Bebeğin beyninde kist???

bende şuan 22 haftalığım. geçen gün dr uma detaylı usg için gittiğimde minik kızımın beyninde 2tane 5mmlik kist tespit edildi.
drum genelde 26. haftada geçiyor desede ben kist kelimesini duyunca allak bullak oldum.. başka bi dr değerlendirmesi içinde alanında çok iyi bi prpfa yönlendirdi.. inşlh kötü bişiyi yoktur kızımın..

burda yorum yapan arkadaşlar hep geçer demişler ama anne yüreği işte üzülmemek elde değil.. ağlayıp duruyorum sürekli..

merhaba cnm aynı durum benim ablamın bebeğinde de söylendi amniyosentez yapıldı falan çokta sağlıklı bir şekilde doğdu çok şükür hiç bir rahatsızlığı yok geçermiş mutlaka o kistler ablamın doktoru sadece ve sadece para için yaptı amniyosentezi sakın korkma üzülme biraz mahvolmuştuk çok üzülmüştük ama meğer adamın kurbanıymışız kafanı takma strese girip bebeğide sıkıntıya sokma. çevremde 3lü 2li testi kötü çıkan okadar çok kişi olduki sayamam hepsininde çocuğu turp gibi allaha dua et yardımcın olsun bende 13 haftalık hamileyim 2li testi yaptırdım inanki hiç3lü testi yaptırasım gelmiyor sanki boşuna stresmiş gibi geliyor cahillikmi bu yaptığım bilmiyorum ama herkesede böyle olunca gereksiz gibi gelmeye başladı sonuçta biz bu çocukları doğuracaksak doğuracağız herşeye katlanacağımızı bilerek bu yola çıkıyoruz. herşeyin hakkımızda hayırlısı olsun

arkadaşım benim bebeğimde dandy walker sendromu çıktı ve gebeliğim sonlandırıldı bu sebeple beyin anomalilerini çok araştırdım canım 3 tip kist v armış
1-koroid pleksus kisti genelde kayboluyor sonra
2-araknoid kist bunun ilerisi iyi değil bebekler genelde hidrosefalili yada zeka geriliği ile doğuyor
3-blake'spouch kisti beyinciğin altında oluşan hiçbir zararı olmayan kist bu keşke bizde olsaydı dedik ama maalesef bu değil daha kötü bir şeydi bizimkisi
o yüzden haline şükret canım büyük olasılıkla koroid pleksustur beterin beteri var canım

çok geçmiş olsun canım allah sabırlar versin..
inan bu ist isimlerini ilk defa duyuyorum.. sizinkisi ne tür bi kistti.. sen tıbbi adını yazmışsın ama ben anlamıyorum tıp terimlerinden

bizimkisi kist değildi kistten şüphelendiler ama çıkmadı keşke kist olsaydı benim bebeğimde beyinciğin vermis bölümü diye bir yapısı oluşmamıştı 21 haftalık 3 günlük bebeğim gitti

oğlak75 bitanem yaran daha çok tazeymiş... allah bidaha yaşatmasın..
Rabbim en kısa zamanda göbüşüne tekrar bi bebiş gönderir inşlh..:Saruboceq:
bak bunu canı gönülden diliyorum..

arkadaşlar manisa yada izmirde ayrıntılı inceleyen bi doktor biliyormusunuz.bebeğimin beyninde kist var.nereye gitmem gerekir bi önerisi olan var mı

izmiri bilmiyorum canım..
benim dr um istanbulda şişlide bi profa yönlendirdi.. kısmetse haftaya oraya gidicez...

bu arada çok geçmiş olsun canım.. inşlh kötü bişiy değildir, geçer gider inşlh:Saruboceq:

arkadaşlar manisa yada izmirde ayrıntılı inceleyen bi doktor biliyormusunuz.bebeğimin beyninde kist var.nereye gitmem gerekir bi önerisi olan var mı

izmirde prof sermetsağol var canım ben ona gidiyordum teşhis koymada gerçekten çok başarılı ama ilgisiz ve soğuk bir adamdır özel muayenehanesi var bir de ege üniversitesinde fuat akercan var onun baktığı ultrason aletide çok güzel çok ayrıntılı gösteriyor ben 2sinede gittim canım 2si de benim bebeğime aynı teşhisi koydu

çok teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz için.daha bir doktora gösterdim ayrıntılı incelenmesini istiyorum ama çok korkuyorum günler geçmiyor.

senin durumuna da çok üzüldüm oğlak 75.allah en kısa zamanda sağlıklı bir evlat verir inşallah

senin durumuna da çok üzüldüm oğlak 75.allah en kısa zamanda sağlıklı bir evlat verir inşallah

teşekkürler canım atlatıcaz yavaş yavaş benim bir kızım var 5 yaşında tek tesellim o,o da olmasa çok zor gerçekten allah başına gelen herkese sabır versin

çok zor şeyler bunlar.. hepimize geçmiş olsun..
Allah hepimizin yardımcısı olsun

X