Bir Küçük Doğum Günü Meselesi

Probisinkokusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2021
1.085
2.379
Günaydınlar hanımlar. Şimdi anlatacağım konu ile ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum. Geçen hafta benim doğum günümdü. Bende evli olarak ilk doğum günüm olduğu için biraz beklentimi yükseltmiştim. Çünkü her doğum günümde evlene dek eşimle başka şehirlerdeydik. Doğum günümde çok kar yağdığı için okullar tatil oldu bende evdeydim. Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı. Ben hiç bozuntuya vermedim. Sarıldım teşekkür ettim. Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi. O an inanılmaz değersiz hissettim kendimi bir plan bile yapmamış oturup düşünmemiş diye. Benimde hemen yüzüme yansır zaten anladı tabi. Ne olduğunu sordu bende anlattım. Daha özel hissetmek isterdim benim yerime düşünmüş olmanı isterdim dedim. Sonra tarıstık. Havanın nasıl olacağını kestiremedim sana pastayı verirken kusura bakma dedim kafamdaki bu değildi dedim(maalesef tartışma öncesi ben buraları hiç hatırlamadım)canının istediği bir yer vardır belki diye düşündüm dedi. Neyse sonradan üzüldüm tabi. Kendimi de haksız buldum. Ama tartışırken ettiği konudan bağımsız sözler beni çok üzdü. Bende ben senin kişiliğine birleyen demiyorum bu konu özelinde konuşuyorum ama sen sürekli benim kişiliğime konudan alakasız şeyler söylüyorsun dedim. Sonra doğum günümde gece 11 e kadar eve gelmedi öyle tek başıma evde bıraktı. Bende gururuma yediremedim. Geri adım atamadım. Onu da çok özledim. Ama aynı sözleri söyleme cesaretini vermek istemediğimden bir haftadır aramız böyle.
Ben değer görmemekten korkuyorum ve bu panikle her şeyi mahvediyorum sanırım ☹️ Böyle zamanlarda kafamda bunu sana nasıl yaparlar diye bir ses yankılanıyor hooop savunmaya geçiyorum( yok ya ben bir psikoloğa gideyim) Velhasıl ben bir halt yedim. Özel günümü de kendi elimle mahvettim. Ama toparlama cesaretini gösteremiyorum en azından bir özür bir öyle söylememeliydim’ i bekliyorum. Siz olsanız napardınız?

Not: Bir önceki doğum günümde de alacağı hediyeyi bana sormuştu. O zamanda böyle bir güzel tartıştık. Az ders al dimi anla işte böyle yapma bir daha da beni de vicdan azabına sürükleme 🤦🏻‍♀️

Son düzenleme:
Evet özel gününüzü kendi elinizle mahvetmişsiniz.

Bir de eşiniz bana kalırsa yapması gereken şeyleri gayet yapmış. Pastayla gelmiş yemeğe çıkalım demiş. Kendi ilişkimi düşünüyorum, benimkisi de bana sorar nereye gidelim diye. Bana bırakır, kendi düşünmez. Erkeklerin geneli maalesef böyle, bir de riske atmak istemiyorlar akıllarınca kibarlık yapıyorlar esasında.

sadece sizi gece boyu bırakması kötü olmuş.

gerçi doğum gününde ne bekliyorsunuz başka onu da pek anlamadım. ailesi kutlamazsa kutlamasın nedir yani. pasta, güzel bir yemek ve oynaşma faslı bir doğum günü için ideal bir plan bence. :)

insanlarin kafasina vura vura zorla kendinizi hatirlatmaniz, herkese dogum gununuz icin tavirli olmaniz cok yanlis ama bundan kendi kendinize kurtulabilecek gibi degilsiniz. bence de destek alin.

esiniz herhalde romeoyken bu hale donusmedi, kafanizda onu bir yere oturtup sonra o sekilde davranmasini beklemeyin.

Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı.
Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi.
Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler.

Eşine ve ailesine üzüldüm, senin de bir psikoloğa gitmen gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Günaydınlar hanımlar. Şimdi anlatacağım konu ile ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum. Geçen hafta benim doğum günümdü. Bende evli olarak ilk doğum günüm olduğu için biraz beklentimi yükseltmiştim. Çünkü her doğum günümde evlene dek eşimle başka şehirlerdeydik. Doğum günümde çok kar yağdığı için okullar tatil oldu bende evdeydim. Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı. Ben hiç bozuntuya vermedim. Sarıldım teşekkür ettim. Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi. O an inanılmaz değersiz hissettim kendimi bir plan bile yapmamış oturup düşünmemiş diye. Benimde hemen yüzüme yansır zaten anladı tabi. Ne olduğunu sordu bende anlattım. Daha özel hissetmek isterdim benim yerime düşünmüş olmanı isterdim dedim. Sonra tarıstık. Havanın nasıl olacağını kestiremedim sana pastayı verirken kusura bakma dedim kafamdaki bu değildi dedim(maalesef tartışma öncesi ben buraları hiç hatırlamadım)canının istediği bir yer vardır belki diye düşündüm dedi. Neyse sonradan üzüldüm tabi. Kendimi de haksız buldum. Ama tartışırken ettiği konudan bağımsız sözler beni çok üzdü. Bende ben senin kişiliğine birleyen demiyorum bu konu özelinde konuşuyorum ama sen sürekli benim kişiliğime konudan alakasız şeyler söylüyorsun dedim. Sonra doğum günümde gece 11 e kadar eve gelmedi öyle tek başıma evde bıraktı. Bende gururuma yediremedim. Geri adım atamadım. Onu da çok özledim. Ama aynı sözleri söyleme cesaretini vermek istemediğimden bir haftadır aramız böyle.
Dün gece Kandil sebebiyle ailesine gittik. Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler. Onlarada hak verdim.
Ben değer görmemekten korkuyorum ve bu panikle her şeyi mahvediyorum sanırım ☹️ Böyle zamanlarda kafamda bunu sana nasıl yaparlar diye bir ses yankılanıyor hooop savunmaya geçiyorum( yok ya ben bir psikoloğa gideyim) Velhasıl ben bir halt yedim. Özel günümü de kendi elimle mahvettim. Ama toparlama cesaretini gösteremiyorum en azından bir özür bir öyle söylememeliydim’ i bekliyorum. Siz olsanız napardınız?

Not: Bir önceki doğum günümde de alacağı hediyeyi bana sormuştu. O zamanda böyle bir güzel tartıştık. Az ders al dimi anla işte böyle yapma bir daha da beni de vicdan azabına sürükleme 🤦🏻‍♀️
Sanırım ogretmensiniz ama ergenlerin yaptığı tavırlar resmen . Bu nedir ya herkesin sizin etrafınızda pervane olmasını istemek . Hadi eşinizle tartışınız herkes karda kışta herkes size mum üflemeye mi gelsin . Ayrıca değer görememekten korkarken kendinizi kendiniz degersizlestiriyorsunuz

Sanırım ogretmensiniz ama ergenlerin yaptığı tavırlar resmen . Bu nedir ya herkesin sizin etrafınızda pervane olmasını istemek . Hadi eşinizle tartışınız herkes karda kışta herkes size mum üflemeye mi gelsin . Ayrıca değer görememekten korkarken kendinizi kendiniz degersizlestiriyorsunuz
Öğretmenlik: Ben ne alaka?
Mesleğimden bağımsız yorumlar yaparsak sevinirim. Buradan ne çıkacaksınız öğrencilerime trip attığımı mı?

Evet özel gününüzü kendi elinizle mahvetmişsiniz.

Bir de eşiniz bana kalırsa yapması gereken şeyleri gayet yapmış. Pastayla gelmiş yemeğe çıkalım demiş. Kendi ilişkimi düşünüyorum, benimkisi de bana sorar nereye gidelim diye. Bana bırakır, kendi düşünmez. Erkeklerin geneli maalesef böyle, bir de riske atmak istemiyorlar akıllarınca kibarlık yapıyorlar esasında.

sadece sizi gece boyu bırakması kötü olmuş.

gerçi doğum gününde ne bekliyorsunuz başka onu da pek anlamadım. ailesi kutlamazsa kutlamasın nedir yani. pasta, güzel bir yemek ve oynaşma faslı bir doğum günü için ideal bir plan bence. :)
Ya diyorum ya bende sonradan farkettim ama konudan bağımsız söylenen sözleri yutamıyorum. Olay maalesef doğum günü özelinden çıktı.

Öğretmenlik: Ben ne alaka?
Mesleğimden bağımsız yorumlar yaparsak sevinirim. Buradan ne çıkacaksınız öğrencilerime trip attığımı mı?
Asla, bakın yine kendi kendinize kurguladiniz. Okullar tatil dediğiniz için sanırım ogretmensiniz dedim .

Bence doğum günü meselesini biraz abartmışsınız. Ama eşinizde tartışmayı biraz abartmış. Olur öyle ilk yıllar çok takılmayın. İnanın dert değil bunlar. Bu arada doğum gününüz kutlu olsun

Özel günler önemli mi bu kadar doğum günü evlilik yıl dönümü gibi bn tek günün özel olmasını istemem
Biraz ergen gibi davranmışsın düşünmüş pasta almış.
Hediyeyi sana sorması da normal eşisin ne istiyorsan o olsun istiyor
Bnce kendinizi bi sorgulayın

Bence doğum günü meselesini biraz abartmışsınız. Ama eşinizde tartışmayı biraz abartmış. Olur öyle ilk yıllar çok takılmayın. İnanın dert değil bunlar. Bu arada doğum gününüz kutlu olsun
Bende aynı şeyleri düşünüyorum. Sadece geri dönüş yolu arıyorum. Kutlamanız için teşekkürler 🙏🏻

Hiç alakası yok öğretmensiniz ama ergence tavırlar yazmışsınız. Öğretmenlik ile tavrımı kıyaslamışsınız. Evde bulunma durumumu değil.
Evet evde bulunmanızdan meslek tahmini yaptım. Ama öğrencilerinize trip atıyorsunuz demedim bu bağlantıyı kendiniz kuruyorsunuz şuan. Tavrınızı zaten yazdım ergence ,karşınızdakini bunaltip konudan bağımsız yerlere gitmiş sonunda ve daha yeni evlisiniz. Bir sonraki doğum gününüzde ne yapsa yaranamayacagini düşünecek eşiniz, daha az önemseyecek . Konuşup tatlıya bağlamak bile size korkutucu geliyor .

Bunu bende yazmışım değil mi? Ama bir şekilde yaşandı oldu böyle şeyler olay sonucuna bakarsak sizler ne yaparsınız?. Söylenen sözlere rağmen alttan almalı mıyım?
Eşin konusunda haksızsın, özür dilemelisin. Eşinin ailesinin söylediği şeylerden bahsediyorsan, doğum gününü kutlamışlar, hediyelerini vermişler ve hastasın rahatsız etmeyelim diye gelmedik demişler. hangi sözlerden bahsediyorsun anlayamadım ki?

X