Bir evlilik meselesi...

Kuzeniniz de sizi yargılıyor mana veriyo burdakiler de sizi yargiliyor. Hayat şartları çok zor markette vs elbet insan çalışır ama patronun iki dudağı arasındasin garanti iş olmadan insan evlenmek istemiyo. Dediğim gibi kuzeninize de amcaniza da laf söyleme fırsatı vermeyin hata sizde kimsenin peşine dusmeyin benimle miy miy konuşanı aramam amcam öyle dese herkesin içinde itin ...ne sokarım ne münasebet babanız niye araya girmedi

Sevgilimde garanti işim var diye ailemin karşısına gelebilmek istiyor. Hele babası yok diye kendini tek hissediyor. Sağlam bi işim olmazsa babamsız geldiğimde ailen haklı olarak bu kızımıza nasıl bakacak düğün vs nası yapacak işide garanti değil diye düşünürler diyor. Ortamda babam yoktu. Annemde bu işler nasip kısmet şuan evlilik düşünmüyor sadece. Dedi. Ondan sonra sustu zaten. Ortamda babam olsaydı ciddi bir gerginlik çıkardı zaten iyiki yoktu. Sonradan öğrendiğinde köpürdü zaten insanlafın içinde konuşmayı bilmiyor diye
Âmin, inşaAllah, Allah razı olsun 🤲 Ben de İİBF bu arada, bizi ancak biz anlarız. İkiniz alan grubuna da çalışın bir yandan, 35'e kadar yolumuz var. Sizinki de olacak eninde sonunda. Bırakmayan kazanıyor Allah'ın izniyle 😊 Olur ya da olmaz, mühim değil aslında. Doğru kişi olduğuna inanıyorsanız devam edin. Hep çok mutlu olun 💕
Aminn. Sizde çok çok çok mutlu olun❤️
Bende diğer arkadaşlara katılmadığımı yazmak için üyeliğime girdim.
Ben seni ve sevgilini anlıyorum böyle bir konuya şahit oldum üniversiteden tanışan arkadaşlarım bir türlü baba karşısına geçemiyordu meslek yoktu çünkü, kız arkadaşım meslek sahibi olması gerektiğini hep söyledi söyledi ama onu da bırakmadı, birlikte çalıştılar bu süreçte farklı yerlerde sonuç olarak askeri mülakatlara girip havacılık kazanınca nişan evlilik oldu çocukları dahi var, sevgi emek çaba sabır ister çünkü😊

Bir tek anlamadığım kısım “limon satar” dediğiniz sevgilinize neden markette çalışmak ağır geliyor ki? Sağlam intiba oluşturana kadar bir yerde çalışmak kendisine zor geliyor diye düşünüyorum biraz armut piş ağzıma düş istiyor sanki..
Evet emek sabır sabır sabır...
Zorunda kalsa limonda satar demek istedim. Markette çalışmak ağırına gitmiyor. Markette çalışıyorum diye kız istemeye gelmek ağırına gidiyor. Babamların karşısında öyle bir durumda kalmak istemediğini söylüyor. Babasız ve markette çalışan birine karşı babamların düşüncelerinden vs çekindiği için.

Kızmayın ama elbette memurluk olsa çok iyi olur ama bir erkek o kadar denedi evet emek de verdi ama olmuyorsa artık önüne bakmalı diye düşünüyorum hayat yaşadığınız küçük şehirden ibaret değil. Birikimi varsa ticaret deneyebilirdi.

Kuzeninize gelince kıskanacağınızı düşünüyor olabilir ben hiç umursamam yanında bile olmam mesafe koyuyorsa iyice mesafeyi açarım kimsenin nazını çekecek değiliz.

Memurluk olmazsa ne olacak, ölene kadar bekleyecek misiniz böyle? Beyefendi başka şehirde özel sektör deneyemiyor mu yaşadığınız yerde iş yoksa, yani illa orda mı olmanız gerekiyor, neden ki bu bağlılık ekmek bulamıyorsanız? Konunun sonuna "Lütfen linç etmeyin. " diye çaresiz bir uyarıda bulunmuşsunuz. Çünkü;
Ben 26 yaşındayım, aramızda çokta bir yaş farkı yok. Ben 21 yaşımdan beri çalışıyorum. E ticaret, içerik hazırlama, dernekler kendi mesleğimle alakasız çok işe girdim. İş öğrendim. Sonra öğretmenliğe başladım ikinci üniversite diye öğretmenlik yaptım.

Seninki iş bulamıyor değil, adam gibi çalışmak istemiyor. İstese çalışırdı. En azından yüzük takardı seni ailene ve çevrene böyle sorunlu uzatmalı ilişkisi var imajı çizdirmezdi. Eşek kadar olmuş hala belirgin bir düzenli maaşı yok. Satış elamanı olmak kötü bir şey mi? Böyle aptal bir bakış açısı anca çalışmak istemeyen birine bahane olur.
böyle mesajların geleceğini siz çok iyi biliyorsunuz ama 7 yıllık beklemeden sonra kabulleniş ummamız çok iyimserce olur. Umarım memur olabilir sevgiliniz, yoksa Allah'ın kulu çalıştıramaz kendisini bu hayatta.

Bu arada inşallah ikiniz de hayırlı bir işe adım atarsınız Allah yardımcınız olsun umarım bu sene memurluk olur. Eğer olmazsa kendini daha fazla heder etmesin ticaret vs deneyecek yazmışsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🙏 kuzeninizi de takmayın uzaklaşın

Bahsetmemişim. Konuyu düzenleyip yazayım en iyisi. 3 4 iş değiştirdi kısa sürelerde. 2020 kpss hazırlanırken sınava yakın babasını kaybetti. O sınavda hiç bişey yapamadı 2 senelik emek boşa gitti.

Askerliğinide yaptı kısa dönemdi zaten.
Bak prasa, ben de memurluk denedim. Okudum. Hala kendime yatırım yapıyorum. Ama bu süreçte iş buldum ve binbir sektörde çalıştım. Birbirleriyle asla alakası yok sektörlerin. Kurumsal mı kurumsal, beni işe alıyorlar mı evet, tası tarağı toplayıp başladım işe. Niye? Çünkü evde oturmaktan iyiydi. Sen şimdi çalışmayan adamın evlenirsen çalışacağını mı sanıyorsun? Aynı şeyi bir arkadaşım yaşadı. Senelerce çalışıp adama baktı. Bu memlekette gündüz çalışıp akşama ek iş yapan adamlar var. Markette çalışıp istemeye gelmeye utanıyorsa, hem markette çalışıp hem yolunu çizsin bir yandan geliri olsun birikim yapsın bir yandan geleceğine hazırlansın ailenin karşısına öyle çıksın. En azından evde oturuyorum demektense, “kpssden kıl payı kaçırdım şu an geçici olarak markette çalışıyorum” der. Toz pembe bakıyorsun, bakma.

Kuzeninin de paylaşmamasını anlarım. İnsanın her şeyini paylaşmak gibi bir zorunluluğu yok. Hiç ummadığım bir arkadaşım benimle iş durumunu, yaşam standardını kıyaslayıp hayıflandıysa herkes her şeyi kendiyle kıyaslayıp negatif enerji hissettirebilir. Sen o bana bunu yaptı bu bana bunu yaptı diyeceğine millet 2 ayda nişan takabilirken sevgilim niye düzenini hala kuramadı de ve gerçekten artık bir B planı çiz.

Küçük bir yerde yaşamanın zorluğu da bu. Evlenmeyen göze batıyor. Evlenene de bir şeyler başarmış gibi bakıyorlar. Diğer özellikler göze görünmüyor. Nazar edecek o kadar insan var ki instagramda vs paylaşmıyorlar mı sanki kendilerini. Bi havalara girmiş amcanlar tarafı.

İş bulamamaya şaşıranlar olmuş sanki. Küçük yerde gerçekten zor. Kimse hak ettiğini vermek istemiyor ama çalışanı her yerde kullanmak istiyor. Önceki düzen yok ne yazık ki yaş 20 demeden işe giriyorlarmış herhangi bi vasıf olmadan hemde. Şuan 30 yaşında düzgün bir iş bulunca seviniyor insanlar. Zor bir süreç inşallah bir an önce düzeninizi kurarsınız.

Bir tatilde bir taksici ile tanismistik. Adam aslinda isletme okumus. Calistigi firma batmis ve kendi dalinda is bulamadigi icin bir süredir taksi sürüyordu. Böyle insanlara herkes saygi duyar. Is begenmeyip , işsiz kalan adama kimse iyi gözle bakmaz. Cünkü ekonomik devir kötü Türkiyede. Bir kac ise birde girip cikmis. Bu iyi degil. Sanirim birikim de yok o zaman kac senedir ortada?

Evlenmek istiyorsanız madem birikimi de var sevgilinizin evlenin istedikten sonra hersey yapilir benim eşimde turizm öğretmeni normalde ama mesleğini yapmıyor .. ve nişanlandığımızda açıkta kalmamak için kargoda çalışıyordu benim annem öğretmen babam eczacı ben ziraat mühendisiym beni istemeye geldiklerinde eşim kargoda çalışıyordu düzgün iş bulmasını niye bekleyeyim elimiz ayağımız tutuyor mesleğimiz var elbet olacaktı zamanla paramızı kazanıyorduk 7 senelik birlikteliğimiz vardı nişanlandığımızda eşim tuttuğunu koparan bi adamdı madur kalmayacağımızı biliyordum siz sevgilinize güvenmiyormusuniz ? Yada o kendine güveniyor mu ? sonra zaten daha düzgün iş buldu 7 senelik evliyiz son 4 senedir de memur olarak çalışıyor yani bunlar evliyken gerceklesti elinde mesleği olduktan sonra hersey olur gider bu adam forsu bozulmasın diye boş mu duruyor anlayamadım özgüveni olmayan birisi bana göre. markette calışsa ne olacak insicabı mı bozulacak zamanla daha iyi bir iş bulur zaten çabaladıktan sonra beklemeniz bana çok saçma geldi kusura bakmayın.

Evlenmek istiyorsanız madem birikimi de var sevgilinizin evlenin istedikten sonra hersey yapilir benim eşimde turizm öğretmeni normalde ama mesleğini yapmıyor .. ve nişanlandığımızda açıkta kalmamak için kargoda çalışıyordu benim annem öğretmen babam eczacı ben ziraat mühendisiym beni istemeye geldiklerinde eşim kargoda çalışıyordu düzgün iş bulmasını niye bekleyeyim elimiz ayağımız tutuyor mesleğimiz var elbet olacaktı zamanla paramızı kazanıyorduk 7 senelik birlikteliğimiz vardı nişanlandığımızda eşim tuttuğunu koparan bi adamdı madur kalmayacağımızı biliyordum siz sevgilinize güvenmiyormusuniz ? Yada o kendine güveniyor mu ? sonra zaten daha düzgün iş buldu 7 senelik evliyiz son 4 senedir de memur olarak çalışıyor yani bunlar evliyken gerceklesti elinde mesleği olduktan sonra hersey olur gider bu adam forsu bozulmasın diye boş mu duruyor anlayamadım özgüveni olmayan birisi bana göre. markette calışsa ne olacak insicabı mı bozulacak zamanla daha iyi bir iş bulur zaten çabaladıktan sonra beklemeniz bana çok saçma geldi kusura bakmayın.

Bu kisim cok önemli 👍 Allah mutlulugunuzu daim etsin💐

Merhabalar. Bu aralar çok canımı sıkıyorum dertleşmek fikir almak istiyorum. Biraz uzun olacak lütfen okuyun, konuya dalıyorum... 28 yaşındayım bi ilişkim var 2 ay sonra 7 senemiz bitecek. Sevgilimi çok seviyorum ve bunca sene beni üzecek kıracak tek bi davranışı olmadı (maşallah diyin:) ) hep ciddiydik 1.senemizde evlilik teklif etmişti. Ancak okuyorduk. Okul bitti. Küçük şehirdeyiz Özel sektörde iş aradı bulamadı. Markete vs girmek istemiyorum istemeye geldiğimizde matkette çalışıyorum demek istemiyorum diyordu sürekli. Güzel bi iş bulmak istiyordu. Sonrasında kpss süreci vs oldu atanamadı. Bende atanamadım 1,5 sene bi eğitim kurumunda çalıştım sonra çıktım. Geçen atamalarda sevgilim 0,01 puanla kaçırdı. Ağladık oturup. Çünkü senelerdir çabalıyor görüyorum elinden geleni yapıyor. Bir türlü olmuyor :KK43: işi olmadanda nişan isteme yapamıyoruz. Ailem işi olsun askerliği olsun öyle karşımıza gelsin kafasında oldukları için babam vs bilmiyor. Annemse ilişkimizin en başından beri biliyor.

DEdiğim gibi küçük şehirdeyiz. Buralarda görücü usulü çok yaygın. Tanıdık eş dost komşu vs görücü gelmek istiyor. Tabiki kibar bi dille reddediyorum. Ama bu süreçte çok yıprandım. Kimseyi istemediğim için ve yaşım 28e geldiği için insanlar saçma imalarda bulunuyor bu çok canımı sıkıyor. Kibar bi dille reddettiğimiz insanlar sonrasında başkalarına "28 yaşında zaten birde kimseyi istemiyor beğenmiyor kendini ne zannediyor burnu havada bu yaştan sonra onu bizden başka kim isterki" böyle laflar ediyorlar. Kimseyi ilgilendirmez belki hiç evlenmeyeceğim bu kimi ilgilendirirki. Sevgilim var görüştüğüm var diyemiyorum insanlar hadi ne zaman evlenceksin vs diye sıkkştırılmak istemiyorum çünkü. Ki sevgilimin işi olmadığı için o konuda da ekstra baskı yiyeceğimi biliyorum. Sevgilim olduğunu bilen kişilerden fazlasıyla baskı yiyorum çünkü. Sürekli sevgilin iş bulamadı mı daha ne kadar bekleyeceksin yaşın 28 oldu vs vs.. bu resmen psikolojik şiddet.

Herneyse. Yakın zamanda kardeş gibi olduğum birlikte büyüdüğüm kuzenim görüştüğü tanıştığı insanla 2 ay içinde nişanlandı. Kendisi benden 4 yaş küçük. Bi kaç ay sonrada düğünleri olacak. Herşeyinden haberim olan kuzrnim benimle arasına mesafe koydu. Nişanıyla düğünüyle olan detayları benimle paylaşmıyor sorduğumda ağzından kerpetenle laf alıyorum. Kardeşim gibi gördüğümden mutluluğunu herşeyden çok istediğimden herşeyinde destek olmak yanında olmak istiyordum. Bu süreçte benden anlamsız şekilde uzaklaştı. Nişanında amcam bana sürekli laf soktu. Evet amcam. Herhangi bir bayan kişisi değil. "Sende evlenemedin. Sıra sendeydi ama benim kız senden erken davrandı. Darısı sana artık 28 yaşındasın" vs. Bunları tatlı bi dille değil bildiğiniz eziklercesine söyledi. Ve herkesin içinde yaptı bunu.Yakın uzak akrabalar tanımadığım insanlarında fazlasıyla olduğu bir ortamda.

Yengem annemle çok samimiydi. Sürekli arardı. Hayırlı işleri olacağını söylediğinden beri hiç aramıyor. Annem arayıp soruyor aranmak istiyorlardır destek olayım diye yanlarında olmak için. İki laf edip kapatıyor bahanelerle. Eskiden 1 saatten az konuşmazlardı. İşi vardır diyeceksiniz hayır evde oturduğu zamanlar arıyor annem. Herhangi bir işi yok yani. Artık ciddi ciddi bişdy mi yaptık diye düşünüyoruz yok. En çok biz havalara uçtuk ki dediğim gibi çok içli dışlıydık.

Bu durumu paylaşıp tarafsız yorum yapın dediğim kişiler hep bana şu yorumda bulundu. Büyük ihtimalle senin onu kıskandığını düşünüyorlar. Ve nazar korkusuyla nazar edersin diye sizi uzak tutmaya çalışıyorlar.. iyide neyini kıskanayım. Benimde mutlu bir beraberliğim var. Evet bişeylere adım atamadık. Bu kuzenimi kardeşimi kıskanma ihtimalim olduğunu mu gösterir? Siz kız kardeşinizin mutluluğunu kıskanır mısınız?

Herşeyden öte amcamın herkesin içinde beni rencide etmeye çalışması ne peki? Bunu neden yaptı ne alaka anlam veremiyorum. Bi soğuk bir uzak tavırlar? Kendimde arıyorum bi hareketimi bi sözümü mü yanlış anladılar? Yada daha fazla mı ilgi bekliyorlar anlamadım. Amcamın tavrından sonra ona mesafe koydum artık. Ancak kuzrnim benim kardeşim. Herşeye rağmen yanında olmaya çalışıyorum. Kendi hallerine bırak diyenler var. Sizce ne yapmalıyım?

Edit; sevgilim 3 4 farklı işe girdi çıktı ancak kısa süreli. Şuan çalışmıyor. Askerliğinide yaptı. Tek problemimiz güzel bir iş bulabikmesi. Onun içinde fazlasıyla çabalıyor. Gözümle görüyorum. Lütfen linç etmeyin :KK43:
28 yaşına gelmis bir adamın çoktan bir düzeni olması gerekirdi. Seni anlıyorum ilişkin iyi çabasını görmüşsün olumsuzluklarada tanık olmuşsun ama gel gör ki burada tecrübeli insanların yorumuna "linç" diyip yabana atma. Kuzenin ayrı bir alem cok cahil ve yobaz bakış açısında insanlar belli mesafeni koy geç ama birde düşün millet 2 ayda nişan takabiliyorken biz bunca sene bunu neden yapamadık. Sana bir nişan bile takamamıs adama hayatın olumsuzluklarini kilif yapma kpss olana kadar bekleyecek misin?
Bak benim kuzenimde 95 dogumlu ogretmen senelerce kpss bekledi durdu ve hala atanamadı kaç sene gecti bomboş evde duruyo arada ozel ders verdi sonra yok devleti kazancam dedi ve gercekten calisiyodu ama olmadı gecen onca sene var calissa sigortasi islerdi en basidinden. Biraz mantikli ol evlilik cocuk oyuncagi değil evlencem dedigin adama bir adim uzaklaş ve dişardan gör onu ,disaridan bir göz ile sadece mantiginla yorumla bakalim sana ne diyecek mantigin?
Ben 20 yasima daha girmemistim atandigimda eşim okul biter bitmez calismaya basladi ozelde 2 sene calisti hemde okudu ve sonra atandi erkek adam boş duruyosa iş begenmiyosa bi dur dusun sevgilini savunmaya gecme hemen

Merhabalar. Bu aralar çok canımı sıkıyorum dertleşmek fikir almak istiyorum. Biraz uzun olacak lütfen okuyun, konuya dalıyorum... 28 yaşındayım bi ilişkim var 2 ay sonra 7 senemiz bitecek. Sevgilimi çok seviyorum ve bunca sene beni üzecek kıracak tek bi davranışı olmadı (maşallah diyin:) ) hep ciddiydik 1.senemizde evlilik teklif etmişti. Ancak okuyorduk. Okul bitti. Küçük şehirdeyiz Özel sektörde iş aradı bulamadı. Markete vs girmek istemiyorum istemeye geldiğimizde matkette çalışıyorum demek istemiyorum diyordu sürekli. Güzel bi iş bulmak istiyordu. Sonrasında kpss süreci vs oldu atanamadı. Bende atanamadım 1,5 sene bi eğitim kurumunda çalıştım sonra çıktım. Geçen atamalarda sevgilim 0,01 puanla kaçırdı. Ağladık oturup. Çünkü senelerdir çabalıyor görüyorum elinden geleni yapıyor. Bir türlü olmuyor :KK43: işi olmadanda nişan isteme yapamıyoruz. Ailem işi olsun askerliği olsun öyle karşımıza gelsin kafasında oldukları için babam vs bilmiyor. Annemse ilişkimizin en başından beri biliyor.

DEdiğim gibi küçük şehirdeyiz. Buralarda görücü usulü çok yaygın. Tanıdık eş dost komşu vs görücü gelmek istiyor. Tabiki kibar bi dille reddediyorum. Ama bu süreçte çok yıprandım. Kimseyi istemediğim için ve yaşım 28e geldiği için insanlar saçma imalarda bulunuyor bu çok canımı sıkıyor. Kibar bi dille reddettiğimiz insanlar sonrasında başkalarına "28 yaşında zaten birde kimseyi istemiyor beğenmiyor kendini ne zannediyor burnu havada bu yaştan sonra onu bizden başka kim isterki" böyle laflar ediyorlar. Kimseyi ilgilendirmez belki hiç evlenmeyeceğim bu kimi ilgilendirirki. Sevgilim var görüştüğüm var diyemiyorum insanlar hadi ne zaman evlenceksin vs diye sıkkştırılmak istemiyorum çünkü. Ki sevgilimin işi olmadığı için o konuda da ekstra baskı yiyeceğimi biliyorum. Sevgilim olduğunu bilen kişilerden fazlasıyla baskı yiyorum çünkü. Sürekli sevgilin iş bulamadı mı daha ne kadar bekleyeceksin yaşın 28 oldu vs vs.. bu resmen psikolojik şiddet.

Herneyse. Yakın zamanda kardeş gibi olduğum birlikte büyüdüğüm kuzenim görüştüğü tanıştığı insanla 2 ay içinde nişanlandı. Kendisi benden 4 yaş küçük. Bi kaç ay sonrada düğünleri olacak. Herşeyinden haberim olan kuzrnim benimle arasına mesafe koydu. Nişanıyla düğünüyle olan detayları benimle paylaşmıyor sorduğumda ağzından kerpetenle laf alıyorum. Kardeşim gibi gördüğümden mutluluğunu herşeyden çok istediğimden herşeyinde destek olmak yanında olmak istiyordum. Bu süreçte benden anlamsız şekilde uzaklaştı. Nişanında amcam bana sürekli laf soktu. Evet amcam. Herhangi bir bayan kişisi değil. "Sende evlenemedin. Sıra sendeydi ama benim kız senden erken davrandı. Darısı sana artık 28 yaşındasın" vs. Bunları tatlı bi dille değil bildiğiniz eziklercesine söyledi. Ve herkesin içinde yaptı bunu.Yakın uzak akrabalar tanımadığım insanlarında fazlasıyla olduğu bir ortamda.

Yengem annemle çok samimiydi. Sürekli arardı. Hayırlı işleri olacağını söylediğinden beri hiç aramıyor. Annem arayıp soruyor aranmak istiyorlardır destek olayım diye yanlarında olmak için. İki laf edip kapatıyor bahanelerle. Eskiden 1 saatten az konuşmazlardı. İşi vardır diyeceksiniz hayır evde oturduğu zamanlar arıyor annem. Herhangi bir işi yok yani. Artık ciddi ciddi bişdy mi yaptık diye düşünüyoruz yok. En çok biz havalara uçtuk ki dediğim gibi çok içli dışlıydık.

Bu durumu paylaşıp tarafsız yorum yapın dediğim kişiler hep bana şu yorumda bulundu. Büyük ihtimalle senin onu kıskandığını düşünüyorlar. Ve nazar korkusuyla nazar edersin diye sizi uzak tutmaya çalışıyorlar.. iyide neyini kıskanayım. Benimde mutlu bir beraberliğim var. Evet bişeylere adım atamadık. Bu kuzenimi kardeşimi kıskanma ihtimalim olduğunu mu gösterir? Siz kız kardeşinizin mutluluğunu kıskanır mısınız?

Herşeyden öte amcamın herkesin içinde beni rencide etmeye çalışması ne peki? Bunu neden yaptı ne alaka anlam veremiyorum. Bi soğuk bir uzak tavırlar? Kendimde arıyorum bi hareketimi bi sözümü mü yanlış anladılar? Yada daha fazla mı ilgi bekliyorlar anlamadım. Amcamın tavrından sonra ona mesafe koydum artık. Ancak kuzrnim benim kardeşim. Herşeye rağmen yanında olmaya çalışıyorum. Kendi hallerine bırak diyenler var. Sizce ne yapmalıyım?

Edit; sevgilim 3 4 farklı işe girdi çıktı ancak kısa süreli. Şuan çalışmıyor. Askerliğinide yaptı. Tek problemimiz güzel bir iş bulabikmesi. Onun içinde fazlasıyla çabalıyor. Gözümle görüyorum. Lütfen linç etmeyin :KK43:

Kuzeniniz ve ailesi tek kelimeyle saçmalamışlar.
Uzak durun, evlenmediniz diye sizi vebalı mı sanıyorlar nedir. Sizin kıskandığınızı zannediyorlarsa da, kişi kendinden bilir işi. Kimbilir belki yıllarca bu güzel ilişkinizi kıskandı gizli gizli? Gitmiş 2 ay tanıdığı adamla koşa koşa nişanlanmış, belli ki amacı güzel temeli olan bir ilişki değil, sırf evlilik.
Bırakın lütfen bunlara üzülmeyi. Görüşmeyin, bitsin gitsin.

Her nişanlanan evleniyor mu ? Yada mutlu olacak mı ?Atanamiyorsa lise mezunları nasıl ise giriyor sevgilin de girsin.7 sene seni bekletmis tekrar girer sınava nisaniniz olsun en azından benim babam eşimin karakterine baktı nisanlanmadan önce araştırdı işini en son onemsedi.

Ne etrafınızdaki insanlara ne de buraya hesap vermek zorunda değilsiniz ki. İnsanlara kendiniz hakkınızda konuşma fırsatı vermeyin en başından. Şuan buradaki insanlara bile laf verdiniz sizi yargılayıp duruyorlar. Klasik cümlelerle erkek adam boş durmaz erkek adam limonda satsın. Siz düzenli gelir olmadan evlilik istemiyosunuz zaten. Sizin hayatınız kimseye laf düşmez NOKTA
Ozaman kk komple kapatılsın o nasıl bir düz mantık yahu hesap vermek zorunda kalmak , yargılanmak vs. Kimse hesap sormamış ki üye akıl danışmış bende dahil diger arkadaşlarda mantık çerçevesinde yorum yaptık 2. Bir gözden görüş almak isteyen kendisiydi birilerinin konuşmasını istemeyen burada konu acmaz zaten.. işin basit tabirine gelecek olursak da sadece erkek adam değil amacı veya işi gücü olmayan hiçkimse boş durmamalı gerekirse evet limon satmalı diye düsünüyorum. hayata bakış felsefem aynende budur.

şunu anlamıyorum

küçük yerdesiniz
o kadar ki etraftan görücü filan geliyor -mesela benim aile düzenimde kızla konuşulmadan asla üni mezunu kıza görücü gelmez. ama kayseride filan apartman apartman gezip bekar kız bakıyorlar biliyorum. 58 sizin de sivasin ücra ilçesi filan herhalde.

ilçenizi biliyorsunuz
aile yapınız öyle ki babanın sevgiliden haberi yok

e güzel kardeşim
yürek mi yediniz gidip İİBF okuyorsunuz?
adamın işi yok da sanki sizin var mı?

İİBF bu sene mi böyle oldu?
gidip hemşirelik filan okuyun erkek de asker polis işte ne oluyorsa olsun ya da direkt iş hayatı düşünseymiş, tornacı tesviyeci bişey olaymış, çünkü senelerdir evlenmek isteyip evlenemiyorsunuz ve yaş 28 (bence çok genç de sizin dünyanız apayrı)
evlemek bu kadar mesela ise sizin için -ki belli ki mesela çünkü şöyle demişsiniz:
En çok biz havalara uçtuk ki dediğim gibi çok içli dışlıydık.

ya niye havalara uçuyorsunuz? 2 insan evlenecek yasal izinle gerdeğe gircek diye sizi uçuran ne Allah aşkına?

sizin kafa yapınız da bu belli ki

bakın ben de kalabalık aileden geliyorum. kuzenlerle kardeş gibi büyüdüm. aynı yatakta 10 kuzen yatardık, gibisi fazla yani. köy yerinde büyüdüm. herkesin akraba evliliği yaptığı ortamlar. öyle bir çocukluk. ama ben o düzende kalmadım bambaşka yerdiyim. bambaşka kafadayım

hayır gidip büyük bir şehirde iş de bulmamışsınız
aynı düzen içinde kalmaya devam ediyorsunuz. 7 sene KPSS bekleyecek lüksü kim veriyor yahu size?
ondan sonra da neden böye
e ne olacaktı ki?

şunu anlamıyorum

küçük yerdesiniz
o kadar ki etraftan görücü filan geliyor -mesela benim aile düzenimde kızla konuşulmadan asla üni mezunu kıza görücü gelmez. ama kayseride filan apartman apartman gezip bekar kız bakıyorlar biliyorum. 58 sizin de sivasin ücra ilçesi filan herhalde.

ilçenizi biliyorsunuz
aile yapınız öyle ki babanın sevgiliden haberi yok

e güzel kardeşim
yürek mi yediniz gidip İİBF okuyorsunuz?
adamın işi yok da sanki sizin var mı?

İİBF bu sene mi böyle oldu?
gidip hemşirelik filan okuyun erkek de asker polis işte ne oluyorsa olsun ya da direkt iş hayatı düşünseymiş, tornacı tesviyeci bişey olaymış, çünkü senelerdir evlenmek isteyip evlenemiyorsunuz ve yaş 28 (bence çok genç de sizin dünyanız apayrı)
evlemek bu kadar mesela ise sizin için -ki belli ki mesela çünkü şöyle demişsiniz:

ya niye havalara uçuyorsunuz? 2 insan evlenecek yasal izinle gerdeğe gircek diye sizi uçuran ne Allah aşkına?

sizin kafa yapınız da bu belli ki

bakın ben de kalabalık aileden geliyorum. kuzenlerle kardeş gibi büyüdüm. aynı yatakta 10 kuzen yatardık, gibisi fazla yani. köy yerinde büyüdüm. herkesin akraba evliliği yaptığı ortamlar. öyle bir çocukluk. ama ben o düzende kalmadım bambaşka yerdiyim. bambaşka kafadayım

hayır gidip büyük bir şehirde iş de bulmamışsınız
aynı düzen içinde kalmaya devam ediyorsunuz. 7 sene KPSS bekleyecek lüksü kim veriyor yahu size?
ondan sonra da neden böye
e ne olacaktı ki?
Ya o değilde 7-8 sene tek caddesi olan ufak bir yerde ilişkilerini nasıl gizli yaşamışlar?😬hani gören duyan da mı olmamış babanın haberi olmasa bile küçük bir şehir eş dost konu komşu 7 yıl nasıl bir arada görmemişler

Ya o değilde 7-8 sene tek caddesi olan ufak bir yerde ilişkilerini nasıl gizli yaşamışlar?😬hani gören duyan da mı olmamış babanın haberi olmasa bile küçük bir şehir eş dost konu komşu 7 yıl nasıl bir arada görmemişler
ilk o aklıma geldi benim de gerçekten

ilişki dediği herhalde üniversitede yaşadığı, şu an paraları yok etraf kuzen dolu neyin ilişkisi bu...

X