Beni kopyalayan esimin eski sevgilisi

Benim bir arkadaşım vardı , eski sevgilisi yeni sevgilisini İnstagramdan takip ediyormuş, o zamanlar hiyasine bakanların bildirimi gidiyormuş. Sonra yeni sevgili de sizin gibi eski sevgiliyi gizli bir hesap açıp takip etmiş, hatta sanal arkadaş olmuşlar. Arkadaşım bunları öğrenince “bu manyaklarla mı uğraşacağım” dedi. Sevgilisinden de ayrıldı☺️ Boş şeylerle uğraşmayın.
Adam ayrılmasa ilişki garip bir yere doğru gidiyormuş :KK70:

Yaptığı şeyleri sadece kendisi yapıyor sanıyor. Ben de kendime çiçek alırım. Yılbaşı öncesi kokina aldım mesela. Daha yeni kurudular, öyle attım. Denk gelse bu ara yine alırım. İki üç sene önce çelik pipet modaydı, şimdi cam pipet. Hepsi de bende var. Bi dk, yoksa??🧐🤣🤣
Hep cam pipetim olmadığı içim fenomen olamiyorum. Şuan bir aydınlanma yaşadım 🤪

Belki tesadüftür belki de gerçekten taklit ediyordur iki ihtimalde var. Bence siz hesabınızı gizleyin herkese açık olmasın. Eşinizin eski sevgilisinin profiline de bakmayın, stalk yapmak gerçekten enerji düşüren bişey. Geçmiş gitmiş zaten ortada iyi giden bir şeyler olsaydı eski sevgili olmazdı demekki bir şeyler yolunda gitmemiş ki bitmiş. Kendisi de evlenmiş zaten. Sizde evlenmişsiniz herkes yoluna bakar bu saatten sonra.

Öncelikle kadın o maili attıysa bir dayanağı vardır, zannetmiyorum ki şu anki eşiniz, o zamanki sevgiliniz o kadar masum olsun. O mailin öncesinde muhakkak bir temasları olmuştur sizin bilmediğiniz... Ve şu bir gerçek, evleneceğiniz adamın sizden önceki ilişkisini 1 kere detaylıca konuşmak gerekiyor, ne zaman ve ne sebepten ayrılmışlar... eğer ciddi bir ilişkiyse ve sizinle başlamadan yakın zamanda ayrıldıysa, o evlilik kuvvetle muhtemel ah üzerine kuruluyordur. Bu sözüm size değil, genel yorumum, ciddi ilişkiden çıkan insanla min 6 ay ilişkiye başlamamak, hadi başlandı hızlı bir evlilik kararı almamak gerektiği yönünde...

Taklit konusundaysa, şöyle bir durum var ki herkesin bir tarzı var, eşinizinde beğendiği bir kadın tarzı var demek ki...ciddi ilişkinin üzerine denk geldiyseniz hele ki, bırakın tarzlarınızın benzemesini, görsel olarak bile benziyorsunuzdur kadınla, çünkü erkeklerin eski sevgililerine benzeyen kadınlarla evlendiği çok örnek var..Sizin tarzınızın-beğenilerinizin bu kadınla benzer olması çok garip gelmedi o yüzden...Tabii şu an herkesin aldığı yaptığı şeyler aşağı yukarı aynı, bu da etkili olabilir sizin konunuzda. Belki o da sizin onu taklit ettiğinizi düşünüyordur. Olan olmuş biten bitmiş, stalku bırakmanız ruh sağlığınız için yararlı olacaktır.

Esinizi geri elde etmek degil de hani kadinlar hoslandiklari tipteki adamlarin begendigi tip olmak ister ya. Esinizi kafasinda oyle ulasilmaz bir yere koymus olabilir. Dolayisiyla esinizin begendigi tip siz oldugunuz icin sizin gibi gorundugu zaman esinize benzeyen erkeklerin ilgisini cekecegini dusunuyor olabilir ve bu onu daha iyi hissettiriyordur. Bence gecici bir durum cok takmayin.

Biri başka birini kıskanınca taklit edebilir. Kız sizi kıskanmış muhtemelen ve sizin onun hesabına baktığınızı tahmin etmiyor olabilir. O yüzden harfi harfine taklit etme rahatlığı gösteriyordur

Bir ilişkide eski sevgililer neden konuşulur? “Benimki buydu, seninki şu..” Günah çıkarma seansı gibi bir şey mi?
Eşimin eski sevgilileri kim bilmiyorum ki stalklayıp staklamadıklarını bileyim. Ama hepsiyle medeni bir şekilde ayrılmayı becerebilmiş ki kimse bizi rahatsız etmedi.
Bir de hesabınızı kitlerseniz sizi kimse “Taklit” edemez. Sonuçta fenomen filan değilsiniz heralde açık hesabınız olsun, internetten para kazanasınız. Hadi açık hesap yaptınız bari hafiye gibi sizde onu staklamayın. Ay ne Z kuşağı işler 😂

Merhaba,

Esimle tanistigimizda hic eski sevgili derdi yoktu. Ne ben onun gecmisi ile ilgilendim, ne o benimki ile. Yaklasik 5 ay tanismaya basladiktan sonra bana eski sevgilisi ona mail yazdigini anlatti. Esimi merak etmis nasilmis diye sormak icin. Esimde pek ilgilenmedi, sevgilisi oldugunu ve ona bir daha yazmamasini söyledi. Bende onun icin basta hic takmadim ve o konu beni fazla ilgilendirmedi. Esimle her sey daha ciddi olmaya basladiginda o kizi arastirmayi düsündüm ve sosyal medyada buldum.

Kendisinin üc senedir evli oldugunu anladim ve birden onun benim sevgilime mesaj yazmasi beni cok rahatsizlandirdi. Yinede fazla dikkate almadim sadece bana cok garip geldi.

Bir kac aydir sosyal medyayi cok aktif kullanmaya basladim ve acik paylasim yapiyorum. Ve niye bilmiyorum ama eski sevgilisinin hesabini izlemeye basladim ve fark ettim ki benim yaptiklarimin hepsini taklit ediyor. Gittigim yerleri, yedigim ve hazirladigim seyleri, kullandigim tabaklari, bardaklari hatta ayni kahve makinasini. Bir gün kendime cicek aldim, ertesi gün cicekciden kendine cicek alacagi icin resim koymus. Kullandigim cam pipetlerin bile aynisi kullaniyor. Resimlerimin altinda paylastigim sözlerin bile aynisini kullaniyor ve bunu bir kac aydir yapiyormus. Basta tesadüf diyordum ama bu kadar tesadür olamaz. Yoksa ben mi abartiyorum?

Kadinin amacini anlamadim. Bu durumu yasayan var mi? Yani kendiside evli ve esiyle cok mutlu kareler paylasiyor onun icin ben anlamiyorum..
Siz niye bakıyorsunuz ki eşinize güveniyorsanız mesele yok

X