Bebek Beslenmesi Bebeğim sürekli emmek istiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

37januse37

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
296
447
15 günlük bebegim sürekli emmek istiyor. Bazen 12 saat boyunca emiyor 10 dak uyuyor sonra başlıyor ağlamaya... katılırcasına ağlıyor. Altını zor değiştiriyorum, çıldırıyor. Oyalamaya çalışıyorum mümkün değil oyalanmıyor.... göğsüm mahvoldu; emdirirken gözyaşı döküyorum. Sut var mı yok mu bilmiyorum ana olusnadi icin arada zaman hic yok. Yemeğimi bile ya annem ya eşim yediriyor.Sinirlerim harap durumda lütfen yardım edin. Belim kopuyor uyku desen zaten yok zombi gibiyim... Bugün resmen çaresizlikten ağladım. Yalancı emzik almıyor. Tecrübeli anneler yardım

Kolik olabilir
Büyük kızım böyle idi
3-4 aylıkken geçiyor. Ama çok zor geçiyor.
Allah kolaylık versin

Gazı hemen çıkmıyor emdikten 15 20 dak sonra çıkıyor ( nedense) alttan gazını iyi çıkarıyor. Doktora bayramdan sonra götürmeyi düşünüyorum. Şimdiye dek götürmedim çünkü sabredeyim düzelir diye düşündüm. En azından 40 ı çıksın dedim ama artık dayanacak hal kalmadı.

Bazı bebekler anne memesini emzik niyetine kullanmayı seviyorlar. İlle ağızlarında kalsın istiyorlar. Yoksa beslendiğinden değil yani. 12 saat emzirmek ne demek? Böyle bir şey olmaz. İzin vermeyin, verirseniz böyle göğüs uçlarınız parçalanır. Her 1 ile 3 saatte bir emmeleri gerek. Emzik niyetine temizlediğiniz bir parmağınızı bebeğin damağına değdirerek, yani emzik gibi koyabilirsiniz uykuya dalana kadar.
Bir de o yaşta bebekler kundaklanmayı seviyorlar, çoğu kez sakinleştirici bir şey bu. Kundaklamayı biliyorsanız sıkıca kundaklayın. Hatta bir battaniyeyi rulo haline getirip kundaklı bebeği sıkıca çevreleyebilirsiniz. Sınırlarını hissetmeyi severler. Çoğu kez işe yarar bu yöntemler. Yeni doğan yoğun bakım hemşiresi olarak tavsiyem bu, biz de uyguluyoruz. Çok huysuzlanan bebekleri kundaklayıp salıncağa koyuyoruz, bu da işe yarıyor.

Gazı hemen çıkmıyor emdikten 15 20 dak sonra çıkıyor ( nedense) alttan gazını iyi çıkarıyor. Doktora bayramdan sonra götürmeyi düşünüyorum. Şimdiye dek götürmedim çünkü sabredeyim düzelir diye düşündüm. En azından 40 ı çıksın dedim ama artık dayanacak hal kalmadı.

genelde ilk hafta kilo alım kontrolü için çağırıyorlar ama

eğer doymuyor ise çocuğa yazık sana da yazık

mama başlarsınız uykusu da düzene girer

Bazı bebekler anne memesini emzik niyetine kullanmayı seviyorlar. İlle ağızlarında kalsın istiyorlar. Yoksa beslendiğinden değil yani. 12 saat emzirmek ne demek? Böyle bir şey olmaz. İzin vermeyin, verirseniz böyle göğüs uçlarınız parçalanır. Her 1 ile 3 saatte bir emmeleri gerek. Emzik niyetine temizlediğiniz bir parmağınızı bebeğin damağına değdirerek, yani emzik gibi koyabilirsiniz uykuya dalana kadar.
Bir de o yaşta bebekler kundaklanmayı seviyorlar, çoğu kez sakinleştirici bir şey bu. Kundaklamayı biliyorsanız sıkıca kundaklayın. Hatta bir battaniyeyi rulo haline getirip kundaklı bebeği sıkıca çevreleyebilirsiniz. Sınırlarını hissetmeyi severler. Çoğu kez işe yarar bu yöntemler. Yeni doğan yoğun bakım hemşiresi olarak tavsiyem bu, biz de uyguluyoruz. Çok huysuzlanan bebekleri kundaklayıp salıncağa koyuyoruz, bu da işe yarıyor.
Simdi kundaklayim inş ise yarar

Ne guzel yaw, bebekken bile sinirlarimizi bilmeye calisiyoruz ama buyudukce isin ucu kaciyor..

Ahh canim bebegin hayir ugur getirsin insalalh anali babali büyüt inşallah,acaba doymuyormu yda cok alisti,keske yalanci memeye alistira bilsen cok rahatlardin cok yoruluyorsundur cok iyi anliyorum uyumayan bebekte cok yorar ya normalinde hep uyumasi lazim yeni dogan bebek uyur bildigim, belliki cektircek sana inslaalh çözüm bulunur yada gecicidir inslalah, hep emzirirkenmi uyuyor acaba bukadr emdigine göre oyle uyumayi seviyor galiba simdiden aliskanliklari değişir insalalh yoksa cok yorulcaksin boyle ,allah kolaylik versin

Doymadigini zamnetmiyorum gunde 2 3 kez kaka yapiyor. Beni emzik niyetine kullaniyor olabilir ama cork cork da emiyor yani karnindan gurultular geliyor emerken
Sorun şu; emerken uyuyor ama dalamıyor bir türlü

Allah kolaylık versin..muhtemelen memenizi emzik niyetine kullanıyor.. benimde büyük oğlan böyleydi artık kanıyordu göğüslerim kabuk bağladı o acı nasıldır iyi bilirim ..bir süre sonra düzene giriyor dayanmaktan başka çareniz yok.. tabi bu yazdıklarım doyduğu varsayımıyla , bir an önce doktora götürün ne kadar kilo ( tabi kilo değil gr 15 günde) bakılsın..

Ahh canim bebegin hayir ugur getirsin insalalh anali babali büyüt inşallah,acaba doymuyormu yda cok alisti,keske yalanci memeye alistira bilsen cok rahatlardin cok yoruluyorsundur cok iyi anliyorum uyumayan bebekte cok yorar ya normalinde hep uyumasi lazim yeni dogan bebek uyur bildigim, belliki cektircek sana inslaalh çözüm bulunur yada gecicidir inslalah, hep emzirirkenmi uyuyor acaba bukadr emdigine göre oyle uyumayi seviyor galiba simdiden aliskanliklari değişir insalalh yoksa cok yorulcaksin boyle ,allah kolaylik versin
Alışkanlık olabilir ama daha hastanede ilk gün bile böyleydi Sürekli emmek istiyordu.

Ne guzel yaw, bebekken bile sinirlarimizi bilmeye calisiyoruz ama buyudukce isin ucu kaciyor..
Yav bu baska turlu sinir bilmek :KK70:
Yetiskinlerde de etkili oluyormus, agrili prosedurlerde filan aslinda.
Bebekler de anne rahmindeki o dar yere alisiyorlarmis, o yuzden oyle dar, siki bir pozisyon onlari rahatlatiyormus.

Bir oderi daha vereyim, karanlik ya da los isikli yerde tutun cocugunuzu, daha iyi uyumasi icin.

Yav bu baska turlu sinir bilmek :KK70:
Yetiskinlerde de etkili oluyormus, agrili prosedurlerde filan aslinda.
Bebekler de anne rahmindeki o dar yere alisiyorlarmis, o yuzden oyle dar, siki bir pozisyon onlari rahatlatiyormus.

Bir oderi daha vereyim, karanlik ya da los isikli yerde tutun cocugunuzu, daha iyi uyumasi icin.

Hahah sen anlatirken benim aklima direkt zincirlikuyu metrobus seferi geldi neden bilmem dalmis gitmisim hahaha :KK70:

Csnim 27 ginluk anneyim ayni sorunu yasadm 5 gun onceye kadar. Uykusuzluktan oluyordum goguslerm agriordu taki cozumu bulana kadar. Aptamil mama alsin hemen esin bu gece rahat et. Iyice emzir arkasindan mama ver biberonun olcusuyle 30 ml hazirla. 2yudum icip birakacaktr ve seni aramayacak emin ol sonra bana dua edeceksin.

Yatarak emzir daha kolay ilk günler normal dış dünyaya alışmaya çalışıyor kokun onu rahatlatıyor düzelir merak etme benimkinin dışı çıkıyor uyumuyor bende zombiyim valla her ayı farklı

Bende ilk aylar şırınga ile mama verdim beni bırakmasın diye sonra biborana alışır dikkat et

Öncelikle bebeğin hayırlı ömürlü olsun. Çok çok normal ben de yedi yirmi dört memede gezdiriyordum oğlumu. Biliyorum çok zor ama sadece aç olduğu için memede durmaz o. Senin kokun ona güven verecek. Sütünün yetip yetmediğini de çişli bez sayısından anlarsın. Dolu dolu altı yedi bez değiştiriyorsan çişli duyuyordur. Ayrıca sütün olmasa susuz kalır ve bezinde pembe veya kırmızı leke görürsün.

Hayır sütü varsa neden mama versin. Sakın doktor sütün yetmiyor demedikçe mama falan verme. Belli bir süreden sonra biberona alışır az emmeye başlar. Sütün çekilir. Emzirdikçe süt gelir. Sakın mama falan verme.

X