Ben çok üzgünüm, çözüm yok ama...

Allah yardımcın olsun öncelikle ama senin akıl sağlığın herşeyden önemli iyi düşün

Çok şükür mesleğin elinde kendini geçindirecek gücün var. Şu okuduklarımdan çıkardığım şey sanırım bu adam nasıl olsa benim canım nasıl isterse öyle davranırım benim dediğimi yapmak zorunda diye bakıyor olaya. Kaç yıllık evlisiniz ki işin boyutu bu duruma gelmiş?
Ya gerçekten bu erkekler bazen tozutuyor. Ders vermen gerek bence. Boşan diyemem ama en azından burnunu biraz sürttür. Terket git annenin evine. Biraz ayrı kalın. Değerini anlasın. O zaman ayaklarına nasıl kapanıyor görürsün. Belki son bir sanş verirsin olmadı ondan sonra boşanma yolunu seçersin. Ama gerçekten şu bir gerçek. Aşk bir zaman sonra bitiyor saygı ve sevgi kalıyor. En önemlisi de saygı. Bir yuva da saygı yoksa huzur hiç olmaz. O yüzden evlenecek olan arkadaşlara bu bir ders olsun. Evlenmeden önce sorunlarınız varsa aşığım seviyorum diye sakın evlenmeyin. Bir zaman gözünüze batmaz aşıksınızdır hiç bir kötü yanı görmezsiniz. Ama üstünden zaman geçince aşk azalınca eksiler göze batmaya başlar. Ondan sonra da sonuç hüsran....

canım benim üzüldüm bak şimdi
sana en büyük tavsiyem bu sorunlar bitmeden kesinlikle çocuk doğurma
yada en temizi bırak gitsin
bir insan neyse iki olmuyor inan bana
bak keyfine
tır tır onu dinleyeceğine

Oturdum Nazela arkadaşımın dediği gibi bi kağıda ne istediğimi onun ne alabileceğini yazdım . Altına da kabul etttim inzaladım deyip imzamı attım onada aynı şekilde yer açtım imzası için. Şimdi okulda hizmetli var kavga falan çıkar diye evde vereceğim inş yırtmaz. ımzalarsa zaten defol git demek. Gereğine bakacaz sonra işte. Ya bende alışmışım horlanmaya heralde. Nasıl kendime yedirebildim bilmiyorum. Eskiden de beni üzerdi ilk yılımızda biraz fazla bağırdım diye gene ben gidip sarılırdım bu yüzden sünepe diyor. Benim de elbette hataalarım oldu ama evlendikten sonra adam ana baba delisi oldu her hafta giderdik 1buçuk saatlik yola. Bu hafta gitmeyelim öbür hafta gidelim derdim kavga çıkar yatakları ayırırdı. Böyle erkeği de ilk görüyorum. Genelde kadınlar ayırır demi. Bizim ilk boşanma lafını o etti. Daha evlendik 1-2 ay oldu yatakları o ayırdı. Kabullenemedi bi türlü. Barışınca sıcak davranıyodu her istediğimi yapıyordu dengesizdi bende seviyomu sevmiyomu deli mi ne anlayamadım.

Oturdum Nazela arkadaşımın dediği gibi bi kağıda ne istediğimi onun ne alabileceğini yazdım . Altına da kabul etttim inzaladım deyip imzamı attım onada aynı şekilde yer açtım imzası için. Şimdi okulda hizmetli var kavga falan çıkar diye evde vereceğim inş yırtmaz. İmzalarsa zaten defol git demek. Gereğine bakacaz sonra işte. Ya bende alışmışım horlanmaya heralde. Nasıl kendime yedirebildim bilmiyorum. Eskiden de beni üzerdi ilk yılımızda biraz fazla bağırdım diye gene ben gidip sarılırdım bu yüzden sünepe diyor. Benim de elbette hataalarım oldu ama evlendikten sonra adam ana baba delisi oldu her hafta giderdik 1buçuk saatlik yola. Bu hafta gitmeyelim öbür hafta gidelim derdim kavga çıkar yatakları ayırırdı. Böyle erkeği de ilk görüyorum. Genelde kadınlar ayırır demi. Bizim ilk boşanma lafını o etti. Daha evlendik 1-2 ay oldu yatakları o ayırdı. Kabullenemedi bi türlü. Barışınca sıcak davranıyodu her istediğimi yapıyordu dengesizdi bende seviyomu sevmiyomu deli mi ne anlayamadım.

çok iyi yapmışsın canım
o sanıyor ki hiç bir halt yiyemez
gücünü ıspatla ona
bak nasıl aklı başına gelecek dengesizinsengözlerimebaksanab

ne o aci ceksin ne de sen bu sartlarda bitmis gibi sizi birarada tutan bir bagda kalmamis..
isin gucun var neden derdini cekesin..
bir yandanda esin icinde uzuldum..psikolojik prob.olabilir..sinirlerine hakim olamiyor..ama hakaret etmesi yatak ayirmasi cekip gitmeside olmaz ki..ne diyecegimi bilemiyorum..
hickimse senden degerli degil bunuda unutma.

canım bana öyle geliyoki seni işkilendirmek istemem ama hayatında başkasıda olabilir karısını seven birisi hayatta böyle yapmaz bi kere yatağını ayırmaz bi evlilikte yatak ayrılmışsa o evlilik yavaş yavaş bitiyo demektir çünkü o yatağa girdinmi herşey biter bitmelide ne demek küfür etmek ya hakaret etmek demekki senden boşanmak için yer arıyo sana boşan diye yalvaran bi adamdan daha ne bekliyosun boşanalım dediğinde bu kararında eminse ve gerçekten düşünüp karar verdiyse zorlamanın anlamı yok çocuğunuzda yokmuş hakkında hayırlısı arkadaşım inşallah düzelir dicem ama hiç sanmıyorum

boşan diyor peki sonradan pişmanım boşanmayalım eşeklik ettim diyor mu?yani seni kaybetme korkusu taşıyor mu yoksa sen ona garanti mi verdin?
küfür çok çirkin sünepe falan gerçekten ayıp sözler bunlar..yatakları ayırmak da ne demek?
boşan diyorsa sakinken de konuş ciddi misin de ciddiyse bence boşan..eğitimcisin ve çocuklarını böyle bi ortamda mı eğiteceksin?seni istemiyorsa geröekten anlamsız olur yürütmek..

canım boşan yada boşanma diyemem,inş.eşin düzelir ama seni istemeyenle hakaret edenle de işin olmasın.ne güsel işin de var.çocuğun yok ne güsel bi sebebin yok.hiç kafana takma bırak nerde yatarsa yatsın.borcu da o düşünsün bişey verme artık.sen düşündükçe batıyosun.en iyisi bekle biras unutma kaçan kovalanır.sen kendini yıpratma yeter..
inş.mutlu olursun.
sevgiler..

Büyük konuşmayayım 1 yıldır evliyim ufak tefek tartışmalar her evde olur ama bana hayvan falan diyecek fiziksel yada ruhsal anlanma şiddet uygulayacak adamın alnını karışlarım çok sevdiğim kocam bile olsa

arkadaşım eşlerimizle ilgili seçimleri biz yapıyoruz evet yanlış seçimlerde yapmış olabiliriz ama bence bu olayları yaşamaya mecbur tabiki de değiliz herkesin ikinci şansı vardır istersen sert bir şekilde boşanmak istediğini söyle kabul ederse zaten bitmiştir eğer senden bir şans isterse devam edersin baktın olmadı yoluna devam edersin eminim ailen sana destek olacaktır. Artık aileler kocandır falan filan demiyorlar seni adamın biri hor kullansın diye yetiştirmediler bunları unutma

Anasına babasına vermediğine yemin etti. Benim gördüğüm bişey de almadı.Bütün herşeyi kartla alırız. Beraber öderiz son kuruşuna kadar 2 aydır farkediyorum ben belki daha önced vadı. Ne yapsam açık çıkıyor bana kesinlikle hesabını göstermiyor zaten açık olduğunuda kabul ediyor. Giyim sigara gezmek beraber yeme içme zaten tamam. Peki nereye gidiyor ya. Bilmiyom ya inşallah bu hakaretide yapmamaıştır.

ya bi adamın hesabı neden açık olurki ya bence var senin bu kocanda allem kullem ama çıkar kokusu yakında ya bi koca karısına neden hakaret eder küçük görürü bişy yerine koymaz ve yatağını ayırır hesabı açık çıkar ve paranın nereye gittiğide belli olmaz aldığı paradan bişey görmezsin valla insanın aklına tek bişey geliyo inşallah öyle bişey yapmamıştır en azından insanlığı azda olsa kalmıştır anasına babasınada vermiyomuş seninde aynı şey aklına geliyo demi canım ama hareketlerinden felan herşey ortada gibi o kağıdı verdinmi kocana imzaladımı çok merak ediyorum

canım şimdi eşin de madem boşan diyor o zaman anlaşmalı boşanın senin yaptığın protokolde ne var bilmiyorum ama protokole eşyaları paylaştığınızı (ister açık yazın ister anlaştık deyin) birbirinizden alacağınız malınız mülkünüz varsa onlarla ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi yazın mesela araba kimde kalacak diğer tarafa arabadan kaynaklı para verilecek mi felan eğer sonradan madi manevi tazminat davası açmak istemezsen (boşanma davasından sonra 1 yıl içinde açabilirsin) birbirinizden tazminat talep etmeyeceğinizi hak ve alacağınız kalmadığını yaz

bunun üzerine de ekli protokol maddelerine göre şiddeti geçimsizlik nedeniyle boşanacağınızı belirten bir dava dilekçesi hazırlaman lazım internette biraz gez protokol ve dilekçe örneği bulursun

tahminen bulunduğun ilçede ayrı bir aile mahkemesi yoktur onu bi sor bu nedenle dilekçenin başlığına ..... Asliye Hukuk (Aile) Mahkemesi yazman lazım

bu durumda davayı açarsın sana bir duruşma günü verirler o gün eşinle beraber gider protokole göre boşanacağını söylersin iş biter

yok eğer eşin ben boşanmam anlaşmam felan derse bir avukat bul maddi manevi tazminat da iste ama kendi başına yapma genelde davalar eksik kalıyor ondan sonra hak kaybına uğranıyor

arkadaş avukat olunca uzuyor demiş ama yok öyle bişi zaten ağır işler yargı sistemi ordaki iş yoğunluğunu bilmem ama anlaşmalı boşanamazsan bir yılı gözden çıkarman lazım

Inan okurken gözlerim doldu... Benim eşimde beni hiç bi halta saymazdı.. Evlenmeden önce öyle değildi ama evlendikten sonra adam çok değişti. Ne mi yaptım hiç birşey... Ama o sonunda evi terk etti. şimdi benim durumum nasıl artık bi işim var devlet memuru oldum ama hala boşanmadık bir yıl oldu onun evi terk etmesi. Başta boşanmayacam diyordum ama şimdi pişman oldum boşanmadığıma atamamın çıktığı yer küçük bi şehir ve ben kimseye eşimle ayrı olduğumu söyleyemiyorum kısmet olursa seneye asaletimi aldığımı gibi tain isteyecem ve hemen boşanma davası açacam... (boşanma davası açtı bana ama hakim davamızı red etti ve 3 yıl boyunca ancak ben istersem dava açabilirim o dava açamıyor ancak 3 yıldan sonra dava açabilir) bura küçük bir yer olmasaydı hemen şimdi boşanma davasını açardım ama dul olmak çok zor bir durum böyle küçük yerlerde o yüzden insanlarla hiç uğraşacak takatim kalmadı... Seninde eğer boşanmaya niyetin varsa boşa gitsin hiç umursama

Daha veremedim protokolüde çok adaletli yaptım beraber ödedik sonuçta maaşım iyi hiçbişeyine de ihtiyacım yok.ımzalatayım dilekçeörneğini de bulacam hayırlısı inşallah benim bu salak kafam effet baskısı yapmaz bana.Gerçi baya gelişme var ama

yapsa bile dinleme artık canım böyle bi adamla ömür geçmez affedersin bi kaç ay iyi ondan sonra gene eskisi gibi bide çocuğun olursa daha zor olur çocuğun yokken ayrılmak istiyo madem karar onun sen bişey kaybetmezsin o kaybeder

ılk evlendik nasıl pohpohluyorum . Sanki çocuk bu evde hiçbirşey yapmaz. Gelir tvnin karşısında yatar. Ben yemeği çayı yaparım önüne koyarım. Çalışıyorum aynı parayı kazanıyorum ilk yıl beni her hafta annesine götürdü. Benim ailemede gidiyodul işi gücü lak lak. Ama öylede olsa evlendik yuvamız var gitmeyelim diyodum. Gecenin 12 si pazar gecesi ben ütü çamaşır peşindeyim. Öyle zor 1 yıl geçirdim ki anlatamam. Gitme direk kavga yatakları ayır. Gelme gitme tamam.

Şimdi evde yok biraz rahatladım ağlamaktan düşünmekten kafam zum oldu. Kağıdı imzalatmasam boşanmasam da aynı evde ayrımı yaşasam diyorum affetmiyorum ha yanlış anlaşılmasın.Sonra yaptıkları geliyo aklıma aklım başıma geliyo. Akıl verin ben niye bu kadar malım ya.

canım biz kadınlar daha yufka yürekliyiz daha ince düşünüyoruz hep ilerimizi düşünüyoruz yuvamız diyip sahip çıkıyoruz üzülsekde ağlasakda kocamız deyip sarılıyoruz ve hep bu iyi niyetimiz yüzünden kaybediyoruz onlar mutsuz olduklarında ve sevmediklerinde karşısındakinin ne düşüneceğini umursamadan kırabiliyolar ve her yaptığı hatayıda biz düzelterek biz hoşgörüyle karşıladığımız içinde böyle ahkam kesebiliyolar bi erkeğe bu kadar üstüne düşmiceksin o sana nasıl davranıyosa sende ona öyle davranacaksın ki nasıl değer verdiğini görsün afedersin seni köpek yerine koyan sen çalış didin kazan evi geçindir o parayı nereye harcadığı belli olmasın bide hesabı açık çıksın sonra her tartışmada sen saygılıyken o her defasında çirkefleşsin sana hakaret etsin sen onun annesine giderken o senin annene gelmeye bile tenezzül etmesin ve her defasında bahane uydursun ve yatakları ayırsın siz niye evlendiniz o zaman yatak ayıracaksan ayrı yatacakssan niye evlendin sonra yaptıklarını görmezmiş gibi özür dileyip kalbini alacağana boşanmak için ısrar etsin yani bu kadar eksileri olan biriyle bir ömür geçermi be güzelim düzelerim söz derler ama düzelmezler çünkü birisi 7 sinde neyse 70 indede odur değişmez değişemez kendinden ödün vermez fedakarlık yapmak için bi nedeni yok çünkü sana azcık değer verse sevse boşanalım diye ısrar etmez bi eş neden boşanalım diye ısrar eder ya mutsuzdur yada başkası vardır hayatında ikiside aynı şey aslında yani beklerim değişir dersen karar senin ama değişmez bu böyle devam eder dersende bence geç kalma ayaklarının üstünde durabilen birisin dünyada milyonlarca insan anlaşamadığı için boşanıyo nasılki evlenmek günah değilse mutsuz bi evlilikte boşanmakta günah değil karar senin şekerim

canım niye seni böyle üzmesine boyun eğiyosun biraz güçlü olduğunu gururlu olduğunu göstersene sende kendine laf söyletme ya çok üzüldüm inşallah herşey yoluna girer:teselli:

X