Bebek kaçıncı haftada dönüyor

34 haftaya girmiş bulunmaktayız ve dr.um doğumla ilgili bir konuşma yapmadı henüz bana,ben ısrarla normal doğumdan yanayım tabi ki sağlıksız bir gidişat olmadıgı sürece.dün muayene oldugumuzda ultrasonla baktı ve kafasının aşağıda oldugunu ama bunun doğum pozisyonu olamayacağını da ekledi dr.umuz... ilk gebeliğim ve kaçıncı haftalarda doğum pozisyonuna bebek artık hazırdır diyebiliriz bilgisi olan arkadaşlarım ,beni de bilgilendirirse memnun kalırım :KK49:

Gelişimi 32haftalıgi gosteriyorsa dr da öle dediyse 32den hesaplarsin

Sent from my GT-S5660 using Kadınlar Kulübü mobile app

24.haftadayım bende. Beni de doktorum öyle bir korkutuyordu ki bebeğim yan duruyor diye bende çok ender görülen birşey bir terslik var heralde diyordum ve bana bebeğin dönebileceğini de hiç söylemedi 16.haftadan beri her gittiğimde sadece risklerden ve zorlanacağımdan bahsediyor bebek büyüdükçe diğer hamile annelerden şikayetlerim 2 kat fazla olacakmış falan. Benim yaramaz bide biraz aşağıda büyüyor. Meger burada ne çok gebe arkadaşım varmış bebeği yan duran sonra dönebilen ve o kadar da anormal birşey değilmiş. Dönmezsede zaten sezeryan düşünüyorum hiç önemli değil sağlıklı doğsun yeter bana başka hiçbir şey umrumda değil.

bende 30+1 haftalık hamileyim bebeğim hala ters duruyor cuma günü kontrolüm var umarım döner ilk doğumum normal oldu bununda normal olmasını istiyorum:110:

bende 30+1 haftalık hamileyim bebeğim hala ters duruyor cuma günü kontrolüm var umarım döner ilk doğumum normal oldu bununda normal olmasını istiyorum:110:
daha çok erken canım döner mutlaka.. buraa bi arkadaş vardı 38. haftada yan duruyordu bebeği sonra döndü diye haber geldi :)

daha çok erken canım döner mutlaka.. buraa bi arkadaş vardı 38. haftada yan duruyordu bebeği sonra döndü diye haber geldi :)

Evet canım bence de daha erken, 36.haftaya kadar yolu var:) ve ben de çok duyuyorum son hafta dönen bebekleri. Ters olma oranı sadece %3, merak etme döner:)))
Benim kızım dönmedi maalesef bu da başka bir parantez. 39.haftamda hala dönmemişti ama.Senin ikinci doğumun ama, ilki normal olmuş döner bence stres yapma:))

Evet canım bence de daha erken, 36.haftaya kadar yolu var:) ve ben de çok duyuyorum son hafta dönen bebekleri. Ters olma oranı sadece %3, merak etme döner:)))
Benim kızım dönmedi maalesef bu da başka bir parantez. 39.haftamda hala dönmemişti ama.Senin ikinci doğumun ama, ilki normal olmuş döner bence stres yapma:))
Az önce doktor dan geldim henüz dönmemiş ama gelişimi gayet iyi hayırlisi olsun artık :)

Bende 27 haftalık ken gittim bebek yan duruyormus ilk defa duydum böyle biseyi. 31 haftalıkken kontrolum var bakalım inşallah normal pozisyonuna gelmiştir .

kızlar doktora gittim 33. haftadasın dedi ama bebek yan duruyor dedi dönebilir ama sen yinede kendini hazırlama bu haftada yan durmaması lazımdı dedi sizce döenermi ne zaman döner
Benimki tam doğum esnasında yan döndü zor duzeltmisti Ebeler falan bence son ana kadar döner simdiden telaş yapma sağlıklı doğumların olsun inşallah

Benimki aşağıda zaten, 26. haftada falan su gelmişti acile gitmiştim iş yerinden , bebek aşağıdaymış yani dönmüş bile ! O yüzden erken doğum riski var demişlerdi , şimdi 31 haftalığız maşallah hala aynı şekil duruyordu, haftaya salı tekrar kontrol var bakalım ne alemde

Bende 27 haftalık ken gittim bebek yan duruyormus ilk defa duydum böyle biseyi. 31 haftalıkken kontrolum var bakalım inşallah normal pozisyonuna gelmiştir .
Bu seferde ters duruyordu kafa yukarıda ., 33 de yanı haftaya kontrolum var bakalım bu sefer nasıl duracak .inşallah dönmüş olur

33 haftalığım hala makat geliş ama sezeryan olacağı için önemli değil hatta benm için daha iyi. erken doğum olmaz en azından

Bnm de 32 haftalikken ters duruyodu donmezse sezaryen e hazirlikli ol dedi 2 hafta snra yine gttm 34 haftalik ti ve dönmustu dogum pozisyonundaydi baya bi rahatlamistim :süslü:

33 haftalığım hala makat geliş ama sezeryan olacağı için önemli değil hatta benm için daha iyi. erken doğum olmaz en azından
Merhaba, sizin tercihiniz saygı duyuyorum fakat doğal yollarla bebeğinizi dünyaya getirmek varken neden sezeryanı tercih ediyorsunuz acaba?

Merhaba, sizin tercihiniz saygı duyuyorum fakat doğal yollarla bebeğinizi dünyaya getirmek varken neden sezeryanı tercih ediyorsunuz acaba?
tercih değil benim sağlık sorunlarım nedeni ile sezeryan olmak zorundaydım sırtımda platin var. ama aynı zamanda doktorum erken doğum riskinden korkuyodu rahmim çok dar olduğu için doğum kendiliğnden başlayabilir demişti iğne bile oldum engellemek için. o yüzden makat geliş olup doğumun başlamaması benim için daha iyiydi. sonuç bebeğim hiç dönmedi dönemedi 37+5 te alındı hiç yer kalmamış hareket edemiyomuş bebek. şimdi ikimiz de iyiyiz:)

tercih değil benim sağlık sorunlarım nedeni ile sezeryan olmak zorundaydım sırtımda platin var. ama aynı zamanda doktorum erken doğum riskinden korkuyodu rahmim çok dar olduğu için doğum kendiliğnden başlayabilir demişti iğne bile oldum engellemek için. o yüzden makat geliş olup doğumun başlamaması benim için daha iyiydi. sonuç bebeğim hiç dönmedi dönemedi 37+5 te alındı hiç yer kalmamış hareket edemiyomuş bebek. şimdi ikimiz de iyiyiz:)
O zaman ayrı tabiki :) İkinizinde iyi olmasına çok sevindim, her durumda önemli olan bu :)

X