Biberon alıştırma nasıl yapacağım

canelif

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
59
46
30
Hanımlar çalışmam lazım bayramdan sonra fakat 3 aylık bebeğim asla biberon almıyor ne önerirsiniz aç bırakayım diyorum meme vermeyeyim diyorum dayanamıyorum çok ağlıyor yardım 🥺

Benim bebeğim 2.5 aylık , biberon seçimi önemli olan biz araştrııp 2 biberon aldık sadece birini kabul etti, bi kaç kere denedik aldı, kendi beğendiğini kabul ediyor bebekler, o yüzden farklı biberonlar deneyin derim

Benim oğlum hiç biberon almamıştı . Yeni doğduğunda bile sütüm az olduğu için mama takviyesi yapmıştık bildiğin öğürüyordu çocuk .

Hanımlar çalışmam lazım bayramdan sonra fakat 3 aylık bebeğim asla biberon almıyor ne önerirsiniz aç bırakayım diyorum meme vermeyeyim diyorum dayanamıyorum çok ağlıyor yardım 🥺
Merhaba,

Stres olmayın. Biz anneler stres yaptıkça bebekler bizi aynalıyorlar. Bir kaç biberon emziği markasını deneyebilirsiniz. Pek çok ithal alternatif var. Lansinoh severim ben.

Biberonu belki sizden almıyordur. Bakacak olan kişi biberon denese.

Benim bebeğim 2.5 aylık , biberon seçimi önemli olan biz araştrııp 2 biberon aldık sadece birini kabul etti, bi kaç kere denedik aldı, kendi beğendiğini kabul ediyor bebekler, o yüzden farklı biberonlar deneyin derim
İki tane aldım kabul etmedi üç tane daha aldım inşallah onları kabul eder çok üzülüyorum sütüm de çok az zaten yetmiyor

Merhaba,

Stres olmayın. Biz anneler stres yaptıkça bebekler bizi aynalıyorlar. Bir kaç biberon emziği markasını deneyebilirsiniz. Pek çok ithal alternatif var. Lansinoh severim ben.

Biberonu belki sizden almıyordur. Bakacak olan kişi biberon denese.
Ben de lansinoh aldım inşallah onu alır

Hiç almadı mı ya benim sütüm az ve yağsız kilo yapmıyor
Yok maalesef hiç almadı . Benim oğlumda çok kilolu değildi öyle bosver kafaya takma anne sütü gibisi var mı? Zayıf ama maşallah hiç hasta olmaz . Eğer imkaniniz varsa 6 aylık olana kadar çalışmayın. Sonra ek gıdaya başlıyor zaten daha kolay olur . Bende 6.5 aylıkken işe başlamıştım

Ben markayla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Alan bebek en dandikten de alıyor. Almayan bebek de en iyisinden de almıyor. Kendim de deneyimledim bunu. Benim kızım da 3 aylık. Ben de biberon denedim. Almadı. Markadandjr dedim

Philips avent
Chicoo
Dr browns
Mamajoo
Lansinoh
Tommee tippee
We baby
Aldım. Ama yok yok yok

Ben markayla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Alan bebek en dandikten de alıyor. Almayan bebek de en iyisinden de almıyor. Kendim de deneyimledim bunu. Benim kızım da 3 aylık. Ben de biberon denedim. Almadı. Markadandjr dedim

Philips avent
Chicoo
Dr browns
Mamajoo
Lansinoh
Tommee tippee
We baby
Aldım. Ama yok yok yok
Kaşıkla veriyorum az az yiyor

Biberon verecekseniz meme reddini kabul edersiniz. Ust üste verilen bütün biberonlar meme reddi yapar anne memesi ozelliginde diye pazarlama yalanlarına inanmayın sadece şeklini kopya edebilirler biberonda emme hareketiyle memedeki emme hareketi farklidir. Daha kolayin tercih eder bebekler. Bebeğiniz emerek beslenecegi tek yermemeniz.. Kaşık biberonlar var onlarla verin sağım işini aksatmayin iş yerinde . 2-3 saatte bir sağım yapmalısınız. Biraz büyüyünce de silikon uçlu alıştırma bardaklariyla verebilirisniz.

X