Bebek Beslenmesi Bebeğim sürekli emmek istiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Dikkate alir misin bilmiyorum.ek beslenme sistemleri var.belki duymussundur.mamayi bu şekilde verirsen bebek hem biberona alismaz hem de goguslerini emdigi icin sutun artar.en onemlisi bebegini emzirmis olursun.ben kullanmadim.kullanimi basta pek kolay degilmis ama alisinca zorlanmiyormussun.denemeye deger.
Bebegin uyumaya basladigina gore artık daha cok vaktin vardir.tomris'in emzirme notlari okumanda fayda var.ayrica daha once tavsiye ettigim la leche league sayfasinda da cok guzel bilgiler var. Oradaki emzirme danismanlari ile maillesebilirsin.Umarim en kisa zamanda sutun cogalir.benden bu kadar ☺

Yazdıklarını dikkate alıcam... Teşekkür ederim...

Arkadaşlar mamaya başladım. Meğer benim yavrum açmış. Her iki göğsümü de doyuncaya kadar emzirdim. Sonra mama verdim. Kesin emmez diyordum çünkü sütlerim giysime taşıyordu. Her gün 3-4 defa kaka yapıyordu. 6-7 kez dolu dolu ağırlasmış bez değiştiriyordum.

Doyduğuna emin olduğum yavru kuşum mamayı cork cork emdi. Mamadan sonra da bir güzel uyudu. Bugün gündüz uykusunda derin derin mışıl mışıl uyudu maşallah. Sakinleşti rahatladı.

Nasıl vicdan azabı çekiyorum bi bilseniz. İçimde de bir öfke var ama sadece kendime çünkü bastan beri herkez mama ver demişti. İnat ettim sadece emzirdim. Meğerse bir ay boyunca çocuğuma eziyet etmişim.
Aynısını bende yaşadım suan bebegim 7 günlük sütüm doğru düzgün olmadığı halde midesi kaşık kadar zaten deyip mama vermeye 3 gün direndim 3.günün gecesi acile gittik sesi soluğu kisildi bebisimin. Doktor senin bebeğin iri bir bebek doymuyor hemen mama başlıyoruz her emzirmenden sonra 30cc mama veriyorsun dedi. Bizimki yine aranıyor ama en azından ilk 3 gün gibi aç kaldığını düşünmüyorum. Gözümün içine nasıl bakıyordu kuzum açım demek istiyormuş meğerse:KK43: kaç gündür hala vicdan azabı çekiyorum.. seni çok iyi anlıyorum canım

Kızlar aynı sorunu ben yaşıyorum. 29 günlük bebeğim .sürekli aranır emmek istiyor.kaka ve cis yapımı kafi seviyelerde üstelik 2 doktora götürdüm kilo alımı gayet iyi yani doyuyor sütü yok değil. Ama memeyi kendi ağzından atmasına rağmen kucağımdan biryere bırakınca kıyamet kopariyor .kuş uykusu gibi hemencik uyanıyor ve tekrar başa dönüyoruz. Aşırı gaz sorunumuz var .memeyi atınca gazını cikariyorum biraz daha emip uyuyor fakat kucağımdan indirin ce kıyamet kopariyor. 5 çeşit marka emzik aldım tutmuyor. Ne yapmalıyım goguslerimin açısından denemedim krem kalmadı dayanamiyorum=(

bebekleriniz bir ay içinde kaç kilo aldı? bebeğim 2 haftalık.doğum sonrası 90 gr kaybımız oldu.şimdiyse doğum kilosunu 100 gr geçmiş. ama bi arkadaşımız çok az almış benim bebeğim şu kadar bu kadar almıştı bi bebek bi ayda 1kilo almalı diyince biraz moralim bozuldu. 2 haftada toplam 190 gr azmı? ilk bebeğim çok takıntılıyım.

15 günlük bebegim sürekli emmek istiyor. Bazen 12 saat boyunca emiyor 10 dak uyuyor sonra başlıyor ağlamaya... katılırcasına ağlıyor. Altını zor değiştiriyorum, çıldırıyor. Oyalamaya çalışıyorum mümkün değil oyalanmıyor.... göğsüm mahvoldu; emdirirken gözyaşı döküyorum. Sut var mı yok mu bilmiyorum ana olusnadi icin arada zaman hic yok. Yemeğimi bile ya annem ya eşim yediriyor.Sinirlerim harap durumda lütfen yardım edin. Belim kopuyor uyku desen zaten yok zombi gibiyim... Bugün resmen çaresizlikten ağladım. Yalancı emzik almıyor. Tecrübeli anneler yardım

aynı şeyleri ben de yaşadım. Bebek aç olabilir. mama verdim cocugum huzur buldu gulucukler saçar oldu. anne sütü ve mama ile devam ettim rahat ettim. sana da tavsiyem bir dene. Aç kaldığı için ağlar huzursuz olur memeden ayrılmaz. doktorum bana böyle demişti. Gerçekten de doğruymuş. Kendini de harap etme.

Bizim doktor 800 gram ile 1 kilo ideal alim dedi . Ilk ay 1500 ikinci ay 1200 almis cok istaahli bu kilo alimina bile geceleri bi kez mama veriyorum yeri geliyor bas edemiyorum korkmayin mamadan doymuyosa verin

Canım büyük ihtimalle doymuyor yada doyuyor ama memeni emzik yerine kullanıyor aslında sen anlayabilirsin sütun varmı yokmu zaten ilk günler bitiremediği için birini emerken diğerinden akıyor benim kızımda öyleydi emziği alınca rahat ettim ben aventin 0.6 ay olan emziğinı verdim doktorun dediğine göre bu emziği tutmayan bebek yokmuş

yalanci meme olarak kullaniyo tabi buda beni yoruyor.Birakın beni yormayi 6 kilo oldu ki 2 800 dogdu doktorumuz cok fazla diyor ama yapicak bisey yok..Tek care emzik kullanmak fakat aklınıza gelen her marka ucuzundan pahallisinina kaucugundan silikonuna anne memesi gibi olanından bile aldım ama olmuyo bizim pasa begenmiyor.. Ve cok gazli bir bebek ama gazi usten değil alttan çıkartmayı tercih ediyor..Akıl verin kızlar gaz sancısı ve emzige nasıl alıstırabilirim...

Benim bebis acliktan emiyormus. Mama verdim rahatladi cocuk. Ilk ay neredeyse hic kilo alamamisti benim sadwce anne sutu inadimdan... Mama takviyedi ile hizlica toparlandı. Zamanla benim sutum de artti.

Simdi kizim 4 ayi gecti.geceleri bazen 7 saat araliksiz uyuyor maşallah genellikle geceleri 3 kere uyaniyor.

Ayrica mamayi da bıraktı. Simdi tam istedigimgibi sadecw anne sutu ile besleniyor. Cok sukur

X