Bir sır biliyorum kendime mi kalsa söylesem mi bilmiyorum 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir insanın aldatıldığını yalan üstüne ilişki kurulduğunu bilseniz umursamaz mısınız bu insanı sevip sevmemenizde önemli değil ben bilsem duramam yani haksızlığa gelemediğimden yanlış taraftan mı düşünüyorum
Nerden biliyorsun görümcenin kocasının aldatıldığını kandırıldığını? Yalan üstüne ilişki kurulduğunu nereden biliyorsun?
Görümcen evlenmeden önce bekaret muayenesine mi götürdün? Gerdek gecesi kocasıyla aralarında mı yatıyordun?
Nereden biliyorsun karı-koca arasındaki mahremi ya
Ki bilsen bile sana ne? Görümcenin kocasının namusu sana mı kaldı?
Bir yanda seks hayatını konuştuğun arkadaş diğer yanda görümcenin kocası ne işin var senin elin heriflerinin uçkuruyla, kocan yok mu senin onunla çocuklarınla meşgul olsana

Hop diye inanmadım adam duvarındaki asılı olan fotolara kadar saydı o kadarda aptal değilim aynı evde kalan kişileri anlattı bende sorguladım nasıl olsa sevmiyorum diyip hop diye atlamadım aklım var benimde ezik demeniz hoş değil emin olmasam inanmam en baştan duyduğum şeyler ama son bir yılda duyduklarımdan sonra inandım çok şükür anlım ak sen kendinden eminsen kimse sana laf edemez yanlışsınız kusura bakmayın
Kendi kızkardeşiniz hakkında böyle bir şey duysaydınız koşa koşa anlatır mıydınız kocanıza? Kimse nişanlıyken başka biriyle beraber olan kadını mazur görmez hak vermez. Muhatap evleneceği kişidir. İster kabul eder ister etmez. Size ne bundan? Ne çok isterdiniz, önce kocanız sonra da görümcenin kocası evire çevire dövüp atsınlar kadını size de namuslu mükemmel kadın madalyası taksınlar.

Ezik bile denemez size. Yazık işi gücü meşguliyeti yok, milletin nasıl yatıp kalktığının detaylarına kadar düşmüş. Yok mu sizde bir hobi, kendini geliştirme, kurs falan?
Ya görümceniz "yalan söylüyor evdeki detayları bile kendisi anlatmış yakın arkadaşına, belki onun ilişkisi var" dese nolucak? Siz nasıl kanıtlayacaksınız ilişkiniz yok diye?

Sizin gibilerden her şey beklenir. Görümce sizi üzerken ağlatırken kocanız ne yapıyordu? Niye engel olmamış? Kocaya laf yok, üniden yakın arkadaşa laf yok ama görümceye vurun kahpeye.

Yooo siz anlamamışsınız asıl eşim gitsin kardeşini dövsün faln rezillik çıkarsın diye demedim ki öyle olacağını bilsem demem zaten kimseye söyleme derdinde de değil direk kendine mi söylesem diyordum
"Vebal"in kelime anlamini bilmiyorsunuz sanki?
Kadinla ilgili bir gerçeği ogrenmissiniz, simdi bu bilgiyi kullanma derdindesiniz.
O bilgi ortalığa dökültukten sonra o kadinin hayatinda olumsuzluklar olursa o zaman uzerinizde gercek bir vebal taşıyacaksiniz.
Ayrica ne munasebet baskasinin "size göre" ayibini günahını ortaya sacmak?! , o insana bir nevi bununla santaj yapmayi düşünmek? Kadina bunu biliyorum demeniz, "adimini denk al, baskalarina soylerim" demek ve bu resmen tehdit ve şantaj
Gorumceniz size kötülük yapmış ama kadinin ayibini kusurunu arastirip, bir de onu bununla tehdit etmeyi düşünen siz, insan olarak daha tehlikeli ve kötüsünüz.

"Vebal"in kelime anlamini bilmiyorsunuz sanki?
Kadinla ilgili bir gerçeği ogrenmissiniz, simdi bu bilgiyi kullanma derdindesiniz.
O bilgi ortalığa dökültukten sonra o kadinin hayatinda olumsuzluklar olursa o zaman uzerinizde gercek bir vebal taşıyacaksiniz.
Ayrica ne munasebet baskasinin "size göre" ayibini günahını ortaya sacmak?! , o insana bir nevi bununla santaj yapmayi düşünmek? Kadina bunu biliyorum demeniz, "adimini denk al, baskalarina soylerim" demek ve bu resmen tehdit ve şantaj
Gorumceniz size kötülük yapmış ama kadinin ayibini kusurunu arastirip, bir de onu bununla tehdit etmeyi düşünen siz, insan olarak daha tehlikeli ve kötüsünüz.
Belkide iftira atıyorlar.
Kadının yuvasını yıkmak için

Belli ki sürekli bu düşünceyle yatıp kalkıyosunuz. Elinizde kıymetli bi koz var ya. Sizin gibi biri zaten bunu "bana ne" deyip kendine saklamayı beceremez. Bu bilgiyi illaki bi yerde kullanırsınız siz. Vebal mebal diyerek de konuyu yumuşatmaya çalışmışsınız ama maalesef olmamış 🤷‍♀️

Ben bunu bir yıldır biliyorum zaten intikam istesem ilk öğrendiğim anda derdim ki tanıştığım zamandan beride başka insanlarla birşeyler yaşadığınıda biliyordum ama umrumda değil diyordum ama o benim canımı çok yaktı ben yinede sustum başkalarına demek değil benim dediğim ama bir yanımda bunu bildiğimi bilsin istiyor bana yaşattıklarından dolayı
Demek ki intikam için şartlar yeni oluşmuş. Elinizdekini koz gibi bekletmişsiniz günü gelir de kullanırım diye.
Umurunuzda olmadığı belli evli kadını eski ilişkisini söylemekle tehdit ediyorsunuz. Ay çok çiğ hareket ya

Uzuuunnnn aradan sonra merhaba arkadaşlar. Malum geçmişte bir konum var hamilelik çocuk vs buralara uğramayalı baya oldu. Görümcemle 2 yıldır konuşmuyoruz görüşmüyoruz. Onun bana bu öfkesinin nefretinin sebebi çok farklıymış bu dönemde onu anladım.

İnsanlardan beni tamamen uzaklaştırıp arkamdan bir çok laflar etti eşimin akrabalarına sizi istemiyor evine gitmenizi istemiyor giderseniz kardeşime onlar gelirse seni boşarım demiş vs bir çok laf etmiş arkamdan. Ben bunları ara ara duydum hiçbir gerçekliği olmayan şeyler bunlar.

Ama daha başka bir konu var ki bu şahıs nişanlıylen benim üniv yakın arkadaşımla yatmış hem nişanlısı hem o ikisini idare etmiş bana arkadaşım kendi itiraf etti. Hemde sayısız defa hani hata dersin olur dersin ama öyle değil. Kocası kabul etmiş banane diyeceğim ama bunu kız sanıyor öyle bir yerde denk getirmiş ki oldu bittiye getirmiş 🤦🏼‍♀️ iğrenç şeyler yani korkusu aslında benim bunları öğrenmemmiş sanırım insanları uzaklaştırması da bu sebepten.

Eşim akrabalarıyla pek samimi değil zaten bunu yapmasıda pek umrumuzda değil açıkçası sorun şu ben bu vebali taşıyamıyorum. Eşime anlattım doğrudur dedi hiç şaşırmadım dedi insanın kardeşine bunu demesi garip gibi ama ablasını tanıyor zaten gençken bir çok kez sokaktan toplamış dövmüş vs.

Bu şahıs bana sürekli laf sokuyor kalabalık ortamlara girdiğimizde düğün cenaze illaki denk geliyoruz her seferinde bir çabası var yoruldum bir köşede sen busun diyesim var sussun sağda solda konuşmasın diye ama öyle bir insan olmadım. Üzülüyorum kocasına nasıl doldurduysa adam bana karşı kinli sanıyorki nişanlıyken yattıklarını bildiğim için onları tehdit ediyorum. En son kavgamızda bu bana begenmiyosan gidersin imasında bulundu bende ben gidersem senin yuvanıda yıkar giderim dedim sen ne biliyorsun dedi delirdi o zaman bu konuyu kesin bilmiyordum öğrendim.

Şimdi içim içimi yiyor bunu bilmek bir vebal kendine mi desem ya da hiç demesem mi herkese diyemem zaten eşime ailesine saygım var ondan susarım siz olsanız ne yapardınız?

DÜZELTME: arkadaşlar herkese aynı şeyi yazıyorum ben bu konuyu daha önceden de biliyordum ortak arkadaşlarımız sizin arkadaşınız böyleydi nasıl haberiniz yoktu diye bize birçok şey anlatmıştı geçmiş zamanda ama kesin bilmediğim için hiç açmadım bilerek ve aratırarakda öğrenmedim bunu kaldı ki öğrenmekte istemezdim.

Herkes direk yargılamaya geçmiş ama kendiside anlatmış bunu yine başkası dedi ama ben yinede inanmak istemedim kaldıki insanlar evlenmeden ilişkide yaşayabilirler banane ama yakınınızdaki bir insanın böyle birşeyini bilmek zor vebal dediğim buydu başka yerlere çekildi kocası bilmiyor yani oda kesin nerden biliyorsun diyenlere çünkü kendi anlatmış yine...

Kocam dövdü diyerek övünmedim bunuda kendi anlatmıştı bir kere vurmuş böyle böyle yakalandım bana bi kere vurdu diye kocam dövdü diye övünmüyorum bunu dedim yani eşimde biliyor tanıyor kardeşini.

Bunu anlatan sahıslada konuşmamı kestim onada ağzıma geleni söyledim herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmak gerekiyor galiba küstüğümü söylediğim için bana bunu anlattı keşke anlatmasaydı da

Ayrıca son kez söylüyorum ben herkese söyleyeceğim diye bir şey yazmadım arkamdan sürekli konuştuğu için kendine desem mi diye sordum evet kötü bir düşünce bunu kabul ediyorum bana yaptıklarından dolayı sevmediğim için geliyor bu bana ama yorum yapanlar daha yapıcı ve şahsıma hakaret etmeden de yorum yapabilirdiniz çocuklarıma laf etmeye kadar geldi konu ne oluyoruz yani eleştirin ama iş hakarete geldi artık o kadarda değil sonuçta burası fikir alma platformu değil mi bende yanlış düşündüğümü anlıyorum ama böylede söylenmemeli...
@Mune @Kazen konumu kapatmanızı istiyorum
Konuyu tamamen okumadım okuduğum kısmı intikam almak için bildiğiniz şeyi pazara çıkarmak derdiniz olduğunu anladım ama ben görümceniz olsam yalan konuşuyor,pis iftiracı der sizi yine küçük düşürürüm.
Kalırsınız ortada yaptığınızla

Şimdi bile aldatıyor olsa görümce yine siz konunun dışında kalıyorsunuz bilmiyorum farkında mısınız? Muhtemelen arka çıkılmasını beklediniz size bu konuyu açarken ama 1000 yıl önce biri biriyle yatmış falan falan yani suyu bulandırmak sizinki.
Pasif agresif davranacağınıza bir probleminiz varsa konuşarak çözmeyi deneyin ama insanların özelleriyle oynayarak değil yani.
Özetle herkesin dediği gibi sana ne?

Yazdığım yazıda zaten birine diyeceğim demiyorum kendisine diyorum kendide biliyor benden saçma bir bahaneyle küslük çıkardı herkesi uzaklaştırdı yaptığı zaman anlam veremedim ama bunu duyunca sebebi buymuş demkki dedim eski arkadaşla konuştuğumu öğrenince bu kavga olayını çıkarıp küslük çıkardı herşeyi detaylıca anlatmak mı gerek illa

kendisine söyleyince üzerinizde olduğunu iddia ettiğiniz vebal kalkacak mı?
oturduğunuz yerden bakınca salağa falan mı benziyoruz?
eşinize söylemişsiniz vebalin bir kısmından kurtulup ferahladınız mı bari?

Şimdi bile aldatıyor olsa görümce yine siz konunun dışında kalıyorsunuz bilmiyorum farkında mısınız? Muhtemelen arka çıkılmasını beklediniz size bu konuyu açarken ama 1000 yıl önce biri biriyle yatmış falan falan yani suyu bulandırmak sizinki.
Pasif agresif davranacağınıza bir probleminiz varsa konuşarak çözmeyi deneyin ama insanların özelleriyle oynayarak değil yani.
Özetle herkesin dediği gibi sana ne?
Konuştuk çözemedik böyle düşünmek kötü kabul ediyorum ama bana yaşatılanlarda hoş değil direk gidipte sen bunu bunu yaptın demeyeceğim tabi senin hakkında böyle söyledi o yüzden senden soğudum konuşmuyorum sende artık benim hakkımda konuşma demek derdim tehdit şantajda değil herkes istediği yerden anlıyor

Konuyu tamamen okumadım okuduğum kısmı intikam almak için bildiğiniz şeyi pazara çıkarmak derdiniz olduğunu anladım ama ben görümceniz olsam yalan konuşuyor,pis iftiracı der sizi yine küçük düşürürüm.
Kalırsınız ortada yaptığınızla
Diyemez okursanız anlarsınız kimseyi pazara çıkarma gibi niyetim yok direk kendisine demek bir yılı aşkındır bılıyorum öyle bir niyetim olsa çoktan çıkarırdım sanırım

Bir insanın aldatıldığını yalan üstüne ilişki kurulduğunu bilseniz umursamaz mısınız bu insanı sevip sevmemenizde önemli değil ben bilsem duramam yani haksızlığa gelemediğimden yanlış taraftan mı düşünüyorum

e hani sadece kendisine söylecektiniz?
kocasına söylemeye mi karar verdiniz?
sadece kendisine söyleyecekseniz biliyorum diye, nasıl haksızlığa karşı gelmek olacak bu tam olarak.
bilsem duramam demişsiniz birde e durmuşsunuz 1 senedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X