Lekeler, Çiller bioderma white objective leke kremi kullananlar

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba bana da cilt analizi yapan eczacı söyledi bioderma white objective ve fluid ikili zaten birlikte kullanmamı 200 liraya geliyo güneş koruyucu olarak solante pigmenta doğru tercih dedi ama yinede cildimde yeni lekeler oluşuyo güneşte deneyimi olanlar paylaşabilir mi? Ducray melascreen aldım bi dönem kahverengi lekeler için resmen param çöpe gitti yardım lütfen KilicBaligi KilicBaligi
Çok iyi bir koruyucu kullanıp güneşten uzak durmadığın sürece bu lekeler oluşacak maalesef,bazen hormonal değişimlerden ble etkileniyor cilt. Böyle krem vs ile olacak iş değil, Ekim gibi hatırlat sorununu çözelim. Bu sonbahar ben kendi lekelerimi de halledeceğim, dert etme yani çözümü kolay.

Çok iyi bir koruyucu kullanıp güneşten uzak durmadığın sürece bu lekeler oluşacak maalesef,bazen hormonal değişimlerden ble etkileniyor cilt. Böyle krem vs ile olacak iş değil, Ekim gibi hatırlat sorununu çözelim. Bu sonbahar ben kendi lekelerimi de halledeceğim, dert etme yani çözümü kolay.

Nedir cozumu ya bana da yardim edermisiniz...

Ederim tabii ama Ekim gibi hatırlatın. Şimdi çözümü yazmaya kalksam çünkü bu mevsimde uygulamaya kalkacak arkadaşlar olacak sonra daha da çok leke oluşacak güneş ışınlarından dolayı o yüzden sonbahar diyorum.

Tmm cnm cok sagolun. Anladim hangi cozumden bahsettiginizi...ben baska bi cozum yolu biliyosunuz sandim...

Tmm cnm cok sagolun. Anladim hangi cozumden bahsettiginizi...ben baska bi cozum yolu biliyosunuz sandim...
O çözüm yolunu forumda paylaşan benim zaten, kesin çözüm varken ekstra bir arayışa girmeyi hiç düşünmedim açıkçası. Bir de kalıtımsal çillere çözüm olaydı iyiydi tabii... Allahım çil içindeyim :KK48:

O çözüm yolunu forumda paylaşan benim zaten, kesin çözüm varken ekstra bir arayışa girmeyi hiç düşünmedim açıkçası. Bir de kalıtımsal çillere çözüm olaydı iyiydi tabii... Allahım çil içindeyim :KK48:

Üçlüden bahsediyosunuz degil mi...kesin mi gercekten yaaa...benimkiler çil şeklinde degil yalniz cok acık renk ve gölge şeklinde pec peç..sanırsam da derin...2 yıllık ama...siz kullandiniz mi daha once gecti mi gunes lekeleri...

Üçlüden bahsediyosunuz degil mi...kesin mi gercekten yaaa...benimkiler çil şeklinde degil yalniz cok acık renk ve gölge şeklinde pec peç..sanırsam da derin...2 yıllık ama...siz kullandiniz mi daha once gecti mi gunes lekeleri...
Üçlü mü? Yok o zaman başka şeylerden bahsediyoruz. benimki tek bir şey çünkü. Şöyle söyleyeyim ben pembe alttonlu beyaz bir cilde sahibim, güneşe dayanıklılığım yoktur, kızarırım hal böyleyken güneş lekeleri kaçınılmaz oluyor ama her defasında kurtulabiliyorum. Geçen sene yapmadım mesela çünkü kışın da arada solaryuma girdiğim oldu ama bu sene artık sonbahar-kış gibi yapıp kurtulacağım. Siz de kurtulursunuz merak etmeyin.

Üçlü mü? Yok o zaman başka şeylerden bahsediyoruz. benimki tek bir şey çünkü. Şöyle söyleyeyim ben pembe alttonlu beyaz bir cilde sahibim, güneşe dayanıklılığım yoktur, kızarırım hal böyleyken güneş lekeleri kaçınılmaz oluyor ama her defasında kurtulabiliyorum. Geçen sene yapmadım mesela çünkü kışın da arada solaryuma girdiğim oldu ama bu sene artık sonbahar-kış gibi yapıp kurtulacağım. Siz de kurtulursunuz merak etmeyin.
Ay insallah ya....umut verdiniz...gercekten suan en buyuk sorunum bu...aglamaktan icim cıktı...

Bende takipde kalim merakla beklicem

O cözüm TCA gibi Bisey mi
Artik onu arastirmaya basladim ama cesaret edemem sanirim.

Ben dr. Gittim mavi isikla bakildi yuzeysel dedi lekem icin
Bu lekeye lazer uygulamam ben dedi.
Ama tamamen kaybolmaz rengi acarsin koruyucunu surersin korursun dedi

Tamamen cozumu yokmus yani.
Sapkayla gezmek denize girmekde bana cazip gelmiyo bakalim napicam

KilicBaligi KilicBaligi

KilicBaligi KilicBaligi

Arkadasim leken yuzeyselse cok rahat gecer...gectikten sonra da sadece koruman gerekir...lekelerden kurtulmanin tek caresi ust tabakanin yenilenmesini saglamak...bunun icin de kimyasal peeling veya soyucu krem sart...gittikten sonra lekeler tabiki eskisi gibi rahat olamayacagiz...cunku pigmentler melanin uretmeye basladiktan sonra bunun geri donusumu olmuyo...hastalik gibi dusun...o yuzden tetikleyici seylere hayatimizdan cikaricaz...gozluk sapka spf hayatimizin bir parcasi olacak...belli saatlerde disari cikmicaz...lekelenme oncesine kesin donus yok ama lekelerden kurtulduktan sonra cok iyi korursak olusmaz...hayat boyu dikkat edicez...

KilicBaligi KilicBaligi

E seninki yüzeyselse o zaman git eczaneden çinko oksitli bir krem al sür lekelerin üzerine, düzenli kullanırsan o bile yüzeysel lekenin rengini açar.

E seninki yüzeyselse o zaman git eczaneden çinko oksitli bir krem al sür lekelerin üzerine, düzenli kullanırsan o bile yüzeysel lekenin rengini açar.
Ya karisim kremler,expigment vs hepsini kullandim geciyo belli belirsiz oluyo ama gunese cikinca(solenta pigmenta kullaniyorum) hooop cikiyo tekrar.

O mavi isikta bakti dr. Derin degil dedi
Yuzeysel dedi ama derinligin asamasi varmi bilmem.

Rengi acilir dedi zaten dr. Ama guneste tekrar koyulasir kalici cozumu yok dedi.

En önemliside lazer yapilmaz bu lekeye dedi belki kisin karvonpeelingle ton acnak icin destek verilebilir dedi.

Koruyucuz bakkala dahi gitmiyorum ben
Ama yine cikiyo yine cikiyo
Hele bayramda tatile gittim denize girdim lekelerim 2-3ton koyulasti
Olmayan yerlerde de belirdi.

Napcamı sasirdim resmen gunesle köse kapmaca oynuyorum

Arkadasim leken yuzeyselse cok rahat gecer...gectikten sonra da sadece koruman gerekir...lekelerden kurtulmanin tek caresi ust tabakanin yenilenmesini saglamak...bunun icin de kimyasal peeling veya soyucu krem sart...gittikten sonra lekeler tabiki eskisi gibi rahat olamayacagiz...cunku pigmentler melanin uretmeye basladiktan sonra bunun geri donusumu olmuyo...hastalik gibi dusun...o yuzden tetikleyici seylere hayatimizdan cikaricaz...gozluk sapka spf hayatimizin bir parcasi olacak...belli saatlerde disari cikmicaz...lekelenme oncesine kesin donus yok ama lekelerden kurtulduktan sonra cok iyi korursak olusmaz...hayat boyu dikkat edicez...
Cnm doktor öyle dedi ama bence derin.
Yani ne bilim kremlerde kullandim yine cikiyo
Hersee cozum buluyolar kansere,kellige,yuz nakline kadar su lekelere bi care bulamadilar.

Baska bi dr da bana lazer bile yapilsa geri gelir bosuna para dedi.

Nasıl cozumu olmaz ya

Tca dan cok korkuyorum daha beter olursa naparim.

Ya karisim kremler,expigment vs hepsini kullandim geciyo belli belirsiz oluyo ama gunese cikinca(solenta pigmenta kullaniyorum) hooop cikiyo tekrar.

O mavi isikta bakti dr. Derin degil dedi
Yuzeysel dedi ama derinligin asamasi varmi bilmem.

Rengi acilir dedi zaten dr. Ama guneste tekrar koyulasir kalici cozumu yok dedi.

En önemliside lazer yapilmaz bu lekeye dedi belki kisin karvonpeelingle ton acnak icin destek verilebilir dedi.

Koruyucuz bakkala dah gitmiyorum ben
Ama yine cikiyo yine cikiyo
Hele bayramda tatile gittim denize girdim lekelerin 2-3ton koyulasti
Olmayan yerlerde de belirdi.

Napcamı sasirdim resmen gunesle köse kapmaca oynuyorum

Yalnız değilsin merak etme, hepimiz aynı durumu yaşıyoruz. Her sene değilse bile iki yılda bir el atmak lazım mevzuya.

Cnm doktor öyle dedi ama bence derin.
Yani ne bilim kremlerde kullandim yine cikiyo
Hersee cozum buluyolar kansere,kellige,yuz nakline kadar su lekelere bi care bulamadilar.

Baska bi dr da bana lazer bile yapilsa geri gelir bosuna para dedi.

Nasıl cozumu olmaz ya

Tca dan cok korkuyorum daha beter olursa naparim.
Olmazzzzzzz korkacak bir şey yok. Dikkatli ve sakince yaparsanız bir şeycik olmaz ama... Bak ben burada telaffuz etmek istemiyorum çünkü bunu gören bazı insanlar, ay çözümü varmış hemen gidip yapayım deyip bu mevsimde uygulamaya kalkıyorlar veya saçma sapan alakasız ürünler alıp kullanıyorlar sonra yüzleri binbeter oluyor. O yüzden diyorum Ekim gibi konuşalım bunları.

Yalnız değilsin merak etme, hepimiz aynı durumu yaşıyoruz. Her sene değilse bile iki yılda bir el atmak lazım mevzuya.
Cok sıkıldım ya
Tatile git rahat edeme
Öglen disari cikama
Surekli elinle falan yuzunu kollamaya calis.
Gölgelere kac
Aksam disari cik yarasa gibi oldum resmen.

Birde benim alnım ve bıyık bolgemde ya vucudumda olsa baska yerimde olsa amenna.
Vucudumda bisi yok.

Ruhen bunalima soktu beni.
Disari dahi cikasim gelmiyo

Dr,doktor gezmekdende artik sıkıldım.
Hepsi ayni seyi soyluyo ayni kremleri veriyo

Olmazzzzzzz korkacak bir şey yok. Dikkatli ve sakince yaparsanız bir şeycik olmaz ama... Bak ben burada telaffuz etmek istemiyorum çünkü bunu gören bazı insanlar, ay çözümü varmış hemen gidip yapayım deyip bu mevsimde uygulamaya kalkıyorlar veya saçma sapan alakasız ürünler alıp kullanıyorlar sonra yüzleri binbeter oluyor. O yüzden diyorum Ekim gibi konuşalım bunları.
Yazdiklarinizi okudum baya baya
Okuyorumda hala
Konunuzuda okudum catlakla ilgili olani
Bilginize zaten guveniyorum.

Sizde haklisiniz herkes herseyi duyup yapiyo

Sizle daha önce sac dokulmesiyle ilgilide baska konuda konusmustuk

Onu unutturdu bana bu lekeler
Sacimi falan unuttum yani

Beterin beteri varmis

X