Bebeğin beyninde kist???

Benim bebeğimde ilerleyen haftalarda kaybolduki kaybolmasada birşey olmaz demişdi doktor.Kızlar korkmayın bende çok korkmuşdumki ben doğum yapdığımda yaşım 40 dı yaş riskim vardı üçlü testim riskli çıkmışdı birde bu kist çıkmışdı ben amniyosentez yaptırmışdım birşey çıkmamışdı sağlıklada doğdu kızım Allaha bin şükür

Merhaba Simlamutlu,

öncelikle bebeğnize ve size sağlıklı günler dilerim. Doğum yaptığınızda yaşınızın 40 olduğunu belirtmişsiniz. Acaba normal yolla mı hamile kaldınız yoksa tüp bebek aşılama gibi bir yolla mı? bende 38 yaşındayım bir yıldır deniyoruz henüz olmadı bişey, ileri yaşta anne olanlar tabi benim için bir umut. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Benim bebeğimde ilerleyen haftalarda kaybolduki kaybolmasada birşey olmaz demişdi doktor.Kızlar korkmayın bende çok korkmuşdumki ben doğum yapdığımda yaşım 40 dı yaş riskim vardı üçlü testim riskli çıkmışdı birde bu kist çıkmışdı ben amniyosentez yaptırmışdım birşey çıkmamışdı sağlıklada doğdu kızım Allaha bin şükür

Merhaba Simlamutlu,

öncelikle bebeğnize ve size sağlıklı günler dilerim. Doğum yaptığınızda yaşınızın 40 olduğunu belirtmişsiniz. Acaba normal yolla mı hamile kaldınız yoksa tüp bebek aşılama gibi bir yolla mı? bende 38 yaşındayım bir yıldır deniyoruz henüz olmadı bişey, ileri yaşta anne olanlar tabi benim için bir umut. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba Simlamutlu,

Merhaba Simlamutlu,

Merhaba Simlamutlu,

pardon, mesajlar gitmedi sandım, fazlaca gitmiş. :)

arkadaşım benim bebeğimde dandy walker sendromu çıktı ve gebeliğim sonlandırıldı bu sebeple beyin anomalilerini çok araştırdım canım 3 tip kist v armış
1-koroid pleksus kisti genelde kayboluyor sonra
2-araknoid kist bunun ilerisi iyi değil bebekler genelde hidrosefalili yada zeka geriliği ile doğuyor
3-blake'spouch kisti beyinciğin altında oluşan hiçbir zararı olmayan kist bu keşke bizde olsaydı dedik ama maalesef bu değil daha kötü bir şeydi bizimkisi
o yüzden haline şükret canım büyük olasılıkla koroid pleksustur beterin beteri var canım

canım uzun süre önce bu yazıyı yazmışsın inşallah yazımı görur cevaplarsın yada benım durumumda olan başka arkadaşlar varsa onlarında yorumuna ihtiyacım var. 2 li ve 3 lu taramalarım güzel çıktı ayrıntılı usg ye ilk 19+3 ken girdim ve lateral ventrikül genişliği 8 mm dir. sol choroid plexsus 6mm çapında kist var dediler dr önemli değil geçer dedi 3 hafta sonra tekrar ayrıntılı usg ye girdim 22+3 du gebeliğim kist erimiş dendi ama lateral ventrikül genişliği 8 mm den 8.2 ye çıkmış 10mm nin altı normal dedi dr um herşey düzenli dedi aradan 3 hafta daha geçti 26 haftalık ken tekrar kontrole gittim yine ayrıntılı usg ye girdim lateral ventrikül genişliği 8.7 olmuş ve sol choroid plexsus anteriorunda 4*3mm boyutunda kist var denildi sonucu dr uma gösterdiğimde şaşırdı bişey olacağını zannetmiyorum ama riskli gebeliğe yönlendircem seni dedi riskli gebeliğe gittiğimde oradaki dr amniyosentez için geç kalınmış gebelik ilerlemiş bişey yapamayız ama bebeği etkileyeceğini zannetmiyorum biz normalde ayrıntılı usg ye bir defa 21-22 haftalıkken göndeririz seninde 22 haftalık usg de normal çıkmış dedi 2 hafta sonra tekrar gel dedi hergünüm stresle geçiyo yardımcı olun lütfen

Arkadaşlar merhaba, benimde hamileliğimin 16.haftasında doktorum ultrason bulgusu olarak bebeğimde koroid pleksus kisti bulunduğunu söyledi. Normalde tek taraflı olsa veya biraz küçük olsa dert edilmemesi gereken bir durum her halukarda küçülecek ve 23.haftaya kadar kaybolcak dedi.
Benim bebeğimde ki çift taraflı ve her ikisi de 7 mm civarındaydı. Bu duruma rağmen tecrübesine dayanarak ben olumsuz bir durum olacağını düşünmüyorum dedi ancak içiniz rahat etsin diyerek amino sentez testi yapılabilir dedi.
Böyle bir durumu şansa bırakmak istemedim ve amino sentez yaptırdım bu arada doktorum sıvıyı da kendinden çok emin şekilde inanılmaz güven telkin ederek bir çırpıda alıverdi.
Test sonuçlarım çıktı ve bebeğimin bir kromozom hastalığı olmadığını öğrendim Dünya'lar benim oldu.
Şuanda bebeğim 10 günlük ve gayet sağlıklı. Arkadaşlar böyle bir durumla karşılaşırsanız sakın moralinizi bozmayın ve bebeğinize karnınızda stres yaşatmayın maslak acıbadem hastanesinde Doc.Dr.Cem BATUKAN var mutlaka ama mutlaka görmesinde fayda var inanılmaz tecrübeli ve soğuk kanlı en sıkıntılı günleri sayesinde hiçbirşey olmamış gibi geçirdim.
Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almasını nasip etsin.

benım bebegımdede kıst var. ayrıca sag elınle bırsey alamıyor meger sag ayaktadada problem varmıs dr. hemen fızık tedavıyeye baslayın dedı hayırlısı ınsallah..

bizimkisi kist değildi kistten şüphelendiler ama çıkmadı keşke kist olsaydı benim bebeğimde beyinciğin vermis bölümü diye bir yapısı oluşmamıştı 21 haftalık 3 günlük bebeğim gitti
Başka bir anamoli buldular mı peki.benim bebeğimede şuan aynı teşhisi koydular ama yanında kalpte organlarda bir anamoli bulamadılar.mr cekilecek bu hafta.amniyosentez yapıldı olumsuz bir sonuç bulamadılar.ekodada problem çıkmadı kist olabileceğini düşünüyorlar iki seçenekte değerlendiriliyor.çok korkuyorum ne olacağını bilmeden bekliyorum

Merhaba 29 hafta gebelik var bebeğin beyninde 14×8 kist görüldü bu çok büyük deilmi bilen varmı yardımcı olurmusunuz...

bugün doktora gittim. 20 haftalığım bebeğimin beyninin bir tarafında 7mm*9,7mm kist tespit edildi. moralim çok bozuk. ama diğer gelişmelerde hiç bir sıkıntı yok dedi. ayrıntılı ultrasyon tavsiye etti. ikili test yaptırmıştım daha önce o gayet iyi çıktı. bir bilginiz varsa yardımınızı rica ediyorum.

Bende de aynı sorun var 34. Haftadayız bu hafta birden bebeğin beyninde kist var dediler ciddi kist ama bir adı yokmuş sizin durumunuz nasıl bebek nasıl

Merhabalar bi sorum olacak 4 aylik hamileyim 2. Gebelgim gecen gün doktor bebekte kist gördü ama nerde gördüğünu söylemedi bu dedi ilerleyen zamanlarda dağılabilir De dedi dagilmassa eğer bebekte down sendorumu riski olur dedi bunu yaşayan anneler varmi şimdiden tskler 🥰

X