Beyaz eşya ve koltuk takımı derdi

Ktrmtm

Değişik bir psikoloji, bir felsefe idiotloji.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
3.298
6.455
26
Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığındayım bu aralar beyaz eşya ve koltuk takımı almak için araştırma yapıyorum. Ama sanki dipsiz bir denizde yüzüyor gibiyim bu da inanılmaz stres yapıyor bende. Bir sizlere tecrübelilere sormak istedim. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi beni düşündürüyor. Bunları alırken dikkat etmem gereken nedir? Hangi markanın hangi ürünü daha iyidir?
Koltuk takımında hangi marka ve ne gibi özelliklere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim.

Koltuklarını bir mobilya ustasinin kizi olarak söylüyorum sakin keten ya da deri alma beybifest diye kumas var ondan al saticilara aldanma aldatirlar satmak icin mümkünse İnegöl falan tercih et pisman olmazsin beyaz esya profilo kullaniyorum asiri memnunum ama beyaz esya biraz sans isi diyorlar bilemiycem bende bir senelik falan evliyim ama kendim memnunum mobilya da dikkat etmen gereken sey kumaşı bin pisman olursun sonrasinda söyleyim

Koltuklarını bir mobilya ustasinin kizi olarak söylüyorum sakin keten ya da deri alma beybifest diye kumas var ondan al saticilara aldanma aldatirlar satmak icin mümkünse İnegöl falan tercih et pisman olmazsin beyaz esya profilo kullaniyorum asiri memnunum ama beyaz esya biraz sans isi diyorlar bilemiycem bende bir senelik falan evliyim ama kendim memnunum mobilya da dikkat etmen gereken sey kumaşı bin pisman olursun sonrasinda söyleyim
Teşekkür ederim ben de Ankara/Siteler'e bakmayı planlıyorum. Boshu herkes övüyor ama ben nedense hiç güvenmiyorum hem parçası pahalı diye yanaşmak istemiyorum.

Aşırı büyük ve fazla eşya doldurmamak en önemli ipucu bence . Ben koltuk takımımı 2 sene sonra değiştirmek zorunda kalmıştım.
Beyaz eşyada Bosch markasından çok memnunum . Ama aynı model alsanız bile şans işi gerçekten. Bilindik markalardan ( bosch profilo vs ) beğendiğinizi alın .

Aşırı büyük ve fazla eşya doldurmamak en önemli ipucu bence . Ben koltuk takımımı 2 sene sonra değiştirmek zorunda kalmıştım.
Beyaz eşyada Bosch markasından çok memnunum . Ama aynı model alsanız bile şans işi gerçekten. Bilindik markalardan ( bosch profilo vs ) beğendiğinizi alın .
Mesela çamaşır makinesinde kilo olarak 9 kilo dendi. Onu cebe attım. Program veya sıkma devri olarak en çok nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim ben de Ankara/Siteler'e bakmayı planlıyorum. Boshu herkes övüyor ama ben nedense hiç güvenmiyorum hem parçası pahalı diye yanaşmak istemiyorum.
Vallahi beyaz esya konusunda bilgim yok ama dedigim gibi mobilyada düğmeli koltuk chester ve bu keten deri kumaslardan uzak durun yeter birde cok buyuk kaba esyalar tercih etmeyin derim İnegöl kullaniyorum cok memnunum

önceliklerinizin ne olduğuna, bütçenize göre değişir. kaliteli olsun gittiği yere kadar götürsün istiyorsanız daha ağır, kaliteli materyallerden yapılan mobilyaları tercih edin. ama güzel gözüksün 5-10 sene sonra sıkılır değiştirmek isterim derseniz vivense gibi yerlerde satılan nispeten daha uygun fiyatlı ürünler var onları değerlendirebilirsiniz. ikea her zaman bir seçenek olarak aklınızda bulunsun

kumaş için yazılmış, kadife gibi kumaşlarom temizliği çok kolay oluyor ama teddy, keten, şönil vb kumaşlar kolay silinmiyor maalesef. tüylenme problemi de olabilir ileride. ben iki çocukluyum, mobilya bakarken sırt yastıklarının sabit olmasını da isterim çünkü diğer türlü çocuklar çok döküp dağıtıyor ama bu sizin için sonraki mesele.

Vallahi beyaz esya konusunda bilgim yok ama dedigim gibi mobilyada düğmeli koltuk chester ve bu keten deri kumaslardan uzak durun yeter birde cok buyuk kaba esyalar tercih etmeyin derim İnegöl kullaniyorum cok memnunum
Teşekkür ederim aklıma not ettim sağ olun ❤️❤️❤️

önceliklerinizin ne olduğuna, bütçenize göre değişir. kaliteli olsun gittiği yere kadar götürsün istiyorsanız daha ağır, kaliteli materyallerden yapılan mobilyaları tercih edin. ama güzel gözüksün 5-10 sene sonra sıkılır değiştirmek isterim derseniz vivense gibi yerlerde satılan nispeten daha uygun fiyatlı ürünler var onları değerlendirebilirsiniz. ikea her zaman bir seçenek olarak aklınızda bulunsun

kumaş için yazılmış, kadife gibi kumaşlarom temizliği çok kolay oluyor ama teddy, keten, şönil vb kumaşlar kolay silinmiyor maalesef. tüylenme problemi de olabilir ileride. ben iki çocukluyum, mobilya bakarken sırt yastıklarının sabit olmasını da isterim çünkü diğer türlü çocuklar çok döküp dağıtıyor ama bu sizin için sonraki mesele.
Teşekkür ederim gerçekten yoluma ışık oluyorsunuz ❤️❤️

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığındayım bu aralar beyaz eşya ve koltuk takımı almak için araştırma yapıyorum. Ama sanki dipsiz bir denizde yüzüyor gibiyim bu da inanılmaz stres yapıyor bende. Bir sizlere tecrübelilere sormak istedim. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi beni düşündürüyor. Bunları alırken dikkat etmem gereken nedir? Hangi markanın hangi ürünü daha iyidir?

Teşekkür ederim.
Bütçe nedir? Teknoloji ile ara nasıl? Yerli marka mı yabancı marka mı istiyorsunuz? Beklentiniz ne? Mesela çamaşır makinesinden yola çıkalım, örneğin yorgan yıkasın mı?😁 kaç parça beyaz eşya ve koltuk takımı alınacak(spor, klasik, avangart, köşe ...)?
Eşyalar kiralık için mi kendi evinizde sabit mi duracak, kiralık olsa da iyisini mi alacağım diyorsunuz her şey etken burda bir şey önerirken ...
Her şeyi sabit bir yerden mi almak istiyorsun yoksa farklı marka olsa da gözüme batmaz mı diyorsun biri beko biri mielle gibi gibi...

örneğin alfemo’dan 10 yıl önce bazalı koltuk takımı ve yemek odası aldık, dokunduğunuz zaman kalitesi anlaşılıyor zaten. o dönem mondi’den filan fazla para verdik tabi. senelik kaç kere silmeye rağmen ne kumaşı aşındı, ne once yüke rağmen bazası yıprandı. yeni gibi duruyor her şeyiyle. arada diğerlerinden daha pahalı olan ama aldığı parayı hak eden fiyat/performans markalar oluyor onları öneririm

Bütçe nedir? Teknoloji ile ara nasıl? Yerli marka mı yabancı marka mı istiyorsunuz? Beklentiniz ne? Mesela çamaşır makinesinden yola çıkalım, örneğin yorgan yıkasın mı?😁 kaç parça beyaz eşya ve koltuk takımı alınacak(spor, klasik, avangart, köşe ...)?
Eşyalar kiralık için mi kendi evinizde sabit mi duracak, kiralık olsa da iyisini mi alacağım diyorsunuz her şey etken burda bir şey önerirken ...
Her şeyi sabit bir yerden mi almak istiyorsun yoksa farklı marka olsa da gözüme batmaz mı diyorsun biri beko biri mielle gibi gibi...
Soru bombardımanı ahahahahah
Sınırlı bir bütçe ayırmadık, orta segment fiyat performans ürünü bakıyorum.
Yerli yabancı marka fark etmez. Kira olacak ev ama sonra kendi evimizi alma planımız var. Beklentim perde yıkasın yorgan battaniye yıkasın. Spor koltuk takımı köşe olmasın. Farklı marka olabilir bence her markanın uzmanlık alanı farklı 🤣 böyle düşününce ne çok parametre varmış vay be

örneğin alfemo’dan 10 yıl önce bazalı koltuk takımı ve yemek odası aldık, dokunduğunuz zaman kalitesi anlaşılıyor zaten. o dönem mondi’den filan fazla para verdik tabi. senelik kaç kere silmeye rağmen ne kumaşı aşındı, ne once yüke rağmen bazası yıprandı. yeni gibi duruyor her şeyiyle. arada diğerlerinden daha pahalı olan ama aldığı parayı hak eden fiyat/performans markalar oluyor onları öneririm
İşte o fiyat performans ürünlerini bulabilsem hiç para derdim değil alırım

Mobilyada enza çok uzun ömürlü ama bir o kadar da pahalı. Ben kelebek ve Doğtaş’tan aldım şuan memnunum. Beyaz eşyada çamaşır makinesi Samsung bulaşık buzdolabı vs Bosch, baya memnunum iki markadan da. Kullanan diğer tanıdıklarım da çok uzun ömürlü olduğunu söylediler

Merhaba hanımlar,

Teşekkür ederim.
Beyaz eşya ve tv yi LG almıştık 6 yıl oldu sadece tv nin ledleri gitti bir de aşırı yavaşladı televizyon , diğerleri sağlam hic tamir vs gerekmedi henüz, tv de LG iyi değilmiş

Beyaz eşya ve tv yi LG almıştık 6 yıl oldu sadece tv nin ledleri gitti bir de aşırı yavaşladı televizyon , diğerleri sağlam hic tamir vs gerekmedi henüz, tv de LG iyi değilmiş
Tv izleyen biri değilim muhtemelen onu almayacağız da diğer beyaz eşyalarda ise ilk kez lg duydum. Allah nazarlardan saklasın valla 🤣

Bosch, profilo, siemens, arçelik bunlar aynı. Zaten makinenin tipine bakınca bile anlaşılıyor. Biz Alman üretimi olanları tercih ettik. Mesela bosch un her ürünü alman üretimi değilmiş. Aynı şekilde diğeri de öyle. Tek tek araştırdık. Siemens den Almanya üretimi olanı aldım. Herhangi bir sorun yaşamadık. Çamaşır makinesini kg ne kadar çok alırsanız o kadar iyi. Bulaşık makinesi benim için çok programlı olması önemli değil. Ve garantileri ek ücret verip uzatırsanız sizin için daha iyi olur

beyaz eşyada siemens ve bosch kullanıyorum bu ikisi ve profilo aynı fabrikadan üretim zaten. ben memnunum 5 senelik evliyim hiçbirinde problem yaşamadım çok şükür.
biraz şans biraz da bütçe mesekesi bunlar. bulaşık makinesi 3-4 program yeterli ben 3 programdan fazlasını kullanmıyorum. sadece alt- sadece üst çalıştırma ya da bebek programı falan var hiç kullanmadım. genelde eko ya da acelem varsa 1 saatlik programı kullanıyorum. ben kaşıklığını üstte tek tek yerleştirmeli aldım başta zorlanıyordum şimdi kaşıkları bir tarafa çatalları bir tarafa koyuyorum toplarken aşırı rahat oluyor. kaşıklığı altta tercih edersem aşağıyı daraltmış olurum diye düşünmüştüm.

çamaşır makinesinde 9 kg seçtim büyük kalın bir battaniyem var ve ince yorganlar onları yıkıyorum belki senede 1 defa. çok şart değil ama daha az kg ile arasında fazla bi fiyat farkı yoktu diye bunu almıştım. devir falan önemli değil çünkü aşağı yukarı her makinenin devri derecesi aynı ve seçtiğin programlar otomatik ayarlıyor.

koltuk takımı için ben gözüme güzel geleni tercih etmiştim hala kullanıyoruz ama salon takımından bir tık şikayetçiyim yayları çok ses yapmaya başladı 🥴 hiç araştırmak ya da bunun için nasıl bir mobilya seçmeliyim aklıma gelmedi. enza’dan almıştım. kumaşının türünü de bilmiyorum ya. temizliği konusunda sorun yaşamıyorum bir şey dökülünce siliyorum bir de elektrik süpürgesi ile süpürüyorum. 1-2 yılda bir temizletiyorum koltuk temizleyecek enerjiyi kendimde bulamıyorum 🙈

Tv izleyen biri değilim muhtemelen onu almayacağız da diğer beyaz eşyalarda ise ilk kez lg duydum. Allah nazarlardan saklasın valla 🤣
Amin 🙄 çok pahalı olmuş hersey bişey olmasın diye dua ediyoruz... ha bir de koltuk takımını mobilyaciya yaptirdik yumuşak olsun istedik, bazali yaptırdık ama çöktü. Çok yumuşak olunca baza olmaması daha iyi yoksa çöküyor

Katılıyorum, keten teşhir üründe bile tiftiklenen tüylenen ama göze de bir o kadar güzel gelen kullanışsız bir ürün. Kadife, babyface bunlar leke tutuyor, tutmuyor diyene inanmayın. Şöyle silinebilir kaliteli renk atmayan ince olmayan nubuk kumaşlar günlük kullanım için ideal. Ben sorun yaşamıyorum.
İstikbal gibi mağazaların fabrika satış mağazası ve outlet satış mağazaları var. Koltuğun arkasında dikiş hatası olduğunda onu oraya gönderiyor. Ürün satış mağazasında 70 bin ise ana mağazada, orada 35 bine alabilirsiniz. Bu seçenek de aklınızda olsun.
Otururken rahat olmasına bakın, şık diye kendinize senelerce bel ağrıtacak takım almayın 😁 chester koltuktan kaç, düğmeler başa bela alıp da mutlu olanı duymadım. Ama illa bir seni başına götürürler en çok satılan model diye :KK70: çok tozlanıyor vs rahatsız. Açılan modellerden al sabit olmasın aynı modelin açılanı her zaman vardır yoktur diyene inanma :KK70: tek kişilik sandıksız zaten koltuklar, misafir gelince en azından bir kişi yatar.

X