Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Öncelikle endişenizi çok iyi anlıyorum benim oğlumda da inek sütü alerjisi var ve şuan yaklaşık 10 buçuk aylık artık o ürkütücü günleri geride bıraktık çok şükür. Bizim de 2 aylıkken kakada kan görüldü epey. Doktor doktor dolaştık tabii sizin dediğiniz gibi yırtık olabilir dediler cerrah a yönlendirmek istediler sonra bizim asıl doktorum Nesim Eskinazi bizi Prof Dr Özlem Durmaz a yönlendirdi. Rekteskopi yapıldı ve beraberimde kan testi. Anlaşıldı ki inek sütü alerjisi. Ben bu süreçte tüm süt ve süt ürünlerini kestim oğlum doymadığında ek olarak Pregomin AS veriyordum. Şuan hala kullanıyoruz ve bebeğimin gelişimi gayet normal. Bu süt proteini vücuttan hemen atılmıyor merak etmeyin biraz sabırlı olun düzelecektir. Sanırım Fügen Çullu dan randevu almaya çalıştınız kendisi bu komuda çok iyi bir doktor fakat çok yoğun ve biz endişeli annelerin o kadar bekleme lüksümüz yok malesef o yğzden size tavsiyem Memorial hastanesinden Prof Dr Özlem Durmaz a bir götürün bebeğinizi. Daha ayrıntılı bilgi için blog um dan yazılarımı okuyabilirsiniz. Tekrar diyorum insan çok çaresiz kalıyor ama inanın bu alerji çok yaygınmış meğersem ve sabırla üstesinden geleceksiniz... Geçmiş olsun Bebeklerde İnek Sütü Alerjisi « —anneyizvesaire

Merhaba arkadaslar 50 gunluk kizim var poposundan kan gelmesi sikayeti ile dr gittik ilk baslarda anlamadi popusunda yirtik var dedi bir krem verdi ama gecmedi

Sonra tahlil yapti bugun sonucunu aldik inek sutu alerjisi varmis hemde yuksek miktarda

Ne yapmamiz gerekiyor bebegim cok huysuz hic uyumuyor 24 saatte 2 saat uyuyor

1 haftadir sut ve sut urunlerini kestim ama bir caresi olmadi henuz

arkadaslar inek sütü alerjisi kan testiyle çıktı benim 2aylık kızımda normal değer 0.1 olması gerekirken bizimki 0.22 çıktı.doktor çok yüksek oldugunu söyledi. degerlerin yüksekliği ne kadar uzun süreceğine dair bir fikir veriyor mu ? birde süt ve ürünlerini kestikten sonra kakasındaki kan geçti. huysuzluğu da azaldı uyumaya da başladı ancak kakasının yeşil olması başka bir besine de alerjisi olabileceğini mi gösterir? doktor yumurta ve eti denemem gerektiğini, yedikten sonra kakasında kan görürürsem kesmem gerektiğini söyledi. peki ben yedikten sonra kan görmezsem kakasında bu alerji si olmadığının kesin kanıtı mııdr bilen var mı?

merhaba arkadaşlar benim kızım 4 aylık ve 15 günlükken şiddetli gaz sancıları başladı ve bunlar şiddetli ağlama krizlerine dönüştü doktorumuz önce kolik dedi.sonra süt alerjisi olabilir diyet yap dedi ben de yaklaşık 1 ay diyet yaptım ama değişen bir şey olmadı bu arada her emmeden sonra kusuyor.bende diyeti kestim.kızım sadece anne sütü alıyor.şimdi 4. aya geldik hala ağlama krizleri devam ediyor acaba alerji olsa başka ne şekilde anlaya bilirim bu ayda testler kesin sonuç vermiyormuş.kakasını ve gazını yapınca mutlu oluyor.sonra tekrar başlıyor.bir de 1 aydır uykusu gelince çıldırıcak gibi ağlıyor uyutmak işkence oluyor önceden öyle değildi.ne yapıcağımı şaşırdım yardımlarınızı bekliyorum..

Merhaba kızınızı hacetepe gastro doktorlarından birinin muayenehanesine mi götürdünüz. Ben hacettepeden randevu almaya çalıştım fakat başarılı olamadım. İnternetten de özel muayenehane tel numarası bulamadım. Gastro ise götürdüğünüz doktor ve telini öğrenebilir miyim acaba.

canım hacettepeden randevu alınamıyor zaten.kapı doktoru var once ona gorunuyorsun bunun içinde sabahın erken saatlerınde sıraya gırıyorsun kı bebeği olan için çok ezıyetlı bır sureç.Kapı doktoru uygun gorurse senı bolume yonlendırıyor.Benım orada doktor arkadaşım var onun sayesınde pedıatrı gastrodan prof.den randevu aldı gttık ama telını hiç bılmıyorum.Her randevuyu o arkadas ayarladı bıze.Senın bebeğinin sıkıntısı neydı?yardımcı olmaya çalışayım sana.Ben 5 doktor gezdım çok zor çok.Hepimizin yardımcısı olsun allah.

Ya arkadaşlar aranızda bizimde alerjimiz vardı ama geçti diyebilen yokmu hiç?
Bizde kan felan gelmedi bi hazır mama yedirmiştim içinde süt olan bebişim 5 dk içinde kıpkırmızı oldu 1 saat içine tekrar geçti. Sonra tabi şüphelendim ben bebişimin çenesine süt sürdüm 3 dk içinde hemen kızardı zaten dr lar öyle oluyorsa alerjisi vardır diyorlar . Unutmadan bide bebegimin sadece yüzünde egzaması var oda alerji yüzündenmiş, sütü bırakalı azaldı, şimdi hiç yok gibi birşey. yani bi egzamamız vardi bide sürünce kızarıyordu çok şükür başka şikayetimiz yoktu. Bizde daha küçük oldugu için kan almadılar sırtına igne gibi birşey batırıp üstüne süt döktü orada hemen beyaz kabarcık çıktı ve dr kesin süt alerjisi var dedi. Bebegim şimdi 1 yaşında süt içip yemediğimiz taktirde bir şikayetimizde yok. Emzirdiğim için ben ekmegimi kendim yapıyorum sabahları reçel, bal yada yumurta yeşillik tahin pekmez felan yiyorum. Öglende işte et balık makarna pilav.... Yani sütsüz ne varsa onları yiyorum ayrıyetten vitamin hapları alıyorum. Pasta, tatlı, çikolata, dondurma vs hiçbirşey yemiyorum, misafirlikte bile şüphelendigim şeylerı yemiyorum, dışardan hazır hiçbirşey alıp yemiyorum bol meyve yiyorum. Bebegime emzirmekten hariç meyve sebze veriyorum yada kendi yaptigim ekmekten veriyorum. Simdilik böyle devam ediyoruz ama nezamana kadar böyle gidee Allah bilir ama gecermi gecmezmi cok merak ediyorum cok zor birsey. Allah im hepimize yardim etsin insallah..

bizim alerjimiz geçti,bunu pek çok konuda yazıyorum.
1 yaşından sonra denediğimde geçtiğini gördüm.3 hafta öncede emzirmeyi kestim ve inek sütüne geçtik..çok şükür alerjik bi gıdamız kalmadı darısı sizlere

Ay cok sevindim canim ne güzel ya darisi bizim basimiza insallah sizde hep sakindiniz hic yiyip icmediniz demi sütü??

Ay cok sevindim canim ne güzel ya darisi bizim basimiza insallah sizde hep sakindiniz hic yiyip icmediniz demi sütü??

sütle birlikte bisküvi , çikolata ,hazır poğaça vs vs hiçbişey tüketmedim..aldığım kilolardan fazlasınıda verdim böylelikle...

canım hacettepeden randevu alınamıyor zaten.kapı doktoru var once ona gorunuyorsun bunun içinde sabahın erken saatlerınde sıraya gırıyorsun kı bebeği olan için çok ezıyetlı bır sureç.Kapı doktoru uygun gorurse senı bolume yonlendırıyor.Benım orada doktor arkadaşım var onun sayesınde pedıatrı gastrodan prof.den randevu aldı gttık ama telını hiç bılmıyorum.Her randevuyu o arkadas ayarladı bıze.Senın bebeğinin sıkıntısı neydı?yardımcı olmaya çalışayım sana.Ben 5 doktor gezdım çok zor çok.Hepimizin yardımcısı olsun allah.

Teşekkür ederim ilgin için. Hacettepeye muayene olmak çok zor artık. Ben zaten hocalardan birine göstermek istemiştim. Reflüsü var çocuğumun. Artık hacettepede sadece uzman doktorlar bakıyormuş gerekiyorsa hocalara danışıyorlarmış dediler tlfda. Muayenehanesi olan var mı diye sordum. Gastrodan hiçbirisinin özel muayenehanesinin olmadığını söylediler sekreterlikten.

Merhaba arkadaslar, benim bebegiminde alerjisi var 6 aylikken anladik simdi bir yasinda test yaptirdik ama gecmemis hala var, ben emziriyorum sütle alakayi kestim normal ekmekleri bile yemiyorum kendim evde yapiyorum yanindada kahvaltida birtek recel yada yumurta yiyorum. Zeytinde yiyordum ama icinde e270 (süt asiti) varmis bilmiyordum onuda biraktim. Yemek olarakda iste sütsüz yogurtsuz peynirsiz ne varsa pisirip yiyorum. Bol bol meyve yiyorum vitamin olsun diye. Bebegimede meyve veriyorum. Cok sükür sütüm yetiyor yani sadece emziriyorum ek gidaya gerek kalmiyor. Arada bi corba yada makarn yapip yediriyorum ama fazla arasi yok emmeyu tercih ediyor :) ama meyveyi cok seviyor. Doktor Neocate vermisti emzirmeyi kesersen diye ama bebegim tadini hic begenmedi icine ne karistirdiysam yediremedim cocugum tiksindi artik kaşıkla birşey yediremiyorum. Çok zor getçekten Allah ım bu sorunla ugraşanlara yardım etsin. Bebişim büyüdü geldi 1 yaşına eline ne geçirse agzına atmak istiyor yanlışlıkla sütlü birsey yicek diye cok korkuyorum yada birisi ben yaninda yokken verir diye. Yani cok zor insallah en kisa zamanda atlatiriz, icinizde atlatanlar varmi ne kadar sürede atlattiniz ne olur yazin, bilgilendirin beni... Simdiden cok tesekkür ederim

benim kızımda iki aylıktan beri neocate mama ile besleniyordu. ek gıdaya başlayıncada süt ve süt ürünleri yasak olunca çok zorlanmıştım. tarhanayı yoğurtsuz yaptık, sütsüz kekler bisküviler bile yaptım. şimdi 15 aylık yeni test yaptırdık süt alerjimiz geçmiş. şimdide süt yoğurt peynir yediremiyorum. tadını sevmiyor.sürekli neocate. çorbalarına yoğurt koyuyorum, pogacalara peynir koyuyorum bu şekilde yedirmeye çalışıyorum. inşallah sizinde kısa zamanda atlatır.

Ay canım çok sevindim yazdıgına, inşallah bizimkide geçer ya. Doktor bizede neocate verdi bebegim sevmedi ne yaptimsa begendiremedim meyveyle karistirdim bisküviyle karistirdim ama olmadi :KK43: Allah tan emziriyorum yoksa ac kalirdi :KK43:

Merhaba
Bebeğine Soya sütü içiren varmı? Doktorumuz önerdi fakat ben vermeye cesaret edemiyorum.

benim kızımda da süt alerjisi vardı 15 aylığız yeni geçti. bu zamana kadar süt ve süt ürünleri kullanmadık. neocate mama yedi hep. şimdi geçti ama sütün ve peynirin tadını bilmediği için yemiyor. sizler nasıl alıştırdınız. alerjili bebekler için tarhana gönderebilirim isteyen olursa. özel yapmıştık, kızım onu severek yiyordu.

Merhaba tarhanayı nasıl yaptın tarifini verebilirmisin.

Merhaba arkadaslar, benim bebegiminde alerjisi var 6 aylikken anladik simdi bir yasinda test yaptirdik ama gecmemis hala var, ben emziriyorum sütle alakayi kestim normal ekmekleri bile yemiyorum kendim evde yapiyorum yanindada kahvaltida birtek recel yada yumurta yiyorum. Zeytinde yiyordum ama icinde e270 (süt asiti) varmis bilmiyordum onuda biraktim. Yemek olarakda iste sütsüz yogurtsuz peynirsiz ne varsa pisirip yiyorum. Bol bol meyve yiyorum vitamin olsun diye. Bebegimede meyve veriyorum. Cok sükür sütüm yetiyor yani sadece emziriyorum ek gidaya gerek kalmiyor. Arada bi corba yada makarn yapip yediriyorum ama fazla arasi yok emmeyu tercih ediyor :) ama meyveyi cok seviyor. Doktor Neocate vermisti emzirmeyi kesersen diye ama bebegim tadini hic begenmedi icine ne karistirdiysam yediremedim cocugum tiksindi artik kaşıkla birşey yediremiyorum. Çok zor getçekten Allah ım bu sorunla ugraşanlara yardım etsin. Bebişim büyüdü geldi 1 yaşına eline ne geçirse agzına atmak istiyor yanlışlıkla sütlü birsey yicek diye cok korkuyorum yada birisi ben yaninda yokken verir diye. Yani cok zor insallah en kisa zamanda atlatiriz, icinizde atlatanlar varmi ne kadar sürede atlattiniz ne olur yazin, bilgilendirin beni... Simdiden cok tesekkür ederim

benim kızımda da alerjiye benzer şikayetler var ama kan falan yok coksükür sadece rahatsız sık sık kusuyor ve bu yüzden sık uyanıyor zaman zamann egzama oluyor çenesinin altı sonra geçiyor siz 6aylıkken nasıl anladınız?ay cok zor neye alerjisi olduğunu bulmak

Teşekkür ederim ilgin için. Hacettepeye muayene olmak çok zor artık. Ben zaten hocalardan birine göstermek istemiştim. Reflüsü var çocuğumun. Artık hacettepede sadece uzman doktorlar bakıyormuş gerekiyorsa hocalara danışıyorlarmış dediler tlfda. Muayenehanesi olan var mı diye sordum. Gastrodan hiçbirisinin özel muayenehanesinin olmadığını söylediler sekreterlikten.

evet muayeneleri yok ama gastro bölümünde odaları var.Benim bebeğimi odasında muayene etmişti.Reflü olduguna nasıl karar verdin AYRI BİR doktor mu söyledi?Kusmasımı var?Çok dert edilecek bişi olmayabılır rahat ol.Bende 5 doktor gezdim reflü hemen her bebekte olabilirmiş.İleri derece reflülerde problem oluyormuş.eger kilo alımında sıkıntı yoksa rahat ol sıkma canını.Zamanla geçecektir emin ol.

benim kızımda da alerjiye benzer şikayetler var ama kan falan yok coksükür sadece rahatsız sık sık kusuyor ve bu yüzden sık uyanıyor zaman zamann egzama oluyor çenesinin altı sonra geçiyor siz 6aylıkken nasıl anladınız?ay cok zor neye alerjisi olduğunu bulmak

merhaba kusmanın dışında ne gibi şikayeteriniz vardı?bnm bebeğmde çok kusuyor ama doktorlar hep biş yok dıyor.

Sütlü ürün yediginde 2 dk icinde çenesi kızarıyordu öyle anladık tabi sütü bırakınca egzamasıda geçti..

Siz ek gidaya kac aylikken gectiniz?

doktorumuz acele etmemem için uyardı 6 aylıkken geçtik ek gıdaya. sorun da olmadı. kahvaltısına ıhlamura biraz ekmek yumurta pekmez karıstıraraak veriyordum.

soya sütü ben hiç vermedim. neocet maama soya sütüyle yapılıyor.

isteyen varsa tarhana gönderebilirim, biz artık onu yemiyoruz alerjimiz geçtiği için. isteyen bana özelden mesaj atsın seve seve gönderirim. annem yaptığı için tarif veremiyorum

ankara onkoloji ve hematoloji hastanesine gittik çokda memnun kaldım. alerji doktorları ok ilgili.tavsiye ederim.

X