Birini yarı yolda bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden ben diye düşünmeyin, anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla ilgileneni boş geçmeyen biri. O flört döneminin flört olarak kalmasının asıl sebebi de bu zaten.
Evet çok doğru söylediniz. İlgileneni boş geçmiyor ki bu her an aldatmaya meyilli olduğunu gösterir. Bense tam tersi bir kişi olsun tam olsun zihniyetinde oldum hep. Bu beni yıpratır

Niyeti belli değil mi? Diğer kızla takılacak, günunü gün edecek belki ondan sıkılıp baskasina derken ciddi bir ilişki peşine düşunce de size gelecek (o da başka ciddi düşüneceği birisi karşisına çikmazsa tabi). Sizi zaten çantada keklik olarak görüyor. Ki zaten öyle oldugunuzu kendiniz de soyluyorsunuz.
Evet doğru söylüyorsunuz. Benim o çantadaki keklik olmaktan çıkmak için neler yapmam lazım peki? Bunu sizin nezdinizde herkese soruyorum benim ve benim durumumda olan herkes için.

Evet çok doğru söylediniz. İlgileneni boş geçmiyor ki bu her an aldatmaya meyilli olduğunu gösterir. Bense tam tersi bir kişi olsun tam olsun zihniyetinde oldum hep. Bu beni yıpratır
Bakın kendinizde farkındasınız aslında ne kadar alakasız insanlar olduğunuzun. İkiniz hayatın bambaşka noktalarındasınız. O yüzden en kısa sürede yolunuza bakmanız gerek. Yoksa hayat akıp giderken kalakalırsınız öyle.

Bakın kendinizde farkındasınız aslında ne kadar alakasız insanlar olduğunuzun. İkiniz hayatın bambaşka noktalarındasınız. O yüzden en kısa sürede yolunuza bakmanız gerek. Yoksa hayat akıp giderken kalakalırsınız öyle.
Evet farkındayım tabi ki. Ama sevdiğim için acaba değişir mi her şey diye hep bir umut taşıdım içimde. Dua da ettim düzelecekse benim onu sevdiğim gibi beni sevecekse olsun dedim. Bundan sonrasını çok kafaya takmadan saplantı noktasına getirmeden akışta kalarak yaşamalıyım. Teşekkürler

Çok uzundu yarıda bıraktım. Ama anladığım kadarıyla herkesmelimin altında hazır dursunculardan. Ne yardan geçerim ne serden diyor. Yalnız memelekette erkek mi kalmadı da yarısına kadar okuduğum hikayede en az 3 kız bunun peşinde. Yapmayın yahu dünyada erkek mi yok

Hepsini okuyamadım çok fazla detay a bogmussun .sevglilik böyle bir şey değil senin zorlamanla ilerleyecek bir şey değil kendinden gelişir .sevgili olmak için ayrıl .barışın sevgili oldunuz.nisanli olmak için ayrılın barışın hop nişanlı oldunuzzz..ne istediğini bilmeyen omurgasiz erkeklerden uzak durman en iyisi .varsin o kızla sevgili olsun kurtulmussun ona bak .bugün seni o kız için terk eden adam yarın evliyken de aldatır .karekter yoksunlugu var ne yazıkki.bide sanki dünyada ki tek.erkek mis gibi muamele etmeyin su yaratiklara.sonra bir yerleri kalkıyor kız seçmeye başlıyorlar senin örneğinde olduğu gibi .boşver giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir daha da dönüp bakma kurtuldum diye sevin .onlar yokmuş gibi davran

Çok uzundu yarıda bıraktım. Ama anladığım kadarıyla herkesmelimin altında hazır dursunculardan. Ne yardan geçerim ne serden diyor. Yalnız memelekette erkek mi kalmadı da yarısına kadar okuduğum hikayede en az 3 kız bunun peşinde. Yapmayın yahu dünyada erkek mi yok
Evet kesinlikle öyle. Olmayacağını anlayınca kaç kere yoluma baktım , o zamanlarda henüz yeni bir durum olduğu için böyle yıpranmamıştım da. Yüzüne bile bakmıyordum muhattap olmuyordum ama o her seferinde gelip konuşmaya hayatımda kalmaya çalıştı. En sonunda da sevgili olduk ama yarım kaldı. Kesinlikle haklısınız erkek çok tabi ama ben kendi adıma çok zor sevebilen biriyim. O bahsi geçen iki kızdan birinin sevgilisi vardı diğerinin de benim eski sevgilim için uğraşırken konuştuğu flört ettiği başka kisiler vardı. Ben bizzat biliyordum. Ama evet bu takılıp kalınacak bir adam değil.

Hepsini okuyamadım çok fazla detay a bogmussun .sevglilik böyle bir şey değil senin zorlamanla ilerleyecek bir şey değil kendinden gelişir .sevgili olmak için ayrıl .barışın sevgili oldunuz.nisanli olmak için ayrılın barışın hop nişanlı oldunuzzz..ne istediğini bilmeyen omurgasiz erkeklerden uzak durman en iyisi .varsin o kızla sevgili olsun kurtulmussun ona bak .bugün seni o kız için terk eden adam yarın evliyken de aldatır .karekter yoksunlugu var ne yazıkki.bide sanki dünyada ki tek.erkek mis gibi muamele etmeyin su yaratiklara.sonra bir yerleri kalkıyor kız seçmeye başlıyorlar senin örneğinde olduğu gibi .boşver giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir daha da dönüp bakma kurtuldum diye sevin .onlar yokmuş gibi davran
Evet tabi ki zorla olacak şeyler değil ama ben onu zorlamadım kaç kere yoluma baktım tekrar geldi. Çok doğru tam bir omurgasız. Adam olamamış erkek çocuğu olarak kalmış. Uzak duracağım, aynı ortamda bulunacağız ama etkisini en aza indirgemeye çalışacağım. Evet aldatmaya meyilli biri kesinlikle. Hayatımdan kalbimden aklımdan çıkarmak en iyisi olacak. Çok sağ olun yorum için.

Evet tabi ki zorla olacak şeyler değil ama ben onu zorlamadım kaç kere yoluma baktım tekrar geldi. Çok doğru tam bir omurgasız. Adam olamamış erkek çocuğu olarak kalmış. Uzak duracağım, aynı ortamda bulunacağız ama etkisini en aza indirgemeye çalışacağım. Evet aldatmaya meyilli biri kesinlikle. Hayatımdan kalbimden aklımdan çıkarmak en iyisi olacak. Çok sağ olun yorum için.
Ne istediğini bilmeyen tüm kızların onun için yanıp tutustugunu düşünen kendinden başkasını değer vermeyen daha iyisini buldumu ( ki bu tanımı sevmiyorum) elindekini bırakan boşta kalınca eskisine geri dönen ,kaçanin daha değerli olduğunu düşünen tek hücreli bir canlı ...bunla bir yola çıkılmaz zaman bile harcanmaz .evlense aldatır ki evlenmeye de gelecek karekterde değil gününü gün ediyor işte .seni kullanmasina müsade etme boşver .gez toz yasını bile tutma kurtuldum diye şükret

Merhaba kızlar, elimden geldiğince kısa tutmaya çalışarak kafama takılan meseleyi sizlere anlatmaya çalışacağım. Ben son 1 yıldır birini seviyorum ve kendisi de bunu biliyor. ilk karşılaştığımız günden beri o benimle arkadaş olmaya vakit geçirmeye çalıştı. Ben de buna karşılık verdim ama zamanla arkadaşlığın sevgililik boyutuna çıkmaması canımı sıkıyordu. Kendisinden bu yönde bir şey göremiyordum fakat benimle flört ediyordu. Ben süreç içerisinde bir kaç defa bu arkadaşlığın nereye gittiğini sormuştum ve bana zaman göstersin gibi cevaplar veriyordu. Ben de çok baskıcı olmak istemediğim için anlayış gösterdim. Fakat bu süreçte aynı ortamda bulunduğumuz başka bir kızın hareketleri de beni çok rahatsız ediyordu. Bir gün o kız yüzünden bir tartışma yaşadık ve ben o noktada aramızdaki yakınlıktan dolayı bunu sorgulama hakkım var değil mi diye sorduğumda evet dedi. Yani aramızda başka birşey olduğunu inkar etmedi. o gün el ele dolaştık bana şarkılar söyledi sevgili gibi davrandı. fakat ertesi gün bunun böyle olmadığını söyleyen bir mesaj attı. çok üzülmüştüm fakat henüz birkaç aylık bir mesele olduğu için kendimi çabuk toparladım. asla ısrarcı olmadım. o mesajın üzerinden bir buçuk ay geçti ve kendisi hikayelere yanıt vererek benimle iletişim kurmaya çalıştı. ben de nezaketen cevap verdim ama asla yüz verecek şekilde yapmadım. aynı ortama tekrar döndüğümüzde ben tüm mesafemi korudum fakat yine kendisi benimle konuşmaya samimiyet kurmaya çalıştı. ve çok geçmeden mesajlara da başladı. buluşmak istedi. buluştuk bana kendini ifade etti. o kızın kendisiyle sevgili olmak istediğini ama kendisinin istemediğini söyledi. onunla alakası olmadığını söyledi. ben de arkadaşça görmeye çalıştığım için çok umursamadım çünkü sevsem de kafamda bitirmiştim. sonra bu buluşmanın ardından buluşmalarımız görüşmelerimiz iyice arttı öyle ki neredeyse her gün buluşuyorduk. çevremizdeki insanların gözünde de çift olmuştuk. aylar geçti ve yine kendisinden ilişkiyi bir adım ilerletecek bir hamle gelmiyordu. yani gezip tozup vakit geçirip sevgili olmuyorduk. zaman göstersin şeklinde ifadeler duyuyordum. bir gün yine o kız yüzünden bir tartısma yaşadık ve ben ne olduğumuzu sorgulayan şeyler söyledim. çünkü çok abartılı olmadan bazı yakınlaşmalar yaşamıştık. sarılma, el ele tutuşma, saç okşama vs şeyler. (daha ötesi iyi ki olmamış.) bunlardan dolayı da sorgulama gereği duydum ama kendisi hala aynı umursamazlığı gösterince ben arkadaşlığını da istemediğimi belirttim. ona kendimi duygularımı ifade edip vedalaştım. o bu olaydan birkaç gün sonra sevgili olmak istediğini söyledi. ben de bir müddet düşününce kabul ettim. çünkü onu gerçekten seviyordum. sevgililik sürecimizin ilk başlarında bana biraz ilgisizlik gösterdi fakat kendisinin problemleri olduğunu biliyordum çok sorun etmedim. bir müddet sonra ilişkimiz daha iyi bir boyuta çıktı bana içini açtı, ben ona içimi açtım ruhsal paylaşımlarımız samimiyetimiz arttı. ve bizim sevgili olduğumuzu içinde bulunduğumuz ortamdaki herkes biliyordu. o kız da dahil. sevgililiğimizin ilk ayında o kızın sevgilimle bu konuyu konuştuğunu kimi tercih ettin şeklinde hadsiz sorgulamalar yaptığını sevgilimden duydum. o da kızı istemediğini kıza söylemiş ve uzaklaştırmış. neyse biz bu süreçte bu kızı başka biriyle de gördük. hatta sevgilime yaklaşmaya çalışırken yine aynı ortamda başka bir kişiye de farklı yaklaşığını görmüştüm. (çay içmeyi teklif etmiş o kişiye ve ben de görüyordum kur yaptıklarını birbirlerine.) . sevgilim ikisini de biliyor. ben sevgilimden hesabından çıkarmasını istemiştim o da o an kabul etmişti ama sonra ayıp olur vs diyerek çıkarmadı. ben de sabrettim ki o kız yüzünden aramız açılmasın diye. neyse ben tatil için başka şehre gittim ve sevgilimle son günüme kadar birlikteydik. ben şehirden gittim sevgilim bir kaç gün sonra bana ilgisizlik göstermeye başladı. güzel bir şey dediğimde üstünkörü cevaplar vermeye, ben arayıp sormadan arayıp sormamaya başladı. ben aramak isteyince müsait değilim diyip müsait olunca haber vereceğini söyleyip haber vermeme gibi birçok umursamazca şeyler yaptı. ben kırgınlığımı belirtince peki, evet gibi saçma sapan cevaplar veriyor hiç gönlümü almaya çalışmıyordu. bu durum henüz çok yeniyken -sanırım 1 2 gün olmuştu- kendisinin başka bir kızla "arkadaşça" (!) buluştuğunu o kızın hikayesinde gördüm (o kızın da önceden kendisine ilgisi olduğunu biliyordum). sevgilime buluştuğunu bilmiyormuş gibi imalarla sorduğumda söylemedi yani benden sakladı. ben de bu durumu yüzüne vurunca kavga ettik ben bitirelim demeden o bitirdi. ben de güvenim çok sarsıldığı ve ilgisiz kaldığım için bitirmek istiyordum zaten. ama aradan biraz zaman geçince bu kadar çabuk ve bu kadar basit bitmesini istemedim ve birkaç defa telefonda konuştuk. bu konuşmalarda arkadaşça gayet iyi konuşuyordu fakat ben yeniden denemek istediğimi ima edince hiç oralı olmuyordu. bu bana çok ağır geldi çünkü kendisiyle çok şey yaşadık. çok şükür ki pişman olacağım bir şey yapmadım ama çok şey paylaştık gerçekten çok seviyordum o da öyle gibiydi. ben bir kaç defa uğraştım olmadı ve yaklaşık 10 gündür içime başka bir şüphe düştü. o daha önce "onu mu tercih ettin" diyen kızla mı konuşuyor acaba dedim. ve çevrimiçi durumuna sık sık baktım. önceden ikisi aynı anda çevrimiçi olmazken son 10 gündür sık sık ikisini aynı anda çevrimiçi görüyorum. şu an herkes farklı şehirlerde fakat yaklaşık 1 ay sonra yine onları her gün göreceğim. sevgili olduklarını görmek bana çok acı verir çünkü ben gerçekten çok seviyordum ve çok mücadele ettim. o kız yüzüme gülüp arkamdan ayırmaya çalışıyormuş şimdi onunla sevgili olduğunu görmek dayanılmaz geliyor bana. kendisi kızın o olmayınca başkalarına yöneldiğini vs hep biliyor. bizi ayırmaya çalıştığını da biliyor. yani kısaca karakterini biliyor. ben ise tam tersi çok sadık ve düzgün karakterli bir insanım. kendimi övmek için demiyorum yapım gereği gerçekten kişilikli bir insanım. sevgilim bunu da biliyor. onu çok sevdiğimi, ciddi düşüncelerim olduğunu da biliyor. sizce tüm bunları bile bile o kızla konuşur mu? arkadaşlarım konuşsa bile öylesinedir çünkü onu istese bu kadar zamanda olurdu hiç seninle olmazdı diyorlar ama bilemiyorum. bir de ben gerçekten basit meselelerden ayrıldığımızı düşünüyorum ve eğer dönerse pişman olursa affetmeye hazırım. yine arkadaşlarım diyor ki o aynı ortamda seni görünce tekrar yaklaşmaya çalışacaktır sen sabırla bekle bir şey yapma diyorlar. ben en son hakkımı helal etmediğimi rabbime söyledim ve ondan vazgeçtim ama sevgim ağır bastı ve allahım hayırlısıyla beni ona sevdir, değerimi göster bizi kavuştur, hayırsızsa da hayırlıya çevir diyerek içimden geldiği şekilde dua ediyorum. dua ettiğimden beri de içime bir huzur geldi sanki dönecekmiş gibi hissediyorum ama tabi ki Allah bilir. Ben en son 10 gün önce yazmıştım eski sevgilime o da ikisinin konuştuğunu düşündüğüm bir anda dayanamayıp yazdım. Hesap sordum madem sevmiyordun niye bunları yaptın, bir yola girmiştik tek bıraktın dedim kısaca. O da iyice kırıcı bir tavra büründü. Küfür vs olmadı ama güzel bir açıklama yapmaması umursamaz davranması her şey yalanmışçasına kestirip atması bana çok ağır geldi. Dua ettiğimden beri daha rahatım tevekkül ediyorum ve o kızla denk gelmiyor son iki gündür. Sadece az önce bir müddet ikisini çevrimiçi gördüm ve eski sevgilime yazasım geldi. Bu noktada henüz iyileşmediğimi anladım ve sakinleşmek sizlerin görüşlerini almak için yazmak istedim. Son olarak sevgilimle birbirimizi intagramdan çıkarmadık, numaraları silmedik. Hikayelerime ve durumlarıma bakıyor. Genelde 5 dk içinde bakıyor. Ama mesaj yok. Sizce döner mi? Yoksa vaz mı geçmeliyim? O kızla olabilir mi? Ben daha fazla uzamasın diye kendimle ilgili detaylara girmiyorum ama kısaca şunu söyleyebilirim ki gerçekten ideal bir insanım ve ikimizi de ortak tanıyan insanlar inşallah senin kıymetini bilir diyorlardı. Bu noktada yarı yolda bırakıldığımı düşünüyorum. Ahımı almış mı gerçekten kimseye güvenim inancım kalmadı. Bir de sevgilim instagramdan sürekli kız ekliyor çıkarıyor. Bu da bana tuhaf geliyor. Tüm anlattıklarım ve bu davranışına göre sizce güvenilmez biri mi? Çok karışık yazdım ve çok soru sordum farkındayım. Yorumlarınızı düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.
Hayat böyle birisine değer verecek kadar uzun değil. Önünüze bakın derim.

Ne istediğini bilmeyen tüm kızların onun için yanıp tutustugunu düşünen kendinden başkasını değer vermeyen daha iyisini buldumu ( ki bu tanımı sevmiyorum) elindekini bırakan boşta kalınca eskisine geri dönen ,kaçanin daha değerli olduğunu düşünen tek hücreli bir canlı ...bunla bir yola çıkılmaz zaman bile harcanmaz .evlense aldatır ki evlenmeye de gelecek karekterde değil gününü gün ediyor işte .seni kullanmasina müsade etme boşver .gez toz yasını bile tutma kurtuldum diye şükret
Evet ne istediğini bilmiyor. Bu sadece ilişkiler için değil en basit konularda bile böyleydi. Misal bir mekanda oturulacak yer konusunda bile karar veremezdi. İlgi budalası olduğu da doğru. Tek hücreli kesinlikle :KK70: Evet bir yola çıktık güya o yolda araya mesafe girer girmez bıraktı. Evlilik konusunda şey demişti bana. Ben evlilik normalde hiç düşünmüyordum ama artık hazır hissediyorum demişti beni kastederek. o da yalanmış demek ki :KK43: hayır asla kullanmasına izin vermiycem. Beni tekrar gördüğünde önceden yaptığı gibi yaklaşmaya konuşmaya çalışırsa çok net şekilde istemediğimi söyliycem. Teşekkürler yorumunuz güç verdi.

• Beğen
Reactions: Wqy
Evet doğru söylüyorsunuz. Benim o çantadaki keklik olmaktan çıkmak için neler yapmam lazım peki? Bunu sizin nezdinizde herkese soruyorum benim ve benim durumumda olan herkes için.
Oncelikle boyle bir insanla ciddi düşünmekten, ileriye dönük hareket etmekten ve plan yapmaktan vaz geçmeniz gerekiyor; ama bunu taktik olarak değil ciddi mana da yapmalısınız. Bu tarz bir insandan size fayda gelmeyeceği gibi bilakis zarar gelir. Yrn bir gün bu ve bunun gibi biriyle evlendiginizde size yine aynı muameleyi yapmayacaginın hic bir garantisi yok. Eger gercekten dediginiz gibi hic bir sebep yokken sizi birakip hemen baska birisiyle bir iliskiye basladiysa size karsi sevgi ve saygi duyan birisi zaten değildir böyle bir insanla da ciddi bir adım atmayın derim şahsen. Bu defteri kapatıp önünüze bakabilirsiniz, defteri kapattiginizdq size geri dönüp dönmemesi veya dönüp dönmeyeceği bir şey ifade etmeyecektir artık sizin için.

İlişkimiz 2 ay sürdü. Öncesinde 8 aylık arkadaşlık flört süreci var. Ama evet kelimenin tam anlamıyla dengesiz ve üstünde hep ilgi olsun isteyen ergenin teki. Evet ben de adını koymayınca uzaklaşmak istedim tekrar geldi. Hatta evliliğe hazır hissediyor musun gibi sorular vs. de geçti sevgililik sürecinde. Ama araya mesafeler girince koptu. Bence de sevilecek ve bağlanılacak biri değil çok haklısınız.

M mavibeneklikiz777 konunuzda bahsettiğiniz adam , 2020 yılında hakkında konu açtığınız Adam gibi birileri hiç kalmadı mı gerçekten? dediğiniz , sonrasında nişanlanan adam mı ?

Oncelikle boyle bir insanla ciddi düşünmekten, ileriye dönük hareket etmekten ve plan yapmaktan vaz geçmeniz gerekiyor; ama bunu taktik olarak değil ciddi mana da yapmalısınız. Bu tarz bir insandan size fayda gelmeyeceği gibi bilakis zarar gelir. Yrn bir gün bu ve bunun gibi biriyle evlendiginizde size yine aynı muameleyi yapmayacaginın hic bir garantisi yok. Eger gercekten dediginiz gibi hic bir sebep yokken sizi birakip hemen baska birisiyle bir iliskiye basladiysa size karsi sevgi ve saygi duyan birisi zaten değildir böyle bir insanla da ciddi bir adım atmayın derim şahsen. Bu defteri kapatıp önünüze bakabilirsiniz, defteri kapattiginizdq size geri dönüp dönmemesi veya dönüp dönmeyeceği bir şey ifade etmeyecektir artık sizin için.
Söylediklerinizi aklımda tutacağım. Çok haklısınız teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X