Bir şeyi çok istemek, o şeyi itmek midir gerçekten?

Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım. Öğretmen bir kadınım. Bu aralar yalnızlıktan, mutsuzluktan ölecek gibi hissediyorum. Güzel bir isim var. Ailemden ayrı yasıyorum. Sağlığım yerinde. Fakat psikolojik olarak hiç iyi değilim.
8 yıllık ilişkim şubatta bitti. Yani terk edildim. Böyle olması iyi oldu. Çünkü ben bir şeyler için zorladım, ondan ayrılırsam günahına girerim, o beni bekledi kafasına girdim hep. Onun düzgün işi yoktu. Zaten karakter olarak bozuktu da. Beni de kendine benzetti işte. Sonra gitti evlendi o ayrı konu. Bir de söyle bir şey var. Ondan ayrılırsam kimseyi sevemem düşüncesi vardı kafamda hep.
Nitekim öyle de oluyor. Karşıma birileri çıkıyor. Beni beğenmeyen oldu, olabilir bu çok doğal bu. Ama bazen de direk cinsellik isteyen, ya da kız gibi trip atıp yalan söyleyen tipler çıktı karşıma. Ben olgun birini istedikçe. Bir de evet bu aralar sürekli hayatımda birisi olsun. Bana güven versin. Onunla gezeyim tozayım, derdimi anlatayım istiyorum. Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Hep geç kaldım korkusu da var içimde ayrıca. Bu saatten sonra olmaz gibi ve sanki bundan sonra hep böyle kişilerle karsılasacağım.
Geçen tanıdık bir polisle konuştuk . 2 haftadır mesajlaşıyorduk. 3 defa yüz yüze geldik. Kendinin doğum günüydü. Adam benden doğum günü sürprizi beklemiş ve ben sonraki gün küçük bir pastayla kutlamayı düşünüyordum. 3 gündür bunun kavgasını yapıyoruz. Fake bir fotoğraf paylaşıp doğum günümü kutladılar demiş gözüme sokmak için. Yalan söyledi açıkçası.
Böyle olunca iyice bunalıma girdim. Güzel de kızsın neden yok hayatında biri diyorlar mesela sanki elimdeymiş gibi. Bul birini okuldan yok mu, çevreden yok mu dediklerinde sanki ben beceriksizmisim gibi hissediyorum. Mesela bu doğum günü için yalan söyleyen adama şans ver diyorlar bana.
Sırf evlenmiş olmak için hayatımı zindana çevirmemi istiyor millet🤦‍♀️ gerçekten çok isteyince mi olmuyor. Akışa Bırakmak dha mı iyi. O enerjiden çıkınca ummadığın anda mı çıkıyor karşına 🤷‍♀️
Benim ailemle de problemlerim var. Yani çok yalnızım. O yüzden yanımda birini istiyorum. 🤦‍♀️🤷‍♀️
rica ederim şu yaş takıklığını bırakın ki zaten cok gençsiniz, ben artık sosyal sorumluluk başlatıcam bu konuda türkiyede :)) 27 yaşındayım, daha ailesiyle yaşayan arkadaşım var, evlenen boşanan var, var da var. türkiyeden taşındıktan sonra anladım acayip bir yaş baskısı varmış üzerimizde. buradaki kadınların yaşlarına hayatlarına yazdıklarına bakıyorum 2-3 gündür (zaten hesabı yeni açtım) 27 yaşında 5 yıldır evliyim eşim şöyle böyle ne yapmalıyım diyenlerle dolu. kendinizi en tanıdığınız ve en kadınsı yaşınızdasınız. hiç bişe için geç değil, ha tabi profesyonel balerin olamazsınız artık :) onun için geç. hayatı akışına bırakın, kendiniz dışında kimseyi kendinizle kıyaslamayın. herkesin zamanlaması farklı. bunu başka konuda yaşamış biri olarak söylüyorum, cok dindar yada inançlı biri değilim ama gerçekten sizin planlarınızın üzerinde bir güç var, zamanı gelince olacak her neyin zamanı geldiyse. sadece bugunü yaşayın. bence 20 lerin başıyla 30 ların başı arasındaki fark zamanınız artık daha değerli. boş insanlarla, içinize en ufak ukte düşürenlerle uğraşmayın. 20 lerin tek artısı hata yapma lüksü.

Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım. Öğretmen bir kadınım. Bu aralar yalnızlıktan, mutsuzluktan ölecek gibi hissediyorum. Güzel bir isim var. Ailemden ayrı yasıyorum. Sağlığım yerinde. Fakat psikolojik olarak hiç iyi değilim.
8 yıllık ilişkim şubatta bitti. Yani terk edildim. Böyle olması iyi oldu. Çünkü ben bir şeyler için zorladım, ondan ayrılırsam günahına girerim, o beni bekledi kafasına girdim hep. Onun düzgün işi yoktu. Zaten karakter olarak bozuktu da. Beni de kendine benzetti işte. Sonra gitti evlendi o ayrı konu. Bir de söyle bir şey var. Ondan ayrılırsam kimseyi sevemem düşüncesi vardı kafamda hep.
Nitekim öyle de oluyor. Karşıma birileri çıkıyor. Beni beğenmeyen oldu, olabilir bu çok doğal bu. Ama bazen de direk cinsellik isteyen, ya da kız gibi trip atıp yalan söyleyen tipler çıktı karşıma. Ben olgun birini istedikçe. Bir de evet bu aralar sürekli hayatımda birisi olsun. Bana güven versin. Onunla gezeyim tozayım, derdimi anlatayım istiyorum. Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Hep geç kaldım korkusu da var içimde ayrıca. Bu saatten sonra olmaz gibi ve sanki bundan sonra hep böyle kişilerle karsılasacağım.
Geçen tanıdık bir polisle konuştuk . 2 haftadır mesajlaşıyorduk. 3 defa yüz yüze geldik. Kendinin doğum günüydü. Adam benden doğum günü sürprizi beklemiş ve ben sonraki gün küçük bir pastayla kutlamayı düşünüyordum. 3 gündür bunun kavgasını yapıyoruz. Fake bir fotoğraf paylaşıp doğum günümü kutladılar demiş gözüme sokmak için. Yalan söyledi açıkçası.
Böyle olunca iyice bunalıma girdim. Güzel de kızsın neden yok hayatında biri diyorlar mesela sanki elimdeymiş gibi. Bul birini okuldan yok mu, çevreden yok mu dediklerinde sanki ben beceriksizmisim gibi hissediyorum. Mesela bu doğum günü için yalan söyleyen adama şans ver diyorlar bana.
Sırf evlenmiş olmak için hayatımı zindana çevirmemi istiyor millet🤦‍♀️ gerçekten çok isteyince mi olmuyor. Akışa Bırakmak dha mı iyi. O enerjiden çıkınca ummadığın anda mı çıkıyor karşına 🤷‍♀️
Benim ailemle de problemlerim var. Yani çok yalnızım. O yüzden yanımda birini istiyorum. 🤦‍♀️🤷‍♀️
Siz bu adamdan ayrılır ayrılmaz hemen birini bulmaya çalıştınızç kendinizi dinleyin biraz zaman veridn dedikçe her söyleyenle konuştunuz. Seçici olmadınız. Şu sevgili muhabbetine ara vermelisiniz

İsteklerini bir güzel, emin bir şekilde sırala sonra akışına bırak. Aksine, istedikçe bir şeyi gerçekleşir. Ama olmayacak ya hep böyleler geliyor bana dersen hep aynı istemediğin insanlar seni bulacak. O yüzden net ol istediklerinde sonra akışına bırak ve gelenleri değerlendir. Takılma yaşa başa da. Herkes için zaman farklı işler. Ayrıca belki senin bir türlü beğenmeme durumun önceki sevgilinle kıyaslama durumuna girebilirsin. Çok olmamış çünkü ayrılalı. Ya da istediğin enerjiyi karşıdan alamamışsındır.

Bildikleri biri var da ondan soruyorlar herhalde falan sanıyor olabilirsin, ben sanıyordum mesela ama yok laf olsun torba dolsun. Tanış görüş dedikleri de herif diye evime sokmayacağım tiplerdi. Sadece sizin başınıza geliyor sanmayın yani, yurdumun her yerinde var böyle tanıdıklar
Aslında hiç öyle düşünmemiştim daha çok merak ettiklerini ve laf almaya çalıştıklarını düşündüm. Çevremden hiç kimseden bu şekilde bir istek talep gelmediği için de olabilir. Yani şöyle biri var tanışmak ister misin cümlesini hiç duymadım

Yani evet, eve kapanırsak ne arkadaş ediniriz ne sevgili.
Sosyalleşmek topluma karışmak gerekli.
Nerden ne çıkacağı hiiç belli olmaz =)
28 yaşındaydım ben tanıştığımızda.
Peki tanışmadan önce böyle bir isteğiniz var mıydı sizin de? Yani ben bu isteği yaklaşık 1 senedir hayatıma aldım, düşünüyorum bakınıyorum. Bazen kimse yok diye endişeleniyorum. Sizde de durum böyle miydi? Yoksa akışına mı bırakmıştınız

Peki tanışmadan önce böyle bir isteğiniz var mıydı sizin de? Yani ben bu isteği yaklaşık 1 senedir hayatıma aldım, düşünüyorum bakınıyorum. Bazen kimse yok diye endişeleniyorum. Sizde de durum böyle miydi? Yoksa akışına mı bırakmıştınız

Olmaz mı, vardı tabi ki.
Evlenmekten ziyada aşık olmak, biriyle hayatı paylaşmak istiyordum
Çok yalnız ve mutsuz olduğum bir dönemdi, arkadaşın durumuyla aynıydım, aileden uzaktım vs..

Aslında hiç öyle düşünmemiştim daha çok merak ettiklerini ve laf almaya çalıştıklarını düşündüm. Çevremden hiç kimseden bu şekilde bir istek talep gelmediği için de olabilir. Yani şöyle biri var tanışmak ister misin cümlesini hiç duymadım
Katılmayan arkadaşlar oluyor ama yine de yazacağım.yıllar yılı kadınlar olarak aman da kıyafetime karışmayın, aman da istersem çıplak gezerim seni ilgilendirmez, aman da boşanmışım, boşanmamışım, evlenmemişim, evlenmemişim seni hiç ilgilendirmez, aman istediğimle sevişirim kimse karışamaz, ağzını açamaz diye diye bu sefer de fazla bireyselleştirk.millete dedik ki ona karışma buna karışma.hafiften hayatımızla ilgilenen oldu mu bastık yaygarayı.seni ilgilendirmez diye diye.toplum da ehhh bee senin gibi manyakla ne uğraşacağım ne hâlin barsa gör dedi.herkes kaderine terkedildi.tabii senden benden değil toplumsal bir süreçten bahsediyorum.şimdi bile haberlerde en ufak bir başkasının hayatıyla ilgilenmekle ilgili bir haber çıksa sayfalarca küfürler, kıyametler havada uçuşuyor.ben diyorum huysuzlana huysuzlana, pişkinleşe pişkinlişe herkes birbirini kaderine terk etti gitti.ben sevmiyorum bu kadar bireyselliği.işimize yaradığını da düşünmüyorim.kadınlar olarak kendimiz ettik kendimiz bulduk gibi geliyor bana.alın işte şimdi gerçekten de hayatımız kimsenin umrunda bile değil.eskiden en vasıfsız en fiziksel açıdan beğenilmeyen kişiler bile nasıl talipler arasında yüzüyordu da şimdi güzel güzel kadınlar bu hâllerde cevapları burada.

Böyle bir konu daha vardı sanki . Neden aynı konuyu farklı isimlerle tekrar tekrar açmak yerine terapi almıyorsunuz belliki asamadiginiz şeyler var . Bize sorduğunuz sorular size zaman kaybettirir sadece .
Ayni kişiler değil birini ben açmıştım.başka konu varsa bilemeyeceğim.

Katılmayan arkadaşlar oluyor ama yine de yazacağım.yıllar yılı kadınlar olarak aman da kıyafetime karışmayın, aman da istersem çıplak gezerim seni ilgilendirmez, aman da boşanmışım, boşanmamışım, evlenmemişim, evlenmemişim seni hiç ilgilendirmez, aman istediğimle sevişirim kimse karışamaz, ağzını açamaz diye diye bu sefer de fazla bireyselleştirk.millete dedik ki ona karışma buna karışma.hafiften hayatımızla ilgilenen oldu mu bastık yaygarayı.seni ilgilendirmez diye diye.toplum da ehhh bee senin gibi manyakla ne uğraşacağım ne hâlin barsa gör dedi.herkes kaderine terkedildi.tabii senden benden değil toplumsal bir süreçten bahsediyorum.şimdi bile haberlerde en ufak bir başkasının hayatıyla ilgilenmekle ilgili bir haber çıksa sayfalarca küfürler, kıyametler havada uçuşuyor.ben diyorum huysuzlana huysuzlana, pişkinleşe pişkinlişe herkes birbirini kaderine terk etti gitti.ben sevmiyorum bu kadar bireyselliği.işimize yaradığını da düşünmüyorim.kadınlar olarak kendimiz ettik kendimiz bulduk gibi geliyor bana.alın işte şimdi gerçekten de hayatımız kimsenin umrunda bile değil.eskiden en vasıfsız en fiziksel açıdan beğenilmeyen kişiler bile nasıl talipler arasında yüzüyordu da şimdi güzel güzel kadınlar bu hâllerde cevapları burada. biri karışmadan saygı çerçevesinde ilişki kurulamaz mı?

8 Yillik iliskiden sonra kendinize bence biraz 1 sene fln zaman verin iyilesmek icin. Kendi icinizdeki kiriklari toplamadan baska bir iliskiye girmeye calismayin. Ev daginikken misafir gelmesini istemeyiz. Kalbinizin saraylarini siz kendiniz yeniden insa edin ki bir daha kimse kiramasin. Bence birileriyle gorusmek icin erken. Hayirli biriyle zamani gelince tanisir evlenirsiniz insallah.

8 Yillik iliskiden sonra kendinize bence biraz 1 sene fln zaman verin iyilesmek icin. Kendi icinizdeki kiriklari toplamadan baska bir iliskiye girmeye calismayin. Ev daginikken misafir gelmesini istemeyiz. Kalbinizin saraylarini siz kendiniz yeniden insa edin ki bir daha kimse kiramasin. Bence birileriyle gorusmek icin erken. Hayirli biriyle zamani gelince tanisir evlenirsiniz insallah.
katılıyorum ayrıca 31 yaş hiç geç bir yaş değil kendinizi iyi hissettiğiniz de dışarıya yansıyan enerjiniz de değişir

Haklısınız. İnsan çevreden çok etkileniyor maalesef 🤷‍♀️ ama artık kafamı dinlemem lazım

X