Bir ev meselesi

Sırf ev satın almış olmak için alıştığım, güzel muhiti bırakıp içime sinmeyen bir evi almazdım. Her gün çocuğu anneanneye götüreceksiniz okula başlayana kadar. O çileyi sizinle çocuğunuz da çekecek ayrıca çocuğun büyüdüğü muhit çok önemli. Dediğiniz gibi bunun okulu da var düşünmeniz gereken. Bence ev alma kararınızı gözden geçirin

Bu durumda sevmediğiniz bir yerde ev almaniz hiçç mantıklı degil, özellikle deprem bu kadar ön plandayken..
Çocuğunuz büyürken çevre çok önemli bilmediğiniz yabacı size uymayan bir yerde büyümesi okula gitmesi ileride sizi rahatsız edecek bence çocuğunuza bu kötülüğü yapmayın. Elinize toplu bir para geçmedikçe 2+1 eve o para çok fazla yani muhit güzel olsa neyse tüm düzeniniz alt üst olacak ananesi çocuğa bakmaya gelirken sıkıntı yaşayacak

Çocuğunuzun kaliteli ortamda büyümesi,iyi okulda okuması,mevcut konforunun devam etmesi ( haftasonu etkinlik,gezi vs.) bence evden daha önemli şeyler.
2000 evet çok ama çöpe gidiyor gibi düşünmeyin.Guzel ve içinize sinen bir evde oturuyorsunuz,anneniz dibinizde çocuğunuza bakıyor,işyerleriniz yakin.Kisacasi mutlusunuz.

Herkes ev sahibi olmak zorunda değil.Ben anlamıyorum zaten,insanlar yoksulluk sınırında yasamayi göze alıp en güzel yıllarini borç harç içinde sıkıntıda geçiriyor.

Bence böyle devam edin ama çok kasmadan kenara üç beş birşeyler atmaya çalışın.Çocuklarin evden çok iyi bir eğitime,mutlu aileye ihtiyaçları var.

Ev sahibi olabilmek icin butun duzenini degistirip, daha kotu bir muhite razi olmak benim anlayabilecegim bir sey degil. Belki de ev almak icin motivasyonum olmadigindandir. Su an butun sartlar sizin istediginiz gibiyken hepsinden vazgecmek sadece bir ev sahibi olabilmek icin mi yani?

EKStra gezmelerinzden haftasonu etkinliklerinden feragat etmenizi tavsiye ederim. Az dişinizi sıkın bahsettiğiniz güzel muhitten ev alın. Cefa olmadan sefa olmuyor bu zamanda.

Çekmeköyde oturan birisi olarak size sadece şunu söyleyebilirim.

Ciddi derecede okul sorunu var devlet okulu mahallede bir tane var ve mecburen özel okula verdim. Bunu mutlaka düşünün.

Ayrıca ev alıp kiraya verseniz burda yeni 0 evlerin bile kirası 900 ile 1200 arasında

Evet bunun da farkındayım okul konusu cok dusunduruyor

Para biriktirirken ev fiyatları sabit mi kalacak :)
Sabit kalmıyor tabi ama ev bitmiyor sonuçta.
Ben iyi bir ev alabilmek için 7 sene para biriktirdim. Sıfır güzel bir 2+1 toki evi aldım. Bir süre sonra onu satıp 3+1 geniş ve sıfır bir ev aldım.

İnsan yaşadığı mekanda mutlu değilse evin varlığı pek işe yaramıyor.

Ben olsam almazdim. Illa kotu gunde basimi sokacak bir yerim olsun dersem yakin bir ilden ugun fiyatli bir daire alirdim. Kira geliri zaten kredinin yarisini karsilar.

Bu hayat cok kisa ev almak icin hayat standandartlarimdan kismak bana mantikli gelmiyor. Hele de cocuk varsa. Buyudugu muhit cok onemli bence.
Ben su mantiktayim ev almak icin kendimden kisacagim, sikintiya girecegim ama Ölumlu dunya yarin bana birsey olsa -esim asla evlenmem dese de erkek neticede 😂- arkamdan gelen benin cektigim cefanin sefasini surer.. Yarinimin garantisi yokken bugunumu sıkınti icinde gecirmek bana gore degil..

Hayat standartlarinizi dusurmeden ev sahibi olabiliyorsaniz ne ala. Yoksa dedigim gibi sikintiya girmek mantikli degil. Kotu gun icin, ya da yatirim icin yakin bir ilden ugun fiyatli bir daire alip krediye destek olsun diye icine kiraci koymak ve Ileride kredisi bitince satip istedigim muhitten alacagim ev icin pesinat yapmak daha mantikli..

X