Bir paket sütün lâfı

hemen kötüye yormayın kızlar belki ağzından birden çıkmıştır
bende pasta yada sütlü tatlı yapacağım zaman açık süt kullanırım
içmek içinde kutu sütü tercih ederim

ben bu tip yorumlarımı yazarken ALLAHa sığınıyorum ki kimsenin günahını almayayım diye.
yani konu açan kişinin dediği şekilde olma ihtimali üzerine yazıyorum.eğer doğruysa düşüncesiyle yazıyorum.

diyeceğim haklı olabilirsin.belki öyle demek istemedi bir anlık reflex oldu.
herkes bir an gaflet yapar,densizlik eder ama farkına varır varmaz özür dilemeli.

hadi o varamadı ee (halasının)anneside söylemiş yanlış yaptığını.
bari ozaman gidipte öyle demek istemedim diyebilirdi.
iyi yada kötü bir bahaneyle gönlünü alabilirdi.:uhm:

çok şaşırdım doğrusu ne var sanki 1 kilo sütü kullandıysan bazı insanların yaptığı hareketlere aklım ermiyor.sütü hemen almakla çok iyi etmişsin ....sen sütü getirince tepkisi ne oldu???????

Gercekten çok şaşırdım empati yaptımda inan benim tepkimde seninkinin aynısı olurdu bir insanın akrabası böyle birşey nasıl yapar ne amaçla olursa olsun ne var yani bi sütle puding yapılmışsa ya da başka bişey birde demişsinki götürüp atar gibi koydum mutfağa ona bile tepki vermediyse demekki başka amaç güdmemiş hani içmeye kapalı alır kullanmak için açık alır yani olay böle değil anladığım kadarıyla bence çok doğru yapmışsın gelip sana hatasının yanlış olduğunu söyleyene kadar asla yüzüne bakma kendini affettirmeli bence

kızlar sutu fırlatır gıbı koydum mutfaga oda mutfaktaydı bı tepkı vermedı bıdahada görmedım zaten

Sizde iyi tepki vermişsiniz ben olsam mahcupluktan ne yapacağımı şaşırır,utanırdım(utanacak bişey yapmamış olsam bile)...
Neyse bana göre kimsenin mutfağında rahat hareket edilmemeli, kimsenin evindede öyle...
Bu bir kez daha ıspatlanmış oldu, bundan hoşlanmayan insanlar var, yazık kadın demekki iki kuruşun hesabını yapmak durumunda kalan bir kadın... Siz şimdi belki maddi durumu çok iyi diyeceksiniz ama kimse kimsenin kesesini bilmiyor...Kınamıyorum kimseyi...

Son düzenleme:
Sizde iyi tepki vermişsiniz ben olsam mahcupluktan ne yapacağımı şaşırır,utanırdım(utanacak bişey yapmamış olsam bile)...
Neyse bana göre kimsenin mutfağında rahat hareket edilmemeli, kimsenin evindede öyle...
Bu bir kez daha ıspatlanmış oldu, bundan hoşlanmayan insanlar var, yazık kadın demekki iki kuruşun hesabını yapmak durumunda kalan bir kadın... Kınamıyorum kimseyi...

Aynen ben de kardeşimin bile mutfağında bile ona sormadan buzdolabının kapağını açamam..:sm_confused:
Çekineceğimden değil sadece hoşlanmam başkasının evindeki eşyaları,yiyecekleri ellemeye..şutarafagitti

ne olmus ki puding yapilmissa ne insanlar var ya demekki sizin halaniz yediniz ictiginiz lokmalarin hesabini yapio ne ayip bisey evine misafir gelene oyle mi yapilir heleki bi halasin insllah isleriniz hemen yolunda giderde veinizi biran oncew tasirsiniz

sut müt baslıgı okudukca yenıden cnm püdink cekıyo, gunlerdır üdink yapıp yıyorum gene yıycem sanırım ıyı yapmıssın cıkmakla o evden ya durulmaz bı paket süt mus peh 1 lıra degıl mı sut ocagını falan da kullanmıssın yatagında da yatmıssın pansıyon ucretını ödemeyı unutma :)

Keşke sütlerini çelik kasada saklasaydı.Baştan önlem almış olurdu.
Hissettiğin kırgınlığı çok iyi anladım.
Birkaç yıl önce amcamlara gitmiştik.Akşam yemeğinde şaka yapıyor gibi önümüze birer tane biber dolması koymuşlardı.Ben onu yerken de amcam "vah vah kızın kemikleri acıkmış,siz hiçbirşey vermiyor musunuz evde buna?"demişti.

Çok şaşırmıştım,üstelik minicik biber dolmasını da kaç lokmaya bölüp yedim.Evde tüm tüm attığımı görse kendini de yemeyeyim diye kaçardı herhalde:eek:.

Üzülme,densizliğine ver:teselli:

Keşke sütlerini çelik kasada saklasaydı.Baştan önlem almış olurdu.
Hissettiğin kırgınlığı çok iyi anladım.
Birkaç yıl önce amcamlara gitmiştik.Akşam yemeğinde şaka yapıyor gibi önümüze birer tane biber dolması koymuşlardı.Ben onu yerken de amcam "vah vah kızın kemikleri acıkmış,siz hiçbirşey vermiyor musunuz evde buna?"demişti.

Çok şaşırmıştım,üstelik minicik biber dolmasını da kaç lokmaya bölüp yedim.Evde tüm tüm attığımı görse kendini de yemeyeyim diye kaçardı herhalde:eek:.

Üzülme,densizliğine ver:teselli:

O bir tane dolma bile amcanızın içine oturmuş bence.Yaptığı yorumdan onu anladım.Allah allah ne insanlar var pes.

canım bız halamla can cıgerız ona gıtmemı dört gözle bekleyen ve benı çok seven bırı bu sözune alınmıcagımı duşunerek söyledı buna emınım ama alındım işte ...dolaptada 2 lıtre daha sut vardı acıkçası....böyle demesı yersızdı.1 dedıgımı 2 etmez ne dersem yapar sureklı yedırır ıçırır neden böyle dedı onuda anlamadım ama şuan utanç duydugunu çok uzuldugunu bılıyorum tansıyon hastası zaten gecede hasta olmuş uzuntuden annem dedı

fisfisfis
sadece bir seferlik böyle bir tecrübe yaşanmışsa bu kadar büyütmeyin bence. şimdiye kadar yaptığı tüm olumlu şeyleri elinizle itmeyin.

bu yaptığı kesinlikle hoş bir davranış değil, ama genele göre değerlendirin...
bazen insanların ters zamanına denk geliriz. yaptığından da pişmanmış. yapı olarak da patavatsız biriymiş.

siz tepkinizi yeterince göstermişsiniz zaten. çok fazla büyütmeyin bence. aile içi ilişkileri de etkilemesin...

daha mesafeli oldunuz mu, hatasını iyice anlar bence.

eğer benzer davranışları çok oluyorsa, en iyisi mesafeyi daha da artırmak...

nacizane fikrim...

Bazı evlerde içmek için kutulu paketli süt , yoğurt puding vs. gibi şeyler yapmak içinse açık süt alınır. Karşı komşum böyle yapıyor çünkü , bunun gibi bişey olamazmı acaba ?

X