Bir Kalpte İki Aşk

Köklü bir firmada iyi bir mevkide çalışan bir arkadaşım, "biz erkekler siz kadınlar gibi değiliz, gülümsemeli bir günaydından nem kapabiliriz" demişti. Her ne kadar "yok artık" desemde bunu söyleyen bir erkek sonuçta ve sırf kendini değil diğer hemcinslerini de gözlemleyip söylüyor sonuçta diye düşünmüştüm.

İlişkisi ailelerle tanışma boyutuna gelmiş, yüzükler takılmışsa size karşı ilgisi gönlünü eğleme/flörtleşme boyutunda izlenimi doğuruyor. Tarzınıza göre durumdan hoşlanmadığınızı belli edin. Bırakın o korumaya çalışsın arkadaşlığını.

Siz adamın yüzüğünü takip çıkarmasına fazla anlam yüklemişsiniz. Kendi tarafinizdan bir beklentiye girdiğiniz için sanırım. Belki adam yüzüğünü takmayı unutmuştur çıkarken. Ya da evde bi yere koymuş bir kaç gün bulamamıştır. Sonuçta bir ikiskisi var önemli olan bu. Siz sıradan bir iş arkadasligindan daha fazla yakınlık göstermişsiniz bence. Adam da şansını denemiş.

Yüzük çıktı ilişki bitti söz atıldı diye düşündüm kim olsa bence aynı şeyi düşünürdü. 4 senedir hiç çıkmayan yüzüğü ilk kez o an çıkmış gördüm ve afalladım. Sormadım tabi özel olur diye, sizin dediğiniz gibi de gelişmiş olabilir unutma, bulamama gibi ama bilmiyorum. İlişkisi var evet ve dostuluğumuzda genel olarak ilişkiler ve ilişkisi hakkında çok konuştuk çok detaylı olmamak kaydıyla ama hiçbir zaman ne yaşadınız, yaşıyorsunuz diye hadsizliğe girişmedim o da aynı şekilde, saygılıydık yani. Ben normal davranıyodum aslında, en başta olduğum şekilde. Sadece fazla vakit geçirdik. Bu da etkileşim doğurdu. Yazık oldu.

İş için olan muhatap bile kalmadı. Selam-selam devri de kapandı. Hiç konuşmuyoruz. Hastayı kendisi gönderiyor, hocaya kendisi çıkıyor. Ben de banane aman ya naparsa yapsın modundayım. Gururumu ezdiremem de. Kendi yaptıklarının açıklaması için gelecekse gelsin benden yanı adım olmayacak.
ennnn doğru karar olmuş bu, tebrik ederim
bu konuda verdiğiniz tepki de buradaki "sevgilisi var ama bana yaklaşıyo, karısı var ama bana aşık, siz söyleyiiiin napayım" tarzında açılan konulara örnek olur :işsiz:

Köklü bir firmada iyi bir mevkide çalışan bir arkadaşım, "biz erkekler siz kadınlar gibi değiliz, gülümsemeli bir günaydından nem kapabiliriz" demişti. Her ne kadar "yok artık" desemde bunu söyleyen bir erkek sonuçta ve sırf kendini değil diğer hemcinslerini de gözlemleyip söylüyor sonuçta diye düşünmüştüm.

İlişkisi ailelerle tanışma boyutuna gelmiş, yüzükler takılmışsa size karşı ilgisi gönlünü eğleme/flörtleşme boyutunda izlenimi doğuruyor. Tarzınıza göre durumdan hoşlanmadığınızı belli edin. Bırakın o korumaya çalışsın arkadaşlığını.

Fizyolojileri batsın yeminlen tiksiniyorum artık. En düzgün profil çizenler bile ihanet arayışında, heyecan peşinde. Nedir bu kadar tatminsiz kılan bu yaratıkları bilmiyorum. İşin bu noktaya varacağını kestiremedim, basiretim bağlanmış olabilir. Hadi bi de 4 senedir olmadı da neden şimdi oluyor. Bir kopuş bir soğuma yaşamış belli. O zamana kadar bana yan gözle bakmayan insan neden bir anda temaslara başladı yani bu noktaya getiren kafa neydi? Gerçi kafadan da değil sanırım o hormonlardan artık buna kanaat getiriyorum.

Ciddi olduğu kızla en başından beri ciddi amaçla görüştüğünü ve el ele tutuşma dışında hiçbir şekilde temasları olmadığını biliyorum öpüşmemişlerdir bile. Evleneceği insanla teması olmuyor ama eğleneceği insana direkt temasla yaklaşıyor. O zaman evlenecek erkek yerini ve haddini, karşındaki insanın bedensel sınırlarını bilip değer verir ve karşıdaki kişinin izni olmadan o teması asla gerçekleştirmez burdan böyle anlıyorum.
İşte bak bunları onla konuşman saçma
Sen onların özelini niye dinliyorsun?
Adam sana sevgilisiyle özelini açamaz bu hakkı nerden buluyor kendinde
Akademisyenim diyorsunuz da kafanız gerçekten pırıl pırıl
Öpüşüp öpüşmediğinden sevişmepinden sanane
Yıllarca sevgili olmuş bu adam o kızla zaten hiçbirşeu yaşanmadığına inanmam ben
Eğlenicek evlenilecek kız diye ayırıyorsa insanları zaten o adam değildir benim gözümde
Ve maalesef Türkiye nin yarısı bunlarla dolu
Üniversitelerde bu zihniyetteki insanların olması o kadar acı ki
Cinsiyetçi faşist bir yaklaşım bu
Ve bu insanlar insan eğitiyor işte
Lütfen benim bir gün çocuğum olursa bu tipler eğitmesin çocuğumu
Gitsinler önce kendilerini eğitsinler ya dünya nerde bunlar hala öpüşmedik ciddiyiz diyorlar bu kadar cahiller

Bildiğin çapkın işte Neyini anlamadin ki.senle konuşur sozluyken gider başka yerde beğendiği başka kizlada flört eder sonuç ta bu ona normal geliyor. Bugün yarın sana davetiye gelirsede şaşırma derim.ne izin veriyon öyle burnunun dibine girmesine.

ennnn doğru karar olmuş bu, tebrik ederim
bu konuda verdiğiniz tepki de buradaki "sevgilisi var ama bana yaklaşıyo, karısı var ama bana aşık, siz söyleyiiiin napayım" tarzında açılan konulara örnek olur :işsiz:

Karar doğru ama bi yandan da içim içimi yiyor, samimiyetinize güvenerek yazıyorum, gidip asla konuşmam ama üzüldüm de bu dostluğun etkilenmesine. Ortam zaten mobbingle dolu, ikimiz bu stres ve sıkıntılı yeri birlikte tolore etmeye çalışıp birbirimize destek çıkıyoduk. Kayboldu gitti. En çok ona üzüldüm. Umarım kuyu kazmazlar arkamızdan. Yakında aramızda bir sorun olduğu anlaşılır kürsü tarafından. Pff

Bildiğin çapkın işte Neyini anlamadin ki.senle konuşur sozluyken gider başka yerde beğendiği başka kizlada flört eder sonuç ta bu ona normal geliyor. Bugün yarın sana davetiye gelirsede şaşırma derim.ne izin veriyon öyle burnunun dibine girmesine.

Gelir muhakkak. Ben de kesip tekrar yapıştırıp geri gönderirim yapcak bir şey yok.

Alışkanlık ve aileler tanıştı artık bırakamam mantığında ilerliyor. Aklının bir tarafında hımm sepulik olabilir mi acaba diye geçirdiyse bile bu düşüncesi çok ikiyüzlüce ve vicdansızca. Hadi alışkanlıktan o kızı bırakamıyor ama insan çekim hissetmediği, heyecanlanmadığı birisiyle nasıl bir ömür paylaşacak ki imkansız. Ha şimdi aldattı ha evlendikten sonra aklına başkası düştü bu karakterde olduğunu gösteriyor.
Kız asla yanına gelemez öyle bir imkan ve öyle bir niyeti de yok. X de sürekli doktoram bitsin istifa edicem, gidicem burdan diyip diyip durdu ama planları yürümedi, kaldı, kadro da vermiyorlar, belki de burda kalsam sepulikle ilişkiye başlasam biz burda birlikte çalışsak bundan sonrasında diye de düşünmüştür. Normal arkadaşlık da bitti. Bugün selam dahi vermedik, klinikte ikimiz de konuşmuyoruz birbirimizle. Nasıl gidecek bilmiyorum.
Sizin analizleriniz oldukça yerinde. Ben az önce de yazdım. Onların ilişkilerini hiç sağlıklı bulmuyorum. İlla ki bir yerde patlak verecek ama sizden çıkmasın bu sorun. Ben de akademisyenim. Nasıl bir çevre olduğunu gayet iyi biliyorum. O yüzden hiç bulaşmayın. Arkadaşlığınızın bitmesi üzücü olmuş lakin şu durumda olması gereken o.

Fizyolojileri batsın yeminlen tiksiniyorum artık. En düzgün profil çizenler bile ihanet arayışında, heyecan peşinde. Nedir bu kadar tatminsiz kılan bu yaratıkları bilmiyorum. İşin bu noktaya varacağını kestiremedim, basiretim bağlanmış olabilir. Hadi bi de 4 senedir olmadı da neden şimdi oluyor. Bir kopuş bir soğuma yaşamış belli. O zamana kadar bana yan gözle bakmayan insan neden bir anda temaslara başladı yani bu noktaya getiren kafa neydi? Gerçi kafadan da değil sanırım o hormonlardan artık buna kanaat getiriyorum.

Biz bunu anlayamayız, çünkü duygu odaklı yaşarız herşeyi. Eşimizle bile özelimizi yaşarken önce sevgiyi hissedersek izin veririz.
Erkeklerse direkt tensel temas odaklılar. Düşünsene genelevler neden erkekler için, sevmeden tanımadan sevişebilen varlıklar onlar. :kusmuk: Cinsel ihtiyaçları için para verip sevişecek kaç kadın var. İstisnalar kaideyi bozmaz, genele bakmak lazım unutma.

Belki , o gün sana çok yakışan elbisenden, parfümünün kokusundan etkilendi. Bakış açısı değişti bir anda, dediğim gibi sen duruşunu bozma. O çabalasın eski arkadaşını kazanmak için, ha uğraşmazsa da yolu açık olsun.

İşte bak bunları onla konuşman saçma
Sen onların özelini niye dinliyorsun?
Adam sana sevgilisiyle özelini açamaz bu hakkı nerden buluyor kendinde
Akademisyenim diyorsunuz da kafanız gerçekten pırıl pırıl
Öpüşüp öpüşmediğinden sevişmepinden sanane
Yıllarca sevgili olmuş bu adam o kızla zaten hiçbirşeu yaşanmadığına inanmam ben
Eğlenicek evlenilecek kız diye ayırıyorsa insanları zaten o adam değildir benim gözümde
Ve maalesef Türkiye nin yarısı bunlarla dolu
Üniversitelerde bu zihniyetteki insanların olması o kadar acı ki
Cinsiyetçi faşist bir yaklaşım bu
Ve bu insanlar insan eğitiyor işte
Lütfen benim bir gün çocuğum olursa bu tipler eğitmesin çocuğumu
Gitsinler önce kendilerini eğitsinler ya dünya nerde bunlar hala öpüşmedik ciddiyiz diyorlar bu kadar cahiller

İlişkisinin özelini açmadı, ben sadece tahmin yürüttüm ama tabi olmayabilir de bilemem.
Bu sınıflandırmaya iten toplumsal yapı batsın, şahsen ben öyle değilim, davranışlarını o şekilde ayıran , eğlenilecek- evlenilecek kategorisine sokan kişi ben değilim, erkeklerin kafasındaki algı bu ve hala bir çok yerde bu düşünce hakim. Maalesef akademi de zihniyet olarak leş bireyler içeriyor, tahmin edebileceğinizden daha fazla. Ülkenin cinsiyetçi zihniyetinin tezahürü, akademik ortam maalesef. Olabildiğince uzak durmaya soyutlanmaya çalışıyorum. Kürsünün tamamı erkek, bir ben kadınım, kadın halimle var olmaya çabalıyorum. Çok zorlanıyorum. Tek başına mücadele yoruyor, yıpratıyor. 4 senedir hiçbir duygusu olmayan bir insan, durduk yere bir anda böyle hisler beslemeye başlıyor ben bunu anlamlandıramıyorum. Bu zamana kadar neden olmadı da şimdi? Neden yani? Biz öncesinde de birlikteydik, birlikte çalışıyoduk. Şimdiyi özel kılan ne?

İlişkisinin özelini açmadı, ben sadece tahmin yürüttüm ama tabi olmayabilir de bilemem.
Bu sınıflandırmaya iten toplumsal yapı batsın, şahsen ben öyle değilim, davranışlarını o şekilde ayıran , eğlenilecek- evlenilecek kategorisine sokan kişi ben değilim, erkeklerin kafasındaki algı bu ve hala bir çok yerde bu düşünce hakim. Maalesef akademi de zihniyet olarak leş bireyler içeriyor, tahmin edebileceğinizden daha fazla. Ülkenin cinsiyetçi zihniyetinin tezahürü, akademik ortam maalesef. Olabildiğince uzak durmaya soyutlanmaya çalışıyorum. Kürsünün tamamı erkek, bir ben kadınım, kadın halimle var olmaya çabalıyorum. Çok zorlanıyorum. Tek başına mücadele yoruyor, yıpratıyor. 4 senedir hiçbir duygusu olmayan bir insan, durduk yere bir anda böyle hisler beslemeye başlıyor ben bunu anlamlandıramıyorum. Bu zamana kadar neden olmadı da şimdi? Neden yani? Biz öncesinde de birlikteydik, birlikte çalışıyoduk. Şimdiyi özel kılan ne?
Nerden bu tahmini yürüttün ki
Enterasan geldi
Sence yıllarca sevgili olan bir çiftin arasında hiçbirşeu geçmemiş olması olası mı?
Benim okuduğum dönemde insanlar daha açık fikirli moderndi
Gerçekten şu an ne halde bilmiyorum
Şu an daha kötüye gidiyor eminim
Bazen sosyal medyada çıkıyor işte Prof saçma sapan konuşup rezil ediyor kendini
Kendi halinde yüksek eğitim almamış bir erkek bazen bir akademisyenden daha modern görüşlü olabiliyor işte enterasan geliyor bana
Neyse sen bu adamdan uzak dur
Böyle kafası karışık bir kişi seni üzer
Başka da birşeye yaramaz
Sen kafanı başkalarına ver
Başka insanları tanımaya odaklan

Sizin analizleriniz oldukça yerinde. Ben az önce de yazdım. Onların ilişkilerini hiç sağlıklı bulmuyorum. İlla ki bir yerde patlak verecek ama sizden çıkmasın bu sorun. Ben de akademisyenim. Nasıl bir çevre olduğunu gayet iyi biliyorum. O yüzden hiç bulaşmayın. Arkadaşlığınızın bitmesi üzücü olmuş lakin şu durumda olması gereken o.

Burası da benim sınavım sanırım. Bakalım umarım başarıyla veririm bu sınavı. Geldiğimden beri bir yüzüm gülmedi. En iyi anlaştığım kişiyi kaybediyorum neden onun bir anlık duygu karmaşası yüzünden. 4 sene önce böyle bir şey olacak ve arkadaşlığınız bitecek deseler inanmazdım. Ama insanoğlu işte. Olmaz dediğimiz her şey olabiliyor.

Evet düşünmedim değil ama gururumu ezdirmiş olur muyum diye düşünüyorum. Çünkü direkt selamı sabahı kestim, tersledim ya şimdi dengesiz damgası yemekten korkuyorum. Yakın olduğumuzdan dolayı bu şekilde konuşmadan direkt kesip atmayı sindiremedim o yüzden buraya yazdım, bir tek siz bu şekilde söylediniz. Farklı bir bakış açısı. Çoğunluk üyeler konuşmamaya devam et önerisi verdi. Bana bu davranışından dolayı değersiz hissediyorum ne yapmaya çalışıyorsun diye sormayı istedim ama aşırı sinir olup direkt irtibatı keserek kendimce ceza veriyorum şuan. Üzülmüyo da değilim.
Karsilikli konusmak her zaman daha iyi hissettiriyor insanin ustunden yuk kalkip hafifliyor.degilse soylemiydi boylemiydi kafaniz hep bununla mesgul olur.
insanlar konusa konusa demisler cok dogru.

dengesiz davranislar sergileyen siz degil arkadasiniz.size deger verdigini dusundugunuz icin davranislarindan dolayi kirildiginizi, o da sizin icin degerli oldugundan dostlugunuzun bozulmasindan uzgun oldugunuzu falan,anlatirsiniz icinizdekileri.
yani bana acik acik konusmak mantikli geliyor.

Karar doğru ama bi yandan da içim içimi yiyor, samimiyetinize güvenerek yazıyorum, gidip asla konuşmam ama üzüldüm de bu dostluğun etkilenmesine. Ortam zaten mobbingle dolu, ikimiz bu stres ve sıkıntılı yeri birlikte tolore etmeye çalışıp birbirimize destek çıkıyoduk. Kayboldu gitti. En çok ona üzüldüm. Umarım kuyu kazmazlar arkamızdan. Yakında aramızda bir sorun olduğu anlaşılır kürsü tarafından. Pff
kaybettiğinize üzüldüğünüz şeyin, o güzel dostluk olduğunu anladım zaten. ama yapacak bir şey yok. adam bir günde değişti diyorsunuz, karşı tarafın kanının kaynadığı bir ana denk geldi sanırım. ya da o aslında hep o niyetle yaklaşmıştı uygun anı kendince bulup hareketlerine yansıttı bilemiyoruz.
çalıştığınız yerde umarım sıkıntı olmaz sizin için çünkü double mutsuzluk olur bu kez. hem bir arkadaşla huzursuzluk , hem iş yerinde huzursuzluk boğar insanı

Klasik yedekci, bosta kalamayan erkek modeli. Gorusemediginden onunla zamann gecirecek baska bir kadinla takilma derdinde, hatta fiziksel ihtiyaclari icin bile olabilir. Iliskisi velev ki biter, yedeklw devam eder. Yedek asil flort okunca yeni yedek gelir. Maymun istahli, kadin kalbine degik zaman gecirecek birini ariyor bence. Degisjk versiyonu da var, partneri terketse gitme diyw aglar bir yandan yeni iliski kurmaya calisir bu tip "yetiskin blr yedekci".

Hayir gelmez, mesafeyi koruyun. Hayatinda biri varken sadece takilacagi biri olmayin, onun hayatinizds yeriniz yok.

Nerden bu tahmini yürüttün ki
Enterasan geldi
Sence yıllarca sevgili olan bir çiftin arasında hiçbirşeu geçmemiş olması olası mı?
Benim okuduğum dönemde insanlar daha açık fikirli moderndi
Gerçekten şu an ne halde bilmiyorum
Şu an daha kötüye gidiyor eminim
Bazen sosyal medyada çıkıyor işte Prof saçma sapan konuşup rezil ediyor kendini
Kendi halinde yüksek eğitim almamış bir erkek bazen bir akademisyenden daha modern görüşlü olabiliyor işte enterasan geliyor bana
Neyse sen bu adamdan uzak dur
Böyle kafası karışık bir kişi seni üzer
Başka da birşeye yaramaz
Sen kafanı başkalarına ver
Başka insanları tanımaya odaklan

Geçmemiş olamaz. İlişkinin 3 yılı uzakta geçtiği için temas, dokunma vs bu süreçte mümkün olmamış öncesini bilemem.
Eğitim sadece cehaleti alıyor artık ben buna yürekten inanıyorum. Eşeklik baki. İnsani yönlerini geliştirmek kötü yönlerini törpülemek çok zor, vicdan, haya, karakter, dürüstlük, doğrudan sapmamak bu dünyada verdiğimiz en zor sınavlar ve insanoğlunun başarmakta en çok zorlandığı meziyetleri. Uzaklık şuan pik noktasında. Selam, muhabbet yok. Bakalım gelecek günler ne gösterecek.

En başından doğrusunu yapmışsın. Bu yoldan geri dönme de..Seninkisi bir tepki değil ;bir duruş şekli! Ondan etkilenmiş,hatta cinsel anlamda hoşlanmış dahi olabilirsin ki bu da ayıplanacak birşey değil aslında.Önemli olan bunların dürtü olduğunun bilincinde olmak. Çok büyük ihtimalle bütün o arkadaşlık ilişkisi onda ,en kötü ihtimalle, "bu kız bana ilgi duyuyor" düşüncesine yol açmıştır. En iyi ihtimalle de yine cinsel anlamda bir hoşlanma olmuştur. Yüzük konusuna gelince ;sadece kurum içinde çıkarıyordur belki ,ne bilebilirsin ki! En son olarak ,eğer bir erkek başka birine (kadın,erkek,arkadaş vs ) sevgilisi ile arasındaki mahremi anlatıyorsa ondan bir cacık olmaz;bu kadar net söylüyorum! Eğer ,olur da, bu sözde ilgisinden hoşlanırsan falan (olabilir,insanların zaman zaman basireti bağlanabilir,hormanların çoşabilir) aç burayı oku,kendine gel :))

En başından doğrusunu yapmışsın. Bu yoldan geri dönme de..Seninkisi bir tepki değil ;bir duruş şekli! Ondan etkilenmiş,hatta cinsel anlamda hoşlanmış dahi olabilirsin ki bu da ayıplanacak birşey değil aslında.Önemli olan bunların dürtü olduğunun bilincinde olmak. Çok büyük ihtimalle bütün o arkadaşlık ilişkisi onda ,en kötü ihtimalle, "bu kız bana ilgi duyuyor" düşüncesine yol açmıştır. En iyi ihtimalle de yine cinsel anlamda bir hoşlanma olmuştur. Yüzük konusuna gelince ;sadece kurum içinde çıkarıyordur belki ,ne bilebilirsin ki! En son olarak ,eğer bir erkek başka birine (kadın,erkek,arkadaş vs ) sevgilisi ile arasındaki mahremi anlatıyorsa ondan bir cacık olmaz;bu kadar net söylüyorum! Eğer ,olur da, bu sözde ilgisinden hoşlanırsan falan (olabilir,insanların zaman zaman basireti bağlanabilir,hormanların çoşabilir) aç burayı oku,kendine gel :))

Kadın- erkek arkadaş olamaz hipotezi bir kez daha kanıtlanmış oldu. Anti- tez üretemiyorum, çakıldım kaldım. Bu insan hayatımda olmasa ne değişecek diye düşünüyorum şuan. Yani en kötü ne olabilir ki? Bir dostluğu kaybetmiş olabilirim belki ama bu belki başka bir kapının açılmasına vesile olacak. Aklımı kurcalıyorken burda okuduğum ilk yorumlardan itibaren şöyle bir silkelendim ve kendime geldim. İnsanız şaşarız, muhakkak ki dilemmalar doğabiliyor, asla olmaz dediğimiz şeyler geliyor başımıza. Bir insan kaybettim ama bence doğrudan sapmadım, bu yolda kendimi başarılı hissediyorum.

Biz bunu anlayamayız, çünkü duygu odaklı yaşarız herşeyi. Eşimizle bile özelimizi yaşarken önce sevgiyi hissedersek izin veririz.
Erkeklerse direkt tensel temas odaklılar. Düşünsene genelevler neden erkekler için, sevmeden tanımadan sevişebilen varlıklar onlar. :kusmuk: Cinsel ihtiyaçları için para verip sevişecek kaç kadın var. İstisnalar kaideyi bozmaz, genele bakmak lazım unutma.

Belki , o gün sana çok yakışan elbisenden, parfümünün kokusundan etkilendi. Bakış açısı değişti bir anda, dediğim gibi sen duruşunu bozma. O çabalasın eski arkadaşını kazanmak için, ha uğraşmazsa da yolu açık olsun.

Duyguya inme konusunda sınıfta kalıyorlar ve hiç ön görülü değiller. Tamamen fizyolojik. Ben acaba bu yaptığımla karşımdakini incitmiş olabilir miyim diye düşünmek yok. İlla sert çıkıp, ayar vereceksin, nato kafa nato mermerler.
Pazartesi izinden döndüğümde sert bir şekilde tersledim ve her şey bitti artık konuşmyoruz diyerek kestirip attım sadece şuan buna pişmanım. O hareketimden sonra yanıma gelip sormaya çalıştı ben tersledim.
Dün yine yanıma geldi tersledim.
Bugünse sıfır iletişim.
Sadece bu kadar sert olmasa mıydı acaba içimde kalan düşünce, bilemedim.

X