Boğazda süt kalması

bireylulmeselesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
1.899
992
Merhaba arkadaşlar oğlum 41 günlük ve sürekli boğazında süt kalıyor. Sütüm fazlalaştıktan sonra yaşamaya başladık bu sorunu. Çok hızlı geliyor ve aniden öksürüyor boğazında kalıyor günde bir kaç kere yaşıyoruz bu sorunu. Başı yüksekte emziriyorum makas yapıyorum her şekilde çocuğun boğazında kalıyor aşırı korkuyorum. Bir de 2 kere bayıldı gibi oldu. Boğazında süt kaldı ters çevirdim pat pat yaptım sırtına bir baktım çocuk kendinden geçmiş nefes alıyor kendine gelmiş ama uyuyor gibi bu 2 kere oldu neden öyle bir anda mayışıyor birşey oldu sanıyorum. Başına gelen var mı?

Sırt pat pat degilde alnınin ortasıni hafif bastırarak yukarı çekmek önermişti bana hemşireler. Siz geri yaslanın hafif uzanır gibi öyle emzirin.

Büyük ihtimal sütünüz tayzikli geliyor. Bununla ilgili öneriler var emzirme danışmanlarının ınstagram hesaplarında ya da youtubeda. Onlara bi bakmanızı öneririm

Merhaba arkadaşlar oğlum 41 günlük ve sürekli boğazında süt kalıyor. Sütüm fazlalaştıktan sonra yaşamaya başladık bu sorunu. Çok hızlı geliyor ve aniden öksürüyor boğazında kalıyor günde bir kaç kere yaşıyoruz bu sorunu. Başı yüksekte emziriyorum makas yapıyorum her şekilde çocuğun boğazında kalıyor aşırı korkuyorum. Bir de 2 kere bayıldı gibi oldu. Boğazında süt kaldı ters çevirdim pat pat yaptım sırtına bir baktım çocuk kendinden geçmiş nefes alıyor kendine gelmiş ama uyuyor gibi bu 2 kere oldu neden öyle bir anda mayışıyor birşey oldu sanıyorum. Başına gelen var mı?
Ben pek emziremedim ama annem burnuna doğru gelen tarafa bastır baş parmaginla tazyikli gelmesin demişti böyle bir durumda başı dsha aşağıda olacak şekilde elini kubbe şeklinde yaparak yukarıdan aşağı doğru sivazlar gibi vurun mama dahi içse oğlum da öyle oluyordu üç ay olana kadar bu problemi yaşadık çok şükür düzeliyor ama zamanla geçecektir

Genelde sağım yapılan memede tayzik yaşanır. Bende yaşadım hatta o memeyi reddetmeye başlamıştı çıyak çıyak ağlamaya başlıyordu canı yanmış gibi istemiyordu o memeyi emmeyi. Cozum olarak arkama yatar gibi yaslanıp emzirdim daha sonrada biraz büyüyünce ben yattım onu mememe koyup emzirdim hala daha öyle emiyor, öbürünü minciklama olmasa iyiydi ikisinide açık ister .kucakda rahat ememiyor bana yat der. Biraz buyuynce o tayzikle baş acikacaktir.
Başıma şöyle bişey gelmişti emerken aniden memeden çekilince süt fışkırıyordu bir kaç delikden elimle bastırıyordum dursun diye. Bu sütun fazlaligindan değil olan sütün Ani hızlı gelmesinden yanlış anlaşılmasın öyle ahım şahım sütüm hiç olmadı artsın diye sağım yaptigimdan kaynaklı tayzik sorunuda.

Canım benimki hala öyle 5 bucuk aylık. Umarım süt tazziğindendir. Ancak yutma sorunu var gibime geldi. Bana da tazzikli diye oluyor dediler ama 2. aydan sonra durup dururken de yaşamaya başladık. Her bebek anne sutu alıyor ancak surekli tıkanmıyor. Yani sut tazziginden diyip konuyu hafife alma. Endişelenme de tabi. Bir de bayılır gibi oldu diyorsun belki sut emerken uyuklamış o ara kaçmıştır. Düzelince uyumaya devam etmiştir.

Benim bebeğimde de oluyordu bazen. Alnının ortasını baş parmağımla yukarı doğru masaj yaparken gibi kaldırıyordum. Çok tıkandığı zamanlarda koltuk altından tutup yüzüne üflüyordum. Emzirmekten korkar olmuştum o zamnlar. Bide ne hikmetse hep yalnızken başıma gelirdi 🙄

Ben mamayla besliyorum ilk dogdugu yeni zamanlar sürekli kusma vardi bogazinda kaliyordu mama hele bi kere ölüyor sandım cocuk kendinden gecti nefesi gitti Allahim o an canimdan can gitti cocuk kendine gelince saatlerce agladim travma yaşadim halen bogazinda mama kaliyor öksürüyor bi anda lık diye yutuyor bu konuda kafayı yemek üzereyim bebegim 6 aylık takıntı oldu bu konu bende ek gidaya gecicez heyecan korku var bogazinda kalirmi diye Allahim annelik ne zor bide ilk cocugum

X