Birgün bende anneliği tadacakmıyım ?

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Doktora gidin. Bir sıkıntı yoksa her ay heyecan ve stresle beklemeyi bırakmak için bir hobi edinin. Böyle şeylerin stresten uzak bir anda oluverme gibi bir gerçeği var.

Bende öyle düşünüyorum ama eşim çok rahat acelesi yok ya illaki birgun olacak diyor
Ebeveyn olmak hem anneyi hem de babayı ilgilendiriyor. Araştırma ya da tedavi sürecine girecekseniz ikinizin de hazır olduğu bir zamanda başlamak en doğrusu olur diye düşünüyorum.

Bir senelik değil 5 aylık evlisiniz, dış gebelik geçirmişsiniz bu sürede üstelik. Çocuktan başka bir amacınız yok mu hayatta? Daha evliliğinizi yaşamamışsiniz, yaşınız cok genç. Bu şartlarda çocuk diye yanıp tutuşmaniz, cahil dedeğiniz etraftan bir farkınız olmadığını gösterir.
Bir de diyorlar ki dedektif gibi hemen eski konuları bulup çıkarıyorsunuz. Tanımadıkları bilmedikleri hiç görmeyecekleri insanlara yalan söyleme ihtiyacı niye duyuyorlar merak ediyorum.

Bir de diyorlar ki dedektif gibi hemen eski konuları bulup çıkarıyorsunuz. Tanımadıkları bilmedikleri hiç görmeyecekleri insanlara yalan söyleme ihtiyacı niye duyuyorlar merak ediyorum.
5 aylık evlilikte çocuk için bu kadar yanıp tutuşmayı kendi de mantıklı bulmadığı icin 1 yıl dedi muhtemelen ki o ile erken.

Eşiniz bir baktırsın kendine. Öncelikle onu ikna edin.

Acaba bir sorun var diye mi korkuyor?

daha yeni evlisiniz 1,5 sene falan olması lazım ki doktor sizi ciddiye alıp baksın en guzel yaşınızdasınız şuan ve yenı evlisiniz gezip tozmak varken hemen çoçuk istemek neden ? Çoçuk demek sorumluluk, uykusuz geceler ve çokça yıpranma demek bıraz evliliğinizin tadını çıkarın ve zamana bırakın o zaman pat dıye olacak

Gerçekten anlamıyorum ben ya.
Genceciksin yeni evlisin. Şöyle kocamla gezeyim tozayım, her şeyi yapalım, bol bol sevişelim. Sonra yaparız demiyor musunuz? Bir gençliği, evliliği yaşayın. Çocuk geldi mi gitmiyor. Ömür boyu bir daha aynı özgürlük hissi gelmiyor. Birbirinizin tadını çıkarın önce genceciksiniz ya

Ovulasyon testi alıp yap.yumurtlama zamanını bil. Ovulasyon dan önce ve bir gün sonra ilişkiye girmen lazım. Yumurta 3 gün yaşıyor sperm daha uzun süre yasiyor. O 3 günü yakalaman lazım.
Esininde doktora gidip sperm sayısı ve kalitesine baktirmasi lazim

Gerçekten anlamıyorum ben ya.
Genceciksin yeni evlisin. Şöyle kocamla gezeyim tozayım, her şeyi yapalım, bol bol sevişelim. Sonra yaparız demiyor musunuz? Bir gençliği, evliliği yaşayın. Çocuk geldi mi gitmiyor. Ömür boyu bir daha aynı özgürlük hissi gelmiyor. Birbirinizin tadını çıkarın önce genceciksiniz ya
Buna çok çok katılıyorum. 👍👍

Bende bu yıl 6 ay kadar çocuk yapmak için uğraştım sizi çok iyi anlıyorum.her adeti gördüğümde çok uzulurdum,hatta ilk günler kabul etmezdim.belki yerleşme kanaması falan derdim.sonra artık umudumu kestigim ay bide baktım hamileyim.test yaptırdım negatif çıktı belirtide yoktu ama kan testi pozitif mis.sizde üzmeyin kendinizi tam pes etmişken bı bakacaksınız gelmiş.yasiniz daha çok genç strese hiç gerek yok.evliligin tadini çıkarın bu zamanları çok ararsınız.

1 yıl olacak ben gittim hersey temiz eşim asla kafaya takmıyor ne zaman nasipse o zaman diyor hiç gitmedi ikna edemedim o yüzden

O kadar dramatize etmişsiniz ki konu başlığını okuyunca yıllardır deniyorsunuz sandım.

Kusura bakmayın ama yaş 24 senesi dolmamış evlilik bu ne acele çocuk için ya kendinizi geliştirmek, çalışmak, gezmek, tozmak bunlar için enerjinizin en yüksek olduğu zamanlar.
Hiç mi eşimle tek başımıza biraz zaman geçirelim demiyorsunuz çocuk geldikten sonra bir daha bu günlere dönüşü yok.
Çevre baskısı konusunu da hiç anlamıyorum çevremdeki herkes doğum yapıyor diye ben niye doğum yapacağım ki.

Bir senelik değil 5 aylık evlisiniz, dış gebelik geçirmişsiniz bu sürede üstelik. Çocuktan başka bir amacınız yok mu hayatta? Daha evliliğinizi yaşamamışsiniz, yaşınız cok genç. Bu şartlarda çocuk diye yanıp tutuşmaniz, cahil dedeğiniz etraftan bir farkınız olmadığını gösterir.

Konu sahibi çalışmayı düşünmez misiniz mesela? Hobi olarak?

Konu sahibi niye yalan yazıyorsunuz? Geçen ay 4 aylık evliyim diye konu açtınız. Şimdi nasıl 1 yıl oldu? Üstelik ben çocuk meraklısı değilim zaten 1 dış gebelik geçirdim de yazdınız. Siz kuzen eşiyle hamilelik yarıştıracaksınız diye ben de dahil millet sperm testi rahim filmi diye derdinizle dertleniyor. Hamile kaldınız mı kalmadınız mı, hikayenizde hangisi doğru hangisi yalan?

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Hamileyim ve sana dua ettim güzel kardeşim rabbim tez zamanda sağlıklı bir şekilde karnını doldursun :)

X