Boşan demeyin..Akıl istiyorum

Konu sahibi ben sizin eski nicinizi de hatırlıyorum . Ne olacak sanıyorsunuz nick değiştirince insanlar ayrıl demeyecek mi ? Buradakilerin ne dediğin ne önemi var ki ? İnsanlar size çare bulamaz
Lütfen eski nikii karıştrmayin ifşa oldum yöneticilerle görüştüm de değiştirdim amacım saklanmak değil merak eden açıp okusun

Sorun o değil sorun ben konusmalimiyim sizce
Zamaninda konusmaliydiniz. Simdi konusmaniz garip. Esinizle iletisim probleminiz var sanirim. Esler birbirine her zaman hissettiklerini anlatmali bence. Ama bunca zaman sonra bana biri bunlarla gelse ciddiye alir miyim bilmiyorum.

Kizlar çok mutsuzum...

Eşim ünv mezunu ben onunla evlendigimde ortaokul mezunuydum.sonra lise ünv bitirdim iyi bir işte de çalıştım ama.

Eşimin eskiden söylediği ima ettiği laflar aklimdn silinmiyor onu alıp karşıma konuşmak istiyorum kırgınlığımi söylemek istiyorum beni küçük düşürdüğü onca zamanda hissettiklerimi söylemek istiyorum çünkü içinde sürekli bunlarla uğraşıyorum.Ve ağlıyorum .bosanin demeyin boşama olmaz.lutfen nedenine irdelemeyin.

Karşısına geçip beni küçük gördün ezdin ben bunları hissettim ama artık içinde tutamıyorum demek nasıl bir izlenim bırakır.
Bu arada artık öyle değil.
Ama geçmişte çok üzdü beni ve bende sessiz bir insanım ya duymazdan geldim ya ses çıkarmadım hep içimde yaşadım .
Şuan içim almıyor.

Bmsadece iki örnek vereyim haklimiyim değilmiyim onun üstünden düşünün çünkü bunlar nispeten daha masum olanlar.

Mesela bazen bir yerde yağmur yağar bir yerde yağmaz ya .
Araba ile giderken saniyeler önce yağmur yağıyor du bir anda kesildi nasıl oluyor dedim
Coğrafya görmüş olsaydın bilirdin dedi.
Çok üzüldüm ses etmedim
Ama şimdi içimde büyüdü.

Bir kerede kuzenim geldi ünv bitirmis.
Ben o zaman daha okumaya başlamıştım.
Ortaokul mezunuydum kuzenim gittikten sonra ne mezunu dedi bende
Çok küçük ve çok doğu bir şehir de okuduğunu söyledim.
Eşimde olsun ünv okumuş insan kendi belli ediyor dedi. Hayranlıkla yine birşey demedim.
Ama içim şişti.

Sizce yıllar geçmiş gidip bunlarla yüzleşmeye gerek varmı ki şimdi öyle değil.
.ama atmak istiyorum içimden.

Bir kerede ben kendimi feda ettim demişti onunda sormak istiyorum ve daha bir sürü
Açık açık eşinizle konuşun. Nede olsa ikinizde okumuş eğitimli insanlarsınız diyalog kurabilirsiniz. Sana karşı kin beslemiyorum ama unutamıyorum da bu durum aramıza soğukluk sokacak,senin öylesine söylediğin sözler başkasında travma yaratabilir ne oldum değil ne olacağım diyeceksin. Ben pasif bir insan olsaydım laflarını yutup bir iki ağlayıp sindirirdim ama sen aslında bana iyilik yaptın,kamçıladın farkında olmadan. Ne mutlu ki güçlü eğitimli kadınım. Dünyanın bin bir hali var ve ben her şartta hayatta kalırım.
Bu minvalde postanızı koyun tabi içiniz rahatlatacaksa.
Ama boşanma dimeee öhö olayını hissettirmeyin ona.Yazdıklarımın hepsi çöp olacak

Sorun o değil sorun ben konusmalimiyim sizce
Kızgınlıkla değil belki ama konuşmak iyi gelebilir. Yalnız bunu yaparken aferin sana bak harika işler başardın ifadesini duymak istiyorsanız konuşmayın. Muhtemelen bak ben seni teşvik ettim bu şekilde sen de okudun seklinde bir karşılık alacağınızı düşünerek konuşun. Ya da bu konuşmayı karşılıklı olarak kendi icinizde yapın. Kendi içinizde onu konusturun. Duymak istediğiniz şeyleri onun ağzından kendiniz kendinize ifade edin. Belki faydası olur. Bu kadar da üzmeyin kendinizi. Okumak kulturlenmek önemli. Siz de bunu yapmissiniz. Bunla bırakmayın bol bol kitap okuyun. Benim babaannem lise mezunu dedem ilkokul mezunuydu ama dedem çok kitap gazete okurdu. Babaannemden çok daha bilgiliydi. Babaannemde dedeme çok saygı duyan kültürlü elit bir kadındı. Mekanı cennet olsun. Kendinize yaptığınız yatırımı iç dünyanıza da yaparak okuyarak taçlandırın. Eşiniz demese de biz diyelim, sizi tebrik ediyorum. Vaz geçmemiş millet çay kısır keyfi yaparken oturup çalışmışsiniz. Bravo. Ne mutlu size 🥰

Ben faydası olacağını düşünmüyorum. Şuan kırgınlığınızın farkında olmadığı için üstünü kapatmak daha rahat olur ama siz içinizi döktüğünüzde bidaha eskisi kadar da yakın hissetmeyebilirsiniz. Çünkü adamın tavrı genel olarak rahat anladığım kadarıyla, öyle aman aman hata yapmışım kirmisim uzmusum affettireyim kendimi diyeceğini sanmıyorum. En fazla iki sarılır özür diler ama bu da senelerin kirginligini sizden alır mı bilmem benden almazdı.

Lütfen eski nikii karıştrmayin ifşa oldum yöneticilerle görüştüm de değiştirdim amacım saklanmak değil merak eden açıp okusun
Yok canım neden açıklayayim eski nikinizi . Ben soruna değindim . Sizin bu konunuzu daha önce defalarca gördüm . Bunun çözümünu insanlar bulamaz çözüm sizde

biraz kendinizi farkında olun bu kadar ezik görünmeyin bence hiç açmayın amma da içerlemişsin diyebilir geçmişte söyleyecektiniz. evlenirken biliyordun aklın neredeydi demeniz gereken zamanı şimdi sofraya getirmeye gerek yok bence.
ayrıca maşallah okumuş bitirmiş iş güç sahibi insansınız bu daha güzel bir başarı kendinizi kendiniz taktir edip yükseltin bu kadar gözüne sokmayın hiçmişsiniz gibi hissettiğinizi. bu benim fikrim.

Konu sahibi ben sizin eski nicinizi de hatırlıyorum . Ne olacak sanıyorsunuz nick değiştirince insanlar ayrıl demeyecek mi ? Buradakilerin ne dediğin ne önemi var ki ? İnsanlar size çare bulamaz
Gomando reyizmiş ya hshshs, herifteki özgüvene bak, kadını eziklemiş kendine bakmadan.

Kizlar çok mutsuzum...

Eşim ünv mezunu ben onunla evlendigimde ortaokul mezunuydum.sonra lise ünv bitirdim iyi bir işte de çalıştım ama.

Eşimin eskiden söylediği ima ettiği laflar aklimdn silinmiyor onu alıp karşıma konuşmak istiyorum kırgınlığımi söylemek istiyorum beni küçük düşürdüğü onca zamanda hissettiklerimi söylemek istiyorum çünkü içinde sürekli bunlarla uğraşıyorum.Ve ağlıyorum .bosanin demeyin boşama olmaz.lutfen nedenine irdelemeyin.

Karşısına geçip beni küçük gördün ezdin ben bunları hissettim ama artık içinde tutamıyorum demek nasıl bir izlenim bırakır.
Bu arada artık öyle değil.
Ama geçmişte çok üzdü beni ve bende sessiz bir insanım ya duymazdan geldim ya ses çıkarmadım hep içimde yaşadım .
Şuan içim almıyor.

Bmsadece iki örnek vereyim haklimiyim değilmiyim onun üstünden düşünün çünkü bunlar nispeten daha masum olanlar.

Mesela bazen bir yerde yağmur yağar bir yerde yağmaz ya .
Araba ile giderken saniyeler önce yağmur yağıyor du bir anda kesildi nasıl oluyor dedim
Coğrafya görmüş olsaydın bilirdin dedi.
Çok üzüldüm ses etmedim
Ama şimdi içimde büyüdü.

Bir kerede kuzenim geldi ünv bitirmis.
Ben o zaman daha okumaya başlamıştım.
Ortaokul mezunuydum kuzenim gittikten sonra ne mezunu dedi bende
Çok küçük ve çok doğu bir şehir de okuduğunu söyledim.
Eşimde olsun ünv okumuş insan kendi belli ediyor dedi. Hayranlıkla yine birşey demedim.
Ama içim şişti.

Sizce yıllar geçmiş gidip bunlarla yüzleşmeye gerek varmı ki şimdi öyle değil.
.ama atmak istiyorum içimden.

Bir kerede ben kendimi feda ettim demişti onunda sormak istiyorum ve daha bir sürü

Bu iki örnekte senin üniversite okumanla ilgili değil. Coğrafya, tarih gibi dersler genel kültür bilgisi sayılır. Üniversite okumuş iyi eğitim almış kişi kendisini belli ediyor demiş, ee haklı, kendisini iyi yetiştirmiş insan belli oluyor. Bunlar alınacak şeyler değil.

E niye içinizde tuttunuz ki rahatsız olduğunuz an söyleseydiniz? Akşam oturun konuşun böyle yapınca üzülüyorum diye.
Ama demek ki farkedilir derecede biseyler var ki bunu söylüyor.

biraz kendinizi farkında olun bu kadar ezik görünmeyin bence hiç açmayın amma da içerlemişsin diyebilir geçmişte söyleyecektiniz. evlenirken biliyordun aklın neredeydi demeniz gereken zamanı şimdi sofraya getirmeye gerek yok bence.
ayrıca maşallah okumuş bitirmiş iş güç sahibi insansınız bu daha güzel bir başarı kendinizi kendiniz taktir edip yükseltin bu kadar gözüne sokmayın hiçmişsiniz gibi hissettiğinizi. bu benim fikrim.
İkilemde kaldığım konu bu zaten Ama içimden de atamıyorum.

Kpss çalışıyorum
Anladım ben çalışmıyorum şu an evdeyim ama eşim bu şekilde imalar yapsa çalışmamı istese kırılirdim üzülürdüm kendim üzülünce onuda üzerdim baya tabi ağzına ederdim hata o yüzden sizede tavsiye ederim hiç susmayın dediklerine çata cat cevabını verin sonra mum gibi olur zaten merak etmeyin .

X