bekar kalmak veya evli olmak

Aslında evlilik güzel birşey, çok zevk veriyor insana sevdiğiyle yaşamak.
Ama tabi bunun için eşin anlayışlı olması birde maddi (iş) sıkıntılarının olmaması geçekten önemli.

Bekarlık güzel, umarsızca yaşıyosun, acelen yok, hesap vermene gerek yok.
Anne babanın gönlünü almak kolay.

Ama evlilikte kaynana vs. derdi yoksa evlilikten daha güzeli ne olaki :)

Arkadaşım seni canı gönülden kutlayıp tebrik ediyorum özellikle son cümlen için :sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Hali hazırda bir koca adayı veya aday adayı bile yokken evlilik iyidir diyemem ama bekarlık da sıkıcı açıkçası insanın her zaman kendini anlayacak birine ihtiyacı oluyor ki yaşlanınca bize katlanması için biriyle sözleşmek şimdilik istemesem de ilerde isticem aman belki gerçekten mutlu olunuyodur benim aklımda deli sorular var evlilikle ilgili ama annemle bu konuda konuşmak da pek mantıklı gelmiyor :KK1: belki yeni bi konu açar burdakilere sorarım hım cevabım ise karmaşığım bilemiyorum :KK30:

Son düzenleme:
Bana bıraksalardı hiç evlenmezdim:

Ailemle birlikte yaşarken, evi otel gibi kullanma lüksüne sahipken, bir evin/ailenin/erkeğin sorumluluğunu almadan ve dıdısının dıdısı şeklinde akrabaları hayatıma karıştırmadan gayet rahat yaşıyordum. Ama artık 6 yıl dolmuştu biz görüşmeye başlayalı ve ben artık 30'uma merdiven dayamış bir kart kız olarak birlikte çok mutlu olduğum ailemin baskısıyla evlenmek durumunda kaldım. Çünkü artık evlenmiş/çocuk sahibi arkadaşlarımdan bile bahsedemez olmuştum "hah şimdi laf sokacaklar!" korkusuyla. Eve geliş saatlerimin sorun teşkil etmesi vs bunlar "default" olarak var zaten. Bir de son 2 yıldır "o çocuk senle gönül eğlendiriyor" konulu şikayetler de başlayınca...

Dur, demem lazımdı. Gittim mümkün olan en basit nikah töreniyle (tören şart, dostum! sadece imzayla bitiremedim) bastım imzayı, gittim 600 km ötede bir başka şehrin köyüne taşındım. Evleneli 2 ay olacak. Henüz soyadımın değişmesini bile sindirmiş değilim. Ama kocamın karakterini 9/10 tanıdığım için, sürpriz olmadı evlilik hayatı. Yine de sorsanız, flört dönemi iyiydi ya!

- bekarlık güzeldir, kimseye hesap vermek zorunda değilsindir, hayatını yaşarsın.
- sonra hayatına birisi girer, ömründe tatmadığın duyguları onunla yaşarsın daha önce nerelerdeydin/neden geç kaldın diye sorar kızarsın ona.
- ama araya ayrılık girdi mi ilk yaşantına geri döneceğini zannedersin, yani kimseye hesap verme-hayatını yaşa devresi ama öyle değildir işte, o güzel anları özlersin özlersin acı çekersin.
- evlilik mi? 3. maddeden daha güzel olsa gerek, yaşayamadım nasip olmadı ama? :KK43:

X