Becerim mi yok hevesim mi ?

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.645
6.246
Instagramda görüyorum on numara sofralar kurmuslar sunumlar o bicim.Bende öyle fazla sunum namina tepsi takim taklavat yoktur ceyizdeki yemek takimi kahvalti takimi haricinde sırf sunum diye tabak canak cömlek almadim.Magnolya dondurma kasem dahi yok mesela normal kaselerim var.Durumum olmadıgından degil fazla esya ruhumu daraltiyor temizlerken indir kaldir yaparsam daraliyorum temizlikten vazgececek dereceye geliyorum.Arkadas davetlerine gidiyorum mesela aslinda baktıgında cok fazla cesit yok ama öyle saşali masa ki kendine baktiriyor yediriyor.Bakinca cok beğeniyorum Allah icin ben yapınca öyle durmuyor sanki yapmacik duruyor masa.Ben ise cok cesit yapsam da benim masalarim öyle durmuyor bir cocukla ve calisan anne olmama ragmen yaptigim hazirliklar o kadar yenmiyor övgü beklemiyorum ama övülmüyor da lezzetsizlikten degil elimin lezzetli oldugunu düsünüyorum sunumsuz olsam da özensiz degilim temizimdir herkes der temizsin diye sunumsuz oldugundan herhalde.Siz illa da şaşalı masalar mi kuruyorsunuz sunum mu yapiyorsunuz ? Mesela biberi kesip salami icine tepip gül sekli veriyor musunuz sırf sunum olsun diye bu tarz seyleri yok yani yapamiyorum bakınca güzel ama ben yapinca eğreti duruyor.Yemekteyiz yarismasina cıkmayacaksak masa örtüsü takımının icindeki o boncuklu peceteler bana gereksiz geliyor mesela cünkü kimse kullanmiyor koyan da süs diýe koyuyor hic denk gelmedim kullanan birine ben de süs icin masada yer kaplayan seyleri sevmiyorum.Şamdan mum vs yok bende gerek duymadım.Ayri ayri tek cisilik kahve tepsilerim yok sunum pecetelerim onlarin rengine uyan ya da uymayan kahve yani bardağım yok. Mesela kahvalti davetinde ayakli kek fanusuna peynir tabaği yapmak komik geliyor peynirler salamlar neden domateslerden salataliklardan menemenden yüksekte mesela özelligi ne ?😅 Misafir ağırlarken ne kadar dikkat edersiniz bu tarz seylere ? hele satafatli masalar hazirlayanlar gelecegi zaman cok geriliyorum bana mana verecekler diye ama olmadıgım insan gibi davranamiyorum iste. Anlatabildim herhalde kendimi.Esimin is arkadaslari yarin 5 cayına gelecek eşleriyle nasil masa kurabilirim sacmalamadan kendi cizgimden cikmadan ?

Son düzenleme:
Hiç sunum munum yapmadım, eksikliğini de hissetmedim ama buna ilgi duyan insanlar var.
Yengem bir sofra kurar düğün mü var dersiniz, ne önemi var ki.
İsteyen yapsın isteyen yapmasın. Önemli olan boncuklu peçete ya da ayaklı kaseler değil gelen misafire nasıl davrandığımız.

Hiç sunum munum yapmadım, eksikliğini de hissetmedim ama buna ilgi duyan insanlar var.
Yengem bir sofra kurar düğün mü var dersiniz, ne önemi var ki.
İsteyen yapsın isteyen yapmasın. Önemli olan boncuklu peçete ya da ayaklı kaseler değil gelen misafire nasıl davrandığımız.
O satafatli masalar benden de beklenir mi nin kaygisina giriyorum ben biraz aslında ben yapınca öyle durmuyor zaten belli icten gelmediği

O satafatli masalar benden de beklenir mi nin kaygisina giriyorum ben biraz aslında ben yapınca öyle durmuyor zaten belli icten gelmediği
Hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Sosyal medyadan gördüğümüz her şey bize uymayabilir.
Misal ben sunum yapsam arkadaşlarım neyin var der

Ben de sizin gibiyim. Öyle misafir takımlarım bile yoktur. Misafire değer vermediğimden değil ama Allah ne verdiyse paylaşmak, sofrada güler yüzün olması daha önemli bence. Sofrasını süsleyene saygım sonsuz tabiki. Herkesin kendi tercihi. Ben gittiğim misafirliklerde de açıkcası günlük nasıl yiyorlarsa hep beraber o şekilde sofraya oturmayı tercih ederim. Önemli olan o sofrada güler yüzün olması😇

Baskasinda görünce cok begeniyorum ben yapinca bir garip geliyor
Aman boncuklu, taşlı örtülere özenmeyin çok avam duruyor.

Ama tamamende özensizlik hoş değil.

Şık, sade bir masa hazırlayabilirsiniz.

Sunumlarınız için de,burda ki tarif yarışmalarından bir menü oluşturabilirsiniz.

Benim sunum anlayışım, yiyecekleri acayip hallere sokmak değil de, şık bir masa örtüsü runner amerikan servis tercihe göre artık, şık bir yemek takımı çatal bıçak , masayı güzel gösterenler bunlar zaten çoğunlukla, ben aksesuar da seviyorum masada mesela.

Göze hitap etmeli ama pembik gelinler gibi de değil, bence sizin de bir tarzınız vardır muhakkak, sadelikten yanasınız anladığım kadarıyla, sade çok şık parçalar var bütçeniz dahilinde bakabilirsiniz bence.

Ben de sizin gibiyim. Öyle misafir takımlarım bile yoktur. Misafire değer vermediğimden değil ama Allah ne verdiyse paylaşmak, sofrada güler yüzün olması daha önemli bence. Sofrasını süsleyene saygım sonsuz tabiki. Herkesin kendi tercihi. Ben gittiğim misafirliklerde de açıkcası günlük nasıl yiyorlarsa hep beraber o şekilde sofraya oturmayı tercih ederim. Önemli olan o sofrada güler yüzün olması😇
Kesinlikle ben zaten satafatli masalarda bir sey almaya cekiniyorum yapana saygim var begeniyorum da ama herkesin o kabiliyeti ya da hevesi yok iste

Siz aslında yapmak istiyorsunuz ama bir yandan ne yapacağınızı bilmiyorsunuz bu konuda sanırım ve alışkın değilsiniz o yüzden ikilemde kalıyorsunuz gibi geldi. Benimde sunum için tabağım, kahve fincanım yok ama bunun için hayıflanmıyorum, bunu ne üstünlük olarak görüyorum ne de eksiklik. Sunum yapanında saçma bulmam herkes mutlu olduğu gibi yapsın. Kimsede sunum yok diye yemeklerime lezzetsiz demedi, gayet de beğendiklerini söylerler siz öyle demişsiniz ya elim lezzetli ama sunum yok diye gözükmüyor beğenmiyorlar diye.
Bence bu konuda rahatlamaya çalışın biraz sunum yapmak istiyorsanız bambu sunum tabakları güzel oluyor, bir kaç da video izleyebilirisniz bir kaç küçük dokunuş için.
Yani kendinizi dürüstçe dinleyin, hafif de olsa sunum yapmak istiyorsunız ama nerden başlayacağınızı bilmiyorsunız gibi geldi bana🥰 ki bu da normal🥰 yüreğinizin sesini dinleyin siz mutlu olunca, keyif alınca yaptığınzı her şey güzel gözükür🥰🥰

Instagramda görüyorum on numara sofralar kurmuslar sunumlar o bicim.Bende öyle fazla sunum namina tepsi takim taklavat yoktur ceyizdeki yemek takimi kahvalti takimi haricinde sırf sunum diye tabak canak cömlek almadim.Magnolya dondurma kasem dahi yok mesela normal kaselerim var.Durumum olmadıgından degil fazla esya ruhumu daraltiyor temizlerken indir kaldir yaparsam daraliyorum temizlikten vazgececek dereceye geliyorum.Arkadas davetlerine gidiyorum mesela aslinda baktıgında cok fazla cesit yok ama öyle saşali masa ki kendine baktiriyor yediriyor.Bakinca cok beğeniyorum Allah icin ben yapınca öyle durmuyor sanki yapmacik duruyor masa.Ben ise cok cesit yapsam da benim masalarim öyle durmuyor bir cocukla ve calisan anne olmama ragmen yaptigim hazirliklar o kadar yenmiyor övgü beklemiyorum ama övülmüyor da lezzetsizlikten degil elimin lezzetli oldugunu düsünüyorum sunumsuz olsam da özensiz degilim temizimdir herkes der temizsin diye sunumsuz oldugundan herhalde.Siz illa da şaşalı masalar mi kuruyorsunuz sunum mu yapiyorsunuz ? Mesela biberi kesip salami icine tepip gül sekli veriyor musunuz sırf sunum olsun diye bu tarz seyleri yok yani yapamiyorum bakınca güzel ama ben yapinca eğreti duruyor.Yemekteyiz yarismasina cıkmayacaksak masa örtüsü takımının icindeki o boncuklu peceteler bana gereksiz geliyor mesela cünkü kimse kullanmiyor koyan da süs diýe koyuyor hic denk gelmedim kullanan birine ben de süs icin masada yer kaplayan seyleri sevmiyorum.Şamdan mum vs yok bende gerek duymadım.Ayri ayri tek cisilik kahve tepsilerim yok sunum pecetelerim onlarin rengine uyan ya da uymayan kahve yani bardağım yok. Mesela kahvalti davetinde ayakli kek fanusuna peynir tabaği yapmak komik geliyor peynirler salamlar neden domateslerden salataliklardan menemenden yüksekte mesela özelligi ne ?😅 Misafir ağırlarken ne kadar dikkat edersiniz bu tarz seylere ? hele satafatli masalar hazirlayanlar gelecegi zaman cok geriliyorum bana mana verecekler diye ama olmadıgım insan gibi davranamiyorum iste. Anlatabildim herhalde kendimi.Esimin is arkadaslari yarin 5 cayına gelecek eşleriyle nasil masa kurabilirim sacmalamadan kendi cizgimden cikmadan ?
Ben yapanların sunumunu beğeniyorum ama yapmıyorum. Yeni şeylerde almıyorum. Tüketim çılgınlığı olarak görüyorum. Kendiniz olun yaptıklarınız lezzetli olsun sohbetiniz güzel olsun gerisi teferruattır ❤️

Siz illa da şaşalı masalar mi kuruyorsunuz sunum mu yapiyorsunuz ? Mesela biberi kesip salami icine tepip gül sekli veriyor musunuz sırf sunum olsun diye bu tarz seyleri yok yani

Hiç öyle bir masa kurmadım. Sunumla yiyecek olan restorant gitsin, burası ev. 😀
Bedavaya kendimi yorup 626363 tane numara mı yapacağım bi de millete ya. Yiyorsa yesin yemiyorsa yemesin. Ben de bir şey beklemem normal bir masa yeter zaten öyle zırt pırt birbirinin evine oturmaya giden insanlar degiliz.
Disardan sipariş ettigim de oluyor bir sürü kişiye yemek yapamam.

X