Bebek Beslenmesi Bebeğim sürekli emmek istiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
15 günlük bebegim sürekli emmek istiyor. Bazen 12 saat boyunca emiyor 10 dak uyuyor sonra başlıyor ağlamaya... katılırcasına ağlıyor. Altını zor değiştiriyorum, çıldırıyor. Oyalamaya çalışıyorum mümkün değil oyalanmıyor.... göğsüm mahvoldu; emdirirken gözyaşı döküyorum. Sut var mı yok mu bilmiyorum ana olusnadi icin arada zaman hic yok. Yemeğimi bile ya annem ya eşim yediriyor.Sinirlerim harap durumda lütfen yardım edin. Belim kopuyor uyku desen zaten yok zombi gibiyim... Bugün resmen çaresizlikten ağladım. Yalancı emzik almıyor. Tecrübeli anneler yardım[/QUBebeğiniz aç olabilir. Uykusuz ve yorgunsunuz. Acilen dinlenmenin bir yolunu bulun. Yorgunken süt üretimi azalıyor. Bebeğe bir kereye mahsus çay kaşığı ile mama verip uyuyun. Dinlenin. Bu arada beslenmeye dikkat ederek bol su için. Üzülmeyin. O arada bebek tekrar acıkırsa 1 kez daha mama verebilirsiniz. Ama mümkünse biberonla vermeyin alışıyorlar. Çaresiz değilsiniz.hepsi geçecek. .. korkmayın. ..herşey düzelecek.

Arkadaşlar tüm yorumları okudum. Herkeze çok teşekkür ederim. Benim bebişin aç olduğunu düşünmüyorum. Memeyi yaklaşık 1 saat emiyor. Sonra kendi atıyor. Bir kaç dakika sonra derin uykuya dalmadan daha titreyerek uyanıyor yine emmek istiyor. Memeyi attıktan sonra altını değistiriyorum o birkac dakikada bile katılırcasına ağlıyor ki mümkün değil aç olmasının... verdiginiz tuyoları denemeye basladım bil... inş rahstlar bebisim... Bu arada herkeze ayri ayri cevap veremedim malum bebis bazen 10 saat emiyor

Canım benım bebegim de surekli emerdi.seni en iyi ben anlayabilirim.dus almak yemek yemek bile cok zordu benim icin.emmedigi zamanlar gogsume yaslanarak uyurdu.o gogusumde uyurken annem veya esim nobet tutardi bogulmasin diye ben ancak oyle uyuyabilirdim.yatagina koydugumda ya en fazla yarim saat uyur ya da hemen uyanirdi.2 aylik olunca aglamalari kesildi.2 ay dayandim.benim bebegimin reflusu varmis.dr kontrolunde reflu ilaci kullandik (dr kontrolunde kullanilmasi gerekiyor).biraz refluden dolayi (kotu tat ve yanmadan dolayi bebek emmek istermis) biraz da dunyaya alismaya çalıştığı icin oyleydi.biraz daha sabir...bu arada bana da surekli mama ver dediler ama direndim.tabi dr da mamayi gerekli gormedigi icin.

Canım benım bebegim de surekli emerdi.seni en iyi ben anlayabilirim.dus almak yemek yemek bile cok zordu benim icin.emmedigi zamanlar gogsume yaslanarak uyurdu.o gogusumde uyurken annem veya esim nobet tutardi bogulmasin diye ben ancak oyle uyuyabilirdim.yatagina koydugumda ya en fazla yarim saat uyur ya da hemen uyanirdi.2 aylik olunca aglamalari kesildi.2 ay dayandim.benim bebegimin reflusu varmis.dr kontrolunde reflu ilaci kullandik (dr kontrolunde kullanilmasi gerekiyor).biraz refluden dolayi (kotu tat ve yanmadan dolayi bebek emmek istermis) biraz da dunyaya alismaya çalıştığı icin oyleydi.biraz daha sabir...bu arada bana da surekli mama ver dediler ama direndim.tabi dr da mamayi gerekli gormedigi icin.

Merhaba benim de kızım 13 günlük ben de aynı şeyi yaşıyorum göğsümü emerken uyuyo bir süre sonra tekrar uyanıp ağlamaya başlıyor emmek istiyor sütüm yetmediği için mama da veriyorum onu da birazını kusuyor. Bebek de reflü belirtileri nelerdir

Merhaba benim de kızım 13 günlük ben de aynı şeyi yaşıyorum göğsümü emerken uyuyo bir süre sonra tekrar uyanıp ağlamaya başlıyor emmek istiyor sütüm yetmediği için mama da veriyorum onu da birazını kusuyor. Bebek de reflü belirtileri nelerdir
Genelde siddetli kusma ile kendini gosteriyor ama bazen bebek kusmadan sutu geri yutabiliyor.bizimki oyleydi.en fazla yarim saat uyurdu.yuzunu burusturarak uyaniyordu.agzina cokelek gibi parcaciklar geliyordu.uyandiginda genelde mide gazi cikariyordu.sanırım gaz mide asidini yukari itiyordu.yataginin bas kismini yukselttik ve reflu ilaci kullanmaya başladık.ama en etkili oldugunu dusundugum her emmeden sonra yarim saat kucakta dik tuttuk.dr reflunun tanisini koymak icin tahlil vs. gibi kesin bir yontem olmadigini söyledi.reflunun belirtilerinden suphelenildiginde tedavi uygulaniyor.eger duzelme olursa sorunun reflu oldugu anlasiliyor.

Bir de eger kizinda reflu varsa mama midede uzun sure kaldigi icin daha kotulestiriyor.refluye ozel mamalar var diye biliyorum.sutunun yetmedigine emin misin?tomris'in emzirme notlarini okumani tavsiye ederim.

Genelde siddetli kusma ile kendini gosteriyor ama bazen bebek kusmadan sutu geri yutabiliyor.bizimki oyleydi.en fazla yarim saat uyurdu.yuzunu burusturarak uyaniyordu.agzina cokelek gibi parcaciklar geliyordu.uyandiginda genelde mide gazi cikariyordu.sanırım gaz mide asidini yukari itiyordu.yataginin bas kismini yukselttik ve reflu ilaci kullanmaya başladık.ama en etkili oldugunu dusundugum her emmeden sonra yarim saat kucakta dik tuttuk.dr reflunun tanisini koymak icin tahlil vs. gibi kesin bir yontem olmadigini söyledi.reflunun belirtilerinden suphelenildiginde tedavi uygulaniyor.eger duzelme olursa sorunun reflu oldugu anlasiliyor.

Bu belirtiler 2 gündür var. Kusması çok şiddetli değil. Özellikle mama yedikten sonra kusuyo ve ağzında bişey çiğniyormuş gibi yapıyo.

Arkadaşlar, dediklerinizi uygulamaya başladım.

* Kundak yaptım işe yaramadı ama denemeye devam edicem tabii ki .

* Aç olduğunu düşünerek beslenmeme daha dikkat ediyorum. İki göğsümü birden emziriyorum. Aç kaldığını düşünmüyorum. Çünkü son günlerde emzirirken diğer göğsümden de süt damlıyor. Bebeğin ağzının kenarlarında süt görüyorum ve en önemli işaret olarak da günde 3 4 kez kakalı bez çıkıyor. Ayrıca kendi bırakıyor memeyi.

* Gaz çıkarmaya daha da önem verdim. Emme durtusunu gerçekten de azalttı. Gaz çıkarmaya başladığımızdan beri etrafa ilgisi arttı ya da büyüdü zamanı geldi bilmiyorum.

Tecrübeli anneler benim gözlemlerime göre sorunumuz şu:

Bebiş emiyor, doyuyor sonra gazını çıkarıyorum sonra yeniden meme istiyor. Azıcık emiyor ve hemen uyuyor. Çok rahat huzurlu bir sekilde uyuyor. Sonra yaklaşık 5 dak sonra titreyerek sıçrayor böylece uyanıyor ve tekrar uyuyabilmek için meme için ağlamaya başlıyor ve hoop başa dönüyoruz. Bence benim kız uykusuzluktan ağlıyor. Bu titremeler için ne yapabilirim???

Not: Emzik denedim öğürerek geri çıkarıyor. Açıkçası ben de ısrar etmiyorum. Emzik kullanmak istemiyorum.

15 günlük bebegim sürekli emmek istiyor. Bazen 12 saat boyunca emiyor 10 dak uyuyor sonra başlıyor ağlamaya... katılırcasına ağlıyor. Altını zor değiştiriyorum, çıldırıyor. Oyalamaya çalışıyorum mümkün değil oyalanmıyor.... göğsüm mahvoldu; emdirirken gözyaşı döküyorum. Sut var mı yok mu bilmiyorum ana olusnadi icin arada zaman hic yok. Yemeğimi bile ya annem ya eşim yediriyor.Sinirlerim harap durumda lütfen yardım edin. Belim kopuyor uyku desen zaten yok zombi gibiyim... Bugün resmen çaresizlikten ağladım. Yalancı emzik almıyor. Tecrübeli anneler yardım
Benim kızım da öyleydi beni emzik gibi kullanıyodu sürekli göğsümde duruyodu çok bunalmıştım 1 ay böyle devam etti tam düzene girdi derken şimdi 4 aylık son 1 aydır emmeyi reddediyo sağıp veriyorum:KK61:

Bana da bi akıl verin lütfen 26 günlük bebeğim 3 gündür emiyor ama hala aranıyor emmek istiyor sütüm çok değil sanırım süt gelmeyince de bırakıyor memeyi ağlamaya başlıyor sinirleniyor 3 gündür mama verdim günde bir defa 30 ml.doymadığını nerden anladın derseniz daha önce huzursuz olduğunda vermiştim yine doymadığını düşünerek ama almamıştı biberonu şimdi ise hemen alıyor bitiriyor.bide kakasını yapmıyor doktora gittim şurup verdi onu kullanInca yaptı 2 defa.mama vermek hiç istemiyoeum ama ne yapacağımı da bilmiyorum mama gelişimini olumsuz yönde etkiler mi ilerde çok hasta olur mu öyle diyolar da

Bide bebek emdikten sonra göğsümü sıkıyorum elimle süt çıkmıyor.göğüslerim küçük acaba o yüzden mi az oluyır ki ya canım çok sıkıldı

Bide bebek emdikten sonra göğsümü sıkıyorum elimle süt çıkmıyor.göğüslerim küçük acaba o yüzden mi az oluyır ki ya canım çok sıkıldı
Merhaba tomris'in emzirme notlarini okumani tavsiye ederim.yardimci olacagini düşünüyorum.sutunun yetersiz oldugunu sanmam cunku cok nadir rastlanan bir durum.emzirme tekniginde sorun vardir muhtemelen.tomris'in emzirme notlarindan yararlanamazsan imkanin varsa bir emzirme danismani ile gorus.tum yollari denedikten sonra sutunun az olduguna kanaat getirirsen (bunu belirle e en saglikli yolu kilo takibidir )kendini cok da uzme.ben takviye olarak mama ile beslenmisim kolay kolay da hasta olmam.ama oncelikle bebegi yalnizca anne sutu ile besleyebilmek icin tum yollari denemelisin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar verilen tavsiyeleri dikkate aldım, söylenenleri uyguluyorum, kundak yaptım olmadı, gaz çıkarmaya daha da önem verdim olmadı, yalancı emzik için uğraşıyorum almıyor. Hep aç çocuğum. Artık memeden ayrı 10 dak bile durmuyor. Daha kötüye gittik yani. Etrafımda herkez mama ver aç bu çocuk diyorlar acıyorlar bebeğe bana da kızıyorlar. Sadece anne sütü ile beslemek istiyorum. Mama vermek istemiyorum. Neredeyse 4 haftalik olduk sadece 200 gr almış. Pes ettim.

Ne yapayım mama mı versem bi de hangi mama?

Arkadaşlar verilen tavsiyeleri dikkate aldım, söylenenleri uyguluyorum, kundak yaptım olmadı, gaz çıkarmaya daha da önem verdim olmadı, yalancı emzik için uğraşıyorum almıyor. Hep aç çocuğum. Artık memeden ayrı 10 dak bile durmuyor. Daha kötüye gittik yani. Etrafımda herkez mama ver aç bu çocuk diyorlar acıyorlar bebeğe bana da kızıyorlar. Sadece anne sütü ile beslemek istiyorum. Mama vermek istemiyorum. Neredeyse 4 haftalik olduk sadece 200 gr almış. Pes ettim.

Ayni dert bende de var canim benim de sutum yetersizmis doktor dedi ama ben baska doktora daha gidecegim cok moralim bozuk mamayi veriyorum bebisim hemen kusuyor nefret ettirmekten cok korkuyorum napacagimi sasirdim

La leche league turkiye sayfasini ziyaret et istersen.orada ucretsiz danisacagin emzirme danismanlari var.yardimci olacaklardir.

Eskiden arada bir 20-30 dakika uyuduğu olurdu. Artık o da bitti. 5 dakika bilemedin 10 dakika uyuyor. Sonra uyanip yine emmek istiyor. Dün doktora götürdüm çocuğu, sürekli emmek istiyor dedim.

Tarttık...

Yavru kusum bir ayda sadece 120 gr almış.
Nasıl vicdan azabı cektim minik kuşum büyümeye çalışıyormuş meğer...

Buna rağmen doktor 2 hafta daha sabret. Mama verme dedi.

Ara ara sağlık ocağına gidip tarttırıcam. Olmadı mama vericem...

Eskiden arada bir 20-30 dakika uyuduğu olurdu. Artık o da bitti. 5 dakika bilemedin 10 dakika uyuyor. Sonra uyanip yine emmek istiyor. Dün doktora götürdüm çocuğu, sürekli emmek istiyor dedim.

Tarttık...

Yavru kusum bir ayda sadece 120 gr almış.
Nasıl vicdan azabı cektim minik kuşum büyümeye çalışıyormuş meğer...

Buna rağmen doktor 2 hafta daha sabret. Mama verme dedi.

Ara ara sağlık ocağına gidip tarttırıcam. Olmadı mama vericem...
Uyuyamadigi icin de kilo almiyor olabilir.

Arkadaşlar mamaya başladım. Meğer benim yavrum açmış. Her iki göğsümü de doyuncaya kadar emzirdim. Sonra mama verdim. Kesin emmez diyordum çünkü sütlerim giysime taşıyordu. Her gün 3-4 defa kaka yapıyordu. 6-7 kez dolu dolu ağırlasmış bez değiştiriyordum.

Doyduğuna emin olduğum yavru kuşum mamayı cork cork emdi. Mamadan sonra da bir güzel uyudu. Bugün gündüz uykusunda derin derin mışıl mışıl uyudu maşallah. Sakinleşti rahatladı.

Nasıl vicdan azabı çekiyorum bi bilseniz. İçimde de bir öfke var ama sadece kendime çünkü bastan beri herkez mama ver demişti. İnat ettim sadece emzirdim. Meğerse bir ay boyunca çocuğuma eziyet etmişim.

Dikkate alir misin bilmiyorum.ek beslenme sistemleri var.belki duymussundur.mamayi bu şekilde verirsen bebek hem biberona alismaz hem de goguslerini emdigi icin sutun artar.en onemlisi bebegini emzirmis olursun.ben kullanmadim.kullanimi basta pek kolay degilmis ama alisinca zorlanmiyormussun.denemeye deger.
Bebegin uyumaya basladigina gore artık daha cok vaktin vardir.tomris'in emzirme notlari okumanda fayda var.ayrica daha once tavsiye ettigim la leche league sayfasinda da cok guzel bilgiler var. Oradaki emzirme danismanlari ile maillesebilirsin.Umarim en kisa zamanda sutun cogalir.benden bu kadar ☺

X