Brita sürahi kullananlar bakabilir mi?

Kirmizi krizantem

Kurt kışı atlattı ama yediği ayazı unutmadı
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.214
4.205
31
Merhaba brita sürahi almayı düşünüyorum da bunun filtresini ne sıklıkla değiştirmek gerekiyor? Kullananlar kaç kişilik aile olduğunu ve ne sıklıkla değiştirdiğini yazabilir mi lütfen

Konuyu takipteyim. Damacana suların anlatıldığı gibi kaynak suyu olmadığını, arıtma su olduğunu öğrendim geçen gün. Damacanaya 50 lira vermek enayilik gibi gelmeye başladı.

Ben 7 yıldır kullanıyorum, çeşme suyuna oranla iyi 5 kişilik aileyiz sadece içme suyu olarak kullanıyoruz. Üzerinde 150 litre arıtma diyor ama çeşme suyu kalitesine göre daha fazla arıtıyor. Bana 2 aygidiyor. Suyun tadında değişiklik olunca filtre değiştiriyorum. Üzerinde 4 haftalık Zaman sayacı var. Litre ölçmüyor onedenle sayacın çok manası yok.

yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz 1 filtre 2 aya yakın gidiyor 2 ay dolmadan filtreyi değiştiriyorum.Suyun tadında çok büyük değişiklik algılamadım fakat annem gayet güzel oldugunu söylüyor( kendinin koku ve tat duyusu baya gelişmiş).
Üşendiğimden yeni filtre alıp takmadım :KK70: Ama kullanışlı ve pratik.
Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi üzerindeki sayaç ayda 1 uyarı veriyor tek çizgiye düşüp fakat filtreyi ölçmüyor
Çok kişilik bir aileyseniz su tüketiminizde 150 tl ve üzeri ise ayda 1 değiştirrisiniz filtreyi

X