Birgün bende anneliği tadacakmıyım ?

Bende öyle düşünüyorum ama eşim çok rahat acelesi yok ya illaki birgun olacak diyor hatta yüzüm gülsün diye sen varsın ya işte benim bebeğim sensin diyor :) sırf beni rahatlatmak için yapıyor biliyorum bilmiyorum ben toplum baskısından da bıktım elimi kime atsam hamile daha geçenlerde 5 çocuk annesi 38 yaşındaki yengemin altıncıya hamile olduğunu öğrendim:)böyle bi çok örnek ben mi çok takıyorum da karşıma da böyle şeyler çıkıyor anlamadım
Kız çok takılma daha dur bı nefes al 🤭

1 yıl olacak ben gittim hersey temiz eşim asla kafaya takmıyor ne zaman nasipse o zaman diyor hiç gitmedi ikna edemedim o yüzden
Cocuk istiyorum olmadı vs sızlanmakla olmaz.

Belki eşin azospermi ? Sperm testi yaptırmamışsınız ki….

Rahim filmi çekildin mi, hormon testi yaptırdın mı?

Belki tüplerin tıkalı…

Bu konular çok detaylı konular.

24 yaşındaki biri bu konu bu kadar kafasına takmalı. Ayrıca kayın valideniz çocuğu ne zaman yapacağınız konusuna karışma hakkını nereden buluyor?
Haklısınız ama maalesef eşimin ailesi çokkkk geri kafalı insanlar benimle birlikte düğünü olanların abartmıyorum çoğu hamile onlardan görüp görüp bana da bu soru sorma hakkını buldu işte

1 yıllık evlilik, eş testler yaptırmıyor. İşi nasibe bırakıyor. Bence henüz olmamasında da hayırlar vardır. Ve çok erken. Ben de dedim her şeyi yapmışsınız, yıllar geçmiş ama nasip olmamış. Ama daha sperm testi bile yapılmamış. Daha yolun çok başı. Hele de başkasının hamilelik haberini duyunca üzülmek çok başka. Aşırı duygularınızı törpüleyin.
Yanlış anlaşılma olmasın başkasının hamilelik haberini duyunca sadece acaba bende yaşayacakmıyım nasıl bir histir ki diyorum. Belkide erken haklısınız

Cocuk istiyorum olmadı vs sızlanmakla olmaz.

Belki eşin azospermi ? Sperm testi yaptırmamışsınız ki….

Rahim filmi çekildin mi, hormon testi yaptırdın mı?

Belki tüplerin tıkalı…

Bu konular çok detaylı konular.
Doğrudur herkesin hemen olacak diye birsey yok sadece ne bilim işte millet hiçbir çaba göstermeden rabbim veriyor Allah’ın gücüne gitmesin biraz sorguladım :)

Haklısınız ama maalesef eşimin ailesi çokkkk geri kafalı insanlar benimle birlikte düğünü olanların abartmıyorum çoğu hamile onlardan görüp görüp bana da bu soru sorma hakkını buldu işte
Sizin sorununuz bu kafa yapısına sahip insanlar sanırım. Yoksa daha yeni evlisiniz ve 24 yaşındasınız illa ki hamile kalacaksınız.

Doğrudur herkesin hemen olacak diye birsey yok sadece ne bilim işte millet hiçbir çaba göstermeden rabbim veriyor Allah’ın gücüne gitmesin biraz sorguladım :)
Buraya konu açıyorsunuz ne bilin diye cevap veriyorsunuz. İlginç.

Sorguluyor iseniz bu testleri yaparak Allahın sunduğu tıp nimetlerinden de yararlanın.

Sizin sorununuz bu kafa yapısına sahip insanlar sanırım. Yoksa daha yeni evlisiniz ve 24 yaşındasınız illa ki hamile kalacaksınız.
Evet evet kendi ailemden bir kişi bile daha konusunu yapmadı diyorum kendi kendime keşke çookk uzaklarda otursam kimseyi görmesem onlarda beni her gördüğünde bu soruları sormasalar.

Evet evet kendi ailemden bir kişi bile daha konusunu yapmadı diyorum kendi kendime keşke çookk uzaklarda otursam kimseyi görmesem onlarda beni her gördüğünde bu soruları sormasalar.

Doğurganlık ile ilgili bir sıkıntınız varsa tedavi olun. Öyle bir sıkıntınız yoksa da ne dediklerini hiç umursamayın. Öyle her konuşanı kafanıza takarsanız olmaz.

Siz hemen anne olmak istiyorsunuz ama eşiniz istemiyor. İsteseydi çoktan doktora gidip gereken testleri kontrolleri yaptırırdı. Eşimde sorun yok ben de doktora görüneyim en azından neyin ne olduğunu öğreniriz demiyor. Önce bunu çözün, hayırlısıysa olur vs kaçamak konuşmasın. Daha gencim henüz baba olmak istemiyorum diyebilir ama bunu sizinle paylaşması lazım. Hamile kalmamanız işine geliyorsa itiraf etsin size. Eğer öyleyse hemen bugün olsun diye adamı zorlamaya hakkınız yok. Bakın bu önemsiz boşver diye geçiştirilecek bir konu değil, ciddi konuşmanız lazım.

Siz hemen anne olmak istiyorsunuz ama eşiniz istemiyor. İsteseydi çoktan doktora gidip gereken testleri kontrolleri yaptırırdı. Eşimde sorun yok ben de doktora görüneyim en azından neyin ne olduğunu öğreniriz demiyor. Önce bunu çözün, hayırlısıysa olur vs kaçamak konuşmasın. Daha gencim henüz baba olmak istemiyorum diyebilir ama bunu sizinle paylaşması lazım. Hamile kalmamanız işine geliyorsa itiraf etsin size. Eğer öyleyse hemen bugün olsun diye adamı zorlamaya hakkınız yok. Bakın bu önemsiz boşver diye geçiştirilecek bir konu değil, ciddi konuşmanız lazım.
Hiç böyle hissetmedim sadece kafama takmamam gerektiğini söylüyor bende istiyorum ama şuan da hamilelik haberini alamıyorum diyede ne seni nede kendimi sıkıntıya sokmam, ne zaman nasipse o zaman olur zaten diyor

kısmetse olur nasipse olur vakti gelince olur aceleci olmamak lazım evet !
fakat eşinizin bu nasip olayından önce gidip doktora görünmesi lazım ki sonrasında nasibinizi bekleyebilin öyle kuru kuru çabalamadan olmuyor maalesef
ve henüz 24 yaşındasınız daha doktora bile gitmeyen bir eşten bebek istiyorsunuz (!)
doktora gitmek sıkıntıya girmek anlamına gelmiyor
binbir çeşit tedavi var çok şükür

Hiç böyle hissetmedim sadece kafama takmamam gerektiğini söylüyor bende istiyorum ama şuan da hamilelik haberini alamıyorum diyede ne seni nede kendimi sıkıntıya sokmam, ne zaman nasipse o zaman olur zaten diyor
Aklıma fesatlık geldi, çocuğu olmayacağını biliyor da ondan tedaviye doktora yanaşmıyor olabilir mi? Asıl böyle sıkıntıya sokuyor sizi. Gidelim kontrollerimi yaptırayım en azından sorun varsa da bilelim ona göre hareket edelim, doğal yollardan olmuyorsa tedavi gerekecekse bütçe hazırlayalım demesi gerekmez mi?
1 senelik evlilikte ben de erken diyorum, henüz panik olacak durumda değilsiniz ama eşinizin davranışı tavrı şüpheli gibi.

Ben 11 yıllık evliyim 9 yıldır gitmediğimiz doktor ve yaptırmadığımız tedavi kalmadı şuan çok şükür 20 aylık çok cadı ama bir o kadar tatlı bir kızımız var henüz yolun başındasınız. Zamanı gelince inanın bir şekilde Rabbim yardım ediyor. Eşinizin de tahlilerini yaptırması gerekiyor. Allah Razı olsun eşim bu konuda hep dinledi beni eşimde bir bebeğimizin olmasını çoo istiyordu. Eğer ki eşiniz zamana bıraktıysa belki hazır hissetmiyordur. Sizde eşinize zaman verin biraz geçsin belki ilerleyen zamanda eşinizde kendisi gitmek ister. Hayırlısıyla Rabbim gönlünüze göre versin

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Sizin gibiydim hatta cocuklugumda da hep benim çocuğum olmaz diyerek düşündüm ne kadar suredir deniyorsunuz bilmiyorum dokuz ay benimde olmadi cok stres yapiyordum olmuyor diye hatta ağlıyordum sonra bebek dışında hayaller kurdum ise giriyordum almam gereken gitmem gereken yerler vardı kafaya koymuştum tamamen cikardim aklimdan bebek fikrini ve o ay hamile olduğumu öğrendim 🥹 şuan 5 haftalık yeni daha cok yeniyiz kalp atislarini duyup ulturason dan görmedim umarim saglikla hayirla kucağıma alirim yavrumu umarim sizede nasip olur

Bende öyle düşünüyorum ama eşim çok rahat acelesi yok ya illaki birgun olacak diyor hatta yüzüm gülsün diye sen varsın ya işte benim bebeğim sensin diyor :) sırf beni rahatlatmak için yapıyor biliyorum bilmiyorum ben toplum baskısından da bıktım elimi kime atsam hamile daha geçenlerde 5 çocuk annesi 38 yaşındaki yengemin altıncıya hamile olduğunu öğrendim:)böyle bi çok örnek ben mi çok takıyorum da karşıma da böyle şeyler çıkıyor anlamadım

Koyu renkli yazdığınız şey iyi bir şey mi? Evde sürekli yeni doğan bebek artı sürekli hamile kalan anne var diğer çocuklar ilgisizlikten ölüyordur.

Bana çok drama queen geldiniz.

24 yaşında 1 yıllık evlisiniz okuyan da sanar ki 40 a gelmiş senelerdir tedavi görüp kucağı boş kalmış bir anne adayı.

Kafa yapınızı acil değiştirin, eş ailesine geri kafalı demişsiniz ama böyle insanların gazına geldiğinize göre sizin de onlardan aşağı kalır yanınız yok,

Eğitim alın kariyer yapın çocuk da bu sıra da olursa olur.

Çocuk öyle tatlı olduğu özellikleri olsa da hayatını sıkıntıya sokacak uykusuz seneler getirecek bir varlık, artık onun hayatını yaşayacaksın.

Bu kadar acele etme.

Sana baskı yapanlara da ağzının payını ver bir daha açamasınlar ağızlarını.

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Yanlış anlama ama daha 1 yıl olmuş hiç bir tıbbi aşamaya girmemişsin anneliği tadacak mıyım sorusu biraz aşırı duygusal kalıyor. Seneler seneler oldu yaşım ileri, herşeyi yaptım en son 2 tüp bebek tedavisi oldum anne adayı bile değilim karnım boş kucağım boş. Asıl bizim gibiler ben de anne olacak mıyım demeli...

Daha hem çok gençsiniz hem yeni evlisiniz. Okurken yıllardır deneme yapıyorsunuz ve olmuyor sandım. Evliliğinizin, başbaşa olabilmenin tadını çıkarın.

Önce eşinizle birlikte gerekli sağlık kontrollerinizi yaptırın. Hamile kalmanıza bi engel yoksa boşuna kafanıza takmayın. Ne kadar strese girerseniz o kadar yıpranırsınız. Ne zaman oluruna bırakırsanız o zaman hamile kalırsınız inşallah. Vücudunuzu takip edin, yumurtlama döneminizi keşfedin vs. Kayınvalidenize falanda bu konu hakkında bi şey sormamasını rica edin.

Daha 24 yaşındasın, hayatının en güzel zamanları ve yeni evlisin. Elalemi boşver çocuktan sonra ömrünün sonuna dek bir daha bu konforlu günlerin olmayacak, hayatın değişecek. O yüzden bırak biraz evliliğin otursun, keyfinize bakın çocuğun acelesi yok. Elalemin lafı bitmez doğurursun hemen başlarlar sormaya ikinci ne zaman, buna kardeş yapın, çocuk tek olmaz bik bik.... Hayatını yaşa bugünlerin bir daha gelmeyecek

Kaç yaşındasınız? Eğer 20'li yaşların başında iseniz sizi anlamicam.
Çocuk istemek yersiz o yaşlarda bence de ama yaşananlar yaşanacakların teminatıdır.1 sene korunmasız ilişki yaşanıyorsa demek ki sorun yaşanıyor bu konuda.şimdi kalamayan yaşı uygun olunca da kalamayacak.o açıdan haklı.insanlara boş moral vermemek gerekiyor bence evet hamilelik konusu sıkıntılı bir arkadaş.ben çocuk gibi insanları kandır.aya çalışmayı anlamıyorum.3,5 sene sonra olsa bu sefer ikinci olmayacak.yetişkin insanlarız.kabullenilmesi gereken şeyleri kabullenmeliyiz.

X