Bencil kocam

Duygusallık konusunda tamamen katılıyorum. Katılaştığımın farkındayım, bunada üzümüyorum. Böyle olmamalı tabiki, bende istemezdim böyke evlilik. Ama yapmış bulundum. Nedenini bilmiyorum, boşanamadımda. İki kere avukatdan döndüm. İkinci evliliğim. İlkinde “eh be senlemimupraşıcam diip, şıp diye 4 ay sonra boşanmıştım”. Belki ondandır bu sefer hırs yapmam.
Benim eşimde işe yaradı. He canım cicimyiz şimdi? İlgiyemi boğuyor? Hayır ama o şiddetli kavgalarımız çok nadirleşti. Artık o bir söylüyor, ben ir söylüyorum, konu kapanıyor. Birşey istediğim zaman, mesela şuraya gidelim dediğimde. Hemen hala direk hayır der, ne işimiz var der. Bende önceden bağırıp çağırırdım mesela. Artık kavgalara girmiyorum. Bir baktım, yarım saat sonra gelir hadi hazırlan der. Önceden yine kavga eder, inat eder gitmezdim mesela. Sonuç yine kötü olurdu. Artık öyle yapmıyorum. Birazda insanı tanıdıkca, tepkilerini kestirmeye başlayıncada nedim “taktikmi geliştiriyor”?

İnsana bir yol bırakmıyorlar valla ya huyun değişiyor ya taktik yapıyorken buluyorsun kendini. Narsistler genelde birşey beğenmez ve kendi çıkarları için yaşarlar ve ilgiyi çok severler. Onları sindirmenin yolları kendisini değersiz hissettirmektir yani bu bensiz de yaşıyor mutlu abi falan kafasına giriyor çıldırıyor vs. Bir yandan ilgide vermek gerekiyor yakıtı gibi birşey ama bir anda tersi de davranacaksın ki sürekli senin onu onaylaman için kendini paralasın. Hep öyle yaptım işe yaradı.😂 Bir alıntı yapmak isterim.

"Narsist kişiler bazen, çekilmez denecek kadar rahatsız edici olurlar. Neden olduğu kızgınlık, sizi, onu "durdurma" isteğine itebilir. Sistematik olarak ona karşı gelmeyi, ona karşı düşmanca bir tavır sürdürmeyi, gururunu kırmayı isteyebilirsiniz. Böyle davranmak belki o an sizi rahatlatır, ancak ilişkilerinizi daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokar. Öte yandan, narsist kişi, davranışınızı haksız hatta utanç verici bulur ve onun gözünde yenilmesi gereken bir düşman durumuna düşme tehlikesiyle karşılaşırsınız. Bu konuda, daha önceki tavsiyemizi yineliyoruz: ona iltifat edin, mümkün olan her durumda onu övün, bu size eleştiri yapma "hakkı" da kazandırır. "

(Zor Kişiliklerle Yaşamak, Christophe Andre)

konu sahibi bunu okumalısın bence. K kittirikiz
Yani cidden narsist olan kişiler için geçerli. Onların evli olduğu kadınlar da onlara katlanan terk edemeyen bağımlı kadınlardır diyor mesela. Her ilgisiz ve sorumsuz insanı narsist diyemeyiz. Kişisine göre davranmaz narsist herkese karşıdır. Çocuklarına şevkatli ailesine de keza. Bir eşine ters bu adam. Kesinlikle bir profesyonel yardım alsın ki anlaşılsın neymiş.

İnsana bir yol bırakmıyorlar valla ya huyun değişiyor ya taktik yapıyorken buluyorsun kendini. Narsistler genelde birşey beğenmez ve kendi çıkarları ile yaşarlar ve ilgiyi çok severler. Onları sindirmenin yolları kendisini değersiz hissettirmektir yani bu bensiz de yaşıyor mutlu abi falan kafasına giriyor çıldırıyor vs. Bir yandan ilgide vermek gerekiyor yakıtı gibi birşey ama bir anda tersi de davranacaksın ki sürekli senin onu onaylaman için kendini paralasın. Hep öyle yaptım işe yaradı.😂 Bir alıntı yapmak isterim.

"Narsist kişiler bazen, çekilmez denecek kadar rahatsız edici olurlar. Neden olduğu kızgınlık, sizi, onu "durdurma" isteğine itebilir. Sistematik olarak ona karşı gelmeyi, ona karşı düşmanca bir tavır sürdürmeyi, gururunu kırmayı isteyebilirsiniz. Böyle davranmak belki o an sizi rahatlatır, ancak ilişkilerinizi daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokar. Öte yandan, narsist kişi, davranışınızı haksız hatta utanç verici bulur ve onun gözünde yenilmesi gereken bir düşman durumuna düşme tehlikesiyle karşılaşırsınız. Bu konuda, daha önceki tavsiyemizi yineliyoruz: ona iltifat edin, mümkün olan her durumda onu övün, bu size eleştiri yapma "hakkı" da kazandırır. "

(Zor Kişiliklerle Yaşamak, Christophe Andre)

konu sahibi bunu okumalısın bence. K kittirikiz
Yani cidden narsist olan kişiler için geçerli. Onların evli olduğu kadınlar da onlara katlanan terk edemeyen bağımlı kadınlardır diyor mesela. Her ilgisiz ve sorumsuz insanı narsist diyemeyiz. Kişisine göre davranmaz narsist herkese karşıdır. Çocuklarına şevkatli ailesine de keza. Bir eşine ters bu adam. Kesinlikle bir profesyonel yardım alsın ki anlaşılsın neymiş.
Evet yemin ediyorum cocuklarina iyi ailesine de iyi ailesine de sorun yok keza benim ailemle de sorunu yok
onun tek sorunu benimle
cok teşekkür ederim okuycam yazıyı

Eve geldi konustum bana kod göndermeye utanmiyormusundan da girdim
bizim konumuz bunla mı başladı diyor
eh geçmiş varsa onu hallet anlık içinde özür dile dedim baya kendi kendime konuştum ağlayarak sonra sizin dediklerinizi de söyledim seven böyle yapmaz turunden bebekler onun başına bırakıp odaya kilitledim kendimi

bu adam sizi manipüle de eder yani zaman zaman kendinizi sorgularsınız hatalı ben miyim diye? hatta hiç özür dilemez dimi
Çok nadir diliyor evet çok nadir de hatasını kabul ediyor ya yemin ederim düşünüyorum bende ne var böyle oldum
cirkin değilim bakımsız değilim içimden sanki canavar çıkartıyor artık

Evet yemin ediyorum cocuklarina iyi ailesine de iyi ailesine de sorun yok keza benim ailemle de sorunu yok
onun tek sorunu benimle
cok teşekkür ederim okuycam yazıyı
Eve geldi konustum bana kod göndermeye utanmiyormusundan da girdim
bizim konumuz bunla mı başladı diyor
eh geçmiş varsa onu hallet anlık içinde özür dile dedim baya kendi kendime konuştum ağlayarak sonra sizin dediklerinizi de söyledim seven böyle yapmaz turunden bebekler onun başına bırakıp odaya kilitledim kendimi

Aslında konuşta bu şekilde değil. Kendini ifade ederken ağlama asla. Bu duygu sömürüsü gibi algılanır cazibeni karizmanı koruman lazım.
Bu tipte birine soğukkanlı konuşcaksın. Özür dile dememen lazım mesela koca adama. Yada seven insan böyle yapmaz direkt sevmeyi bilmiyorum deyip çıkıyor işin içinden zaten kendini suçlu bulmuyor ki canımcım bundan sonra eski kittirikiz yok de karşında iş bölümü yapacağız bana şu şu lafları birdaha edemezsin deyip öncelikle özsaygını bir tazele. Sorun bulduğun herşeyi anlat empati yapmasını iste sonra terapiste gidelim de çünkü sağlıklı bir psikolojimiz olması gerekiyor 3 çocuğumuz var dersin.
Ve önceden böyle değildin deyip onun kendisi ile yüzleşmesini sağla ki gitmeyi düşünsün.

Anlattıklarınızda siddet dışında çoğu şey aynı ve biz daha çok genciz
maddi açıdan aslında bir sıkıntım yok sadece sevgim dışında belli başlı bir kaç sebebim var ayrılmamak için belki son bir çözüm bulabilirim diye yazmıştım ama maalesef hepiniz aynı şeyi yazdiginiza göre çözüm yok
Evlenmeden önce size karşı nasıldı? Sevgi bilmiyormus madem. Hiç ilgi sevgi yokken evlilikmi yaptınız?

Merhaba
kk önüme gelince ne yapacağımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim çünkü artik ne yapacağımi bilmiyorum.
üçüz bebeklerim var 7 yillik evliyim
Sorun kocam ve ben artık onunla savasmaktan yoruldum.
Ağlayarak yazıyorum nasil toparlayacagimi da bilmiyorum açıkçası, kocamin narsistmi bencil mi oldugunu dâhi çözemiyorum,
psikolok , aile terapisti gidelim diye yırtınıyorum gitmiyor da.
Aslinda sorunumuzu çözmek için uğraşan hep benim, ve bu beni yoruyor.
1.5 yaşında üç tane bebek var evde koşturan hep benim onun canı isterse yardım ediyor sonrasinda hep oyun oynuyor.
Evden çalıştığı için rahat,
artık bana yardım etmesini istemiyorum beni elestirmesin yeter
Sürekli herseyime laf ediyor, insanlık hali birseyi yanlış yapsam onun için triplere giriyor. Arabasini çizdim diye saymadıgini bırakmadı haklı olduğunu söyleyince de sakinlesmiyor.
Surekli ağzında Gerizekali aptal havada uçuşuyor. Artik sakinlikle karşılayamıyorum bu durumu
Sonrasinda hiç bisey olmamış gibi gelip konuşuyor özür dahi dilemiyor
bir saat önce kavga ettik bana sus seni duymak istemiyorum bebeği hazırla anneme götürcem dedi.
Bende arabayi bırak diğerini al ben arkadaşlarımla bulusacagim deyince
evde kal yemek yap dedi şok oldum bu üslubu üzerine. Bağırdım çağırdım ama duyan yok ben bedava temizlikcin değilim senin diye saydirdim ama
beni umursamiyor başı ağrısın istemiyormuş söyledi ve gitti.
Bilmiyorum toparlayarak yazamadım belki ama genel anlamda beni sürekli elestiren ve beni degersiz kılan biriyle beraberim aslında cinsellik konusu zaten yok
ben yanına gidersem oluyor ama ben de gitmiyorum oda bitti artık.
Bir hafta önce ağlayarak anlattım dertleri mi ayrılmak istedim bir erkek nasıl cinsellik düşünmez başkası varsa ayrılalım dedim seni seviyorum ama ben böyleyim sevgi nedir bilmiyorum dedi.
Ama bebeklerine olan sevgisini görünce çözemiyorum onu
Aslinda ben güçsüz bir kadin değilim ama ayrılmak benim için çözüm değil
ayrılmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum
Evet ayrılmayın.sonunda kötü hastalığa yakalanirsiniz.haberiniz olsun.bizdede var böylesi.ben uyarımı yapayım da.

Evlenmeden önce size karşı nasıldı? Sevgi bilmiyormus madem. Hiç ilgi sevgi yokken evlilikmi yaptınız?
Sevgiliyken ilgiliydi aslında nisanliyken aileler yuzunden berbat geçti ama evlenince gene iyiydi
aslinda hiç sevgi sözcüğü kullanmaz baskasinin söylediği aşkım canım cicim sevmez kullanmaz sadece zehros diye konuşur ismimi kısaltarak yani
ama dediğim gibi sevdigini söylemese dahi bir şekilde hissediyordum
eve gelirken beni düşünüp biseyler alırdı çalıştığım için elinden gelen yardımi yapardı beraber yemek yapardik felan
romantik değil ama ince dusunceleri vardı bana göre
şimdi hiç biri yok çalışmıyorum bebeklerden sonra diye evde hiç bir şekilde yardım etmiyor soylenince de şu evde ne var olayları gözünde büyütüyorsun diyor
dediğim gibi eskiden saygı konusunda çok ilerdeydi şimdi bakıyorum da bana soylediklerini benim hatam olduğu için söylemiş oluyor o yüzden asla pişman değil
söylediği bu

Aslında konuşta bu şekilde değil. Kendini ifade ederken ağlama asla. Bu duygu sömürüsü gibi algılanır cazibeni karizmanı koruman lazım.
Bu tipte birine soğukkanlı konuşcaksın. Özür dile dememen lazım mesela koca adama. Yada seven insan böyle yapmaz direkt sevmeyi bilmiyorum deyip çıkıyor işin içinden zaten kendini suçlu bulmuyor ki canımcım bundan sonra eski kittirikiz yok de karşında iş bölümü yapacağız bana şu şu lafları birdaha edemezsin deyip öncelikle özsaygını bir tazele. Sorun bulduğun herşeyi anlat empati yapmasını iste sonra terapiste gidelim de çünkü sağlıklı bir psikolojimiz olması gerekiyor 3 çocuğumuz var dersin.
Ve önceden böyle değildin deyip onun kendisi ile yüzleşmesini sağla ki gitmeyi düşünsün.
Ağlamadan konuşmalıydım haklısın ama yapamadım baya dolmuşum
şimdi bebekleri uyutuyorum anca yazabildim
odaya kendimi kilitleyince geldi konuşmak istedi
terapisti söyledim dedi sen git ben gitmem
Beni bu halimle kabul et ben buyum dedi
bende seni fiziken her halinle kabul ederim ama söylediklerin kolay şeyler değil benimde ilgiye şevkate ihtiyacım var daha 29 yaşımdayim ruhum çoktu artık felan baya konustum bana dediği şey bizim ilk kavgamız değil ki biz çözemedik bazı şeyleri eh bunlarimi ezberleyelim
çözemedik dediği şeyleri söylesem ceviz kabuğunu doldurmaz
dedi sen git once kendinin hatalarini gör benim hatalarim da şeymiş herseyi gözümde buyutuyormusum spor yapmayı bırakmışım
bebeklerin peşinde koşarken kendime bakamıyorum spora zaman kalsın istiyorsan yardım et dedim neyse özür dilemedi ama alttan aldı barıştık
beni kaybetmek istemiyorsan gidersin dedim ki senin soylediklerini de bir şekilde söylerim çok iyi
yemek felan da yapmadım ben hizmetci degilim yoruldum tekrarlamaktan deyince kim sana hizmetci gözüyle bakti ne hizmetcisi felan dedi gitti dışarıdan aldı yemegi sonrasında Pek konuşmadım yorulmusum yeminle
ha bu arada tekrar çok teşekkür ederim sana ve hepinize

Merhaba
kk önüme gelince ne yapacağımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim çünkü artik ne yapacağımi bilmiyorum.
üçüz bebeklerim var 7 yillik evliyim
Sorun kocam ve ben artık onunla savasmaktan yoruldum.
Ağlayarak yazıyorum nasil toparlayacagimi da bilmiyorum açıkçası, kocamin narsistmi bencil mi oldugunu dâhi çözemiyorum,
psikolok , aile terapisti gidelim diye yırtınıyorum gitmiyor da.
Aslinda sorunumuzu çözmek için uğraşan hep benim, ve bu beni yoruyor.
1.5 yaşında üç tane bebek var evde koşturan hep benim onun canı isterse yardım ediyor sonrasinda hep oyun oynuyor.
Evden çalıştığı için rahat,
artık bana yardım etmesini istemiyorum beni elestirmesin yeter
Sürekli herseyime laf ediyor, insanlık hali birseyi yanlış yapsam onun için triplere giriyor. Arabasini çizdim diye saymadıgini bırakmadı haklı olduğunu söyleyince de sakinlesmiyor.
Surekli ağzında Gerizekali aptal havada uçuşuyor. Artik sakinlikle karşılayamıyorum bu durumu
Sonrasinda hiç bisey olmamış gibi gelip konuşuyor özür dahi dilemiyor
bir saat önce kavga ettik bana sus seni duymak istemiyorum bebeği hazırla anneme götürcem dedi.
Bende arabayi bırak diğerini al ben arkadaşlarımla bulusacagim deyince
evde kal yemek yap dedi şok oldum bu üslubu üzerine. Bağırdım çağırdım ama duyan yok ben bedava temizlikcin değilim senin diye saydirdim ama
beni umursamiyor başı ağrısın istemiyormuş söyledi ve gitti.
Bilmiyorum toparlayarak yazamadım belki ama genel anlamda beni sürekli elestiren ve beni degersiz kılan biriyle beraberim aslında cinsellik konusu zaten yok
ben yanına gidersem oluyor ama ben de gitmiyorum oda bitti artık.
Bir hafta önce ağlayarak anlattım dertleri mi ayrılmak istedim bir erkek nasıl cinsellik düşünmez başkası varsa ayrılalım dedim seni seviyorum ama ben böyleyim sevgi nedir bilmiyorum dedi.
Ama bebeklerine olan sevgisini görünce çözemiyorum onu
Aslinda ben güçsüz bir kadin değilim ama ayrılmak benim için çözüm değil
ayrılmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum
Ayrılmak istemiyorsanız ne gibi bir cevap, çözüm bekliyorsunuz? Olur böyle şeyler diyip teselli mi edelim? İki seçeneğiniz var:
Ya bu adamdan boşanmazsanız, 3 tramvatik çocuk büyütürsünüz. Evinizde sevgi saygı olmaz, her gün bardaklar havada uçuşur kavga kıyamet yaşar gidersiniz
Ya da ayrılıp bu adamdan kurtulursunuz

Ayrılmak istemiyorsanız ne gibi bir cevap, çözüm bekliyorsunuz? Olur böyle şeyler diyip teselli mi edelim? İki seçeneğiniz var:
Ya bu adamdan boşanmazsanız, 3 tramvatik çocuk büyütürsünüz. Evinizde sevgi saygı olmaz, her gün bardaklar havada uçuşur kavga kıyamet yaşar gidersiniz
Ya da ayrılıp bu adamdan kurtulursunuz
Daha bardak tabak havada uçuşmuyor o raddeye gelmedik gelecez belki de bilmiyorum
evet ayrılmak istemiyorum diye konu açmam yasakmı napim Allah aşkına zaten ne yapacağımı bilmiyorum belki çıkış yolu vardır diye yazıyorum
çocuklarım travmatik olsun istemem asla ama üç bebekle de yeni bir hayat ha deyince kurulmuyor eskiden olsa dik baslilik yapardim artık herseyi düşünmek zorundayim bosanma dahilinde olsam bile zaten bebekleri alamam Türkiye de değilim babasinin Uzerine bebeklerim maalesef zor dayım

Daha bardak tabak havada uçuşmuyor o raddeye gelmedik gelecez belki de bilmiyorum
evet ayrılmak istemiyorum diye konu açmam yasakmı napim Allah aşkına zaten ne yapacağımı bilmiyorum belki çıkış yolu vardır diye yazıyorum
çocuklarım travmatik olsun istemem asla ama üç bebekle de yeni bir hayat ha deyince kurulmuyor eskiden olsa dik baslilik yapardim artık herseyi düşünmek zorundayim bosanma dahilinde olsam bile zaten bebekleri alamam Türkiye de değilim babasinin Uzerine bebeklerim maalesef zor dayım
Nasıl babasının üzerine? Anneleri olarak siz görünmüyor musunuz?

Nasıl babasının üzerine? Anneleri olarak siz görünmüyor musunuz?
Ya burda yaşadığımız ülkenin vatandaşı olan eşim o yüzden direk onun üzerine ben anneleri olarak görünüyorum ama mahkeme ilk olarak kendi vatandaşına verebiliyor aman oraya gelene kadar çok islerim var sebeblerim var o yüzden ayrılmayı en son çare görmüştüm zaten

Ağlamadan konuşmalıydım haklısın ama yapamadım baya dolmuşum
şimdi bebekleri uyutuyorum anca yazabildim
odaya kendimi kilitleyince geldi konuşmak istedi
terapisti söyledim dedi sen git ben gitmem
Beni bu halimle kabul et ben buyum dedi
bende seni fiziken her halinle kabul ederim ama söylediklerin kolay şeyler değil benimde ilgiye şevkate ihtiyacım var daha 29 yaşımdayim ruhum çoktu artık felan baya konustum bana dediği şey bizim ilk kavgamız değil ki biz çözemedik bazı şeyleri eh bunlarimi ezberleyelim
çözemedik dediği şeyleri söylesem ceviz kabuğunu doldurmaz
dedi sen git once kendinin hatalarini gör benim hatalarim da şeymiş herseyi gözümde buyutuyormusum spor yapmayı bırakmışım
bebeklerin peşinde koşarken kendime bakamıyorum spora zaman kalsın istiyorsan yardım et dedim neyse özür dilemedi ama alttan aldı barıştık
beni kaybetmek istemiyorsan gidersin dedim ki senin soylediklerini de bir şekilde söylerim çok iyi
yemek felan da yapmadım ben hizmetci degilim yoruldum tekrarlamaktan deyince kim sana hizmetci gözüyle bakti ne hizmetcisi felan dedi gitti dışarıdan aldı yemegi sonrasında Pek konuşmadım yorulmusum yeminle
ha bu arada tekrar çok teşekkür ederim sana ve hepinize

Rica ederim canım. Ama çok gıcık ya ne demek spor yapmıyorsun ya konuyu nerden nereye çekmiş millet 1 bebekle baş edemiyor 3 bebekle nasıl yapabilirsin onların peşinde koşmaktan. İşin ucundan tutsun iyi demişsin.
Sen git spora oda bebeklere baksın evde. Tamam anlaşalım o halde dersin.
Ne sanıyor bu çocuk bakmayı ekstra ev işleri derken saat bile yetmez insana.
Özür dilemesine takma boşver yola getir böyle yavaş yavaş.

Rica ederim canım. Ama çok gıcık ya ne demek spor yapmıyorsun ya konuyu nerden nereye çekmiş millet 1 bebekle baş edemiyor 3 bebekle nasıl yapabilirsin onların peşinde koşmaktan. İşin ucundan tutsun iyi demişsin.
Sen git spora oda bebeklere baksın evde. Tamam anlaşalım o halde dersin.
Ne sanıyor bu çocuk bakmayı ekstra ev işleri derken saat bile yetmez insana.
Özür dilemesine takma boşver yola getir böyle yavaş yavaş.
Valla tam öyle yeri geliyor tuvalete gitmeye zaman bulamıyorum bebekleri tutmak zor ki artık yurume asamasindalar
Sana yemek yapıp herseyini yaptığıma şükret kendime zaman bulamıyorum da dedim
tam Bir bencil olduğunu anladım artık takmiycam dün yaşadıklarımdan sonra da dört dörtlük olmak için çabalamayı bırakmaya karar verdim kendimi yıpratıyorum ama gören yok o yyüzden bakalım iyi bir terapist bulmam lazım
ve dediğin gibi artık yola getirmeye çalışacagim

Eşiniz şükürsüz bir insan Allah’ın ne kadar sevgili kuluymuş ki Allah ona böylesine bir eş ve de üç evladı aynı anda nasip etmiş. Kıymet bilse keşke

X