Bir şeyi çok istemek, o şeyi itmek midir gerçekten?

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.079
1.065
31
Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım. Öğretmen bir kadınım. Bu aralar yalnızlıktan, mutsuzluktan ölecek gibi hissediyorum. Güzel bir isim var. Ailemden ayrı yasıyorum. Sağlığım yerinde. Fakat psikolojik olarak hiç iyi değilim.
8 yıllık ilişkim şubatta bitti. Yani terk edildim. Böyle olması iyi oldu. Çünkü ben bir şeyler için zorladım, ondan ayrılırsam günahına girerim, o beni bekledi kafasına girdim hep. Onun düzgün işi yoktu. Zaten karakter olarak bozuktu da. Beni de kendine benzetti işte. Sonra gitti evlendi o ayrı konu. Bir de söyle bir şey var. Ondan ayrılırsam kimseyi sevemem düşüncesi vardı kafamda hep.
Nitekim öyle de oluyor. Karşıma birileri çıkıyor. Beni beğenmeyen oldu, olabilir bu çok doğal bu. Ama bazen de direk cinsellik isteyen, ya da kız gibi trip atıp yalan söyleyen tipler çıktı karşıma. Ben olgun birini istedikçe. Bir de evet bu aralar sürekli hayatımda birisi olsun. Bana güven versin. Onunla gezeyim tozayım, derdimi anlatayım istiyorum. Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Hep geç kaldım korkusu da var içimde ayrıca. Bu saatten sonra olmaz gibi ve sanki bundan sonra hep böyle kişilerle karsılasacağım.
Geçen tanıdık bir polisle konuştuk . 2 haftadır mesajlaşıyorduk. 3 defa yüz yüze geldik. Kendinin doğum günüydü. Adam benden doğum günü sürprizi beklemiş ve ben sonraki gün küçük bir pastayla kutlamayı düşünüyordum. 3 gündür bunun kavgasını yapıyoruz. Fake bir fotoğraf paylaşıp doğum günümü kutladılar demiş gözüme sokmak için. Yalan söyledi açıkçası.
Böyle olunca iyice bunalıma girdim. Güzel de kızsın neden yok hayatında biri diyorlar mesela sanki elimdeymiş gibi. Bul birini okuldan yok mu, çevreden yok mu dediklerinde sanki ben beceriksizmisim gibi hissediyorum. Mesela bu doğum günü için yalan söyleyen adama şans ver diyorlar bana.
Sırf evlenmiş olmak için hayatımı zindana çevirmemi istiyor millet🤦‍♀️ gerçekten çok isteyince mi olmuyor. Akışa Bırakmak dha mı iyi. O enerjiden çıkınca ummadığın anda mı çıkıyor karşına 🤷‍♀️
Benim ailemle de problemlerim var. Yani çok yalnızım. O yüzden yanımda birini istiyorum. 🤦‍♀️🤷‍♀️

Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım. Öğretmen bir kadınım. Bu aralar yalnızlıktan, mutsuzluktan ölecek gibi hissediyorum. Güzel bir isim var. Ailemden ayrı yasıyorum. Sağlığım yerinde. Fakat psikolojik olarak hiç iyi değilim.
8 yıllık ilişkim şubatta bitti. Yani terk edildim. Böyle olması iyi oldu. Çünkü ben bir şeyler için zorladım, ondan ayrılırsam günahına girerim, o beni bekledi kafasına girdim hep. Onun düzgün işi yoktu. Zaten karakter olarak bozuktu da. Beni de kendine benzetti işte. Sonra gitti evlendi o ayrı konu. Bir de söyle bir şey var. Ondan ayrılırsam kimseyi sevemem düşüncesi vardı kafamda hep.
Nitekim öyle de oluyor. Karşıma birileri çıkıyor. Beni beğenmeyen oldu, olabilir bu çok doğal bu. Ama bazen de direk cinsellik isteyen, ya da kız gibi trip atıp yalan söyleyen tipler çıktı karşıma. Ben olgun birini istedikçe. Bir de evet bu aralar sürekli hayatımda birisi olsun. Bana güven versin. Onunla gezeyim tozayım, derdimi anlatayım istiyorum. Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Hep geç kaldım korkusu da var içimde ayrıca. Bu saatten sonra olmaz gibi ve sanki bundan sonra hep böyle kişilerle karsılasacağım.
Geçen tanıdık bir polisle konuştuk . 2 haftadır mesajlaşıyorduk. 3 defa yüz yüze geldik. Kendinin doğum günüydü. Adam benden doğum günü sürprizi beklemiş ve ben sonraki gün küçük bir pastayla kutlamayı düşünüyordum. 3 gündür bunun kavgasını yapıyoruz. Fake bir fotoğraf paylaşıp doğum günümü kutladılar demiş gözüme sokmak için. Yalan söyledi açıkçası.
Böyle olunca iyice bunalıma girdim. Güzel de kızsın neden yok hayatında biri diyorlar mesela sanki elimdeymiş gibi. Bul birini okuldan yok mu, çevreden yok mu dediklerinde sanki ben beceriksizmisim gibi hissediyorum. Mesela bu doğum günü için yalan söyleyen adama şans ver diyorlar bana.
Sırf evlenmiş olmak için hayatımı zindana çevirmemi istiyor millet🤦‍♀️ gerçekten çok isteyince mi olmuyor. Akışa Bırakmak dha mı iyi. O enerjiden çıkınca ummadığın anda mı çıkıyor karşına 🤷‍♀️
Benim ailemle de problemlerim var. Yani çok yalnızım. O yüzden yanımda birini istiyorum. 🤦‍♀️🤷‍♀️
Yaşın geçmiş ya da geçiyor değil. Ayrıca herşeyin farkındasın belli ki. Gerçekten bazen bırakmak gerekiyor. Birçok konuda tecrübe ettim bunu. Doğum günü konusunda yalan söyleyen kişiden fersah fersah kaçmalısın bence.

Akisa birakin. Adeta vazgecin. Hayatinizi daha dogrusu gununuzu aninizi yasamaya calisin. Anlik kararlar alin, kör gelecek icin yatirim yapmak artik hic mantikli gelmiyor.
Erkekler konusunda da artik biri olsun hadi olsun diyerek yola cikilmaz. Yalanci polise de ben olsam asla guvenmezdim. Salin gitsin surpriz beklemismis. Ya bu erkeklere noldu allah askina, onun size yaptigi tek bir surpriz var mi su ana kadar flort sirasinda?
Biraz kendinizi dinleyin derim, uzun sureli iliskiniz yeni bitmis sayilir. Ustesinden gelmek hemen olmuyor oyle. Cok sonradan gelen patlamalar yasayabilirsiniz boyle yaparak. Biraz sakince bekleyin ve kendinize odaklanin.

Akisa birakin. Adeta vazgecin. Hayatinizi daha dogrusu gununuzu aninizi yasamaya calisin. Anlik kararlar alin, kör gelecek icin yatirim yapmak artik hic mantikli gelmiyor.
Erkekler konusunda da artik biri olsun hadi olsun diyerek yola cikilmaz. Yalanci polise de ben olsam asla guvenmezdim. Salin gitsin surpriz beklemismis. Ya bu erkeklere noldu allah askina, onun size yaptigi tek bir surpriz var mi su ana kadar flort sirasinda?
Biraz kendinizi dinleyin derim, uzun sureli iliskiniz yeni bitmis sayilir. Ustesinden gelmek hemen olmuyor oyle. Cok sonradan gelen patlamalar yasayabilirsiniz boyle yaparak. Biraz sakince bekleyin ve kendinize odaklanin.
Bence de. Birileriyle görüşürken bazen aklıma geliyordu bana aynı yanlışlar yapılırsa diye. Ama sanki hep cer çöp karşıma çıkanlar. Dünyada düzgün erkek kalmamış sanki 🤷‍♀️

Bir şeyi çok istemek itmek değildir kesinlikle,
ama o şey olmazsa olmaz, mahvolurum diye düşüncelere girersek olmaz.
daha rahat olmak lazım...
biraz inanarak ve pozitif düşünerek istemek lazım..
kafanızda çok olumsuz düşünce var.
başkasını sevemem diye şartlanmışsınız, bundan arınmalısınız..

bunun dışında isteklerinizde çok haklısınız,
absürt şeyler istemiyorsunuz.
ve imkansız şeyler de istemiyorsunuz..
hayat mucizelerle dolu..
yaşım geçiyor kafasından çıkın bi kere.
birini görüp aşık olmak belki de 1 saat içinde olacak bir şey..
kader denen bir şey de var, bu konuda ben kaderciyim.
eşimi gördüğüm dakikada değişik bir his oluşmuştu.
benim de umudumu kestiğim ve çok mutsuz olduğum bir dönemdi,
alakasız bir günde tanıştık ve o çekim oluşuverdi,
gerisi çorap söküğü gibiydi..

olacak olan zorlamadan yormadan kendiliğinden olacak zaten..
biraz rahatlamaya çalışın ve inançlıysanız Allaha bırakın meseleyi..
o size sizden daha yakın
sadece olumsuz ketleriniz var ve bunları serbest bırakmalısınız..

En azından karşınıza iletişim kurabilecek kadar birileri çıkıyor ki bu yazdıklarınızı anlatabiliyorsunuz.çoğu kadın onu bile bulamıyor.senelerce yabancı bir erkekle iletişime geçmeyen arkadaşlar var.beterin beteri var her zamanki gibi.benim sevgilim var ama memnun olmadığım yönleri de var.fena değil ama yine de ten uyumu yok.istekten çıldıran bir kadın olarak adama yapram kımıldamıyor.vakit geçsin diye görüşüyorum işte.anlayacağım şu sıralar ben de buhranlardayım.ömür boyu kimse konuşmaya etmeye yanaşmazda ne halt ederim nasıl başa çıkarım ben de kara kara düşünüyorum.çözümü olan bana da yazsın ama o da yok.akışıma bırak, kendi kendine mutlu olmaya çaliş falan filan.ne olacak hâlimiz bilmem.evlensen bu sefer kötü çıkarsa ne yapacaksın, boşansan yine eski yalnızlığa geri döneceksin.üstelik yaşın daha da ilerlemiş olacak.evlensen bile bu kaygılar tükenmiyor ki.keşke hayatta hiçbir konuda başkasına bağımlı olmasaydık.yaşama sevincim öldü valla.eskiden abuk sabuk birileri bile çıksa beğeniliyorum diye kendimi avutan bir tiptim.kendini kandırmayı bırak, gerçeklerle yüzleş falan filan diye diye onu da elimden aldı bir iki arkadaş.insan kendini kandímadan yaşayamıyormuş.bırakın insanları saçma da olsa dünyalarında mutlu olsunlar.

Son düzenleme:
Bir şeyi çok istemek itmek değildir kesinlikle,
ama o şey olmazsa olmaz, mahvolurum diye düşüncelere girersek olmaz.
daha rahat olmak lazım...
biraz inanarak ve pozitif düşünerek istemek lazım..
kafanızda çok olumsuz düşünce var.
başkasını sevemem diye şartlanmışsınız, bundan arınmalısınız..

bunun dışında isteklerinizde çok haklısınız,
absürt şeyler istemiyorsunuz.
ve imkansız şeyler de istemiyorsunuz..
hayat mucizelerle dolu..
yaşım geçiyor kafasından çıkın bi kere.
birini görüp aşık olmak belki de 1 saat içinde olacak bir şey..
kader denen bir şey de var, bu konuda ben kaderciyim.
eşimi gördüğüm dakikada değişik bir his oluşmuştu.
benim de umudumu kestiğim ve çok mutsuz olduğum bir dönemdi,
alakasız bir günde tanıştık ve o çekim oluşuverdi,
gerisi çorap söküğü gibiydi..

olacak olan zorlamadan yormadan kendiliğinden olacak zaten..
biraz rahatlamaya çalışın ve inançlıysanız Allaha bırakın meseleyi..
o size sizden daha yakın
sadece olumsuz ketleriniz var ve bunları serbest bırakmalısınız..
Bende son zamanlarda bu konu üzerine çok düşünüyorum. Karşıma bir aday bile çıkmadı neredeyse 1 senedir. Görücü falan oldu ama istediğim kriterlerin yüzde ellisini bile sağlamıyordu. Çevrede zaten yok. Çevremde yok sayılmaz ama yok yani olmuyor işte. Size sormak istediğim eşinizle nerede karşılaştınız? Bir de kaderciyim demişsiniz. İnsanın çabasının kaderine mi bağlı olduğunu düşünüyorsunuz yoksa evlenilecek kişi ne yaparsan yap bellidir diye mi düşünüyorsunuz?

Bende son zamanlarda bu konu üzerine çok düşünüyorum. Karşıma bir aday bile çıkmadı neredeyse 1 senedir. Görücü falan oldu ama istediğim kriterlerin yüzde ellisini bile sağlamıyordu. Çevrede zaten yok. Çevremde yok sayılmaz ama yok yani olmuyor işte. Size sormak istediğim eşinizle nerede karşılaştınız? Bir de kaderciyim demişsiniz. İnsanın çabasının kaderine mi bağlı olduğunu düşünüyorsunuz yoksa evlenilecek kişi ne yaparsan yap bellidir diye mi düşünüyorsunuz?
Bir de hangi kadın arkadaşa sorsak aynı dertten müzdarip.eee bu erkek milleti kimi buluyor ediyor da ilişki yaşıyor o zaman kafayı yiyeceğim.bir tek kadınların mı ilişki yaşamaya ihtiyacı var ? Ruhal istekleri geçtim cinsel istekleri yok mu? Erkek kadın ; kadın erkek için yaratılmadı mı? Eee ne bu ortma o zaman.çıldıracağım ben de bir gün.yakışıklı yakışıklı herierden geçilmiyor ortalık.herkes sanki rahip kesilmiş başımıza kafasını bile kaldıran yok.sanki ruh üflenmemiş adamlara.😂😂

Arkadaş ortamında tanıştık, çok etkilendim hiç aklımdan çıkmadı, ilk adımı ben attım.
O da karşılık verdi hızlı gelişti.
Konu sahibi arkadaş 8 sene boyunca bir ilişkiyi sürdürmeye oldurmaya çalışmış, ama kısmetinde o adam yokmuş, olmamış...
Belki 1 gün içinde benim gibi birini görüp aşık olacak ve çok güzel bir evliliği olacak..
Çaba da gerekli ama olacak olan yormadan kendiliğinden olur zaten..
Yoksa benim de eşimin de 5-6 senelik ilişkilerimiz oldu geçmişte ve çok da çabalar fedakarlıklar gösterdik ama olmadı.

Güzel de kızsın neden yok hayatında biri diyorlar mesela sanki elimdeymiş gibi. Bul birini okuldan yok mu, çevreden yok mu dediklerinde sanki ben beceriksizmisim gibi hissediyorum. Mesela bu doğum günü için yalan söyleyen adama şans ver diyorlar bana.
Ayyy yıllarca herkesten böyle saçmalıklar duymuş biriyim. Varsa tanıdıkları, tanıştırsınlar yoksa çenelerini kapasınlar.

Arkadaş ortamında tanıştık, çok etkilendim hiç aklımdan çıkmadı, ilk adımı ben attım.
O da karşılık verdi hızlı gelişti.
Konu sahibi arkadaş 8 sene boyunca bir ilişkiyi sürdürmeye oldurmaya çalışmış, ama kısmetinde o adam yokmuş, olmamış...
Belki 1 gün içinde benim gibi birini görüp aşık olacak ve çok güzel bir evliliği olacak..
Çaba da gerekli ama olacak olan yormadan kendiliğinden olur zaten..
Yoksa benim de eşimin de 5-6 senelik ilişkilerimiz oldu geçmişte ve çok da çabalar fedakarlıklar gösterdik ama olmadı.
Anladım benim çabadan kastım aslında tanışılacak ortamlarda mı bulunmak sürekli?
Kurslara falan mı gidilmeli? Yani nerede rast geleceğim ki bilmiyorum? Bir de siz kaç yaşında tanıştınız

2 haftadır mesajlaşıyorduk. 3 defa yüz yüze geldik. Kendinin doğum günüydü. Adam benden doğum günü sürprizi beklemiş
O neydi gı?! Diyesim geldi.
Hani kucuk bir pastayla ikili bir kutlama olur da,
henuz 3 defa yuzyuze görüştüğü insandan supriz beklemek, kadın icin de erkek icin de aşırı bir beklenti değil mi? Bir de bunun icin tribe girmiş. Hic çekilesi değil

Ayyy yıllarca herkesten böyle saçmalıklar duymuş biriyim. Varsa tanıdıkları, tanıştırsınlar yoksa çenelerini kapasınlar.
Evet bana da denmiştir çok. Güzel kızsın nasıl yok, erkekler seni nasıl boş bırakmış bilmem ne bilmem ne.. ne diyeceğimi şaşırıyorum ve hiç iyi de hissettirmiyor

Evet bana da denmiştir çok. Güzel kızsın nasıl yok, erkekler seni nasıl boş bırakmış bilmem ne bilmem ne.. ne diyeceğimi şaşırıyorum ve hiç iyi de hissettirmiyor
Bildikleri biri var da ondan soruyorlar herhalde falan sanıyor olabilirsin, ben sanıyordum mesela ama yok laf olsun torba dolsun. Tanış görüş dedikleri de herif diye evime sokmayacağım tiplerdi. Sadece sizin başınıza geliyor sanmayın yani, yurdumun her yerinde var böyle tanıdıklar

Anladım benim çabadan kastım aslında tanışılacak ortamlarda mı bulunmak sürekli?
Kurslara falan mı gidilmeli? Yani nerede rast geleceğim ki bilmiyorum? Bir de siz kaç yaşında tanıştınız

Yani evet, eve kapanırsak ne arkadaş ediniriz ne sevgili.
Sosyalleşmek topluma karışmak gerekli.
Nerden ne çıkacağı hiiç belli olmaz =)
28 yaşındaydım ben tanıştığımızda.

Benim ablam da 97 dogumlu. Yurt disinda okudu 5 sene 1 senede pandemiden dolayi gelemedi. Biz turkiyede degiliz ve yasadigimiz ulkede yurt disina gitmek çok luks. Hukuk okudu. Geldi 2 senedir is bulamadi simdi çalisiyor iyi bir universite de.
O sureçte evlenmek istemedi is bulmadan. Simdi ise elalemin evlenmiyonmu. Isteyen yokmu vs çok etkiliyor isteyende var oysaki ama nedense bir seyler iyi gitmiyor. Aslinda geç degil sadece çogu kizlar erken evleniyor ( bende bunlardan biriyim ama o ayri konu 🙈) eee yaşça buyuklerde bundan etkileniyor bilmem benden 5 10 yas kucuklerin cocugu oldu vs. Bir kadin Kendine iyi bakdikça 45 50 den önce kimse kendine yaşliyim demesin.

bence bu tarz zorlama iliskilere ara ver ve kendine yogunlas.ne istedgine yogunlas. Allahla arandaki irtibati kuvvetlendir insallah karsina hayirli birini cikarir.tabiki havadan gelmez ama duygu durumun ve olaylara bakis acin degistikce dogru insani bulacaksindir.oncelikle kendini degistirmekten basla işe

X