Bebek kaçıncı haftada dönüyor

ya benimkide kız olacak.şu anda heryeri tekmeliyor normal doğum düşünüyorum inşallah düz gelir kuzumalkisalkisalkis

ınşallah normal dogum yaparsın canım..
benım de tek ıstedıgım normal olması..doktor tavsıye ederse tabı..hayırlısı ..

kızlar benım oglan 2 gun once yan yatıyordu..
cunku yattıgım yerde karnımın en sol tarafında ve en sag tarafında tekmeler hareketler hıssettım..yan yatmıs dıye dusundum..
galıba donecek dedım..
bugun karnımın ust taraflarda hareket hıssettım..acep dondumu ne..onceden tekmeler hep kasıklarımda ve alttaydı..
neyse haftaya persembe kontrol var..doktora sorayım bende..

ya benim kızımda dünden beri çok hareketli sol tarafımda göğüs kafesimin altını habire tekmeliyordu çürüttü resmen aynı noktayı tekmelemekten.birde dün akşam soluma yatarken naptıysa canım acıdı sonra sağımda birşey hissettim böle göbek deliğimden aşağı doğru hareketler hissediyorum ama ne olduğunu çözemiyorum.benim de bu cumartesi kontrolüm var 29 a başladık bu gün bakalım hayırlısı.

benim kız 30 haftalıktan beri doğum pozisyonunda dün gittim doktor başaşağı geliyor dedi hazneye yerleşmiş az kaldı normal doğum istiyorum işallah hakkımızda hayırlı olsun işallah yakında gelir güzel kızım....:nazar::teytey:

Merhaba biz de bugün 31. haftaya başladık. Geçen gün bir arkadaşım sordu daha dönmedi mi diye. Hiç aklıma gelmemişti o zamana kadar ya dönmezse diye. Şimdi ister istemez endişeleniyorum :KK43:(

Normal doğum istiyorum ben ve oğlumun 39. haftadan önce de doğmasını tercih etmiyorum. keşke elimizde olsa bunları belirlemek. Tek yapabildiğim zamanında, sağlıkla ve normal yoldan gelmesi. 28. haftada kontrole gittik, başı yukarıdaydı. 2 Ekim'de tekrar randevumuz var. 32. hafta içinde olacağız. umarım o zaman kadar dönmüş olur.
Ayaklarını hala aşağıda hissediyorum. Genelde karnımın sağ tarafına yaslanıyor. Üste omzunu, kolunu alta poposunu dayıyor. Mideme veya kaburgalarıma bir baskı yok. Kafası tam nerde anlayamıyorum.
3 hafta önce ultrasonda kafası solda ayakları da kafasının karşısındaydı. Alnına dayamıştı. Nasıl becermişse :)

merhaba 4 hafta önce 31. haftamızda bebiş baş aşağı duruyordu hatta doktorumuz akıllı bu kız erken döndü demişti.ama dün kontrole gittik 35+2 de bir baktık geri dönmüş oturuyor hanfendi.ben normal doğum istiyordum doktorumda öyle.ama doktor bu haftadan sonra zor biraz dönmesi bakalım başarabilicek mi yaramaz bu kız biraz rahat durmuyor dedi.sizce 35 ten sonra döner mi arkadaşlar?

ben normal doğumdan yanayım ama bebişim 35 haftalık oldu hala dönmedi bu saatten sonra dönmez mi bilmiyorumkismile bu topiği okuyana kadar rahattım şimdi endişelenmeye başladım :çok üzgünüm:

merhaba 4 hafta önce 31. haftamızda bebiş baş aşağı duruyordu hatta doktorumuz akıllı bu kız erken döndü demişti.ama dün kontrole gittik 35+2 de bir baktık geri dönmüş oturuyor hanfendi.ben normal doğum istiyordum doktorumda öyle.ama doktor bu haftadan sonra zor biraz dönmesi bakalım başarabilicek mi yaramaz bu kız biraz rahat durmuyor dedi.sizce 35 ten sonra döner mi arkadaşlar?

canım aynı sıkıntı sende de var ama sen benden 1 hafta öndesin galiba. döndü mü bebişin?

ben normal doğumdan yanayım ama bebişim 35 haftalık oldu hala dönmedi bu saatten sonra dönmez mi bilmiyorumkismile bu topiği okuyana kadar rahattım şimdi endişelenmeye başladım :çok üzgünüm:

36 dan sonra dönmesi zor yeri daraldığı için hayırlısı olur işallah.a.s.

canım aynı sıkıntı sende de var ama sen benden 1 hafta öndesin galiba. döndü mü bebişin?

canım çarşamba gittik en son 36+2 de hala dönmemişti maalesef.doktorum inşallah döner ama çok zor dedi artık sordum en son kaçıncı haftaya kadar dönüyorlar diye dediki genelde 34-35 tir ama çok nadirde olsa 38-39 a kadar dönene bebkler olabiliyor.bekleyeyelim 38-39 a kadar umarım döner dedi ama umutlu değilim pek dedi.

off :çok üzgünüm: desenize bize ameliyatın yolları göründü :gitme: sezeryan doğum hiç istemiyordum ama kendimi alıştırmaya başlayım artık.

off :çok üzgünüm: desenize bize ameliyatın yolları göründü :gitme: sezeryan doğum hiç istemiyordum ama kendimi alıştırmaya başlayım artık.

kızlar bebğin döndüğünu nasıl farkedıyorsunuzbenuımkkı 36 haftaya gırecek ama hala yanlarda oynuoooguclubacismile

kızlar bebğin döndüğünu nasıl farkedıyorsunuzbenuımkkı 36 haftaya gırecek ama hala yanlarda oynuoooguclubacismile

canım ultrasonda netleşti benim ters durduğu ama ben hissetmiştim mesela sırt üstü yatınca kafası yukarda olduğunu elimle dokununca anlıyorum sert ve yuvarlak bir şeye dokunuyorum resmen.bir de sürekli aşağılara vuruyor benimkisi.

aynen bende hiç istemiyordum sezeryan ama kendimi alıştırmaya çalışıyorum şuan hayırlısı böyleymiş diye.ne yapalım kısmet belkide döner canım umutsuzluğa kapılma 38-39 a kadar beklemekte fayda var sanırım doktorumda öyle dedi.

aynen bende hiç istemiyordum sezeryan ama kendimi alıştırmaya çalışıyorum şuan hayırlısı böyleymiş diye.ne yapalım kısmet belkide döner canım umutsuzluğa kapılma 38-39 a kadar beklemekte fayda var sanırım doktorumda öyle dedi.

normal doğum olupta son anda sezeryana alınanlarda var bakarsın bizede sezeryan derler normal olur. bebişlerimiz sağlıklı doğsunda önemli olan o zaten :emir_bebek:

Benim de 32. hafta ama henüz dönmedi. Normal doğum istiyorum inşallah ama endişelenmeye başladım... 35. haftada tekrar randevumuz.. Umarım o zamana kadar dönmüş olur.
Bir de bizim kafa büyüklüğümüz 2 hafta önde gidiyor. Kafası çok büyük olursa da normal doğuramayabilirmişim... Sizlerin gebeliği benden ilerde, kafa büyüklüğü hakkında birşey dedi mi doktorunuz?

canım bana bişey demedi dokturm ama ultrason kağıdında yazana göre geçen hafta mesela 36+2 de gitmiştim kontrole bebğin kafa büyüklüğü 35+6 mış.yani normal haftasından bi kaç gün geride bile.sanırım bu bebeğin fiziksel yapısıylada alakalı.

X