Birin aracını parktan çıkarken çizdim napıcam??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke bukadar önyargılı olmasanız.
Kadın tabiki sağır ve dilsiz değil.
Sanırım etrafımızda olanlardan habersiz yaşıyorsunuz.
Bu ülkede ve dünyada binbir çeşit sapık var.
Ben sırf kadınlar arasın rahatsız ediyim diye arabasını kadın sürücülerin aracına yakın park edip not bırakana bile rastladım.
Böyle bi ihtimal varken neden kendini böyle birşeyin olabilme ihtimaline maruz bıraksın?
yani kadınları korumanın yolu, zaten muhafazakar olan toplumda daha da kadını muhafaza etmek? a aaa adamlar sapık diye resmen biz cezalandırıldık. :işsiz:

Yaşadığım yerde erkekler sert ve kaba dedi. Ee babası da eşi de o memleketten değil mi.Konuyu kendileri de pekala çözebilirlrdi gönülleri yoktu. Ne gerek var durduk yere masrafa.Çarptığı araç da garabin aracı. Bir mersoyı çizsin bakalım kendi araçlarını verip anca kurtulurlardı
Batman’da yaşıyormuş. Havası mert, insanı sertse demek…

Kamu spotu olarak yazıyorum.
Araçtan dolayı park ettiğin yerden çıkamamak, bu konudaki gibi sürücüye ulaşılması gereken durumlarda vs. 112'yi arıyorsunuz. Ön çağrı denilen telefonunuzu ilk açan kişiye olayı kısaca anlatıyorsunuz ve adresi veriyorsunuz. O sizi kurumda bulunan emniyet birimine aktarıyor.Onlar da sizden plaka bilgisi istiyor. Arayan kişiye isim ya da telefon numarası vermiyorlar. Trafik şube kendi ulaşıp durumu anlatıp, aracın başına gitmesi gerektiğini iletiyor.
Çok çetrefilli bir olay değil yani. Gün de yüzlerce kişi bu gibi sorunlar için arıyor,daha sorun olduğunu duymadım

Kendi numaranı yazıp yapıştırsaydın geldiğinde görüp arardı araç sahibi
Kesinlikle 🙏🏻 basit ama bir o kadar da güzel bir hareket ki bu.
Bizmkiler diyolar ki bu anca boyayla geçer adamda aracını boyamaz değer kaybetmemek için. Boşuna gitme diyolar ama benm içim rahat değil ya bidaha araba surmicem heralde
Aynı sizin gibi düşünen biri, 10 aydır İstanbul trafiğinde bir santimetre bile çizdirmediğim aracımın sağ arka tarafını resmen komple kazımış gitmiş.

Sağa sola baktım bir numara aradım, yok. Gerçekten insan çok kötü hissediyor böyle durumlarda.

Yaptığınız ayıptır. İnsanların kendi malı üzerinde kafanıza göre karar/ hüküm veremezsiniz. Aynısı size yapılsa ortalığı ayağa kaldırırdınız bence, sizden önce babanız kaldırırdı hem de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X