemem ama bir saati zor da olsa gecirebiliriim o da eşim için Allah biliyor.

Gitmek istememenizi anlıyorum ama ben olsam hazır eşim de benim tarafimdayken yalnız gönderip risk almazdım. Çünkü şu an tepkili olsa da o sonuçta annesi. Bayramda ziyaret etmezseniz bundan sonra eşiniz hep yalnız görüşmek zorunda kalır ailesiyle. Manipülasyon yapabilirler. Zamanla eşinizin ailesine öfkesi geçince sizi suçlamaya başlayabilir. Ama şimdi gidip 1 saat oturup kalksanız eşinizin gözünde siz büyüklük yapmış olursunuz meydani da boş bırakmamış olursunuz.

Arkadaşlar kaynanam beni zerre sevmez ve hep bunu dışarda kızım diyip aile içinde sürekli laf sokarak belli ederdi. İki kere bebeğimi düşürdüm ve hiç yanımda olmadı bir defa aradı o kadar(aynı sehirdeyiz). En acılı günlerimde bile yanımda yokken bayramda onları görmek istemiyorum ama eşim gitmek istiyor. O da herşeyin farkında fakat ailesi sonuçta istemese de görev olarak görüyor bir saat ziyaret yapmayı. Benim hiç içimden gelmiyor içime sıkıntı oldu. Şu hayatta kimseye eyvallahı olmayan ben, burnu yere düşse asla almayan o kadını görmeye gitmek çok zoruma gidiyor.
Bizde şehir dışındayız benim kayınvalidemde aynı böyle emin olun 10 kişiyi cebinden çıkaracak bedene ve beyine sahip bazen öyle davranıyor ki yaşlı bunamış moduna giriyor çıldırıyorum halbuki ben kendinden daha yaşlıyım beden ve ruh olarak. Geçen sene ilk memlekete gittiğimizde eşim annemi arayıp yemeğe sana geliyoruz dedi diye kaynanam tüm tatili burnumuzdan getirdi surat sallamaktan 2 gün zor oturdum yanında. ben annemgile götürmüşüm gibi cephe aldı eşim anne ben istedim gitmek dese de inanmadı 😂 bu sene de kurbana gidicez kocamı da tek gondermeyecegim o nereye, ben oraya aklınızı kullanın gidin ve ona fırsat vermeyin çünkü eminim ki siz olmadığınız yerde kocanıza sizi kotuleyecektir bak bir bayramda bile gelmedi diye 😁 gidicem eminim ki beni görmekten de haz almıyor öyle de devam edebilir 😂😂

Gitme tek bir hayatın var istemddiğin şeyleri yapmak zorunda değilsin.
O nasıl ki gelinim zor günler geçirdi bir hal hatır sorayım ayıp olur demediyse ayıbı düşünmediyse siz de düşünmek zorunda değilsiniz.
Tek taraflı fedakarlıklar insanın kendisine olan saygısını azaltıyor

Maalesef ülkemizde gelin-kv işleri malum. Buna bir de erkek tarafının başlarda oğlunun evli olmasını kabullenememe, her şeye karışma istekleri de eklenince malumunuz. Aileniz de git demiş, eşiniz/ailesi nasıl bir aile tipine sahipler? Eğer geleneksel bir aile tipiyse gitmemeniz sorun olur. Sözel, fiziksel vs herhangi bir kavganız, tartışmanız oldu mu? Ben de bebeğimi kaybettim küvözde kv arada sırada geldi ama ben bu süreçte tek başıma olmayı isterdim tabi herkesin bakış açısı farklı oluyor. Ters düştüğünüz konu oldu da ondan mı böyle düşünüyorsunuz? Bence aranızda bir tartışma olmamış kv sizi bazı konularda eleştirmiş malum olaylardan sonra kv nin yanınıza gelmesini istemişsiniz ama gelmeyince alınmışsınız ben bu şekilde anladım.

Arkadaşlar kaynanam beni zerre sevmez ve hep bunu dışarda kızım diyip aile içinde sürekli laf sokarak belli ederdi. İki kere bebeğimi düşürdüm ve hiç yanımda olmadı bir defa aradı o kadar(aynı sehirdeyiz). En acılı günlerimde bile yanımda yokken bayramda onları görmek istemiyorum ama eşim gitmek istiyor. O da herşeyin farkında fakat ailesi sonuçta istemese de görev olarak görüyor bir saat ziyaret yapmayı. Benim hiç içimden gelmiyor içime sıkıntı oldu. Şu hayatta kimseye eyvallahı olmayan ben, burnu yere düşse asla almayan o kadını görmeye gitmek çok zoruma gidiyor.
Bayramdan bayrama git

Bir saat gidip, görmek bir yerinizi eksiltmez.Gidip kalalım demiyor eşiniz, sanırım bir rica olarak dile getiriyor.Kimsenin kayınvalidesinin dört dörtlük olduğunu düşünmüyorum.
Düşük yapmış farklı şehirde aramış aslında bence bu da yeterli.

Bu kayınvalideler de ne yapsa olmuyor. Düşük yaptığında gelseydi de "kv geldi gitmiyor" diye konu açılırdı.

Ayrıca eş kişisi 1 saat demiş ben olsam herşeyin farkında olan eşimi kiramazdım. Görümce veya elti olsa tamam da yani. Kv anne yani.

Eşimin bendenn başka kimsesi kalmadı onun için katlaniyorum ama içimden gelmiyor ikinci bebeğim hemen düşmemişti on bes gün zayıf kalbi atsın diye ölü bir bebeği zehirlenme ihtimaline karşı karnımda taşıdım her gün ağladım ve onlar bir tas çorba bile getirmedi
Ben olsam asla gitmezdim
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm bebekleriniz için

Bir saatliğine gidebilirsiniz aslında. Oraya gitmek illa değer vermek olmuyor. Bi laf sokarsa eşimin hatrina geldim dersiniz. Evlilik biraz idare etmek oluyor. Bence eşinizde görev olarak görmüş bir saatlik demiş. Sizi kalicaz edicez yada iyi olmak zorundasın demiyor. Ya gidin suya sabuna dokunmadan dönün. Yada hiç gidemicekseniz çok üzülüyorsaniz gitmeyin. Esiniz saygı duymak zorunda. Benim görümcem kayinvalidem bana neler ettiler ogullarini bile sevmiyorlar ama benim eşimde sizinkisi gibi görev gibi görür. Kendisi bile çok gitmek istemez ben baştan gittim artık gitmiyorum benm olaylar farkli

Bir saatliğine gidebilirsiniz aslında. Oraya gitmek illa değer vermek olmuyor. Bi laf sokarsa eşimin hatrina geldim dersiniz. Evlilik biraz idare etmek oluyor. Bence eşinizde görev olarak görmüş bir saatlik demiş. Sizi kalicaz edicez yada iyi olmak zorundasın demiyor. Ya gidin suya sabuna dokunmadan dönün. Yada hiç gidemicekseniz çok üzülüyorsaniz gitmeyin. Esiniz saygı duymak zorunda. Benim görümcem kayinvalidem bana neler ettiler ogullarini bile sevmiyorlar ama benim eşimde sizinkisi gibi görev gibi görür. Kendisi bile çok gitmek istemez ben baştan gittim artık gitmiyorum benm olaylar farkli
Çok şükür evde degillermis bayramda. Allah kalbimi biliyor, olanları da görüyor

Bende gitmeyecegim artık yaptiklarini hiçe sayamam diğer gelini gelsin elini öpsün hiç bayramda diğer gelininin övgülerini dinleyemem daha beter sinir stres sahibi olmamam sizde gitmeyin bence
Bayramda evde degillermis çok şükür kötü kişi olmadan çözüldü durum

X