Bebeğimin hareketleri tuhaf mı? Annelik duygusuyla mı düşünüyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyice saçmaladık artık iyice ya hayret bir şey 😏çocuğun kelime sayısı nasıl bilinir nasıl sayılır gerçekten hayret ediyorum. 19 aylık çocuğa çarpım tablosu ezberletmenin amacı nedir ya ?

Arkadaşlar herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Keşke konu açmasaydım dedim çoğunlukla ama yönlendiren ve içime su serpen arkadaşlara da ayrıca çok teşekkür ederim. Biz özellikle bir şey öğretmedik. Bunu anlatmaya çalıştım ama bir türlü kendimi doğru ifade edemedim sanırım. Kelimeleri saymama takılmışsınız ama yani bunu not etmek çok mu absürt bilemedim. Yani öyle yorumlar var ki “çocuğun yanında konuşmayalım, çocuğa bir şey anlatmayalım, oyun falan da oynamayalım. Yükleniyoruz çocuğa”

kendimi anlatmaya çalışsam da çok anlaşılabileceğimi düşünmüyorum. Zamanınızı çalıp, sinirlerinizi hoplattığım için özür dilerim. Herkese de ayrıca çok teşekkür ederim ☺️

Mune Mune konumu kapatabilir misin?

Arkadaşlar herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Keşke konu açmasaydım dedim çoğunlukla ama yönlendiren ve içime su serpen arkadaşlara da ayrıca çok teşekkür ederim. Biz özellikle bir şey öğretmedik. Bunu anlatmaya çalıştım ama bir türlü kendimi doğru ifade edemedim sanırım. Kelimeleri saymama takılmışsınız ama yani bunu not etmek çok mu absürt bilemedim. Yani öyle yorumlar var ki “çocuğun yanında konuşmayalım, çocuğa bir şey anlatmayalım, oyun falan da oynamayalım. Yükleniyoruz çocuğa”

kendimi anlatmaya çalışsam da çok anlaşılabileceğimi düşünmüyorum. Zamanınızı çalıp, sinirlerinizi hoplattığım için özür dilerim. Herkese de ayrıca çok teşekkür ederim ☺️

Mune Mune konumu kapatabilir misin?
Yani konuyu ben de uzatmak istemiyorum da çarpım tablosunu özellikle öğretmediyseniz nasıl öğrendi . Kendiniz dediniz babası öğretmiş diye .
Size kimse çocuğunla konuşma anlatma oynama demiyor . Tam tersi çocuğa bunları öğretmeye çalışmak yerine çocukla oynayın diyor . Baba çarpım tablosunu öğretene kadar saklambaç oynasaydı çocukla yakalamacalik filan nebilim klasik oyunlar işte.

Bir tuhaflık yok bence.

Konu sizden bağımsız olarak geçenlerde yine böyle bir konu vardı, konu sahibi baya baya küçücük çocuğu üstün zekalı ilan etmişti 😄😄
Onun ki degıl de bu arkadasın ki ustun zekalı gıbı
19 aylık bebek oyun oynar
Yumurtayı yuyuta fılan dıye soyler anca

Bu hanımefendinin ki turev integrale gecmıs
İlk defa birinin anlattıkları yalan gıbı gelıyor

Bana gore tuhaf cunku

Yani konuyu ben de uzatmak istemiyorum da çarpım tablosunu özellikle öğretmediyseniz nasıl öğrendi . Kendiniz dediniz babası öğretmiş diye .
Size kimse çocuğunla konuşma anlatma oynama demiyor . Tam tersi çocuğa bunları öğretmeye çalışmak yerine çocukla oynayın diyor . Baba çarpım tablosunu öğretene kadar saklambaç oynasaydı çocukla yakalamacalik filan nebilim klasik oyunlar işte.
Olur mu canım
Cocuklara yuklenme yaşı 66 aylıkken başlıyordu bunlar 12 aya dusurmus
Dogdugunda da annecim babacım diyordu muhtemelen

Hayırlısı olsun umarım harward ı kazanır

2.5 yaşında oğlum a harfini öğreteyim dedim isminin ilk harfi öğrenemedi dhahshsnsjsksmsjsj
1-2-3 e kadar sayıyor.
Geçen gün one two three dedi şok olduk. 😂
30-40 parçalık puzzle yapıyor ama sizin kadarken hiç yapamıyordu. 2 yaşında başladı. 4-5 parça ile. Sevdiği tek şey puzzle.
Bana biraz fazla geldi sizin yavru. Destek alın. 🫶

Olur mu canım
Cocuklara yuklenme yaşı 66 aylıkken başlıyordu bunlar 12 aya dusurmus
Dogdugunda da annecim babacım diyordu muhtemelen

Hayırlısı olsun umarım harward ı kazanır
Bir de konu sahibi kendinin öğretmen eşinin doktor olduğunu söylüyor. 2 kardesi de üstün zekaliymiş sözde ama doktora vs götürmek yerine buraya soruyor davranışları tuhaf mi diye

2.5 yaşında oğlum a harfini öğreteyim dedim isminin ilk harfi öğrenemedi dhahshsnsjsksmsjsj
1-2-3 e kadar sayıyor.
Geçen gün one two three dedi şok olduk. 😂
30-40 parçalık puzzle yapıyor ama sizin kadarken hiç yapamıyordu. 2 yaşında başladı. 4-5 parça ile. Sevdiği tek şey puzzle.
Bana biraz fazla geldi sizin yavru. Destek alın. 🫶
Ben geri buldum şahsen 🤣🤣🤣 ne demek 12 aylık yürümek çok geç benim oğlum 9 aylık yürüdü 😅 18 aylıkken 599 kelime konuşuyordu 😃 konu sahibinin çocuğunda gerilik var kesin destek alsın 🤣😂

Bir de konu sahibi kendinin öğretmen eşinin doktor olduğunu söylüyor. 2 kardesi de üstün zekaliymiş sözde ama doktora vs götürmek yerine buraya soruyor davranışları tuhaf mi diye
Arkadaşım sen neden bu kadar celallendin. 19 aylık bebeği nereye götüreyim ben. Sürekli suçlayıcı bir dille yorumlar yazmışsınız. Yani ben hiç kırıcı, üstenci ya da kötü bir dil kullanmadım. Yardım ve fikir almak için konu açtım. Burada açılan konuların çoğu uzman tarafından çözülebilir ama insanlar fikir almak için bu platformda. Yani ben ne günah işledim anlamadım ki. İş yalana falan geldiyse çok ayıp artık.

Mune Mune Rica ediyorum konum kapatıldın.

Ben geri buldum şahsen 🤣🤣🤣 ne demek 12 aylık yürümek çok geç benim oğlum 9 aylık yürüdü 😅 18 aylıkken 599 kelime konuşuyordu 😃 konu sahibinin çocuğunda gerilik var kesin destek alsın 🤣😂
Nasıl bu kadar kötü kalpli olabiliyorsunuz anlamadım. Şu an burnum sızlıyor ağlamamak için. Ben size kötü bir şey mi yaptım ki siz bana bu şekilde davranıyorsunuz?

Çocuk dediğiniz 4-5 yaşında değil, 19 aylık bebek. Daha bezi var, belki biberon kullanıyor. Kendi kendine öğrenmesi farklı birisinin öğretmesi farklı. Çarpım tablosunun ne olduğunu nasıl biliyor 19 aylık bebek? Ne olduğunu biliyor + ezberliyor. Çarpım tablosu bitince sırada ne var, üçgenin iç açıları mı, karekök hesaplamalar mı?

Babası kötü niyetli veya bilerek yapmıyor ama istismardır bu. Sadece orasına burasına dokunmak veya dövmek değil, olmaması yapmaması gerekeni beklemek de istismardır. Varsa sıradışı bir durum eğitimli insanlara danışılmalı. Kendi çocuğumuz bile olsa her zaman en doğrusunu en iyisini biz bilemeyiz.
İstismarın ne olduğunu çok iyi biliyorum merak etmeyin. Konu sahibi potansiyelini anlatmış çocuğun. Ben de konu sahibine mesajımda bir uzmandan danismalik almalarını söyledim zaten. Nasıl davranmalari noktasında yol gösterici olur dedim

İstismarın ne olduğunu çok iyi biliyorum merak etmeyin. Konu sahibi potansiyelini anlatmış çocuğun. Ben de konu sahibine mesajımda bir uzmandan danismalik almalarını söyledim zaten. Nasıl davranmalari noktasında yol gösterici olur dedim
Yorumunuz için teşekkür ederim ☺️

Çarpım tablosunu ezberleyeceksin diye çocuğa eğitim vermedi ki. Ya da zorlamadı. O sayıları sayınca babası da en fazla 5 dk oyun şeklinde elleriyle çarpım tablosunu saydı. Bu kadar yani. Yoksa istismar falan ne bileyim. Çok abartılı bir yorum yapılmış.

Arkadaşım sen neden bu kadar celallendin. 19 aylık bebeği nereye götüreyim ben. Sürekli suçlayıcı bir dille yorumlar yazmışsınız. Yani ben hiç kırıcı, üstenci ya da kötü bir dil kullanmadım. Yardım ve fikir almak için konu açtım. Burada açılan konuların çoğu uzman tarafından çözülebilir ama insanlar fikir almak için bu platformda. Yani ben ne günah işledim anlamadım ki. İş yalana falan geldiyse çok ayıp artık.

Mune Mune Rica ediyorum konum kapatıldın.
Celallendigim yok. 19 aylık cocugu göturebileceginiz doktor ,özel eğitim merkezi vs. yok eee o zaman bizler nasıl karar verelim senin deyiminle çocuğun tuhaf mi normal mi olduğuna ?

367 kelime mi biliyor? 5 kelimelik cümle mi kuruyor? Hayatımda 19 aylık ve bunları yapan bir bebek hiç görmedim.
yok benim bebeğim de öyle. Benimkisi şu an 2 yaşında ve bilmediği sanırım aritmetik falan kaldı onu da göstersek hemen öğrenir bssjzlalaş
Ya ekransız büyüyen çocuklar böyle. Ben kendi çocuğumda anormallik görmüyorum. Mesela benimkisinin 1 şeyi 1 kere duyması yeterli. Sırayla kendisine 960124568303 desem anında o da ezberlemiştir söyler. İlgi ve ekransız büyüyen çocukların hepsi böyle. Ben üstün zeka olduklarını düşünmüyorum. Büyük oğlum da öyleydi hala öyle. Biz her şeyi konuşarak oynayarak öğretiyoruz ondan olduğunu düşünüyorum.
Konu sahibi siz ekransız hayata devam edin. Ama okuma yazmaya gerek yok. Benimkiler kendileri öğrenmişti masal kitabı okuduğumda. Ama ben asla öğretmiyorum. Bol oyun aktivite gezme tozma eğlenme. Kendisi zaten gelişiyor böyle ekstra bir şey yapmaya gerek yok.

Ben de anlamadım.
Olmayacak şey değil.
Konu sahibi de destek almak için sormuş olabilir.
Yalan söylüyorsa da kendine. Gereksiz saldırı olmuş.
Ben neden yalan söyleyeyim? Kaç yıldır bu platformdayım. Burdan tanıdığım bir sürü insan var. Reelde de görüştüğüm. İnsan böyle bir konuda neden yalan söylesin ki gerçekten başka annelerin bu konuya benzer konularda işittikleri hakaretvari yorumları da gördüm ama belki faydalı bir kaç yorum alabilirim dedim ki gerçekten sağolsun yardımcı olan üyeler de oldu.

Celallendigim yok. 19 aylık cocugu göturebileceginiz doktor ,özel eğitim merkezi vs. yok eee o zaman bizler nasıl karar verelim senin deyiminle çocuğun tuhaf mi normal mi olduğuna ?
Fikrinizi söylemeniz yeterliydi. Alay etmek çok farklı bir boyut. O zaman buraya hiç danışmayalım ne olursa direkt doktora gidelim. O zaman bu platformun amacı ne? Fikir almak benzer yaş grubuna sahip annelerin yorumunu öğrenmek günah ya da kabahat mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X