Bebeğimin hareketleri tuhaf mı? Annelik duygusuyla mı düşünüyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yok benim bebeğim de öyle. Benimkisi şu an 2 yaşında ve bilmediği sanırım aritmetik falan kaldı onu da göstersek hemen öğrenir bssjzlalaş
Ya ekransız büyüyen çocuklar böyle. Ben kendi çocuğumda anormallik görmüyorum. Mesela benimkisinin 1 şeyi 1 kere duyması yeterli. Sırayla kendisine 960124568303 desem anında o da ezberlemiştir söyler. İlgi ve ekransız büyüyen çocukların hepsi böyle. Ben üstün zeka olduklarını düşünmüyorum. Büyük oğlum da öyleydi hala öyle. Biz her şeyi konuşarak oynayarak öğretiyoruz ondan olduğunu düşünüyorum.
Konu sahibi siz ekransız hayata devam edin. Ama okuma yazmaya gerek yok. Benimkiler kendileri öğrenmişti masal kitabı okuduğumda. Ama ben asla öğretmiyorum. Bol oyun aktivite gezme tozma eğlenme. Kendisi zaten gelişiyor böyle ekstra bir şey yapmaya gerek yok.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burda çocuğum masal okurken kendi kendine okuma yazma öğrenmiş demeniz çoğu üye tarafından linç konusu edilebilir. Ben zaten yoğun çalışan bir anneyim. Eşim zaten 15 ay yanımızda değildi. Öyle evi okula çevirmedik yani. Demek istediğim bu

Fikrinizi söylemeniz yeterliydi. Alay etmek çok farklı bir boyut. O zaman buraya hiç danışmayalım ne olursa direkt doktora gidelim. O zaman bu platformun amacı ne? Fikir almak benzer yaş grubuna sahip annelerin yorumunu öğrenmek günah ya da kabahat mi?
Ben sizi anladım hanımefendi boşverin siz o yorumları elbette yaşıt çocukları olanlarla fikir alışverişi yapacaksınız

Ben neden yalan söyleyeyim? Kaç yıldır bu platformdayım. Burdan tanıdığım bir sürü insan var. Reelde de görüştüğüm. İnsan böyle bir konuda neden yalan söylesin ki gerçekten başka annelerin bu konuya benzer konularda işittikleri hakaretvari yorumları da gördüm ama belki faydalı bir kaç yorum alabilirim dedim ki gerçekten sağolsun yardımcı olan üyeler de oldu.

Sizin
yok benim bebeğim de öyle. Benimkisi şu an 2 yaşında ve bilmediği sanırım aritmetik falan kaldı onu da göstersek hemen öğrenir bssjzlalaş
Ya ekransız büyüyen çocuklar böyle. Ben kendi çocuğumda anormallik görmüyorum. Mesela benimkisinin 1 şeyi 1 kere duyması yeterli. Sırayla kendisine 960124568303 desem anında o da ezberlemiştir söyler. İlgi ve ekransız büyüyen çocukların hepsi böyle. Ben üstün zeka olduklarını düşünmüyorum. Büyük oğlum da öyleydi hala öyle. Biz her şeyi konuşarak oynayarak öğretiyoruz ondan olduğunu düşünüyorum.
Konu sahibi siz ekransız hayata devam edin. Ama okuma yazmaya gerek yok. Benimkiler kendileri öğrenmişti masal kitabı okuduğumda. Ama ben asla öğretmiyorum. Bol oyun aktivite gezme tozma eğlenme. Kendisi zaten gelişiyor böyle ekstra bir şey yapmaya gerek yok.

Ekransız büyüyor. Hiç de böyle değil oğlum. Dndjdkdks

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burda çocuğum masal okurken kendi kendine okuma yazma öğrenmiş demeniz çoğu üye tarafından linç konusu edilebilir. Ben zaten yoğun çalışan bir anneyim. Eşim zaten 15 ay yanımızda değildi. Öyle evi okula çevirmedik yani. Demek istediğim bu
Benim kuzenim de kendi kendine okuma yazma öğrenmişti anaokulu yaşlarında iken geçen yıl liseye geçiş sınavlarında Türkiye birincisi oldu bazı çocuklar özel işte ne güzel siz de farkına varmışsınız buradan da gelecek faydalı fikirleri değerlendirirsiniz yani bu yaşta da çarpım tablosu öğrenmek üstün zekalı olduğunu gösteriyor eğitimi de farklı olur bu çocuğun bizim burada bir okul var üstün zekalı çocuklar sınıflarda ayrılıyor ayrı bir yerde okuyorlar.

Benim kuzenim de kendi kendine okuma yazma öğrenmişti anaokulu yaşlarında iken geçen yıl liseye geçiş sınavlarında Türkiye birincisi oldu bazı çocuklar özel işte ne güzel siz de farkına varmışsınız buradan da gelecek faydalı fikirleri değerlendirirsiniz yani bu yaşta da çarpım tablosu öğrenmek üstün zekalı olduğunu gösteriyor eğitimi de farklı olur bu çocuğun bizim burada bir okul var üstün zekalı çocuklar sınıflarda ayrılıyor ayrı bir yerde okuyorlar.
Çapada bir doktor varmış. Onunla görüşmek için randevu almaya çalışacağız. Umarım çocuklarımızın “iyi ki ebeveynim” dediği anne babalar oluruz. Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için ☺️

Kızlar bir şey söyleyeceğim. Belki abartıyor olabilirim ama sorabileceğim böyle güzel bir ortamım yok. Bebeğim 19 aylık. konuşma ve hafıza konusunda bayağı iyi. Eşim çarpım tablosunu öğretmiş. 2 lere kadar ezberlemiş. İki harfi birleştirebiliyor. Resimleri çok güzel yorumluyor. Alfabedeki tüm harfleri biliyor. 20 ye kadar sayıp, sayıyı gösterdiğinde tanıyor. 20 parçalık puzzle kendisi yapabiliyor. Saydığım kadarıyla 367 kelime biliyor. 5 kelimelik cümleyi zaman zarflarını kullanıp konuşabiliyor. Yani bizim gibi konuşmaya yakın konuşuyor. Bu arada yürümesi falan geç oldu. 12 aylıkken ilk adımlarını desteksiz attı. Bunda bir acayiplik var mı? Yoksa normal seyir mi böyle? Bana yardımcı olabilecek kimse var mı? Biliyorum herkesi çocuğu kendisine iyi gelir ama ben fikirlerinizi almak istiyorum. Normal mi bu durum? Eğer seviye olarak ileriyse yapabileceğim bir şey var mı?
Söyledikleriniz doğruysa çocuğunuz bir dahi 🥰

Sizin

Ekransız büyüyor. Hiç de böyle değil oğlum. Dndjdkdks
Ya bilmiyorum ki. Mesela benimkisi sayı saymanın mantığını kavradığı için sonsuza kadar sayabiliyor 100-200-300leri ben söylemek kaydıyla onları bilmiyordu ama söyleyince öğreniyor. Abiden de kaynaklı. Benim büyük oğlum 4 aylıkken anne diyordu videoları var ehehehe hatta görümceme gösterdiğimde korkmuştu avsjsslslxbdksslsö

Ya bilmiyorum ki. Mesela benimkisi sayı saymanın mantığını kavradığı için sonsuza kadar sayabiliyor 100-200-300leri ben söylemek kaydıyla onları bilmiyordu ama söyleyince öğreniyor. Abiden de kaynaklı. Benim büyük oğlum 4 aylıkken anne diyordu videoları var ehehehe hatta görümceme gösterdiğimde korkmuştu avsjsslslxbdksslsö

Kaç yaşında?
Benim oğlum 2.5. 3e gidiyor hatta. Eşim ve ben odtü mezunuyuz çocukta matematik zekası hiç göremedik hiç 😂
Bir tek puzzle yapabiliyor.
Scooter sürmeyi bile çözemedi ahajskdkdksk
11 aylıkken karga dedi ilk kelimesi. 2 yaşına kadar başka kelime söylemedi djdjdkdlsl 😂😂

Mune Mune konumu kapatabilir misin?
Talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır.
Etiketleri görmeyebiliyoruz, bu sebeple konu kapattırmak istediğinizde konu içeriğinizin altındaki şikayet et butonuna basıp konuyu kapatmak istiyorum yazarak gönderirseniz daha iyi olur 😌

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X