Beyaz Dişler için özel karışımlar...Paylaşalım

asam selam tarifi ben yaptim kusura bakmayin herkezde ayni sey olacak deyil ama icim disima cikti derler ya
mahvoldum istifra mide bulantisi cok igrenc oluyor ya tarcini cilt icin felan cok iyi ama dis bana iyi gelmedi.

Selam kızlar,
Beyaz dişlere sahip olmak için yıllar önce şap denemiştim. (Bir kitapta yazıyordu)

baharatçılarda rahatlıkla bulabileceğiniz bir miktar şap alıyorsunuz. bunu tencerede yada tavada v.s. yakıyorsunuz. (hiç bir şey katmadan) şap yandıkça beyaz toz halini alıyor ve bununla dişlerinizi fırçalıyorsunuz. sonucu oldukça etkili. yalnız, ağzınız bir tuhaf oluyor :bbo: benden söylemesi.
(kulaklarımı çınlatmayın yani :1no2: )

:1rolleyes:

ağızda tuhaf ve hoş olmayan tat bırakıyor. değişik bir tat :1shok: tarifi mümkün değil :1no2: ama sızlama yada minelerime zarar verdiğine dair bir his duymadım.
beyazlatma konusunda çok etkili. zararlı mı bilmem ama karbonat gibi bişey oluyo. diş minelerine elbette zarar verebilir. bu konuda fikrim yok. o yüzden çok fazla denenmesi taraftarı değilim.
Kaynağı da vereyim. Pamuk Yayıncılığın çıkardığı Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi.
hatta size burda diş ağartmayla ilgili maddelerin hepsini yazayım.

1. sirke ile şaptan bir mayi yapılarak fırça ile dişlere sürülür.
  2. şap ve tuz yakılır, elde edilen madde fırça ile dişlere sürülür.
  3. yanmış şap tozu firça ile dişlere sürülür.
  4. kükürt yağı sürülür.
  5. şap, yakılmış ceviz kabuğu eritilerek dişlere sürülür.
Ben sadece denediğim ve sonucunun etkili olduğu maddeyi sizlere paylaştım. a.s

Son düzenleyen: Moderatör:
:) arkadaşım şap hapisanelerde yurtlarda yemeklerin içine katılır..:) cinsel isteği öldürsün diye:) dişlere iyi geldiğini ilk senden duydum vallahi... evli arkadaşlarım kullanmasın bari:)))))))

:) arkadaşım şap hapisanelerde yurtlarda yemeklerin içine katılır..:) cinsel isteği öldürsün diye:) dişlere iyi geldiğini ilk senden duydum vallahi... evli arkadaşlarım kullanmasın bari:)))))))

canım bende senin bildiğin gibi biliyrum.yurtlarda,askeriyede,hapisanelerde kullanılan cinsel istediği azaltmak için kullanılan bir madde.ama dişlerimize zarar vermesin.senin dişlerde çizilme,sızlama gibi şeyler oldumu.

karbonat limon suyu macun canım bende böyle biliyorum görmelisiniz bembeyaz oldu dişlerim çok kalıcı diş rengini açıyor süper bişe tavsiye ederim mutlaka uygulayın :)

X