Bebeğimin kalp atışını karın ultrasonunda duymadık vajinal ultrasonda duyduk ?

sonradanguru

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2024
11
2
Arkadaşlar merhabalar , 6 haftalık hamileyim, dün kontrole gittiğimde kese ve bebek ultrasonda görünüyordu 3 mm büyüklüğünde bebeğim , doktor biraz küçük buldu beklediğinden , sonra kalp atışını duymak istedik duyamadık karın ultrasonu ile, doktor alttan muyayene ile bakabiliriz isterseniz dedi kabul ettim , kalp sesi geldi ama yavaş geldi , doktorumuz hayırlı olsun dedi sesi duyunca ama benim içime kuşku düştü , aynı şeyleri yaşayan varmı acaba sonradan neler yaşadınız paylaşırsanız çok sevinirim .🙏🏻

Arkadaşlar merhabalar , 6 haftalık hamileyim, dün kontrole gittiğimde kese ve bebek ultrasonda görünüyordu 3 mm büyüklüğünde bebeğim , doktor biraz küçük buldu beklediğinden , sonra kalp atışını duymak istedik duyamadık karın ultrasonu ile, doktor alttan muyayene ile bakabiliriz isterseniz dedi kabul ettim , kalp sesi geldi ama yavaş geldi , foktorumuz hayırlı olsun dedi sesi duyunca ama benim içime kuşku düştü , aynı şeyleri yaşayan varmı acaba sonradan neler yaşadınız payşaırsanız çok sevinirim .
Neden kuşku düştü içinize? Vajinal veya karından fark etmez ki vajinadan daha net sonuç olduğu için öyle tercih etmiş doktor. Göbeği olan kilolu kadınlarda genelde ilk haftalarda hep vajinalden bakılıyor karından gözükmüyor mesela.

Ben varım, bebek önceki sezaryen dikişinin arkasında kaldığı ve şişman olduğum için 9. Haftaya kadar karından kalp atışı göremedik, hatta bebek için de emin olamayan Dr oldu. Gezdirdi bizi bir kaç hafta hanımefendi...

Kucağımda şimdi 2 aylık oldu :KK70:

Vajinal bakılmasından kuşku düşmedi aslında benim kilom 49 bu arada , üstten sesin gelmemesi ve doktorumun beklendiğimden küçük demesi biraz üzdü beni acaba ters giden bir durum mu var diye düşündüm endişeleniyorum ister istemez 🙏🏻🙏🏻

Yaaaa çok sevindim sağlıkla kucağınıza almanıza 🙏 umarım bizde de bir pronlem olmaz , herkesin hemen duyulmuyomuş zaten ama bizimkinin kalp atışları da hızlı değildi çok , küçük diye sanırım

Umarım dediğiniz gibidir ben biraz pimpirikliyim sanırım kötüyü düşünmek istemiyorum ama annelik duygusu işlendi sanırım hemen telaş yaptım 🙏🏻

Geç döllenme olmuştur muhtemelen. Benim de kese karından görünmemişti vajinadan bakmıştık görmüştük.
O 4 mmlik kesedeki kızçe haftaya 6 aylık olacak 🫠

İçinizi rahat tutun

X