Bebeği başak olan anneler

Sen neler yaptın gece-gündüz farkını öğretirken ?

uyutmayı istediğim saatte ışığı kapattım çok kısık bir gece lambası taktım..hiç konuşmadım..ağlarsa konuşmadan sakinleşitrdim..şiiiiiht gibibilmiyorumkismile sabah ta gürültülü bir karşılama yaptımm..bu kadar..şimdi ışık sönünce uyuyacağını anlıyor..

uyutmayı istediğim saatte ışığı kapattım çok kısık bir gece lambası taktım..hiç konuşmadım..ağlarsa konuşmadan sakinleşitrdim..şiiiiiht gibibilmiyorumkismile sabah ta gürültülü bir karşılama yaptımm..bu kadar..şimdi ışık sönünce uyuyacağını anlıyor..

Ben de seninkine benzer yöntemlerle 3-4 saat geriye alabildim uykusunu, tabi birde gece çayı içiriyorum onun da faydası oluyor... inşallah bi 2-3 saat daha geriye alıp gece 01.00 de falan uyumasını sağlayabilirsem çok iyi olacak...:1rolleyes:

GECE UYKUSUNE YÖNLEDıRMEK ıÇıN:
-gün içerisinde bebeğinize yeterli sütü sağlayın
-beslenmeyi düzenlemeye çalışın ve gününüzü organize edin böylece bebeğiniz huzur içinde uyuyabilir
-her akşam aynı zamanda banyo yaptığı,beslendiği ve uyuduğu bir rutin oluşturun
-bebeğinizi anlamaya çalışın:emir_bebek: böylece onu her zaman doğru zamanda yatağa yatırabilirsiniz.Eğer erkenden yatırırsanız,uykuya hazır olmayacaktır. Eğer birkaç dk geç yatırırsanız aşırı yorgun olacak ve yine rahatsız olacaktır.Bu gece olduğu kadar gündüz için de geçerlidir.
-akşam uyuması için onu sessiz bir odaya koyun.
-bebeğinizi gece ışığı söndürüp besleyerek, gece ve gündüz arasındaki farkı anlamasına yardımcı olun.
-gece üşümemesine dikkat edin.

ayrıca bebekler büyük insanlar gibi yorulduklarında uyuyamazlar, geç saate kadar uyuyamayınca yorulup uykuya da dalamıyor o yüzden..bizim kızın öyle oluyor..ne zaman misafir gelse uyku zamanı kaçtı mı 3 e kadar falan uyumuyor

Teşekküler yararlı bilgilerin için...alkisalkisalkis

kılzar bebekleriniz kaç kilo?benim kız 10 günde 200 gr almış doktor iyi diyor..çok hareketli olması kilo almsını englemez diyor..ne iş anlmadım ben:emir_bebek:

Biz ayın 25 inde gideceğiz doktorumuza... Öğrenince yazarım bende...

kılzar bebekleriniz kaç kilo?benim kız 10 günde 200 gr almış doktor iyi diyor..çok hareketli olması kilo almsını englemez diyor..ne iş anlmadım ben:emir_bebek:

Ek gıdalara başlama konusunda birşey söyledi mi ? Geçen ay gittiğimizde doktorumuz bebek bir ayda 750 gr.kilo aldığı için "bir ay daha sadece anne sütüyle devam et" demişti, yani az bulmuştu kilosunu... bilmiyorumkismile

Ek gıdalara başlama konusunda birşey söyledi mi ? Geçen ay gittiğimizde doktorumuz bebek bir ayda 750 gr.kilo aldığı için "bir ay daha sadece anne sütüyle devam et" demişti, yani az bulmuştu kilosunu... bilmiyorumkismile

canım bana da öyle dedi doktor ek gıdaya 1 ay sonra geçersin dedi..zaten 5.ay bitecek doğal olarak 6 ay bittiğinde başlıcaz sanırım bi değişiklik olmazsa..bu arada ayda 750 gr çok iyikaydirigubbakcemile2
yaa sinirlerim çok bozuldu sağlık ocağıını dinleyip geceleri emzirmedim uykusu bölünmesin diye çocuk az kilo aldı..yaaaani neymiş çok uyku da iyi değilmişboshayallersmile

canım bana da öyle dedi doktor ek gıdaya 1 ay sonra geçersin dedi..zaten 5.ay bitecek doğal olarak 6 ay bittiğinde başlıcaz sanırım bi değişiklik olmazsa..bu arada ayda 750 gr çok iyikaydirigubbakcemile2
yaa sinirlerim çok bozuldu sağlık ocağıını dinleyip geceleri emzirmedim uykusu bölünmesin diye çocuk az kilo aldı..yaaaani neymiş çok uyku da iyi değilmişboshayallersmile

Bence çocuğu geceleri uyandırma emzirmek için çünkü zaten çocuk acıktığında uyuyamaz kendiliğinden uyanır..Sen hiç uykusunu bölme..Mesela benimki acıktığında hemen uyanıyo...Düşünsene karnı aç olan çocuğu istesende uyutamazsın...delikafadulden

Mrb kızlar bende 5 haftalık hamıleyım 15 eylul gibi olucak dogum inş.... benım yavrumda başak burcu olucak böyle giderse ama beni korkuttunuz ya :emir_bebek:

Bence çocuğu geceleri uyandırma emzirmek için çünkü zaten çocuk acıktığında uyuyamaz kendiliğinden uyanır..Sen hiç uykusunu bölme..Mesela benimki acıktığında hemen uyanıyo...Düşünsene karnı aç olan çocuğu istesende uyutamazsın...delikafadulden

canım bana uykusunu bölme dediler ya çocuk 7-8 saat uyuduboshayallersmile o nun uyanmasını beklerseeeeeekkk..2 ay böyle devam ettik gram gram aldı..kilosu kadar uyurmuş uyuyoda o kiloda kalacak sonra hepmafoldumben walla artık uyandırıyorum ben

Benim kız 7.400 gr. olmuş...Bir ayda 700gr. kilo almış..Doktorumuz kilosunun iyi olduğunu söyledi...Elma suyu vermeye başla, daha sonra meyve çeşidini çoğalt dedi..İki hafta sonra da yoğurt mayalayıp vericem ve de sebze çorbalarına başlayacağım..Anlayacağın biz ek besinlere başladık bile...:teytey:

canım bana uykusunu bölme dediler ya çocuk 7-8 saat uyuduboshayallersmile o nun uyanmasını beklerseeeeeekkk..2 ay böyle devam ettik gram gram aldı..kilosu kadar uyurmuş uyuyoda o kiloda kalacak sonra hepmafoldumben walla artık uyandırıyorum ben

7-8 saat aralıksız uyuyorsa haklısın uyandırmakta...Benimki en fazla 5 saat uyuyor aralıksız, daha sonra uyanıyor emmek için..Zaten 7-8 saat beklersen sütünde azalır git gide...guclubacismile

Mrb kızlar bende 5 haftalık hamıleyım 15 eylul gibi olucak dogum inş.... benım yavrumda başak burcu olucak böyle giderse ama beni korkuttunuz ya :emir_bebek:

Yapılan araştırmalara göre hareketli bebekler çok zeki oluyorlarmış...Valla kızım çok hareketli ve ben böyle olduğu için seviniyorum...Tam bana göre bir çocuk çünkü benimde hareketli bir yaşam tarzım var...
delikafadulden

7-8 saat aralıksız uyuyorsa haklısın uyandırmakta...Benimki en fazla 5 saat uyuyor aralıksız, daha sonra uyanıyor emmek için..Zaten 7-8 saat beklersen sütünde azalır git gide...guclubacismile

maaşallah kızına kilosu iyi.
dediğin gibi sütüm azalmaya başlamıştı uyandırınca akmaya başladı çok farkettikaydirigubbakcemile5

maaşallah kızına kilosu iyi.
dediğin gibi sütüm azalmaya başlamıştı uyandırınca akmaya başladı çok farkettikaydirigubbakcemile5

Gece emzirdikten sonra içebilirsen iki bardak su iç, bir dahaki emzirmeye süt birikiminde çok yardımcı oluyor..a.s.

gece emzirmeye kalkınca çok su içiyorum canımboshayallersmile sahi kızın hala geç mi yatıryor?bir arkadaşıma humana iyi geceler çayını önerdim(bu arada biz kullanıyoruz yazmayı unutmuşum)çok fayda ettiğini söylüyor.uykuya erken dalıyor sonra uyanıyor ama emip yatıyor tekrar diyor.bir dene istersena.s.

gece emzirmeye kalkınca çok su içiyorum canımboshayallersmile sahi kızın hala geç mi yatıryor?bir arkadaşıma humana iyi geceler çayını önerdim(bu arada biz kullanıyoruz yazmayı unutmuşum)çok fayda ettiğini söylüyor.uykuya erken dalıyor sonra uyanıyor ama emip yatıyor tekrar diyor.bir dene istersena.s.

Bende milupanın gece çayını kullanıyorum..Artık gece 12.30 - 01.00 arası uyuyoruz...Arada kalkıp emiyor ve tekrar uyuyor...Ama senin söylediklerininde bana çok yararı oldu..Gece çayını içirdikten sonra ışığı kapatıyorum,sessiz bir ortamda emerken uyuyor zaten...Uyumazsa hafif sallıyorum çayında etkisiyle dalıyor uykuya...:kahve:

X